پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزارت نفت

توسعه بخش دریایی پایانه صادرات نفت جاسک به‌زودی آغاز می‌شود

پیام خوزستان - معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به روند ساخت خط لوله گوره - جاسک و پایانه صادراتی جاسک گفت:‌ از چند روز دیگر کار در بخش دریا آغاز می‌شود و با احداث هفت کیلومتر خط لوله، گوی شناور نخست را نصب می‌کنیم و با این کار ارتباط خشکی و دریا برقرار می‌شود.

سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگه داشته است

پیام خوزستان - رئیس کمیسیون انرژی مجلس در بازدید از مرکز ثقل صادرات و ذخیره‌سازی نفت‌خام کشور به همراه اعضای کمیسیون متبوعش اظهار کرد: به سختی کار در بخش‌های مختلف صنعت نفت واقف هستیم و سرمایه انسانی این صنعت با اتکا به همت جهادی خود توانسته است باوجود تحریم‌ها چرخه تولید و اقتصاد کشور را با اقتدار نگه دارد.

گزیده‌های نفتی هفته

پیام خوزستان - امضای هشت قرارداد نفتی، برگزاری پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی، افزایش قیمت نفت عربستان و عراق برای مشتریان آسیایی و افزایش بیش از ۶ دلاری قیمت سبد نفتی اوپک را می توانید در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

قیمت سبد نفتی اوپک ۶۲ سنت کاهش یافت

پیام خوزستان - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (پنجشنبه، ۲۵ دی‌ماه) ۶۲ سنت کاهش یافت.

مسئولیت‌ اجتماعی جزو ارکان وظیفه‌ای پتروشیمی است

پیام خوزستان - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: مسئولیت اجتماعی و توجه به محیط پیرامونی جز کارکردهای اصلی در چشم‌انداز و مأموریت شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مشاهده می‌شود.

فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم به بهره‌برداری رسید

پیام خوزستان - رئیس جمهوری روز پنجشنبه (۲۵ دی‌ماه) با صدور فرمانی از طریق ویدئوکنفرانس طرح پالایشگاه نفت خام فوق سنگین در زمینه تولید قیر و طرح تامین پیش‌نیازهای مورد استفاده در تولید قیر را با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیون دلار افتتاح کرد.

روحانی: به اندازه ۱۴ کشور اروپایی گاز مصرف می‌کنیم

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری در آیین بهره‌برداری از طرح‌های استان بوشهر گفت: روزی یک میلیارد مترمکعب گاز در کشور تولید می‌شود، اما باید در مصرف گاز صرفه‌جویی شود و ما به اندازه ۱۴ کشور اروپایی که در مناطق سردتر از ما زندگی می‌کنند، گاز مصرف می‌کنیم.

سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تدوین می‌شود

پیام خوزستان - وزیر نفت ضمن تاکید بر تقویت ارتباط صنعت نفت با دانشکده‌های علوم اجتماعی اعلام کرد که سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به‌عنوان جمع‌بندی دستاوردهای هشت سال اخیر صنعت نفت در زمینه مسئولیت اجتماعی تدوین می‌شود.

کاهش عرضه نفت آمریکا کند می‌شود

پیام خوزستان - اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که کاهش عرضه نفت خام این کشور در سال ۲۰۲۱ کمتر از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود.

ابرپروژه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس آماده بهره‌برداری رسمی است

پیام خوزستان - پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های تاریخ ایران، با سرمایه‌گذاری سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار آماده بهره‌برداری رسمی است و همزمان فاز دوم این پالایشگاه نیز در قالب طرح جمع‌آوری گازهای همراه با نفت با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار راه‌اندازی می‌شود.

پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات محقق می‌شود

پیام خوزستان - رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات و ابزارآلات محقق می‌شود، گفت: این واحد فنی با استفاده از علم روزآمد، دانش و تخصص و سلامت تجهیزات، پایداری تولید را تضمین می‌کند.

ایمن‌سازی ۱۷ حلقه چاه بدون دکل در نفت‌خیز جنوب

پیام خوزستان - مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از انجام عملیات موفقیت‌آمیز تعمیر و تکمیل ۱۷ حلقه چاه بدون حضور دکل (Rigless) از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

اعلام رئوس فعالیت‌های بهداشت و درمان نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی

پیام خوزستان - مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اعلام گزارشی از وضع بیماران کرونایی در صنعت نفت، به رئوس اقدام‌ها و فعالیت‌های این سازمان در حوزه مسئولیت اجتماعی اشاره کرد.

پروژه کاداستر از سوی منطقه ۳ عملیات انتقال گاز انجام می‌شود

پیام خوزستان - مدیر منطقه ۳ عملیات انتقال گاز گفت: پروژه کاداستر با پیشگامی این مجموعه و با هدف ثبت مختصات حریم خطوط لوله شرکت انتقال گاز در سامانه اسناد و املاک کشور در حال انجام است.

سوخت مازوت در کلانشهرها استفاده نمی‌شود

پیام خوزستان - رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: در کلانشهرهایی که جمعیت در آنجا زیاد است و وارونگی هوا در زمستان وجود دارد، سوخت مازوت استفاده نمی‌شود.

قیمت سبد نفتی اوپک از ۵۵ دلار گذشت

پیام خوزستان - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (سه‌شنبه، ۲۳ دی‌ماه) با افزایش ۶۵ سنتی از ۵۵ دلار گذشت.

درخت مسئولیت اجتماعی با حمایت وزیر نفت به بار نشسته است

پیام خوزستان - مشاور اجتماعی وزیر نفت گفت: درخت مسئولیت اجتماعی نفت با حمایت‌های مقام عالی وزارت نفت به بار نشسته است و در این مسیر همه تلاش خود را به‌کار خواهیم گرفت تا در اصول بنیادین مسئولیت اجتماعی، ارزش‌های اخلاقی سازمان نمود عینی‌تری پیدا کند.

دولت و مجلس باید در تصویب لایحه بودجه همکاری کنند

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری گفت: همکاری دولت و مجلس در مسیر تصویب لایحه بودجه بسیار مهم است، خواست ما این است که لایحه بودجه، مطلوب جامعه و به نفع مردم تصویب شود و برای اجرا در سال آینده آماده باشد.

پایان حفاری در چاه اکتشافی یلدا

پیام خوزستان - رئیس اداره حفاری مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: ما اطراف میدان پارس جنوبی کار مطالعات اکتشافی را آغاز کرده‌ایم و اکنون دکل پاسارگارد ۱۰۰ روی موقعیت یلدا، نزدیک میدان پارس جنوبی در حال انجام عملیات اکتشافی است و حفاری آن به پایان یافته است.

قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت

پیام خوزستان - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه امروز (چهارشنبه، ۲۴ دی‌ماه) با ۷۹ سنت افزایش به ۵۷ دلار و ۳۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۶۷ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۸۸ سنت رسید.

عراق هر چه سریع‌تر مطالبات ایران را پرداخت کند

پیام خوزستان - معاون اول رئیس‌جمهوری خطاب به وزیر تجارت عراق تاکید کرد: توافق‌های انجام‌شده برای بازپرداخت مطالبات و استفاده از دارایی‌های ایران در کشور عراق هر چه سریعتر نهایی شود.

سی‌وسومین شماره مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)

پیام خوزستان - شانا _ گروه فیلم: ایران در مقابل محدودیت‌های بسیار و کارشکنی‌های بسیار، قد خم نکرده و امروز میوه درخت دانش، توانایی و اراده چشیدنی‌ست، در حالی‌که هنوز راه نرفته و بار برنداشته بی‌شمار است. اندیشه کنیم که حاصل اندیشیدن ساختن و بی‌نیازی ثمره ساختن و همانا انسان، دشواری وظیفه است. متنا؛ مجله تصویری نفت و انرژی، برای همه‌ فعالان عرصه‌ آگاهی و دانش استواری آرزو می‌کند.

هزینه‌های جاری باید از منابعی به جز نفت تامین شود

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری گفت: همه تلاش داریم که وابستگی بودجه جاری از درآمدهای نفتی را برای همیشه قطع کنیم و این کار در این دو سه سال اخیر به خوبی انجام گرفته است، امیدواریم هزینه‌های جاری به نفت وصل نشود و از منابع دیگر تامین شود.

هزینه‌های جاری باید از منابعی به جز نفت تأمین شود

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری گفت: همه تلاش داریم که وابستگی بودجه جاری از درآمدهای نفتی را برای همیشه قطع کنیم و این کار در این دو سه سال اخیر به‌خوبی انجام شده است، امیدواریم هزینه‌های جاری به نفت وصل نشود و از منابع دیگر تأمین شود.

توصیه نفت به خبرگزاری مهر برای مطالعات و دقت کافی در گزارش‌نویسی

پیام خوزستان - شرکت ملی نفت ایران در واکنش به گزارش اخیر خبرگزاری مهر درباره طرح راهبردی گوره - جاسک، توصیه کرد این خبرگزاری به‌منظور ارائه گزارش‌های خبری دقیق‌تر به افکار عمومی، مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات کامل‌تر از مسئولان را مدنظر قرار دهد.

ترمیم آب‌بردگی‌های مسیر خط ۲۰ اینچ شاهرود - سبزوار

پیام خوزستان - پروژه ترمیم نقاط آب‌بردگی، اصلاح رودخانه‌ها، خاکریزی و ایجاد سیل‌بند، ترمیم شن‌ریزی و احیای تاج خط مسیر خط لوله ۲۰ اینچ شاهرود –سبزوار تا کیلومتر ۵۸۰ با موفقیت پایان یافت.

خوراک پتروشیمی‌ها به روزانه ۲.۲ میلیون بشکه معادل نفت می‌رسد

پیام خوزستان - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر توسعه هوشمند که تنها راه تولید محصولات پر ارزش پتروشیمی از مسیر تولید محصولات اولیه نفت و گاز است، گفت: مصرف خوراک پتروشیمی‌ها در پایان سال ۱۴۰۵، معادل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت‌خام در روز خواهد بود.

افزایش ۳۰ درصدی تحویل کود اوره ازسوی پتروشیمی‌ها

پیام خوزستان - مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش ۳۰ درصدی تحویل کود اوره به بخش کشاورزی خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا بیستم دی‌ماه، بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن کود اوره از سوی مجتمع‌های پتروشیمی به بخش کشاورزی تحویل شده است.

ساير مطالب

آشنایی با اصول و فرآیند جذاب آبکاری کروم

سرپرست فرودگاه آبادان منصوب شد

قیمت سکه و طلا امروز 23 دی 99

طلا دوباره گران شد/ سکه به 11میلیون و 120هزار تومان رسید

روند کاهشی نرخ سکه و طلا در بازار، سکه 11 میلیون و 150 هزار تومان است

کاهش 58 درصدی ارزش سهام عدالت در 172 روز

بورس 18 هزار واحد افت کرد

قیمت دلار به 24هزار و 850 تومان رسید

یک نماینده: نرخ ارز 17 هزار و 500 تومان را در بودجه 1400 در نظر گرفتیم

تهیه روغن خوراکی خوزستان از 2 کارخانه در دزفول

پیش بینی 5 کارشناس درباره وضعیت امروز بازار بورس

لوازم یدکی؛ تقلبی یا بی‌کیفیت؟

تصمیم‌ گیری ابقای ارز 4200 تومانی در سران قوا

توجه به تولید محصولات و فرآورده‌های دامی در رامشیر الزامی است

افزایش قیمت بلیت هواپیما غیرقانونی است

تولید نخستین مینی لودر در خوزستان

واگذاری سهام عدالت به 7 میلیون نفر روی میز تلفیق !

قیمت دلار به 24 هزار و 850 تومان رسید

همتی: یک سال و نیم پیش مقامات کره جنوبی قول مساعدت دادند که عملیاتی نشد

روز پرنوسان برای بورس

خبر مهم بانک مرکزی برای بازار ارز

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 22 دی 99

وزیر نفت به مردم: راهی نداریم،کمتر گاز مصرف کنید

احتمال گرانی خودرو با بازگشت آگهی‌های اینترنتی

نرخ بیکاری در تهران کاهش یافت

خودنمایی تردید در میان بورس‌بازان/ بازگشت حقیقی‌ها در سایه سبز شدن چراغ بورس

پیش بینی 6 کارشناس درباره وضعیت بازار سرمایه امروز

بورس 6١٠٠ واحد رشد کرد

وزیر نیرو: مصرف گاز کم نشود، خاموشی داریم

خودرو 5 تا 20 میلیون تومان در بازار ارزان شد

سقوط قیمتها آغاز شد؛ از دلار و طلا گرفته تا خودرو و تلفن همراه

قرار نیست پاداش پایان خدمت مستمری بگیران قطع شود

مقایسه قیمت برنج، شکر و گوشت در آذرماه نسبت به پارسال

افزایش مراکز توزیع روغن خوراکی در شهرستان آبادان

اجازه رهبر انقلاب برای حسابرسی از بانک مرکزی و صداوسیما

سقوط قیمت‌ها آغاز شد؛ از دلار و طلا گرفته تا خودرو و تلفن همراه

ارزش سهام عدالت، امروز 21 دی 99

همتی: ارز 4200 تومانی را قبول ندارم/ باید مراقب شوک حاصل از حذف ارز یارانه‌ای باشیم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 21 دی 99

واکنش روحانی به حواشی اخیر بازار بورس

مرز مقاومت دلار از دست رفت/ برگشت دلار با کانال 24هزار تومان

بورس 23 هزار واحد رشد کرد

سهامداران بورسی می توانند شکایت کنند؟

آغاز ثبت اختیاری چک‌های صیادی در سامانه صیاد

تجمع مالباختگان بازار سرمایه مقابل مجلس

آثار مخرب ارز 17500 تومانی در بودجه 1400

جدیدترین قیمت خودروهای داخلی امروز

استقلال بانک مرکزی، پیش شرط مهار تورم است

پیش بینی 5 کارشناس از وضعیت بازار سرمایه

بازگشت گلدکوئیست در پوشش نام جدید

چند دلیل برای استقبال کشاورزان خوزستانی از کشت کلزا

چرا بازرگانان به واردات کولر روی خوش نشان نمی‌دهند؟

ممنوعیت فروش اجباری کالا هنگام فروش روغن خوراکی در هندیجان

توضیحات مدیرعامل شرکت آتیه صبا درباره شرکت‌های زیان‌ده/ ویدئو

تجمع امروز سهامداران مقابل ساختمان بورس

سقوط آزاد در بازار ارز؛ دلار به کانال 24 هزار تومان بازگشت

همتی: انتظارات تورمی کاهشی شد

جاذبه بورس کمرنگ شد/ فرار حقیقی‌ها از سهام دلاری

آرامش بازار ارز / بهبود بورس

ارزش سهام عدالت، امروز 20 دی 99

چک‌های جدید فعلا به بازار نمی‌آیند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 دی 99

قیمت‌گذاری جدید خودرو، چوب دو سر طلا

رایگان‌شدن برق پنج میلیون مشترک در کشور

توسعه مشاغل خانگی، در گرو اتصال به بازار و خوشه‌سازی

بورس 11 هزار واحد افت کرد

راهکار کاهش نرخ دلار در 1400 / سایه سنگین تحریم بر نرخ ارز

دلار و سکه در پساترامپ / تاثیر پایان ترامپ بر بازارهای مالی

قیمت دلار به 25 هزار و 400 تومان رسید

جدیدترین قیمت گوشت و مرغ در میادین

عرضه تخم‌ مرغ فله‌ ای ممنوع شد

تسهیل تردد شناورهای پهن پیکر با لایروبی خورموسی

کارخانجات سیمان در خوزستان با چالش تامین سوخت جایگزین روبه رو هستند

یک گمانه درباره وضعیت یک سال آینده بازار مسکن

پیش‌بینی ٧ کارشناس از وضعیت بورس در ٢٠ دی ٩٩

ارزش بیت کوین برای نخستین بار به 41 هزار دلار رسید

متهم ردیف اول دور جدید ریزش بورس کیست؟

برنامه قانون جدید برای چک‌های بی محل چیست؟

افزایش مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی/ نوع ضامن هم تغییر کرد/ وام 5 میلیونی کرونا در موارد خاص

آیا بورس باز هم شاهد ریزش خواهد بود؟/ ویدئو

زلزله در بازار طلا/ سرمایه‌گذاران از بازار طلا کوچ کردند

افزایش 30 برابری تسهیلات قرض الحسنه

دلار تقویت شد

عوارض خروج از کشور در 1400 افزایش می‌ یابد

حذف دلار جهانگیری؛ آری یا خیر؟ / یک اقتصاددان: نمی شود وعده ارز 4200 تومانی بدهید و ارز نیمایی توزیع کنید

آغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن در 40 شهر خوزستان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 18 دی 99

شرایط ویژه بازار ارز در آخرین روز هفته/ پیش‌بینی مهم صرافان از آینده بازار

رانت فولاد؛ چرا وزیر صنعت باز هم راه خطا را می رود؟

وعده رئیس کل بانک مرکزی برای ثبات قیمت‌ها و کاهش تورم

فاز چهارم طرح اقدام ملی مسکن در خوزستان شامل چه شهرهایی است؟

کمبود مواد شوینده در راه است؟

برق 5.8 میلیون مشترک کم‌ مصرف رایگان شد

علیرضا محجوب هشدار داد: نیاز کارگران به افزایش 600 درصدی دستمزد با ارز 17 هزار و 500 تومانی

آغاز توزیع سهمیه روغن تنظیم بازار در خوزستان

ارزش سهام عدالت، امروز 17 دی 99

انتقادات تند از تصمیم فولادی رزم‌حسینی

هشدار رییس سازمان بورس: دود قیمت دستوری به چشم 50 میلیون سهامدار عدالت می‌رود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 17 دی 99

تکذیب تعطیلی جایگاه‌های عرضه نفت‌گاز