پیام خوزستان

آخرين مطالب

کارگروه مدیریت پسماند ، شهرک تخصصی پسماند استان را تعیین تکلیف کند سازمان حفاظت محیط زیست

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در نشست کمیته فنی پسماند از روند احداث شهرک تخصصی پسماند استان اظهار نارضایتی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی در این نشست که ساعتی پیش با حضور اعضای کمیته فنی پسماند استان درسالن جلسات این اداره کل برگزار شد، طی سخنانی ضمن انتقاد از روند بسیار کند سایت شهرک تخصصی پسماند ویژه استان گفت: متاسفانه به رغم مهلت های مکرر کارگروه به سازمان همیاری شهرداریهای استان، این پروژه کماکان در مرحله جمع آوری اولیه مطالعات درجا می زند و همچنان پسماندهای ویژه استان به عنوان یک سرمایه منطقه ای از استان خارج می شود.
این مقام مسئول ضمن اشاره به ضرورت راه اندازی شهرک تخصصی پسماند در استان خراسان رضوی گفت: حجم زیادی از پسماندهای ویژه در استان معطل ارسال برای امحاء به سایتهای ویژه در استانهای دیگر است و این موضوع جایگاه دومین کلانشهر کشور را زیر سوال می برد.
همتی با اشاره به اینکه بررسی قوانین و مقررات مربوطه و مطالعات لازم برای مکان یابی و احداث این شهرک درگذشته از سوی متولیان انجام شده است وعمر آن به یک دهه میرسد واصولا" در این زمینه بازنگری معنی و مفهومی ندارد تصریح کرد: انتظار میرفت این پروژه باید تاکنون وارد فاز عملیاتی شده باشد ولی متاسفانه سازمان پیگیری کننده اهتمام لازم را دراین خصوص نداشته و کفایت نمی نماید.
دبیر کارگروه مدیریت پسماند استان در ادامه تعیین تکلیف درخصوص متولی یا متولیان ادامه این راه را به کارگروه مدیریت پسماند استان در نشست آتی محول کرد و افزود: انشاء ا...کارگروه به ریاست معاون عمرانی استاندار دراین خصوص تصمیم قاطع و عاجل راخواهد گرفت‌
این مقام مسئول همچنین یاد آور شد: طبق تبصره 2 ماده 12 قانون مدیریت پسماند ،وزارت کشور اعتبارات،تسهیلات و امکانات لازم را جهت ایجاد و بهره برداری از محل های دفع پسماندها، راسا یا توسط بخش خصوصی فراهم می نماید.
وی اضافه کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان به عنوان دبیر کارگروه مدیریت پسماند استان نیز نقش نظارت بر قانون مدیریت پسماند را به انجام رسانده و پس از انجام مطالعات مکان یابی سایت توسط دانشگاه صنعتی شاهرود در سال 1386 ، محل دفن پسماندهای ویژه دراستان را در اراضی یونسی معرفی و این موضوع به تایید کارگروه مدیریت پسماند استان رسیده و استعلام های لازم از ادارات متولی دریافت شده است.
همتی ضمن اشاره به اینکه نخستین جلسه مرتبط با عملیاتی شدن سایت پسماند ویژه استان در بهمن ماه 1397 برگزار شده است گفت: طی آن نشست، تصمیمات لازم در خصوص بررسی، امکان سنجی وبرنامه ریزی فعالیت در قالب شهرک صنعتی پسماند اتخاذ و در اوایل سال گذشته درکارگروه مدیریت پسماند استان مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه سازمان همیاری شهرداریهای استان از سوی استانداری خراسان رضوی برای سرمایه گذاری در محل سایت پسماند ویژه و در قالب شهرک خصوصی پسماند معرفی شده است گفت:متاسفانه به رغم پیگیری های گسترده ، این سازمان هنوز نتوانسته است این پروژه ارزشمند و حیاتی را از فاز مطالعاتی به فاز اجرایی برساند وامیدوارم کارگروه مدیریت پسمانداستان دراین خصوص تعیین تکلیف کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

املاک بنیاد مستضعفان در بورس املاک عرضه می شوند

5 باور اشتباه درباره باتری تلفن هوشمند

ماجرای رژه و تیراندازی موتورسواران‌ در شادگان چه بود؟

هافبک تیم فولاد خوزستان ادامه مسابقات لیگ را از دست داد

انجام 14 عملیات امدادی و اطفای حریق در اهواز

شوش و آبادان رکورد دار گرما در خوزستان

آتش در مراتع و جنگل‌های اندیکا شعله‌ور شد

هوای تهران مطلوب است

درخواست بیل کلینتون، براى کمک ایران درخصوص تأخیر آزادى گروگان‌هاى آمریکایى در تهران

برگزاری مراسم‌ عزاداری در مساجد ممنوع است / فیلم

تخمین قدرت انفجار بیروت از روی لباس عروس لبنانی!

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

امام جمعه آبادان:خبرنگاران پیشگام روشنگری در جامعه هستند

جریان سرمایه‌گذاری حفظ نشود، امنیت تأمین گاز به خطر می‌افتد

درخواست [بیل] کلینتون، براى کمک ایران درخصوص تأخیر آزادى گروگان‌هاى آمریکایى در تهران

روایت فتح دل‌ها

فرار 98 میلیارد دلار سرمایه ایران در 9 سال

آخرین جزئیات کشف جسد «سُها رضانژاد»

تایید سرقت 6کیلو طلا از طلافروشی اسلامشهر

شکایت از وزیر ارتباطات بدلیل عدم فیلتر اینستاگرام

عیدی تنها سمن ورزشی اهواز به یاد اسطوره ورزش بانوان خوزستان