پیام خوزستان

آخرين مطالب

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل امور بانوان استانداری و کانون وکلا دادگستری خوزستان اجتماعي

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل امور بانوان استانداری و کانون وکلا دادگستری خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان این اداره کل و کانون وکلا دادگستری خوزستان گفت: مهم‌ترین بند این تفاهم نامه آموزش مسائل حقوقی به زنان و وکیل معاضدتی به آنها است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «زینب پارسافخر» ظهر امروز (سه شنبه 4 آذر) در جلسه انعقاد تفاهم نامه میان اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان و کانون وکلا دادگستری استان، با بیان اینکه این کانون نهادی مدنی است که همواره به دنبال مدنیت و اخلاق مدنی بوده اظهار کرد: امروز ما همکاری و همیاری کانون جهت آگاه سازی شهروندان به ویژه زنان و خانواده‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص خشونت علیه زنان و سایر موارد حقوقی زنان و خانواده ها که آنها را براثر عدم اطلاع و عدم آموزش لازم در مسائل حقوقی مبتلا می‌کند، خواهان هستیم.
سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده یکی از موارد مهمی که گریبان گیر زنانی در مسائل حقوقی شده عدم اطلاع و شناخت آنها از قانون است.
وی اضافه کرد: ما باید زمینه و بسترهای لازم را برای زنان و خانواده ها فراهم کنیم همانطور که نیاز به آموزش‌های بهداشتی و قوانین و مقررات بهداشتی برای آن‌ها تببین و اجرا شده است.
پارسافخر با تاکید براینکه باید ورود بهتری در آموزش مسائل حقوقی برای جامعه هدف (زنان و خانواده) خود داشته باشیم افزود: در همین راستا نظر بر کانون وکلا داشتیم چرا که همیشه به طور مستقیم با زنان و خانواده ها در ارتباط هستند و با بسیاری از خشونت ها و مشکلاتی که گریبان گیر زنان در جامعه بوده مواجه بوده اند و همچنین همیشه دغدغه انتقال و هدایت مطالبات زنان را برای اصلاح قوانین و بیشتر شدن بسته های حمایتی و حاکمیتی برای موکلان خود داشته اند.
وی تاکید کرد: برای داشتن جامعه ای عاری از تنش باید جهت نفی موارد مربوط به تبعیض و خشونت علیه زنان و آگاه سازی زنان نسبت به حقوق شهروندی و مسائل حقوقی خودشان تلاش کنیم.
سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان این موضوعات را رسالتی برای خود دانست که باید تخصصی پیش برود و بیان کرد: به همین منظور این تفاهم نامه منعقد می شود و مواردی که در تفاهم نامه بیشتر به آن اهمیت داده شده موضوع آموزش است تا بتوانیم در مسائل آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کنیم.
وی ابراز کرد: اگر پیشگیری و اطلاعات آن را به جامعه هدف (زنان و خانواده) آموزش داده شود، باعث کم شدن بار هزینه ها برای دولت و همچنین کمتر شدن بزه‌ها، ناهنجاری‌ها و پرونده‌های حقوقی در جامعه می‌شود.
پارسافخر با اشاره به اینکه کانون از ظرفیت بسیار خوبی از جمله وکیل معاضدتی برخوردار است عنوان کرد: وکیل معاضدتی یا داوطلب یکی از بندهای مهم این تفاهم نامه است به این صورت که موارد خاصی که ما اعلام می‌کنیم، وکیل داوطلب در اختیار آن زنان قرار می‌گیرد، به طور مثال زنانی هستند که در راستای وظایف فرهنگی و اجتماعی خود دچار مسائل حقوقی می شوند که به دلیل مشکلات مالی برای استیفای حقوق خود با مشکل مواجه می‌شوند که این بند از تفاهم‌نامه می‌تواند حل مشکل آنها کمک کند به همین جهت از بندهای حائز اهمیت در تفاهم نامه برای ما است.
وی از دیگر بندهای مهم این تفاهم نامه به برگزاری کارگاه‌ها و کلاس ها برای افراد تاثیرگذار در جامعه هدف اشاره کرد و گفت: به این صورت که افراد تاثیر گذار مانند مشاوران زنان در فرمانداری‌ها و دستگاه‌ها را مورد آموزش قرار می‌دهیم و آنها اطلاعات و آموزش‌های حقوقی را به زیر مجموعه های خود می‌دهند.
سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به موضوعات این تفاهم نامه تصریح کرد: برنامه ریزی و اجرایی سازی برنامه های کلی به ویژه برای زنان آسیب پذیر و آسیب دیده در استان که ما بر اساس برنامه‌های کلی آنها را با جزییات در نظر می‌گیریم و با مشخص کردن گروه هدف آنها را اجرایی می‌کنیم و شامل مسائل مشترک از جمله تهیه و ارائه پیشنهادهای اصلاحی و مشارکت در فرآیند پیش نویس قوانین و مقررات است.
وی اذعان کرد: برنامه ریزی‌های مشترک برای برگزاری سمینارها و دوره های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت، برگزاری دوره‌های آموزشی به منطور ارتقای توان علمی اعضای طرفین تفاهم نامه‌ که می‌توان به صورت تعاملی دوره‌ها را برگزار کرد.
پارسافخر خاطر نشان کرد: مشارکت و همکاری در تهیه، تنظیم و انتشار دستورالعمل‌ها، برنامه‌ها و متون آموزشی در خصوص پیش بینی مقابله با آسیب هایی که زنان در معرض آن قرار گرفتند، مشارکت و پشتیبانی علمی رسانه‌ای در برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی و فرهنگی و آموزشی مشترک از جمله موضوعات دیگر این تفاهم نامه است.
وی با اشاره به تعهدات کانون وکلا در این تفاهم نامه اضافه کرد: پیشنهاد برگزاری کلاس، کارگاه‌‌ها، نشست ها، همایش‌های تخصصی و دوره‌های آموزشی، تلاش برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی جهت ارتقای علمی اعضای کانون و دفتر امور زنان و خانواده استانداری خوزستان، تهیه و تنظیم دستورالعمل برنامه و متون آموزشی مربوط با مواردی که مستقیم به آسیب‌های اجتماعی و هرآنچه که جامعه زنان و خانواده را مورد هدف قرار می‌دهد و ارائه به دفتر امور زنان استانداری جهت بررسی و مشارکت در اجرای آن ها، معرفی وکیل معاضدتی یا داوطلب در موارد اعلام‌ نیاز از سوی دفتر امور زنان استانداری در خصوص زنان آسیب پذیر و آسیب دیده، تعامل با دفتر امور زنان استانداری جهت فعالیت‌های مشترک یا اختصاصی آموزشی و پژوهشی موارد تعهدات کانون وکلا خوزستان است.
سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان به تعهدات اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان پرداخت و بیان کرد: بررسی پیشنهادات و مشارکت در اجرای سمینارهای آمورشی کانون وکلا و اعلام نتایج، بازخورد و اثربخشی آن‌ها به کانون، همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای ارتقا کارشناسان معرفی شده، مشارکت و پشتیبانی علمی، اجرایی و رسانه ای در برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی، علمی، فرهنگی و آموزشی به صورت مشترک، اعلام نیاز وکیل معاضدتی جهت مشاوره حقوقی به زنان آسیب پذیر و آسیب دیده، مشارکت و همکاری در انتشار و در دسترس قرار دادن عمومی دستورالعمل‌ها، راهکارها و متون آموزشی مربوطه از موارد تعهدات اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان است.
زینب پارسافخر در پایان یادآور شد: مدت زمان این تفاهم نامه یک ساله است که از امروز آغاز می شود.
پایان پیام/679
منبع: شبستان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مراجعات کرونایی در خوزستان افزایش یافت/ محدودیت‌های جدید از شنبه اعمال می‌شود

سردشت پر بارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود

پالایش نفت مغلوب فرمانیه شد.

نمایش بانوی فدک به روی صحنه رفت

عناصر فرهنگی باید در جامعه تقویت شوند

کشف هفت هزار روغن مایع خوراکى احتکار شده در ماهشهر

اقدام سپاه در توقیف نفتکش کره ای، درس عزتمندی بود

امام جمعه آبادان: خنثی‌سازی تحریم‌ها زمینه رشد کشور را فراهم می‌کند

امام جمعه بستان آباد: تحریم‌های دشمنان با پایداری مردم شکست می‌خورد

ساخت و بومی سازی ربات جوشکار در شرکت توسعه نیشکر خوزستان

تصادف یک پراید در اتوبان چمران حادثه ساز شد+ عکس

اهدای تجهیزات پزشکی توسط خانواده ای خیر به بیمارستان شوط

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 26 دی

روابط تجاری برخی کشورهای عربی با اسرائیل به مثابه جنایت جنگی است

تیم فوتسال بانوان نامی نو از ملی حفاری خوزستان شکست خورد

ایجاد تفرقه بین مسلمانان هدف ساخت فیلم بانوی بهشت در انگلیس است

گلایه‌مندی امام جمعه خرمشهر از وضعیت اسفبار فاضلاب در خرمشهر

شکست فشار حداکثری در برابر مقاومت حداکثری به روایت نشنال اینترست

مردم باید در مسئله تولید واکسن کرونا به دانشمندان ایرانی اعتماد کنند

شوک‌های اقتصادی امروز را مانند مقاومت خارگ در برابر هجوم بعثی‌ها مدیریت کنیم

راه‌اندازی ستاد بازسازی عتبات عالیات از اقدامات ماندگار شهید سلیمانی بود

نماینده مجلس: آزادی بیان در کشور ما وضعیت بی نظیری دارد

برتری پالایش نفت مقابل گرگان

دانشجوی کارشناسی دانشگاه صنعتی اراک رباتی با چهار درجه آزادی طراحی کرد

گرامیداشت یاد شهدای شیمیایی بهبهان

پیام کنایه‌آمیزِ همتی درباره نرخ ارز و ارزش پول ملی

تحقیق و تفحص از بورس کلید خورد

ربات جوشکار در شرکت توسعه نیشکر خوزستان ساخته شد

سارقان مسلح سیم‌های برق خرمشهر در بند قانون

آخرین رنگ‌بندی کرونایی مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها

تفریح در بند یخ‌ زده، جان 2 دانشجو را گرفت

قتل و آتش زدن پیکر مادر به خاطر ازدواج مجدد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 26 دی 99

جزئیات بازداشت شهرداران مناطق 2 و 8 تهران

طعنه محسن به فائزه: به سبک او حرف می‌ زنم!

گزیده‌های نفتی هفته

برخی ها سال ها بازشدن گره مشکلات کشور را به دست خارجی ها می دیدند

افزایش بیش از 6 دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت سبد نفتی اوپک 62 سنت کاهش یافت

پارسیان البرز برابر نفت آبادان به برتری دست یافت

آخرین شکست خانگی پرسپولیس مقابل فولاد

تصرف اراضی پارک جنگلی بنوار ناظر اندیمشک و سکوت مسؤولان

برپایی مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) در هیئات مذهبی+ برنامه ها

قیمت طلا و سکه در 26 دی/ سکه طرح جدید 10 میلیون و 630

قیمت طلا و سکه در 26 دی

قیمت سکه و طلا امروز 26 دی 99

نشنال اینترست| شکست سیاست «فشار حداکثری» در برابر «مقاومت حداکثری»

معاون اشرف غنی: مذاکرات آمریکا با طالبان اشتباه نبود اما امتیاز گسترده داده شد

تحریم مقامات حشد شعبی از سوی آمریکا نشانه ضعف و شکست واشنگتن است

شهید سلیمانی عصاره تمام شهدای دفاع مقدس و جبهه مقاومت است