پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزارت نفت

پالایشگاه‌های نفت جهان تعطیل می‌شوند

پیام خوزستان - سقوط تقاضای جهانی نفت در پی شیوع ویروس کرونا بسیاری از پالایشگاه‌های نفتی جهان را به تعطیلی می‌کشاند.

سقوط آزاد تقاضای جهانی نفت خام

پیام خوزستان - رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که رشد تقاضای جهانی نفت در پی همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در حال سقوط آزاد است.

ریاض مذاکره با مسکو درباره توافق جدید اوپک پلاس را رد کرد

پیام خوزستان - عربستان اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای درباره توافق جدید نفتی با روسیه نداشته است، این در حالی است که مقام‌های روس از مذاکرات برای پیوستن کشورهای بیشتر به توافقی جدید در قالب اوپک پلاس سخن گفته‌اند.

برنامه‌ای برای تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت وجود ندارد

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از رسیدن میانگین روزانه مصرف بنزین کشور به روزانه 49 میلیون لیتر خبرداد و تاکید کرد: هیچ برنامه‌ای برای تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت کشور وجود ندارد.

اجرای ضربتی گازرسانی به بیمارستان امام حسین (ع) تربت حیدریه

پیام خوزستان - مدیر مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با هدف تقویت امکانات درمانی جامعه پزشکی و ارتقای سلامت عمومی شهروندان در مقابله با ویروس کرونا، اجرای پروژه گازرسانی به بیمارستان امام حسین (ع) تربت حیدریه به‌صورت ضربتی و به جای 45 روز پس از تعطیلات، در مدت زمان 15 روزه تعطیلات نوروزی در حال اجراست.

روحانی: خللی در تأمین بنزین مورد نیاز مسافران ایجاد نشود

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری در تماس تلفنی با وزیر نفت دستورهای لازم را برای تامین بنزین مورد نیاز مسافران صادر و تأکید کرد: به مردم اطمینان داده شود که هیچ خللی در همه ساعات روز برای تأمین بنزین مورد نیاز ایجاد نمی‌شود

نفت در نودوهشت

پیام خوزستان - فکر می‌کنید مهم‌ترین رویداد نفتی سال 98 چه بوده است؟ کشف مخازن هیدروکربوری جدید؟ پیشرفت قابل توجه در توسعه پارس جنوبی؟ اجرای پروژه‌های نگهداشت و افزایش توان تولید نفت؟ یا تداوم تولید و صادرات در تحریم، سیل و کرونا؟ اگر از اکتفای صرف به سرتیترها بگذریم و کمتر به عناوین نشست‌های مدیریتی و همایش‌ها و کنگره‌ها پرداخته و بیشتر از عملکردهای صورت گرفته در بطن نفت صحبت کنیم، به وضوح می‌بینیم هر روز رویدادهای مهم و بزرگی به همت کارکنان تلاشگر نفت رقم خورده است.

ریاض مذاکرات با مسکو برای توافق جدید اوپک پلاس را رد کرد

پیام خوزستان - عربستان اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای درباره توافق جدید نفتی با روسیه نداشته است، این در حالی است که مقام‌های روس از مذاکرات برای پیوستن کشورهای بیشتر به توافقی جدید در قالب اوپک پلاس سخن گفته‌اند.

روحانی: خللی در تامین بنزین مورد نیاز مسافران ایجاد نشود

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری در تماس تلفنی با وزیر نفت دستورهای لازم را برای تامین بنزین مورد نیاز مسافران صادر و تاکید کرد: به مردم اطمینان داده شود که هیچ خللی در همه ساعات روز برای تامین بنزین مورد نیاز ایجاد نمی‌شود

روسیه خواستار پیوستن کشورهای بیشتر به توافق اوپک پلاس شد

پیام خوزستان - صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد توافق جدید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به «اوپک پلاس» ،در صورت پیوستن دیگر کشورها برای رفع مشکل تقاضا، امکان‌پذیر است.

نفت در نود و هشت

پیام خوزستان - فکر می‌کنید مهمترین رویداد نفتی سال 98 چه بوده است؟ کشف مخازن هیدروکربوری جدید؟ پیشرفت قابل توجه در توسعه پارس جنوبی؟ اجرای پروژه‌های نگهداشت و افزایش توان تولید؟ یا تداوم تولید و صادرات در تحریم، سیل و کرونا؟ اگر از اکتفای صرف به سرتیترها بگذریم و کمتر به عناوین نشست‌های مدیریتی و همایش‌ها و کنگره‌ها پرداخته و بیشتر از عملکردهای صورت گرفته در بطن نفت صحبت کنیم، به وضوح می‌بینیم هر روز رویدادهای مهم و بزرگی به همت کارکنان تلاشگر نفت رقم خورده است.

حضور پررنگ متخصصان داخلی

پیام خوزستان - سالی که گذشت، صنعت پالایش نفت کشور در مسیر توسعه و خودکفایی گام‌های مهمی برداشته و در این زمینه افزون بر وزارت نفت با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های دیگر نیز تفاهمنامه همکاری امضا کرده است، یکی از این تفاهم‌نامه‌ها تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی (ره) است که میان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و سازمـان توسعـه و نوسـازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بسته شد و کشور را از واردات این دو محصول ارزشمند بی‌نیاز می‌کند.

تحویل 61 میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال 98

پیام خوزستان - مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تحویل 61 میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال 98 خبر داد و گفت: شرکت ملی گاز پروژه‌هایی تعریف کرده است تا گاز را از مبادی تولید به نقاط مختلف کشور برساند.

جایگاه‌های عرضه سوخت تعطیل نمی‌شوند

پیام خوزستان - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ برنامه‌ای برای تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت در کشور وجود ندارد.

سی‌ان‌جی، سوختی ایمن برای استفاده در خودروهای عمومی و شخصی

پیام خوزستان - ‌مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، سی‌ان‌جی را نسبت به دیگر سوخت‌های مایع از جمله بنزین در هنگام وقوع سانحه، ایمن‌تر دانست و تاکید کرد: تدابیری برای افزایش ضریب ایمنی سی‌ان‌جی اندیشیده شده است، اما این موضوع مستلزم این است که بازار مصرف در تهیه مخازن به مراکز زیرزمینی مراجعه نکنند.

تامین سوخت رایگان آمبولانس‌های خدمت‌رسان در منطقه چالوس

پیام خوزستان - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس از تامین 10 هزار لیتر سوخت رایگان برای استفاده آمبولانس‌های خدمت‌رسان برای مقابله با ویروس کرونا در سطح منطقه خبر داد.

استفاده از ظرفیت‌های مناطق عملیاتی نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا

پیام خوزستان - آخرین شرایط و اقدام‌های مناطق و ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در نشست کمیته راهبردی سلامت شرکت نفت فلات قاره ایران که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مسئولان 6 منطقه عملیاتی برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت و بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود تاکید شد.

شرکت‌ها دستورعمل‌های وزیر نفت برای مقابله با کرونا را جدی بگیرند

پیام خوزستان - مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خواستار توجه جدی شرکت‌های نفتی به اجرای دستورعمل‌های وزیر نفت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پارس جنوبی شد.

صنعت نفت آمریکا خواستار کمک ترامپ شد

پیام خوزستان - درخواست صنایع نفتی آمریکا برای کاهش مقررات سختگیرانه در زمان شیوع ویروس کرونا و انتصاب نماینده ویژه انرژی واشینگتن در عربستان از تلاش‌های ایالات متحده برای رهایی از شر قیمت‌های پایین نفت به شمار می‌آید.

تداوم تولید و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده در ایام نوروز

پیام خوزستان - مدیر واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) و دبیر کمیته شرایط اضطراری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تولید و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده با هدف پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا با جدیت ادامه دارد.

چاه 474 میدان نفتی مارون تکمیل شد

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از تکمیل عملیات حفاری چاه شماره 474 در میدان نفتی مارون با به‌کارگیری دستگاه حفاری 93 فتح خبر داد.

بلوف نفتی سعودی‌ها محقق نشد

پیام خوزستان - برخی منابع اعلام کردند که با وجود شکست توافق اوپک و متحدانش موسوم به «اوپک پلاس»، صادرات نفت عربستان هنوز افزایش نیافته‌ است.

با عشق پای کار هستیم

پیام خوزستان - تیم حدود 70 نفری تأسیسات بهره‌برداری خشکی منطقه عملیاتی لاوان عهده‌دار فعالیت مهمی در آماده‌سازی نفت خام خلیج فارس هستند. آنان که سختی کار را ناشی از عشق به کار می‌دانند و می‌گویند: با افتخار اعلام می‌کنیم، زیرا کارمان را دوست داریم.

چهار فصل گاز در یک نگاه

پیام خوزستان - گازرسانی به بخش‌های مختلف مصرف در سال‌های گذشته با روند رو به رشد همراه بوده و در کمتر از 6 سال شاهد ثبت رکوردهای بی‌نظیر در این حوزه بوده‌ایم. از ابتدای فعالیت صنعت گاز تا سال 92 تنها به 14 هزار روستا گازرسانی شده و این در حالی است که تنها از سال 92 تا سال 98 در مجموع به بیش از 15 هزار روستا گازرسانی شده است. سال 98 نیز با تمام فراز و فرودهایش روزهای پایانی را طی می‌کند و در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بخشی از فعالیت‌های صنعت گاز در سالی که گذشت.

تقلای قیمت نفت برای افزایش

پیام خوزستان - قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت 7 و 6 دقیقه امروز (سه‌شنبه، پنجم فروردین‌ماه) به 27 دلار و 65 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به 24 دلار و 12 سنت رسید.

تولید پایدار، کارنامه صنعت گاز در شرایط تحریم است

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در تشریح عملکرد پارسال این شرکت گفت: تحریم‌ها اثر چندانی بر تولید پایدار گاز نداشت و توانستیم شرایط خوبی را در تامین گاز داشته باشیم.

قیمت نفت در حال تقلا برای افزایش

پیام خوزستان - قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت 7 و 6 دقیقه امروز (سه‌شنبه، پنجم فروردین ماه) به 27 دلار و 65 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به 24 دلار و 12 سنت رسید.

سیل، خللی در روند فعالیت تاسیسات منطقه ویژه پارس ایجاد نکرده است

پیام خوزستان - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ضمن تاکید بر اجرای دستورعمل‌های وزیر نفت برای مقابله با بارندگی‌های سیل‌آسا در استان بوشهر گفت: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون خللی در روند فعالیت تاسیسات گازی و پتروشیمی ایجاد نشده است.

دیدار عیدانه مناطق نفت‌خیز جنوب به‌صورت تله‌کنفرانس برگزار شد

پیام خوزستان - دیدار عیدانه امسال مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب با کارکنان عملیاتی این شرکت، ساعاتی پس از تحویل سال، به علت خطر شیوع کرونا به صورت تله‌کنفرانس برگزار شد.

آمریکا برای کمک به شرایط بازار نفت با اوپکی‌ها مذاکره می‌کند

پیام خوزستان - در پی اعلام آمادگی تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکا برای کاهش تولید، واشینگتن قرار است با هدف کمک به بهبود شرایط بازار نفت در بحبوحه جنگ نفتی با اوپکی‌ها مذاکره کند.

گزیده‌های نفتی هفته

پیام خوزستان - پیام وزیر نفت و معاونانش به مناسبت گرامیداشت ملی شدن صنعت نفت و نوروز 99، ایستادگی نفتی‌ها در مقابل کرونا، وارد شدن قیمت نفت به کانال 20 دلار و کاهش مصرف بنزین را می‌توانید در آخرین گزیده نفتی سال 1398 بخوانید.

سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز 13 پارس جنوبی نصب شد

پیام خوزستان - مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از پایان نصب سازه‌های جانبی سکوی اقماری 13C خبر داد و گفت: عملیات نصب پل ارتباطی و سازه مشعل این سکو، توسط شناور SEA PAD، پنجشنبه (29 اسفندماه) و در واپسین ساعات سال 1398 درخلیح‌فارس پایان یافت.

حماسه اداره اقتصاد کشور بدون نفت در سال 98 تحقق یافت

پیام خوزستان - رئیس جمهوری با بیان اینکه در سال 98 صنعت نفت در شدیدترین تحریم تاریخی قرار گرفت و فشارها از هر سو بر اقتصاد کشور ما وارد شد، گفت: حماسه اداره اقتصاد کشور بدون نفت در سال 98 تحقق یافت.

جهش تولید باید تغییر محسوس در زندگی مردم ایجاد کند

پیام خوزستان - رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1399 را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

ساير مطالب

60 لیتر سهمیه بنزین فروردین 99 ساعت 24 امشب شارژ می‌شود

متراژ حفاری در اجرای 2 پروژه به 26 هزار و 400 متر رسید

قدردانی استاندار بوشهر از وزیر نفت برای مبارزه با کرونا در پارس جنوبی

آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید

پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی گاز به مناسبت نوروز 99

پیام مدیرعامل شرکت ملی نفت به مناسبت سالروز ملی شدن صنعت نفت

پیام معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش به مناسبت فرارسیدن سال نو

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی فرارسیدن سال نو را تبریک گفت

*29 اسفندماه، سالروز ملی شدن صنعت نفت بر همه ایرانیان خجسته باد*

نفت ما برای ملت ما

مردم نگران نباشند، سهمیه سوخت خودروها تا 360 لیتر قابل ذخیره است

پیام معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به مناسبت سالروز ملی شدن صنعت نفت

رتبه سازمانی کارکنان سکوهای دریایی فلات قاره ارتقا یافت

پیام وزیر نفت به مناسبت گرامیداشت ملی شدن صنعت نفت و نوروز 99

سقوط قیمت نفت و کاهش بودجه در شرکت‌های نفتی آمریکا

کندی بی‌سابقه سرعت رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2020

ممنوعیت ورود کارکنان نفتی ساکن 6 استان کشور به عسلویه

مسئولیت‌های اجتماعی؛ در کانون توجه نفت و گاز مارون

اقدام‌های نفت‌خیز جنوب برای پیشگیری از کرونا

توزیع دومین مرحله مایع ضدعفونی کننده آب‌ ژاول در عسلویه

قیمت سبد نفتی اوپک همچنان بالای 30 دلار

دور درآمدهای نفتی ٩٩ را خط بکشید!

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به 68 میلیون لیتر رسید

وزیر نفت دستورعمل دورکاری را ابلاغ کرد

اقدام‌های پالایشگاه گاز ایلام در حوزه مدیریت انرژی

تولید روزانه نفت شیل آمریکا به 9.08 میلیون بشکه می‌رسد

شتاب گازرسانی به بخش کشاورزی البرز با صرفه‌جویی سوخت مایع

اقدام‌های فلات قاره برای مقابله با کرونا روزانه رصد می‌شود

تداوم تولید آب‌ ژاول پتروشیمی کارون در تعطیلات نوروزی

افزایش مصرف سی‌ان‌جی و کاهش مصرف سوخت مایع در استان همدان

کارهای بسیار بزرگی در صنایع نفت و گاز در سال 98 انجام شد

قراردادهای ژئوفیزیکی و حفاری‌های اکتشافی در حال اجراست

تداوم بازرسی و نشت‌یابی شبکه‌های گاز آذربایجان‌غربی در سال 98

تمهیدات شرکت گاز البرز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

صادرات روزانه نفت عربستان از 10 میلیون بشکه فراتر می‌رود

افت قیمت نفت بودجه فعالیت‌های اکتشافی برزیل را کاهش دهد

غول خدمات حفاری آمریکا هزاران کارمند را به مرخصی می‌فرستد

توصیه‌های کرونایی مناطق عملیاتی نفت و گاز / قسمت دوم

توصیه‌های کرونایی مناطق عملیاتی نفت و گاز/ قسمت اول

عراق خواستار نشست اضطراری اوپک و غیراوپک شد

عسلویه و نخل تقی ضدعفونی می‌شوند

عراق خواستار نشسست اضطراری اوپک و غیراوپک شد

قیمت نفت برنت وارد محدوده 28 دلار شد

مشترکان برای پرداخت گازبها سه ماه فرصت دارند

نشست کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک برگزار نمی‌شود

ضرورت بسیج همه ظرفیت‌های صنعت پتروشیمی برای مقابله با کرونا

هدیه 25 میلیارد ریالی پتروشیمی‌های ماهشهر به خانواده‌های محروم

کاهش بودجه تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا یکی پس از دیگری

پرداخت قیمت سوخت در جایگاه‌های مناطق قم و هرمزگان تنها با کارت بانکی

افتتاح 4 جایگاه عرضه سوخت مایع و سی‌ان‌جی در منطقه سبزوار

طرح شیرین‌سازی گازهای ترش آسماری در مارون راه‎اندازی شد

مقابله با کرونا در منطقه عملیاتی خزر و سکوی امیرکبیر

احتمال تمدید افزایش عرضه ماه آوریل آرامکو تا ماه مه

سقوط سود پالایش بنزین در آمریکا

سایه شوم مازاد عرضه برآورد قیمت نفت را باز هم کاهش داد

بهره‌برداری از قطعات 2 و 3 آزادراه شهید همت - کرج از مصرف سوخت می‌کاهد

آماده‌باش کمیته شرایط اضطراری نفت مرکزی تا مهار کامل کرونا

محموله دریایی بنزین شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی عرضه می‌شود

جهش یک دلاری قیمت نفت به دلیل فرصت‌طلبی خریداران

امنیت شغلی کارکنان قرارداد مدت‌موقت وزارت نفت افزایش می‌یابد

درآمد نفتی کشورهای در حال توسعه 85 درصد کاهش می‌یابد

استقرار 5 خودرو سوخت‌رسان سیار در مشهد مقدس

نخستین اتوبوس اورژانس پارس جنوبی رونمایی شد

نوبت‌کاری‌ها در مناطق عملیاتی متن یک ماهه شد

تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه‌های نفتی

کرونا غول نفتی عربستان را به کاهش سرمایه‌گذاری واداشت

اروندان ملزومات بهداشتی مجاوران تأسیسات نفتی را تأمین می‌کند

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 34 دلار و 13 سنت

نحوه بهبود وضعیت و توانمندسازی کارکنان قراردادی مدت موقت ابلاغ شد

تشریح ‫اقدام‌های بسیج شهید تندگویان در مقابله با کرونا‬

مقابله با شیوع ویروس کرونا در خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه مرکزی

رکوردی تازه‌ در کاهش مصرف جهانی نفت ثبت می‌شود

معاملات در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب الکترونیکی شد‬

پتروشیمی‌ها به تأمین نیاز کشور برای مقابله با کرونا ادامه می‌دهند

‫7 بسته طرح نگهداشت تولید مناطق نفت‌خیز جنوب در آستانه اجرا

اتصال ایستگاه فیروزبهرام خطوط لوله منطقه تهران به خطوط 14 و 16 اینچ ری – تبریز

کاهش فرآوری نفت در پالایشگاه‌های چین

افزایش تولید فرآورده‌های پالایشگاه گاز ایلام در سال رونق تولید

درخواست اولیه 117 متقاضی پتروپالایشگاه دریافت و بررسی شد

وزیر نفت درگذشت حاج حسینعلی عظیمی را تسلیت گفت

اقدامات شرکت‌های نفتی آمریکا برای مقابله با کرونا

بورس انرژی میزبان انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

بازی باخت – باخت عربستان و روسیه در زمین اوپک

دکل‌های حفاری به‌طور مستمر پایش می‌شوند

٢٠ هزار قلم لوازم بهداشتی در مراکز درمانی بوشهر توزیع شد

سقوط دوباره قیمت نفت زیر فشار ویروس کرونا و جنگ قیمت

کمک 2 میلیارد ریالی پتروشیمی کرمانشاه برای تأمین تجهیزات بهداشتی و پزشکی

توزیع حدود 19 میلیون لیتر آب ژاول پتروشیمی کارون در کشور

آمریکا بخش دیگری از روسنفت را تحریم کرد

بی‌پی هزینه‌هایش را کاهش می‌دهد

روسیه با قیمت کنونی نفت دچار کسری بودجه می‌شود

مدیران نفتی با مرخصی مدیران عملیاتی جز در موارد اضطراری موافقت نکنند

کنتورخوان‌های شرکت گاز تا اطلاع‌ ثانوی به منازل مردم مراجعه نمی‌کنند

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و بانک تجارت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت‌های نفت شیل آمریکا از آثار افت قیمت نفت مصون نیستند

جنون صادراتی عربستان درآمد کشتی‌ها را 8 برابر کرد

یک‌پنجم سوددهی آرامکو در 2019 از دست رفت

بسته‌های بهداشتی میان مردم همجوار خط لوله گوره-جاسک توزیع شد

روند تولید سوخت جت کاهشی می‌شود

‫ساعت کاری نوبت‌کاران شرکت‌های بهره‌بردار نفت‌خیز جنوب تغییر کرد‬