پیام خوزستان

آخرين مطالب

زباله گردی و دفن زباله و زباله گردی کودکان شهرداری تهران

زباله گردی و دفن زباله و زباله گردی کودکان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دستفروشی کودکان ؛ کار کودکان و هر آنچه که کودکی کودکان را نابود می کند در همه جای دنیا؛ غیر قانونی و خطای محض است.

متاسفانه در شهر تهران؛صدها کودک در ساعات مختلف با یک گونی به دوش در مخازن زباله می‌گردند و زباله های خشک را جمع می کنند. آنها کودکی خود را میان زباله ها گم کرده اند و برای منافع عده ای محدود با دستهای کوچک خود؛ طلای کثیف جستجو میکنند. آنها در این شرایط؛ ناقل هزاران بیماری اند و سلامت شهر را تهدید میکنند. سالهاست ؛ واژه مافیای زباله را اختراع کرده و خودمان هم از آن می ترسیم. بخش مهمی از مافیای زباله؛ عمدتا همان پیمانکاران قانونی و رسمی خودمان هستند که نزد شهرداری؛ اسناد مالی دارند و به طور قانونی مراوده دارند.اسمشان را رستم و قدرت گذاشته ایم خودمان هم از صدا کردن شان می ترسیم.
متاسفانه همانند بسیاری از گره ها و مشکلات کشور؛ برنامه و تدبیری برای حل دایمی آن وجود ندارد و فقط از مدیری به مدیر دیگر منتقل می شود. قانون کمک به ساماندهی پسماندهای عمومی با مشارکت بخش خصوصی که در 6 ماده و چند ماه قبل در مجلس تصویب شد می تواند یک جرقه بزرگ باشد که وقتی ؛ مدیریت شهری با امکانات محدود نمی تواند از زباله؛ ثروت تولید کند با استناد به این قانون؛ چندین بخش خصوصی قدرتمند وارد شوند و کارخانه تولید برق از زباله راه اندازی کنند. مدیریت شهری هم محبت کند و فقط کاری به کارشان نداشته باشد. حتی جمع آوری زباله ها را به صورت چند قسمتی کردن شهر؛ به همان بخش خصوصی واگذار کند. نترسیم از اینکه دهها میلیار تومان زباله ارزشمند تهران را می خواهند استفاده کنند. وقتی دهها سال است بلد نیستیم از زباله؛ ثروت تولید کنیم تمام زباله های شهر را با کمال میل به‌ پنج الی 6 گروه خصوصی وتجاری قدرتمند تقدیم کرده و خودمان با استناد به قوانین و قراردادهایمان ؛ بر کیفیت اقدامات نظارت کنیم و ببینیم که چگونه بخش خصوص قدرتمند؛ معجزه می‌کند. 
شاید امنیتی تر و حاکمیتی تر از اتوبوسرانی در وظایف شهرداری نبود و همگان‌مخالف واگذاری اتوبوسرانی به بخش خصوصی بودند اما دیدیم که واگذار شد و هیچ اتفاقی رخ نداد. باید گفته های میلتون_فریدمن را طلا بگیریم که گفته است اگر مدیریت یک شن‌زار را به بخش دولتی بدهید، بعد از مدتی با مشکل کمبود شن در آن شن‌زار مواجه خواهید شد. بپذیریم که برای حل مشکل زباله گردی و دفن زباله و شیرابه و تخریب محیط زیست؛ نیاز به یک اقدام بزرگ و هماهنگ داریم که خوشبختانه بعد از قانون مدیریت پسماند؛ قانون جدید 6 ماده ای مصوب سال نودونه بزرگترین چراغ راه مدیریت شهری است. نیاز به یک جهش بزرگ و یک تصمیم بزرگ وجود دارد و گرنه در همان دور باطل؛ ادامه خواهیم داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

املاک بنیاد مستضعفان در بورس املاک عرضه می شوند

5 باور اشتباه درباره باتری تلفن هوشمند

ماجرای رژه و تیراندازی موتورسواران‌ در شادگان چه بود؟

هافبک تیم فولاد خوزستان ادامه مسابقات لیگ را از دست داد

انجام 14 عملیات امدادی و اطفای حریق در اهواز

شوش و آبادان رکورد دار گرما در خوزستان

آتش در مراتع و جنگل‌های اندیکا شعله‌ور شد

هوای تهران مطلوب است

درخواست بیل کلینتون، براى کمک ایران درخصوص تأخیر آزادى گروگان‌هاى آمریکایى در تهران

برگزاری مراسم‌ عزاداری در مساجد ممنوع است / فیلم

تخمین قدرت انفجار بیروت از روی لباس عروس لبنانی!

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

امام جمعه آبادان:خبرنگاران پیشگام روشنگری در جامعه هستند

جریان سرمایه‌گذاری حفظ نشود، امنیت تأمین گاز به خطر می‌افتد

درخواست [بیل] کلینتون، براى کمک ایران درخصوص تأخیر آزادى گروگان‌هاى آمریکایى در تهران

روایت فتح دل‌ها

فرار 98 میلیارد دلار سرمایه ایران در 9 سال

آخرین جزئیات کشف جسد «سُها رضانژاد»

تایید سرقت 6کیلو طلا از طلافروشی اسلامشهر

شکایت از وزیر ارتباطات بدلیل عدم فیلتر اینستاگرام

عیدی تنها سمن ورزشی اهواز به یاد اسطوره ورزش بانوان خوزستان

تلاش مشترک شهرداری و جهاد برای ساخت یک رام قطار ملی

نهادینه کردن پیام غدیر در جامعه یک ضرورت است