پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون اقتصادی استاندار عنوان کرد

طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان دولت به بهره برداری می رسند سياسي

طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان دولت به بهره برداری می رسند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به فعالیت شرکت‌های پتروشیمی در خوزستان گفت: تولید 26 میلیون تن محصولات پتروشیمی در خوزستان ظرفیت‌سازی شده است اما دنیا در تلاش است که این بخش را دچار مشکل کند.
سیدنورالله حسن‌زاده در نشست خبری اظهار کرد: در تحقق شعار سال به عنوان یکی از وظیفه‌های اصلی حوزه اقتصادی، تلاش‌های خوبی در حال انجام است تا بتوانیم در راستای تحقق شعار رهبری و جهش تولید، گام‌های موثری برداریم.
وی افزود: برخی کارها و پروژه‌های شاخصی که در استان خوزستان وجود دارد، به صورت ویژه پیگیری می‌شوند تا شاهد اجرایی شدن آن‌ها باشیم که برای مثال می‌توان به پروژه آزادراه اهواز- اصفهان به عنوان یک طرح شاخص استان خوزستان اشاره کرد که اکنون پیگیر اجرایی شدن آن هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان تصریح کرد: تلاش‌های بسیاری جهت ساماندهی واحدهای تولیدی در استان خوزستان انجام شده است و در یک سال اخیر واحدهای تولیدی که زیر ظرفیت اسمی کار می‌کنند، کاملا هوشمندانه شناسایی شده‌اند.
حسن‌زاده با بیان اینکه بانک‌ها باید واحدهای تملک‌شده را واگذار و یا خودشان فعال کنند، گفت: برای حفظ اشتغال موجود در واحدهایی که با ظرفیت پایین فعال هستند نیز گام‌هایی برداشته شده است.
وی با اشاره به فعالیت شرکت‌های پتروشیمی در خوزستان افزود: تولید 26 میلیون تن محصولات پتروشیمی در خوزستان ظرفیت‌سازی شده است اما دنیا در تلاش است که این بخش را دچار مشکل کند. پتروشیمی‌ها تنها منبع درآمدی کشور در دوره تحریم‌ها هستند و باید از خام‌فروشی در این حوزه جلوگیری کرد و زنجیره‌های تولید در این بخش تکمیل شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: برای تمکیل زنجیره تولید در پتروشیمی‌ها به منابع، تکنولوژی، منابع انسانی و… نیاز است و باید فرآیندهای بسیاری انجام شود تا شاهد تکمیل این زنجیره تولید برای جلوگیری از خام‌فروشی مواد پتروشیمی‌ها باشیم.
حسن‌زاده با اشاره به انجام صادرات در بخش پتروشمی گفت: مقاصد صادراتی نباید معرفی شوند زیرا این مقاصد صادراتی، از جمله اهداف دشمن هستند تا مانع صادرات ما شوند.
وی ادامه داد: تلاش برای صادراتی کردن محصولات تولیدی و رفع موانع صادرات از جمله بحث‌هایی است که به جدیت در معاونت اقتصادی پیگیری می‌شود. تلاش خواهیم کرد طرح‌هایی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در مدت یک سال باقی مانده دولت به اتمام برسند و امیدواریم این مهم در استان خوزستان محقق شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار کرد: مشکلات بیش از 85 درصد از سرمایه‌گذاری‌هایی که در خوزستان مشکل داشته‌اند، با برگزاری جلسات در اداره‌کل اشتغال و سرمایه‌گذاری مرتفع شده است و باقی موارد نیز با ورود استاندار خوزستان مرتفع شده‌اند.
حسن‌زاده در خصوص آخرین وضعیت طرح‌های شاخص و بزرگ در خوزستان گفت: پالایشگاه بید بلند خلیج فارس یکی از طرح‌های شاخص استان خوزستان است که در دوره تحریم‌ها و علیرغم مشکلات بسیار اکنون به تولید رسیده است اما همچنان مشکلاتی در حوزه‌های مختلف دارد که باید رفع شوند.
وی ادامه داد: پتروشیمی مسجدسلیمان یکی دیگر از طرح‌هایی است که تلاش‌های بسیاری برای حل مشکلات آن شده است؛ این طرح مشکلاتی در حوزه گاز دارد که باید حل شوند. استاندار خوزستان نیز پیگیر مشکلات این طرح است و امیدواریم مشکلات شاخص آن به صورت کامل رفع شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: فولاد روهینا جنوب در دزفول نیز دیگر طرح شاخص اجرا شده در استان خوزستان است. این کارخانه دارای مدرن‌ترین تکنولوژی فولادسازی در کشور است که در دوره تحریم‌ها و با مشکلات بسیار زیاد، در کشور احداث شده است.
حسن‌زاده عنوان کرد: کارخانه قند و شکر اهواز که حدود 20 سال تعطیل بود نیز اکنون به بخش خصوصی توانمند واگذار شده است و در تلاش هستیم مشکلات این شرکت رفع شود و امیدواریم تا پایان سال مجددا وارد مدار شود. کارخانه کاغذسازی کارون نیز که سال‌ها تعطیل بود در تلاش هستیم مجددا راه‌اندازی شود.
وی با اشاره به فعالیت‌های بخش کشاورزی گفت: امسال یکی از مشکلات کشاورزان در خوزستان بحث گوجه بود زیرا کشاورزان گوجه کشت کردند اما خریداری برای محصول گوجه نبود. در این زمینه پیگیری‌هایی انجام شد تا خرید تضمینی گوجه انجام شود و خوشبختانه این کار انجام شد و اکنون پیگیر پرداخت مطالبات گوجه‌کاران خوزستانی هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در خصوص کشت برنج در خوزستان نیز گفت: سال گذشته با شلتوکی که در خوزستان کشت شد، از واردات حدود 500 هزار تن برنج به کشور جلوگیری شد. امسال نیز حدود 200 هزار هکتار کشت برنج در خوزستان انجام شده است و امیدواریم بتوانیم نقش موثری در کاهش واردات برنج به کشور داشته باشیم.
حسن‌زاده با اشاره به مشکلات حوزه آرد و نان، با گلایه از دو نرخی بودن آرد و نان اظهار کرد: هر زمان جایی محصول دو نرخی داشته باشیم، شاهد سوءاستفاده خواهیم بود. برای کاهش تخلفات و بهبود کیفیت نان در خوزستان، نرخ آرد و نان باید آزادسازی شود.
وی با بیان اینکه سالانه 2 میلیون تن دورریز نان در کشور داریم، گفت: تخلفاتی که در حوزه آرد و نان انجام می‌شود به دلیل دو نرخی بودن قیمت این محصولات است و تنها تک نرخی شدن قیمت‌ها می‌تواند گره‌گشای حل این مشکلات باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در خصوص برگزاری جلسات تنظیم بازار و اثرگذاری این جلسات بر تنظیم قیمت‌ها گفت: در عملکردی که دبیرخانه تنظیم بازار کشور اعلام کرده، خوزستان رتبه 4 کشور در بحث تنظیم بازار در سال 98 را کسب کرد. تعداد کل بازرسان سازمان صمت در سراسر خوزستان 50 نفر هستند و نظارت بر همه بازار با چنین شرایطی، اندکی دشوار است.
حسن‌زاده در خصوص کمبود کپسول‌های گاز گفت: حدود 80 درصد از سهمیه گاز کپسولی در خوزستان توسط خودروها استفاده می‌شود؛ سهمیه‌بندی انجام‌شده برای آن است که گاز مایع کپسولی به همه‌ مردم برسد و مشکلات مردم در این زمینه رفع شود اما واقعیت این است که اقدامات در این زمینه بسیار دشوار است.
وی با اشاره به مشکلات تحریم‌ها برای واحدهای تولیدی خوزستان بیان کرد: بیشترین آثار تحریم، بر حوزه نفت بوده و حدود 300 تا 400 واحد و صنایع قطعه‌ساز استان خوزستان بیشترین آسیب را از تحریم‌ها دیده‌اند. بخش اعظمی از مطالبات این واحدها با پیگیری از وزارت نفت پرداخت شده اما بیشترین آسیب به واحدهای قطعه‌ساز خوزستانی در اثر تحریم‌ها وارد شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: سعی شده این واحدهای قطعه‌ساز به سمت تولید قطعات سایر بخش‌ها از جمله نیشکر و فولاد و پتروشیمی‌ها سوق داده شوند تا از شرایط تحریمی کمتر آسیب ببینند.
حسن‌زاده در خصوص واردات کالاهایی که نمونه مشابه آن‌ها در درون کشور ساخته می‌شود، گفت: کالاهایی که ساخت داخل باشند و کیفیت آن‌ها مورد تایید باشد، واردات نمونه خارجی آن‌ها ممنوع اعلام می‌شود و قطعا شاهد واردات چنین محصولاتی نخواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها و کرونا بیشترین آسیب را به واحدهای تولیدی وارد کرده است، تصریح کرد: با شیوع کرونا، مراجعات به اصناف بسیار کم شده و آسیب بسیاری به آن‌ها وارد شده است. در این زمینه برای برای حل مشکلات اصناف و واحدهای تولیدی آسیب‌دیده از کرونا، تاکنون 113 میلیارد و 600 تومان تسهیلات کرونا به اصناف پرداخت شده است. این تسهیلات با سود 12 درصد در اختیار این بخش‌ها قرار داده شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: در بحث تسهیلات مربوط به کرونا، سهمیه خوزستان 919 میلیارد تومان است‌ و 12 بانک درگیر هستند و بیش از 21 هزار پرونده تشکیل شده است. با پرداخت این تسهیلات، اشتغال 34 هزار نفر احیا می‌شود که تاکنون 113 میلیارد و 600 میلیون تومان پرداخت شده است.
حسن‌زاده خاطرنشان کرد: البته بخش خصوصی با توجه به اینکه کسب و کارشان تعطیل است، رغبت چندانی برای دریافت این تسهیلات کرونا ندارد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کارشناسی داوری پرسپولیس - صنعت نفت آبادان در برنامه فوتبال برتر + فیلم

در خانه نشینی کرونایی درباره ترس هایتان با همسرتان صحبت کنید

ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم صیدون

اخراج یحیی گل محمدی و تلاش پرسپولیس برای بخشیدن سرمربی

خبری خوشحال کننده به پرسپولیسی ها درباره کریم باقری

توضیح قهرمان کشتی درباره دست‌فروشی در اندیمشک

آذری: مدیرعامل استقلال در جایگاهی نیست که از من سوال بپرسد

مددی: «آذری» باید فکری به حال نیمکت فولاد کند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 4 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

اجرایی شدن محدودیت‌های کرونایی در باغملک

100 زندانی نیازمند استان البرز در هفته بسیج آزاد می‌شود

مروری بر حواشی بازی فولاد خوزستان و استقلال / ویدیو

فرمانده بسیج آبادان: شناسایی سریع افراد مبتلا یکی از اهداف طرح شهید سلیمانی است

توضیح قهرمان کشتی جهان درباره دست‌فروشی در اندیمشک

دیداری تکراری پس از 126 روز برای پرسپولیس!

اختصاص 2500 سهمیه مشاغل خانگی در خوزستان

8 مصدوم حاصل برخورد 3 خودرو در باغملک

نهالکاری و مدیریت روان‌آب‌ها نسخه‌ای برای مهار ریزگردها

آذری: آقای مددی! شما باعث شکست استقلال شدید/ مجیدی و فکری با نکونام رقابت زیرجلدی دارند

پایگاه مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی در شورای حل اختلاف مرکز استان راه‌اندازی شد

اجرای طرح آزادی زندانیان جرایم غیر عمدتوسط بسیج حقوق‌دانان لرستان

سرخط مهم‌ترین خبر‌های روزدوشنبه سوم آذرماه 99 آبادان

آغاز اردوی ماشین‌سازی برای بازی مقابل استقلال

تولید سالانه یک تن عسل توسط یک تولید کننده بسیجی در شهرستان صحنه

271 قبضه سلاح جنگی در مناطق مرزی شمال غرب کشف شد

استخوان‌فروش آبادان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت + فیلم

به صدا درآمدن آژیر خطر در اراضی اشغالی

تسلیت در گذشت استاد فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی اهواز

آیاندا پاتوسی هنوز هم به باشگاه استقلال فکر می کند + سند

کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با پایش زیستگاه‌ها در هندیجان

درخواست علمای یمن درباره خیانت عربستان

فراخوان هنرهای دستی و دیجیتال با موضوع شهیدان مقاومت منتشر شد

توهین 18+ محمود فکری پس از بازی استقلال و فولاد خوزستان!

کشف 271 قبضه سلاح جنگی در مناطق مرزی شمال غرب

طرح کشوری مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به نام سپهبد شهید سلیمانی در آبادان اجرایی می شود

توسعه هوش مصنوعی فیس‌بوک برای شناسایی اطلاعات غلط

نحوه ثبت نام دریافت کمک 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا

رتبه اول کسب درآمد در پهنه الف برای منطقه 12

سوپر اتومبیل برقی «آزادی» با 1900 اسب بخار قدرت و شتاب 1.8 ثانیه رونمایی شد+عکس

پیراهن حماسه مقاومت و پایداری مردم اندیمشک بر تن ماشین سازان

6 طرح عمرانی و محرومیت‌زدایی در سردشت به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل استقلال ، فولادی ها را تهدید به افشاگری کرد

واقعیت ماجرای فروش استخوان‌های غیربهداشتی در آبادان چه بود؟

دیدار استاندار خوزستان با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان

کنترل ورودی‌های رامهرمز با استفاده از دوربین‌های هوشمند

بسیج برنامه های خود را بر پایه تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات سلامت محور قرار داده است

راه اندازی پمپ‌های جدید در ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب آبادان

طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد توسط بسیج حقوق‌دانان لرستان اجرا می‌شود

سخنگوی عصائب اهل الحق: فعالیت مسلحانه نداریم

جبهه مردمی فلسطین به دیدار بن سلمان و نتانیاهو واکنش نشان داد