پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز خبر داد

تحول چشمگیر در سازمان آتش نشانی دردوران دکتر شریعتی ومهندس شاعری اجتماعي

تحول چشمگیر در سازمان آتش نشانی دردوران دکتر شریعتی ومهندس شاعری
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ابراهیم قنبری در نشست خبری که امروز (7 مهرماه) به مناسبت روز آتش‌نشان و ایمنی برگزار شد، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری اهواز در یک سال گذشته هر چه در توان داشت پای کار گذاشت و در حوادث گوناگون و متفاوت در کنار مردم بود؛ لایروبی، تخلیه آب، شستشو و ضدعفونی معابر برخی از کارهای این سازمان بوده است اما دریغ از یک تشکر از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت‌خیز جنوب، شرکت‌های فولاد، گاز، تامین اجتماعی و حتی فرماندار اهواز.
وی افزود: این مسئولان بدون هیچ عذر و بهانه‌ای باید در این روز در کنار این فرشتگان نجات حضور پیدا می کردند. یادمان باشد آن‌ها نه به آتش‌نشانان بلکه به یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت اهواز کم‌لطفی کرده‌اند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: تنها شورای شهر و شهرداری مسئول ایمنی شهر نیستند. انجام مسئولیت اجتماعی تنها مربوط به حاشیه شهر و ساخت مدرسه یا بیمارستان نیست. اگر این گونه پیش برویم، آینده ما را تنبیه خواهد کرد.
قنبری با بیان اینکه تجهیزات سازمان آتش‌نشانی اهواز به اندازه توسعه شهر گسترش نیافته است، تصریح کرد: در 15 سال گذشته جمیعت اهواز از 200 تا 300 هزار نفر به یک میلیون و 400 هزار نفر رسیده است بنابراین تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی باید 23 ایستگاه باشد اما در حال حاضر تنها 14 ایستگاه آتش‌نشانی در اهواز وجود دارد. تعداد خودروهای آتش‌نشانی نیز باید 184 دستگاه باشد که اکنون بسیار کمتر از این عدد است.
وی افزود: در اپیدمی کرونا بیش از 12 میلیارد تومان، در حادثه سیل 11 میلیارد تومان و در بارندگی آذرماه سال گذشته بیش از 7.5 میلیارد تومان به سازمان آتش‌نشانی شهرداری اهواز خسارت وارد شد.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با تاکید به لزوم ورود خیرین به سازمان آتش‌نشانی اهواز گفت: خوزستان همیشه رتبه نخست را در مورد خیرین مدرسه‌ساز، بیمارستان و ازدواج داشته است اما در خوزستان تنها یک نفر به عنوان خیر به سازمان آتش‌نشانی کمک می‌کند که او نیز مورد بی‌مهری قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه دغدغه ما خدمات و ایمنی است، بیان کرد: 7 مهرماه روز آتش‌نشان است؛ آتش‌نشانانی که باز هم دیده نشدند اما ما در راه ایمنی متحد ایستاده‌ایم و پای سوگندمان هستیم.
قنبری گفت: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، سازمان آب و برق یا سازمان‌های دیگر بدانند که مسئولیت اجتماعی نباید در استان‌های دیگر مانند تهران و خراسان رضوی هزینه شود. نمایندگان مجلس نیز باید مطالبه‌گری کنند و حق سازمان آتش‌نشانی را بگیرند.
وی بیان کرد: در یک سال گذشته، 207 هزار تماس با سازمان آتش‌نشانی گرفته شد که دو هزار مورد از این تماس‌ها به دلیل وقوع حادثه بوده و 10 درصد از تماس‌ها نیز برای دریافت خدمات مشاوره‌ای بوده است اما 70 درصد تماس‌ها با سامانه 125 این سازمان، تماس مزاحم بوده است که یک فاجعه است اما دیده نمی‌شود.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: سال گذشته از 50 هزار دانش‌آموز اهوازی به 39 هزار دانش‌آموز، آموزش‌های لازم ارائه شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، این آموزش‌ها قطع شد و اکنون آموزش در فضای مجازی در حال انجام است.
وی با اشاره به انجام 5 هزار و 670 مورد کارشناسی از اماکن پرخطر اهواز، تصریح کرد: از این تعداد اماکن، یک هزار و 500 مورد حاد و غیراستاندارد هستند. تمام بیمارستان‌های اهواز به جز بیمارستان رازی، تمام هتل‌ها به جز هتل نادری، سومیا و تشریفات هیچ امکان پرخطر دیگری به برای دریافت تاییدیه ایمنی به سازمان آتش‌نشانی اهواز مراجعه نکرده است. هیچ کدام از شرکت‌های کربن، فولاد، نیشکر، سازمان تامین اجتماعی... تا بزنگاهی که حریق رخ ندهد، موضوعی را پیگیری نمی‌کنند.
قنبری با اشاره به حوادث رخ داده در شهر اهواز از ابتدای سال تا پایان شهریورماه گفت: در شش ماه گذشته بیشترین حوادث در مناطق کوروش، زیتون کارمندی، شهرک آغاجاری، کوی نفت و زرگان رخ داده است. 370 مورد حادثه تنها در یک ماه در این مناطق رخ داده است.
وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری اهواز به تنهایی نمی‌توانند تجهیزات مورد نیاز این سازمان آتش‌نشانی را تامین کنند، افزود: استاندار خوزستان در سیل اخیر 11 خودرو معادل 11.5 میلیارد تومان به ما کمک کرد. در 30 سال گذشته نیز هیچ شهرداری به اندازه آقای شاعری در خصوص تامین بودجه به ما کمک نکرد اما این بودجه، بخش کوچکی به ما کمک می‌کند بنابراین دیگر مسئولان به جای انتقاد، همراه ما باشند و به ما کمک کنند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به اقدامات نیروهای این سازمان در شش ماه گذشته، گفت: در نیمه نخست امسال، 126 هزار و 649 تماس با سامانه 125 گرفته‌ شد که 4 هزار و 891 مورد تماس منجر به عملیات شده است. 29 هزار و 466 تماس از این تعداد برای مشاوره و راهنمایی، 3 هزار و 96 مورد تماس اشتباه و متاسفانه 90 هزار و 196 مورد تماس مزاحم بوده است.
وی افزود: در این مدت، 4 هزار و 891 عملیات توسط آتش‌نشانان اهواز انجام شد که 3 هزار و 77 مورد از این تعداد، عملیات اطفای حریق و یک هزار و 814 مورد مربوط به عملیات امداد و نجات بوده است.
قنبری با اشاره به حوادث آتش‌سوزی رخ داده در شهر اهواز، گفت: حوادث آتش‌سوزی شامل 867 مورد حریق منزل مسکونی، 776 مورد حریق شاخ و برگ درختان، 396 مورد حریق زباله، 301 مورد حریق نیزار، 196 مورد حریق خودرویی، 109 مورد حریق اماکن تجاری، 27 مورد حریق انبار، 26 مورد حریق فضای سبز و نخلستان و جنگل، 9 مورد حریق اماکن آموزشی، هفت مورد حریق اماکن اداری، شش مورد حریق اماکن خدماتی، چهار مورد حریق مراکز بهداشتی و درمانی، چهار مورد حریق صنعتی، دو مورد حریق اماکن فرهنگی و 347 مورد سایر اماکن بوده است.
وی بیان کرد: در این مدت عملیات امداد و نجات نیز شامل 802 مورد عملیات گرفتن حیوانات موذی، 289 مورد نجات محبوس‌شدگان در اماکن، 211 مورد نجات افراد گرفتار در آسانسور، 150 مورد تصادف و واژگونی خودرو، 10 مورد گیر کردن انگشتر، 10 مورد انفجار گاز، چهار مورد ریزش آوار و سه مورد سقوط از ارتفاع بوده است. 18 مورد عملیات غواصی در رودخانه نیز انجام شده که در این عملیات‌ها 10 جسد از رودخانه خارج شده است و هشت نفر از داخل رودخانه کارون نجات داده شده‌اند. 317 مورد نیز سایر موارد عملیات امداد و نجات بوده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز افزود: در شش ماهه نخست امسال، در مجموع 4 هزار و 772 مورد عملیات داخل محدوده شهر و 119 مورد خارج از محدوده شهری انجام شده است که در این عملیات‌ها، 3 هزار و 469 نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان نجات داده شدند. 197 مورد از شهروندان مصدوم و 29 نفر از شهروندان هم در حوادث رخ داده، فوت شدند.
وی گفت: در مجموع در این مدت 5 هزار و 828 مورد بازدید از اماکن سطح شهر انجام شده که یک هزار و 575 مورد توسط تیم بازرسی ایمنی اماکن سازمان آتش‌نشانی به عنوان اماکن ناایمن شناسایی شده‌اند؛ بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، بانک‌ها، مدارس، جایگاه‌های سوخت، دانشگاه‌ها، هتل‌ها، پاساژها، سینماها، انبارها و اماکن تجاری از جمله این اماکن هستند.
قنبری با اشاره به افزوده شدن 50 دستگاه خودرو به ناوگان خودرویی این سازمان عنوان کرد: سازمان آتش‌نشانی اهواز به عنوان اولین سازمان اقدام‌کننده در مبارزه با ویروس کرونا؛ با استفاده از 2 هزار و 889 هزار لیتر مواد ضدعفونی، اماکن مختلف شهر از جمله بیمارستان‌ها، بازارها، دانشگاه‌ها، ادارات و مناطق حاشیه‌نشین را در چند نوبت ضدعفونی کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان دولت به بهره برداری می رسند

دارا سوم به زودی در بازار سرمایه عرضه می‌شود

اختصاص 700 میلیارد ریال به مدیریت آب‌های سطحی در نقاط بحرانی اهواز

فوت 134 بیمار مبتلا به کرونا در بهبهان

کشف انبار کولر قاچاق توسط اطلاعات سپاه شادگان

اولویت کمیته نظارتی اوپک پلاس بهبود پایبندی به توافق کاهش عرضه است

تفاوت افسردگی زنانه و مردانه چیست؟/ اینفوگرافی

همتی خبرداد: افزایش عرضه ارز در نیما/ خرید اسکناس در بازار ارز به حداقل رسید

بزرگراه شیخ فضل اله نوری مزین به تصویر شهید آوینی شد

عکس/ سایت صفیره اهواز باز هم آتش گرفت

دستگیری سوداگر اشیای تاریخی در شوشتر

تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به اکبر شوکت

در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورد؛ پویش اهدای پلاسمای خون / دعوت شریعتمداری از ظریف و جهرمی برای پیوستن به پویش

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 29 مهر در تمام مقاطع تحصیلی

پرداخت خسارت سیل کشاورزان خوزستانی در دست پیگیری است

کرونا به کسب و کار بانوان آسیب جدی زده است

هفته های نخست برای نفت آبادان سخت خواهد بود

ضد عفونی روزانه مخازن زباله شمال شرق پایتخت در روزهای کرونایی

پیوستن وینگر استقلال تهران به نفت مسجدسلیمان

نتیجه بازی تدارکاتی 2 تیم فوتبال خوزستانی مساوی شد

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان منصوب شد

80 درصد تیم فوتبال استقلال خوزستان تغییر کرد/ تیم جدیدی را ساختیم

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان دربازی تدارکاتی شکست خورد

تجلیل از پیشکسوتان، مدیران، مربیان و کارشناسان ورزش مناطق 22 گانه

زورگیران مخوف در چنگ پلیس

چه کسی باید احمدی‌ نژاد را مهار کند؟

تا پایان سال جاری، 3 بازار میوه و تره بار جدید راه اندازی می شود

چند خبر از ورزش خوزستان

هپاتیت C، بیماری دردسرساز بی‌واکسن آینده

پوکی استخوان، سالانه 36 هزار سال از زندگی ایرانیان می‌گیرد

سایت "صفیره" اهواز باز هم آتش گرفت

تلاش برای رونق تنها بازارچه فعال بانوان اهوازی

مهمترین و زیربنایی ترین عامل پیشرفت یک جامعه، حفظ امنیت است

دسترسی آسان شهروندان به آموزش مجازی مدیریت بحران

نظارت شبانه روزی محیط زیست بر عملکرد سیمان تهران

معین کارت بانک پارسیان با هدف کمک به زندانیان غیرعمد رونمایی شد

ارزش سهام عدالت، امروز 28 مهر 99

ماجرای سیگنال فروشی در بورس

از اقدام بانک صادرات برای اصلاح رابطه مصرف کننده و تولیدکننده قدردانی می شود

بانک صادرات وارد میدان عملی حمایت از تولید ملی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه شده است

بانک صادرات در مسیر حمایت از تولید داخل گام برداشته است

باید از ظرفیت بانک صادرات برای کمک به مردم استفاده کرد

بانک صادرات از قشر آسیب پذیر جامعه دستگیری می کند

بانک صادرات از تولیدکنندگان حمایت می کند

پرداخت 3.5 میلیارد تومان پاداش بازنشستگان سال 98

آیا طرح کمک 120 هزار تومانی مجلس شدنی است؟

امکان صدور سند برای هر نقطه ای از کشور وجود دارد

بازتاب جهانی پایان تحریم تسلیحاتی ایران

میزان جریمه ماسک نزدن در حمل و نقل عمومی

2 دانش آموز گلستانی به کرونا مبتلا شدند