پیام خوزستان

آخرين مطالب

گامی دیگر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی؛

معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد اقتصادي

معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - با اجرایی شدن این طرح خیرینی که در بانک پارسیان حساب دارند، می توانند با اختیار خود، تمام یا بخشی از سود سپرده خود را به این حساب واریز کنند تا در اختیار بنیاد تعاون زندانیان برای امور خیریه از جمله آزادی زندانیان قرار گیرد.
در این مراسم عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان حضور داشتند و توضیحاتی در خصوص این محصول ارائه کردند.
عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان در این مراسم با ارایه آمارهایی از میزان سرمایه، تعداد شعب، نیروی انسانی و ظرفیت های کنونی بانک پارسیان، گفت: مجموع دارایی های بانک حدود یک هزار و 650 هزارمیلیارد ریال است که 970هزار میلیارد آن مربوط به تسهیلات اعطایی و مطالبات به افراد حقیقی خصوصی به جز بانک هاست.
ضرغامی با اشاره به نقش مهم استارت آپ ها در توسعه جوامع امروزی گفت: بر این باوریم که در حال حاضر افزایش نرخ رشد سرمایه گذاری و تولید، حاصل فروش مواد خام و اولیه نیست.آنچه که منجر به شکوفایی اقتصادی می شود ، محصول مغز و تفکر انسانی است و این شرکت های دانش بنیان هستند که آینده اقتصاد جهان را رقم می زنند. بر این اساس بانک پارسیان در راستای ارتقای سرمایه انسانی به عنوان یکی از جنبه های مسئولیت های اجتماعی، حمایت از شرکت های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داد.
پرداخت بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان
ضرغامی در ادامه به حمایت های بانک پارسیان از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: هم اکنون معادل 12 هزار و 281 میلیارد ریال پرونده مربوط به اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در این بانک در حال بررسی است.
به گفته وی، تاکنون 7 هزار و 507 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط این بانک به تصویب رسیده و حدود 5 هزارو و273 میلیارد ریال آن هم پرداخت شده است. البته با توجه به اولویت ارتقای سرمایه انسانی به عنوان یکی از جنبه های اصلی مسئولیت های اجتماعی، بانک پارسیان روند پرداخت تسهیلات تا پایان سال جاری را ادامه خواهد داد.
عضو هیات مدیره بانک پارسیان در ادامه گفت: همچنین این بانک تاکنون 7 هزار و 458 میلیارد ریال از سوی شرکت های دانش بنیان درخواست صدور ضمانتنامه داشته که یک هزار و 659 میلیارد ریال آن صادر شده و مابقی آن در حال بررسی است.
معاون طرح و توسعه بانک افزود: بانک پارسیان تاکنون برای 270 شرکت دانش بنیان ضمانتامه صادر کرده و 285 شرکت دانش بنیان نیز تحت پوشش اعطای تسهیلات قرار دارند.
پرداخت 2هزار و 580 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه
ضرغامی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: جنبه دیگر مسئولیت های اجتماعی ، جنبه خیرخواهانه است و در این راستا بانک بر اساس تفاهم نامه با بنیاد برکت از زیرمجموعه های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اعطای 9500 میلیارد ریال تسهیلات را برنامه ریزی نموده که تا به امروز 2 هزار و 580 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی روستایی از سوی بانک پرداخت شده است و مابقی آن تا پایان سال پرداخت خواهد شد.
سود سپرده خیرین داوطلب صرف حرفه آموزی، اشتغال و آزادی زندانیان می شود
وی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص معین کارت گفت: معین کارت طرحی است که در راستای جنبه خیرخواهانه مسئولیت های اجتماعی در دستور کار بانک پارسیان قرار گرفته است. با اجرایی شدن این طرح خیرینی که در بانک پارسیان حساب دارند و یا افتتاح حساب می کنند، می توانند با اختیار خود تمام یا بخشی از سود سپرده خود را به این حساب واریز کنند تا در اختیار بنیاد تعاون زندانیان برای امور خیریه از جمله حرفه آموزی، اشتغال،آزادی زندانیان و ... قرار گیرد. در این راستا کمپین گسترده ای برای اطلاع رسانی و تبلیغات فراهم شده است.
صدور یک میلیون حامی کارت بانک پارسیان
مطهرنژاد، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در این مراسم گفت: بنیاد تعاون زندانیان، یک نهاد عام المنفعه است که از حدود 70 سال پیش کار خود را شروع کرده است. وظیفه این بنیاد توانمند سازی زندانیان برای بازگشت به جامعه ای است که در قالب حرفه آموزی و ایجاد اشتغال در دوران محکومیت این هدف را محقق می کند.
وی با بیان اینکه سالانه بیش از 70 هزار نفر از زندانیان تحت آموزش فنی و حرفه ای قرار می گیرند، ادامه داد : بخشی از این کار توسط بنیاد و بخشی هم با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان ها اجرایی می شود.
به گفته مطهر نژاد، بانک پارسیان همکاری خوبی از سه سال گذشته با بنیاد شروع کرده است. به دنبال این همکاری ابتدا بحث طرح حامی کارت با همکاری شرکت تاپ برای آزادی زندانیان با بانک پارسیان آغاز شد. آنگونه که آمارها نشان می دهد طی این سه سال حدود یک میلیون حامی کارت برای زندانیان صادر شده وهم اکنون تمامی مراودات پولی و بانکی زندانیان با این کارت انجام می شود.
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور همچنین با قدردانی از حمایت های بانک پارسیان، گفت: آمارها نشان می دهد زندانیانی که توسط بانک ها مورد حمایت شغلی قرار گرفته در دوران محکومیت کار یاد گرفتند و بعداز آزادی هم به نوعی حمایت شده و مشغول کار بودند، بازگشتشان به زندان از20 درصد به 2 درصد کاهش پیدا کرده است. بدون شک بانک پارسیان با سهیم شدن در این کار خیر، موجب کاهش بازگشت زندانیان به زندان می شود.
ادای دین بانک پارسیان به زندانیان نیازمند
پارسافرد، مدیر بازاریابی و توسعه کسب وکار بانک پارسیان از دیگر سخنرانان این مراسم بود .وی با بیان اینکه معین کارت بستری برای کمک به زندانیان و در راستای مسئولیت اجتماعی بانک پارسیان است ، گفت: معین کارت علاوه بر اینکه در راستای مسئولیت های اجتماعی است، ایجاد بستری الکترونیکی است که جریان نقدینگی مستمر برای بنیاد تعاون زندانیان ایجاد می‌کند.
وی افزود: این کمک ها که پیش تر به صورت دستی بود با معین کارت به صورت مکانیزه وخودکار انجام می شود.
مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان با بیان اینکه بستر معین کارت از طریق سپرده کوتاه مدت ماه شمار است، گفت: این سود به جای اینکه به حساب دارنده کارت منظور شود به حساب بنیاد تعاون زندانیان کشور واریز می‌شود.
وی افزود: اگرچه این سود جزئی و کم است، اما جمع شدن آن به صورت تجمیعی کمک می کند تا برنامه ریزی صحیح برای آزادسازی و ایجاد اشتغال زندانیان انجام شود.
پارسافرد افزود: امیدوارم با برنامه ریزی های پیش رو مزایایی برای صاحبان کارت داشته باشیم و استقبال خوبی از این محصول شود و ادای دین کنیم به کسانی که نیازمند هستند.
وی با بیان اینکه معین کارت مصداق قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود است، گفت: معین کارت در راستای مسئولیت اجتماعی و توامان مسئولیت سازمانی بانک پارسیان است.
مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان خاطرنشان کرد : از این طریق افراد می توانند سود خود را به صورت خودکار برای حمایت از زندانیان انجام دهند. ضمن اینکه باتوجه به خودکار بودن آن، دغدغه فراموشی خیرین نیز از بین می رود و بر این اساس اشتغال زندانیان و آزادی زندانیان از این بستر با برنامه ریزی صحیح تری انجام می شود.
پارسافرد در پایان افزود : همچنین مطرح شد این محصول در اولویت برنامه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغ بانک قرار گرفته و بر این اساس کمپین تبلیغاتی گسترده‌ای برای آن در راستای مسئولیت اجتماعی و برقراری ارتباط بین خیرین و نیازمندان تدوین شده و در حال اجرا است.
جعفری، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان نیز در این مراسم با اشاره به سابقه همکاری بانک پارسیان با بنیاد تعاون زندانیان کشور از سال 94 گفت: در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی جذب کمک های مردمی به نفع مددجویان جهت اشتغالزایی و آزادی زندانیان بانک پارسیان با مشارکت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و بنیاد تعاون زندانیان کشور به ارائه محصول تحت عنوان معین کارت اقدام کرده است.
وی افزود: برنامه ریزی برای اضافه شدن مراکز و فروشگاه های مجموعه بنیاد تعاون زندانیان به باشگاه مشتریان جهت ارائه خدمات با تخفیف ویژه به دارندگان معین کارت، اطلاع رسانی به بیش از یک میلیون پذیرنده تاپ جهت مشارکت در طرح و اطلاع رسانی به 2000 دارندگان کارت های سازمانی پیش پرداخت از اقدامات انجام شده در راستای حمایت طرح معین کارت توسط تاپ بوده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ظرفیت های بکر منطقه آزاد اروند برای رشته قایقرانی

دو عامل مقاومت قیمت طلا چیست؟

هشدار نسبت به افزایش کرونا در خوزستان

«انصارالله» تکیه‌گاه مستحکم مقاومت در شبه جزیره عربستان

ورود بیماران کرونایی به بیمارستان رازی اهواز 50 درصد کاهش یافته است

بهسازی چاه تامین آب شهر منتظران با تلاش آبفای منطقه دزفول

فنونی‌زاده: استقلال اقتصادی برنده شد

فوت دو بیمار کرونایی در جنوب غرب خوزستان

پیش‌بینی بارش شدید باران و برف در 16 استان

بهره برداری از 5 پروژه عمرانی در پایگاه شکاری وحدتی دزفول

کتائب حزب الله عراق: روش ما در قبال اشغالگران تغییر نکرده است

اعضای بسیج مهندسین خوزستان از خانواده سردار شهید مدافع حرم تقوی فر تجلیل کرد‌ند

تماس‌های «هنیه» با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی

بارش‌های سنگین در راه خوزستان/هواشناسی نسبت به سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد

استاندار خوزستان: روند ابتلا به کرونا در استان خوزستان کاهشی شد

استقبال استرالیا از آزادی کایلی مور گیلبرت

نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس؛ یحیی کاسپاروف می‌شود؟

رایزنی «هنیه» با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی

فرمانده سپاه مسلم مشهد: بسیج حامی مردم است

گفت و گوی تلفنی «هنیه» با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی

آزادی «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی از بند صهیونیستها

اختلاف خونین در ایذه / قاتل دستگیر شد

پخش زنده فوتبال نفت مسجدسلیمان - پرسپولیس

اسیر فلسطینی پس از نبرد صد روزه با اعتصاب غذا، آزاد شد

حماس خواستار تشدید مقاومت علیه رژیم صهیونیستی شد

اجرای طرح "هر کارمند یک حامی" در آموزش و پرورش مسجدسلیمان

آغاز روند کاهشی ابتلاء به کرونا در استان خوزستان از هفته پایانی آبان ماه

«ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی از بند صهیونیست‌ها آزاد شد

یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه، دوشنبه 5 آذر 1245؛ نماز سختی کردم، بسیار با زحمت

سلاح ایرانی که سرنوشت مهم‌ترین جنگ کشور را تغییر داد/ نابغه‌ نظامی چگونه جنگ خاقان را پیروز شد؟

حرف‌های ممنوع در مورد کرونا

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

روایتی از بدهکار بزرگ بانکی که از داخل زندان تجارت می کند

تخلفات بهداشتی کرونا را به 190 گزارش دهید

هشدار درباره راهپیمایی مخالفان دولت در قم

لیلا اوتادی و مهدی کوشکی در یقه سفیدها + عکس

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

کرونا جان معلم اهوازی را گرفت

پنج طرح عمرانی در پایگاه چهارم شکاری دزفول بهره برداری شد

فراخوان مسابقه طراحی ایده یادمان سرباز وطن منتشر شد

عشایر مستقر در شمال خوزستان از رودخانه‌ها فاصله بگیرند

قاتل فراری در ایذه دستگیر شد

ظرفیت‌ سدهای خوزستان برای بارش‌های پیش رو مناسب است

مسجد محوری رویکرد همیشگی بسیج است؛ بسیجیان یاریگر انقلاب و مردم‌اند

واکنش فکری به الفاظ جنجالی و خبر تلخی که از بوینس آیرس مخابره شد

پادگان‌های ارتش نعمت بزرگی برای دزفول محسوب می‌شوند

بزرگترین رزمایش کمک مومنانه در خرمشهر برگزار شد

آزادی 76 زندانی جرائم غیرعمد در خوزستان

شهادت 2 پامور پلیس در 24 ساعت گذشته

گردان تک‌نفره