پیام خوزستان

آخرين مطالب

تحقیقات قضایی درباره 2 فیلم جنجالی اجتماعي

تحقیقات قضایی درباره 2 فیلم جنجالی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به‌ گزارش همشهری آنلاین، از اواخر هفته گذشته بود که شبکه‌های اجتماعی پر شد از فیلمی مربوط به کتک خوردن دختری در آبادان و رفتار ناشایست مأمور حراست با او. این فیلم دختر جوانی را نشان می‌داد که با سر و صورتی خون‌آلود توسط اعضای خانواده‌ای دستگیر شده و پس از آن، مأمور حراست پالایشگاه آبادان در فیلم مشاهده می‌شود که ابتدا پایش را روی بدن دختر زخمی گذاشته و سپس با دست اقدام به لمس کردن بدن دختر می‌کند.
فیلم به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به‌دست شد و شایعات زیادی را نیز همراه داشت و حالا همه در جست‌وجوی پاسخ این سؤال بودند که دختر جوان آبادانی چه‌کسی بوده و آن روز چه اتفاقی برای او افتاده بود؟ 
روایت اول
پس از انتشار این فیلم اعلام شد که در روز حادثه دختری جوان در آبادان به‌دلیل مسائل مالی و اختلافات شخصی که با یکی از پرسنل شرکت نفت داشته، راهی خانه او در منطقه شرکتی‌نشین بریم شده و با تیغ موکت‌بری شروع به تهدید اعضای خانواده او کرده و درنهایت نیز پس از درگیری با آنها، توسط اهالی و مأموران حراست دستگیر شده است.
این دختر جوان، چند روز بعد و با انتشار یک کلیپ ماجرای آن روز را اینطور توضیح داد: من همان دختری هستم که 30مهر99 در منطقه بریم مورد ضرب و شتم قرار گرفتم. آن روز (به دلیل مسائل شخصی) رفتم دم در خانه‌شان (مردی که با او اختلاف داشت) و در زدم. پسرش در را باز کرد و گفتم: پدرت خانه است؟ او گفت: نه. گفتم: زنگ بزن بگو بیاید. من با کفش رفتم داخل و ماسک زده بودم. زنش تا مرا دید، شروع کرد جیغ و داد زدن. من دویدم بیرون. چون قبلا کیفم را زده بودند، همیشه برای دفاع از خود همراهم یک کاتر هست. جلوی یک ماشین را گرفتم و سوار شدم و گفتم: آقا حرکت کن. اما آنها جیغ زدند و گفتند: سارق، سارق. راننده ماشین شروع کرد به من مشت زدن. از طرف دیگر، پسر آن مرد هم آمد به من مشت زد که من کاتر را زدم و دستش برید.
دختر آبادانی در این ویدئو گفت: من از مردم درخواست دارم که به شایعات توجهی نکنند. من نه از ایشان (پرسنل شرکت نفت) باردارم و نه موضوع دیگری هست. این مسئله را دارم از راه قانونی پیگیری می‌کنم و نیازی ندارم کسی از جایی بخواهد مرا حمایت کند.
دقایقی بعد از انتشار این کلیپ، پدر این دختر نیز در گفت‌وگویی کوتاه گفت که دخترش تحت‌نظر پزشک است و داروی اعصاب مصرف می‌کند و در روز حادثه رفتارش تحت کنترل خودش نبود.
روایت دوم
اما همسر مردی که دختر آبادانی به خانه او رفته بود، اتفاقات آن روز را طور دیگری روایت کرد. این زن گفت: آن خانم (دختر جوان) به مقابل خانه ما آمد و در زد. پسرم در را باز کرد که او را هل داد و چاقو را گذاشت زیر گلویش. بعد وارد خانه شد و این بار رفت سراغ دخترم که در حال درس خواندن بود. چاقو را گذاشت زیر گلوی او، پسرم خواست خواهرش را نجات دهد که او با چاقو ضربه‌ای به‌دست پسرم زد و فریاد می‌زد: پول، طلا و دلار. او شوکر هم داشت و تهدید می‌کرد که می‌خواهد اول با شوکر ما را زده و بعد با تینر آتش بزند. او دنبال پول و طلا می‌گشت که من مقداری پول و طلا به او دادم. او حتی با شوکر ضربه‌ای به من زد که افتادم روی زمین و پس از آن از خانه بیرون رفت و سوار یک ماشین شد، اما با سر و صدای خانواده ما و همکاری راننده همان ماشینی که سوارش شده بود، دستگیر شد.
مأمور حراست
هرچند در ابتدا ماجرا یک درگیری به‌دلیل اختلافات شخصی به نظر می‌رسید که با دستگیری دختر مهاجم در شرف پایان بود، اما آنچه موجب خشم مردم در این ماجرا شد، رفتار مأمور حراست پالایشگاه آبادان پس از دستگیری این دختر بود. این مأمور درحالی‌که پایش را روی بدن دختر گذاشته بود، رفتار زشت و ناپسندی انجام داد که جنجال این حادثه را بیشتر کرد؛ تاجایی که بعد از ورود دستگاه قضایی به پرونده، حمید مرانی‌پور، دادستان آبادان از دستگیری این مأمور خبر داد و گفت: او هم‌اکنون راهی زندان شده است و بدون شک با وی برخورد قاطع خواهد شد.
دادستان آبادان این را هم گفت که برای طرفین این دعوای خانوادگی قرار قانونی صادر شده است. به گفته وی، جرم خانم مهاجم ایراد جرح عمدی است و طرفین پرونده با قرار وثیقه آزاد هستند.
در این میان، کسری نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: این درگیری به‌دلیل اختلافات شخصی رخ داده و هم‌اکنون مأمور حراست پالایشگاه نفت آبادان به‌خاطر رفتار منفور خود بازداشت و برکنار شده است. وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که دخترجوان با صاحبخانه اختلاف شخصی داشته و برای تسویه‌حساب وارد خانه شده که توسط اهالی داخل خانه و مأموران حراست منطقه دستگیر و تحویل مأموران کلانتری شده است. الان هم دادستانی آبادان در این خصوص ورود کرده و تمامی اتفاقات در حال بررسی است. به گفته وی، ماجرای درگیری مربوط به مشاجره خانوادگی یکی از کارکنان بوده و ارتباطی به هیچ‌یک از مدیران پالایشگاه ندارد.
مرگ جوان مشهدی
دومین فیلمی که در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شد، ماجرای مرگ مردی جوان در مشهد است. در ابتدا فیلمی از این جوان مشاهده می‌شود که مربوط به 27مهرماه است و او را در حال تخریب یک مغازه، درگیری با مردم و فحاشی در خیابان نشان می‌دهد. فیلمی دیگر نیز نشان می‌دهد که این مرد جوان توسط مأموران پلیس در مشهد دستگیر و به میله آهنی دستبند زده شده تا مقدمات انتقال او به کلانتری انجام شود، اما در همین هنگام مأمور پلیس به او شوکر برقی می‌زند. درنهایت مأموران این مرد را با خود می‌برند، اما وی فوت می‌کند و خانواده وی که مدعی هستند پسرشان به‌خاطر رفتار مأموران و همچنین مسمومیت ناشی از اسپری فلفل جانش را از دست داده است، شکایت کرده و خواهان رسیدگی به این پرونده می‌شوند.
به‌دنبال انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی، دستگاه‌های قضایی و امنیتی وارد ماجرا شدند. معاون امنیتی و انتظامی فرماندار مشهد درباره جزئیات این اتفاق گفت: چند روز پیش در جریان یک نزاع خانوادگی در مشهد از پلیس برای خاتمه دادن به این درگیری تقاضای کمک شد. این نزاع خانوادگی و درگیری بین مرد جوان (متوفی) و پدرزن وی روی داده بود و پس از آن خانواده از پلیس تقاضا کرده بود که برای خاتمه دادن به این درگیری مداخله کند. وی ادامه می‌دهد: پس از حضور پلیس در محل، مرد جوان که معتاد به موادمخدر بوده است، حین انتقال از محل با پلیس نیز درگیر شده که در ادامه منجر به مرگ وی می‌شود.
ابراز تأسف پلیس
فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته به این ماجرا واکنش نشان داد و گفت: بررسی‌های ویژه درباره مرگ مرد جوان مشهدی که گفته می‌شود در درگیری با پلیس جان باخته با انجام تحقیقات از مأمور پلیس ادامه دارد. سردار محمدکاظم تقوی با ابراز تأسف از وقوع این حادثه ادامه داد: موضوع به‌صورت ویژه بررسی و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
دادستان نظامی استان خراسان‌رضوی نیز در خبری از تشکیل پرونده‌ای درخصوص مرگ مرد جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی خبر داد و گفت: خانواده متوفی شکایت خود را به این دادسرا اعلام کرده‌اند و دستور نمونه‌برداری از ریه و بررسی تأثیر اسپری بر مرگ متوفی صادر شده‌ است. بازپرس دادسرای نظامی خراسان رضوی نیز با حضور در پزشکی‌قانونی پس از کالبدشکافی، دستور نمونه‌برداری از ریه و بررسی تأثیر اسپری بر مرگ متوفی را صادر کرده است.
اثری از شوکر و اسپری فلفل نبود
بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد نیز با اشاره به اینکه «اثرات شوکربرقی و اسپری فلفل روی بدن و یا صورت مهرداد سپهری نبود، اما روی گردن او آثار ضربه بود»، گفت: دررابطه با علت مرگ مهرداد سپهری باید پزشکی قانونی نظر بدهد.
قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد ادامه داد: افراد محل مدعی بودند که این فرد با خانواده همسر خود درگیر شده است. در روز حادثه، بین مردم محل، خانواده او و مهرداد سپهری درگیری و زد ‌و خورد شده و بعد از تماس خانواده او، پلیس به آنجا رفته است. آنها مدعی هستند که هرکسی در محل این فرد را کتک می‌زده است اما چه مردم و چه پلیس، فرد را زده باشند، این کار صحیح نیست چرا که این فرد مهار شده بود.
به گفته وی، رفتار پلیس به‌دلیل حرف‌های نامربوط مهرداد سپهری بوده است و من احتمال نمی‌دهم که مرحوم مهرداد سپهری با دست بسته نیز حمله کند. وقتی دست فرد بسته شده یعنی مهار شده است. این برخورد بیشتر برای این بوده که او حرف‌های نامربوط می‌زد. در غیر این صورت این رفتار توجیه دیگری ندارد.
منبع: روزنامه همشهری
کد خبر 560053 برچسب‌ها آبادان مشهد حوادث ایران
منبع: همشهری آنلاین


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کارشناسی داوری پرسپولیس - صنعت نفت آبادان در برنامه فوتبال برتر + فیلم

در خانه نشینی کرونایی درباره ترس هایتان با همسرتان صحبت کنید

ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم صیدون

اخراج یحیی گل محمدی و تلاش پرسپولیس برای بخشیدن سرمربی

خبری خوشحال کننده به پرسپولیسی ها درباره کریم باقری

توضیح قهرمان کشتی درباره دست‌فروشی در اندیمشک

آذری: مدیرعامل استقلال در جایگاهی نیست که از من سوال بپرسد

مددی: «آذری» باید فکری به حال نیمکت فولاد کند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 4 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

اجرایی شدن محدودیت‌های کرونایی در باغملک

100 زندانی نیازمند استان البرز در هفته بسیج آزاد می‌شود

مروری بر حواشی بازی فولاد خوزستان و استقلال / ویدیو

فرمانده بسیج آبادان: شناسایی سریع افراد مبتلا یکی از اهداف طرح شهید سلیمانی است

توضیح قهرمان کشتی جهان درباره دست‌فروشی در اندیمشک

دیداری تکراری پس از 126 روز برای پرسپولیس!

اختصاص 2500 سهمیه مشاغل خانگی در خوزستان

8 مصدوم حاصل برخورد 3 خودرو در باغملک

نهالکاری و مدیریت روان‌آب‌ها نسخه‌ای برای مهار ریزگردها

آذری: آقای مددی! شما باعث شکست استقلال شدید/ مجیدی و فکری با نکونام رقابت زیرجلدی دارند

پایگاه مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی در شورای حل اختلاف مرکز استان راه‌اندازی شد

اجرای طرح آزادی زندانیان جرایم غیر عمدتوسط بسیج حقوق‌دانان لرستان

سرخط مهم‌ترین خبر‌های روزدوشنبه سوم آذرماه 99 آبادان

آغاز اردوی ماشین‌سازی برای بازی مقابل استقلال

تولید سالانه یک تن عسل توسط یک تولید کننده بسیجی در شهرستان صحنه

271 قبضه سلاح جنگی در مناطق مرزی شمال غرب کشف شد

استخوان‌فروش آبادان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت + فیلم

به صدا درآمدن آژیر خطر در اراضی اشغالی

تسلیت در گذشت استاد فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی اهواز

آیاندا پاتوسی هنوز هم به باشگاه استقلال فکر می کند + سند

کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با پایش زیستگاه‌ها در هندیجان

درخواست علمای یمن درباره خیانت عربستان

فراخوان هنرهای دستی و دیجیتال با موضوع شهیدان مقاومت منتشر شد

توهین 18+ محمود فکری پس از بازی استقلال و فولاد خوزستان!

کشف 271 قبضه سلاح جنگی در مناطق مرزی شمال غرب

طرح کشوری مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به نام سپهبد شهید سلیمانی در آبادان اجرایی می شود

توسعه هوش مصنوعی فیس‌بوک برای شناسایی اطلاعات غلط

نحوه ثبت نام دریافت کمک 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا

رتبه اول کسب درآمد در پهنه الف برای منطقه 12

سوپر اتومبیل برقی «آزادی» با 1900 اسب بخار قدرت و شتاب 1.8 ثانیه رونمایی شد+عکس

پیراهن حماسه مقاومت و پایداری مردم اندیمشک بر تن ماشین سازان

6 طرح عمرانی و محرومیت‌زدایی در سردشت به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل استقلال ، فولادی ها را تهدید به افشاگری کرد

واقعیت ماجرای فروش استخوان‌های غیربهداشتی در آبادان چه بود؟

دیدار استاندار خوزستان با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان

کنترل ورودی‌های رامهرمز با استفاده از دوربین‌های هوشمند

بسیج برنامه های خود را بر پایه تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات سلامت محور قرار داده است

راه اندازی پمپ‌های جدید در ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب آبادان

طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد توسط بسیج حقوق‌دانان لرستان اجرا می‌شود

سخنگوی عصائب اهل الحق: فعالیت مسلحانه نداریم

جبهه مردمی فلسطین به دیدار بن سلمان و نتانیاهو واکنش نشان داد