پیام خوزستان

آخرين مطالب

/گزارش/

چهاردیواری از عهد دقیانوس! مقالات

چهاردیواری از عهد دقیانوس!
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان هندبال باوی، رشته ورزشی اول این شهرستان و با سابقه بسیار خوب در کشور، سال‌هاست که گرفتار مشکلات مالی و امکاناتی است.

هندبال در باوی، طرفداران و استعدادهای بسیاری دارد و یکی از شهرستان‌های هندبال‌خیز کشور محسوب می‌شود و حتی به دلیل توانمندی هندبال این شهرستان، تیم‌های خارجی چون الکوت عراق با سفر به باوی چند دیدار دوستانه در این شهرستان برگزار کرده‌اند اما جوانان این شهر از داشتن یک سالن مناسب برای پرداختن بیشتر به این رشته ورزشی محروم هستند.
در حال حاضر شهرستان باوی تنها یک سالن ورزشی دارد که 20 سال پیش احداث شد و در حالی که در مجاورت اداره‌ ورزش شهرستان قرار دارد، تاکنون رسیدگی چندانی به آن نشده است، به صورتی که وضعیت نامناسب این سالن، سال‌هاست به دغدغه جوانان ورزشکار شهرستان باوی تبدیل شده است؛ کف‌پوش این سالن از زمان احداث تاکنون تعویض نشده و ورزشکاران این شهرستان معتقدند که کف‌پوش آن متعلق به عهد دقیانوس بوده و بازی کردن روی آسفالت، بهتر از بازی کردن در این سالن است!
همچنین باتوجه آب و هوای گرم خوزستان در بسیاری از ماه‌های سال، وجود وسایل سرمایشی و تهویه مناسب از الزامات یک سالن ورزشی محسوب می‌شود اما کولرهای سالن وزرشی باوی به دلیل این‌که نگهبان ثابت ندارد، دزدیده شده‌اند و این سالن عملا در این شرایط آب و هوایی استان قابل استفاده نیست. ضمن این‌که از 42 چراغ این سالن، تنها 9 چراغ روشن می‌شود و نبود نور کافی نیز مشکلاتی را برای ورزشکاران به وجود آورده است.

پیام خوزستان


از کف‌پوش نامناسب تا دزدیده شدن کولرهای سالن
به گزارش ایسنا، حامد حمیدی‌نژاد یکی از هندبالیست‌های تیم باوی، گفت: وضعیت تنها سالن شهرستان واقعا افتضاح است و کف‌پوش آن شرایط بدی دارد و به جای این‌که هنگام ورزش در این سالن به روبه‌رو نگاه کنیم، باید چشم‌مان به کف سالن باشد که مبادا به خاطر پای‌مان به خرابی‌های کفپوش گیر کند و دچار مصدومیت شویم. ضمن این‌که این سالن حتی کولر هم ندارد زیرا کولرهای آن دزدیده شده‌اند.
وی همچنین در خصوص وضعیت تیم هندبال باوی، عنوان کرد:‌ وضعیت تیم هندبال باوی چندان خوب نیست. ما به سختی تیم را به لیگ دسته یک کشور آوردیم اما هیچ مسئولی حتی یک خسته نباشید هم به ما نگفت. البته مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان کمک‌های خوبی به ما داشت و اگر حمایت‌های او نبود سال گذشته به مسابقات لیگ دسته دو کشور اعزام نمی‌شدیم ولی توقع ما از او و سایر مسئولان بیشتر است و انتظار داریم به وضعیت تنها سالن موجود در شهرستان باوی نیز رسیدگی کنند.
این بازیکن تیم هندبال باوی گفت: حتی خودمان هم با هزینه‌ شخصی یک خوابگاه در کنار این سالن احداث کردیم و خود ما بازیکنان نیز برای ساخت آن به شخصه کار می‌کردیم اما حتی مسئولان جویای وضعیت ما نشدند. همچنین این تیم، تنها دلخوشی جوانان شهرستان است و از مسئولان استان و شهرستان می‌خواهیم به هندبال باوی توجه کنند و به داد تیم‌مان برسند. اعضای تیم تاکنون یک ریال هم از بابت قراردادهایمان دریافت نکرده‌اند زیرا مسئولان تیم به زور هزینه‌های تیم را مهیا می‌کنند.

پیام خوزستان

نبود نور کافی در سالن باوی
سالنی متعلق به عهد دقیانوس!
به گزارش ایسنا، همچنین رضا حمیدی از مربیان هندبال شهرستان باوی، اظهار کرد: اگر بگوییم سالن نداریم، خیلی بهتر است. زیرا این سالن متعلق عهد دقیانوس است. 20 سالی است که این سالن درست شده است و کف‌پوش آن قدیمی و تاکنون تعویض نشده است. تنها سالن موجود در شهرستان در واقع تبدیل به متروکه شده است.
وی ادامه داد: تیم هندبال باوی 2 سال پیش با خون دل به لیگ دسته یک کشور صعود کرد و دلمان خوش بود که در مسابقات شرکت می‌کنیم اما به دلیل مشکلات مالی و این‌که تیم‌داری هزینه‌های بسیاری دارد و تیم نیز از سوی هیچ ارگان و اداره‌ای حمایت نمی‌شد، نتوانستیم در لیگ یک شرکت کنیم و سال گذشته مجددا در لیگ دو حضور پیدا کردیم و البته باز هم جواز حضور در لیگ دسته یک را به دست آوردیم.
این مربی هندبال با بیان این‌که نفراتی از این شهرستان به تیم‌ملی نیز راه پیدا کرده‌اند، اظهار کرد: از مسئولان می‌خواهم به این سالن رسیدگی کنند تا هندبال باوی حداقل یک زیرساخت مناسب داشته باشد. همچنین حضور در لیگ یک کشور، آرزوی جوانان هندبال دوست شهرستان باوی است.

پیام خوزستان


سالن باوی تنها یک چهاردیواری است
به گزارش ایسنا، همچنین ستار حسن‌زاده یکی دیگر از بازیکنان هندبال شهرستان باوی با بیان این‌که سالن موجود در این شهرستان شرایط بسیار بدی دارد و اصلا مناسب ورزش کردن نیست، گفت: فقط می‌توانم بگویم این سالن افتضاح و در واقع یک چهاردیواری است و چیزی دیگری ندارد. البته زمانی که آقای حیدری، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان شد، مساعدت‌هایی به تیم هندبال باوی داشت اما اکنون مشکل بزرگ ما وضعیت نا به سامان سالن است و ما از حداقل‌ترین زیرساخت ممکن برای ورزش محروم هستیم.
وی ادامه داد: متاسفانه کسی به ما توجه نکرده است و رشته اول شهرستان باوی از داشتن حداقل‌ترین امکانات یعنی یک سالن مناسب، محروم است. ما درخواست کمک مالی کلان نداشته‌ایم و فقط می‌خواهیم یک سالن مناسب داشته باشیم زیرا وضعیت بد کف‌پوش سالن باعث مصدومیت جدی دو سه بازیکن تیم شده است. به نظر من اگر روی آسفالت بازی کنیم، بهتر است تا در این سالن بازی کنیم. در حال حاضر تنها امید ما آقای حسینی، نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه است تا با حمایت‌هایش، هندبال باوی سر و سامان بگیرد.
وعده رسیدگی به سالن ورزشی شهرستان باوی
به گزارش ایسنا، همچنین افشین حیدری، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در خصوص مشکلات تنها سالن شهرستان باوی، اظهار کرد: در خوزستان با توجه به شرایط آب و هوایی نگهداری اماکن نسبت به استان‌های خوش آب ‌و هوا خیلی سخت‌تر است اما قطعا امسال سالن باوی جزء پروژه‌های تکمیل و تجهیز اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان است و ان‌شاءالله کف‌پوش آن تعویض خواهد شد. با توجه به این‌که هندبال ملاثانی، یکی از قطب‌های هندبال خوزستان است، حتما به این سالن رسیدگی خواهد شد تا پاسخگوی نیاز جوانان شهرستان باشم.
به گزارش ایسنا، در دنیای امروزی که آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد خطرات جبران ناپذیری را به یک جامعه وارد می‌کند، ورزش می‌تواند، سالم‌ترین تفریح و نشاط یک جامعه باشد اما به شرطی که زیرساخت مناسب آن نیز فراهم شده تا همین ورزش که می‌تواند مایه نشاط و تندرستی باشد، به علاقه‌مندانش آسیب وارد نکند. پس بهتر است به‌ جای ساخت کمپ‌های ترک اعتیاد، هزینه‌ها صرف ساخت اماکن ورزشی مناسب یا بازسازی امکان ورزشی شوند تا جوانان یک شهرستان محروم اما علاقه‌مند به ورزش مثل جوانان باوی با دغدغه کمتر به فعالیت ورزشی بپردازند. حالا داشتن یک سالن مناسب، مطالبه به حق جوانان باوی از اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان است.
گزارش: پریسا زنگنه‌منش - ایسنا
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آلودگی صنعتی، عامل مرگ ماهی ها در سوادکوه/ خواستار رسیدگی قاطع با متخلف هستیم

اطلاعیه شهرداری اهواز در خصوص کلیپ معدوم‌سازی سگ‌ها

پیش‌بینی وقوع تندباد لحظه‌ای در خوزستان

مدیر کل امور استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مدیران استانی با فراهم کردن شرایط حرکت رو به توسعه استان در راستای تحقق اهداف سازمانی کوشا باشند

مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بهره برداری از ظرفیت های مجموعه ورزشی به امید و نشاط کارگران کمک شایانی می کند

مهار آتش سوزی بازار پردیس 1 کیش

ممنوعیت دسته‌روی هیات‌ها و حضور در اماکن مقدس

حریرچی: کاهش آمار کرونا، بساط جوجه راه‌ انداخته!

قالیباف: مسائل اقتصادی یک هفته‌ ای حل نمی‌ شود

تیم نفت مسجدسلیمان مقابل گل گهر 2 غایب دارد

ظرفیت تولید نفت میدان یاران شمالی افزایش یافت

سازمان آتش نشانی مسئول پیشگیری از حریق اماکن تاریخی نیست

جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر خواهان پرداخت حقوق معوقه خود شدند

کمیته ای ویژه برای پیگیری حادثه لاله تشکیل می شود

مدیرعامل باشگاه فولاد: با قدرت در سه بازی باقیمانده ظاهر می‌شویم

ثبت نام آنلاین نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در خوزستان تا 31 مرداد تمدید شد

صنعت ‌نفت آبادان برابر پیکان تهران 2 بازیکن مصدوم دارد

آتش سوزی جنگلهای اندیکا مهار شد

آخرین وضعیت کرونا در خوزستان

39 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی خوزستان در تملک بانک هستند

نجات 2 گردشگر در مناطق کوهستانی دزفول

پیش بینی تند باد لحظه‌ای در خوزستان

رشد 24 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در استان ایلام

شرکت ملی نفت موظف به تأمین یک میلیون تن قیر برای آسفالت راه‌های روستایی شد

تصویب یک فوریت برای شرکت مهندسی تأمین تجهیزات ریلی ایران

توضیحات وزارت نفت در واکنش به گزارشی درباره آزادگان جنوبی

وقوع تندباد لحظه‌ای در خوزستان پیش‌بینی می شود

مشاوره روانشناسی آنلاین و محدودیت‌های دوران کرونایی

3 خبر خوش درباره سهام عدالت

یک عضو شورای فقهی بانک مرکزی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

میدان مغناطیسی زمین جای جی.پی.اس را می‌گیرد

دستورالعمل مراسم عزاداری محرم ابلاغ شد

دستگیری هکر درگاه‌های پرداخت الکترونیکی در خوزستان

فوران فاضلاب در معابر اهواز

فعلا از واکسن کرونا انتظار زیادی نداشته باشید!

طرح جدید نمایندگان برای تغییر سهمیه‌ بندی بنزین

زیباکلام: اکثریت، خرداد 1400 پای صندوق نمی‌ آیند

توضیح درباره ملک 200 میلیاردی مدرسه حداد عادل

روحانی: حداقل تا 6 ماه دیگر با کرونا درگیر هستیم

تلاش شهرداری برای حفاظت از ساختمان‌های بادوام

1500 بسته ارزاق میان نیازمندان خرمشهری توزیع شد

لغو طرح ترافیک، حمل و نقل عمومی را شلوغ تر کرد

خیابان پیروزی و بزرگراه امام علی (ع) مقابل خطر سیلاب ایمن می شود

تأکید ریاض و بغداد بر پایبندی کامل خود به توافق اوپک پلاس

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست‌وهشتم لیگ‌برتر فوتبال

تداوم تقاضای اروپا برای محصولات پتروشیمیایی ایران

عراق در ماه اوت کاهش تولید نفت خود را تشدید می‌کند

مدیریت یکپارچه شهری، درآمدهای پایدار و حمایت از حمل و نقل عمومی

حل مشکلات کشور با رسانه‌های قوی و قدرتمند

مردم با ماسک زدن اجازه ندهند مقابله با کرونا فرسایشی شود