پیام خوزستان

آخرين مطالب

حفر و تکمیل 114 حلقه چاه در کارنامه سال 98 ملی حفاری وزارت نفت

حفر و تکمیل 114 حلقه چاه در کارنامه سال 98 ملی حفاری
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در تشریح عملکرد این شرکت در سال 98، به حفر و تکمیل 114 حلقه چاه نفت و گاز اشاره کرد و گفت: با توجه به سیلاب اوایل سال در استان خوزستان و آغاز شیوع کرونا در کشور در اواخر سال، ملی حفاری در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعالیت‌های متعددی را برنامه‌ریزی و اجرایی کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی عنوان کرد: هرچند این شرکت همسو با برنامه‌های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی پیشینه چند ساله دارد، اما در سالی که پشت سر گذاشتیم این مسئولیت متفاوت و دارای ویژگی‌های متمایز بود. بارندگی‌های شدید اوایل سال 98 و پیامدهای آن سبب شد این شرکت به‌عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد بحران استان خوزستان و براساس دستورات اکید وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، همسو با دیگر دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان نقش محوری در مهار سیلاب و استحکام‌بخشی به ایجاد سیل‌بندها و تأمین نیازهای مناطق سیل‌زده ایفا کند.
موسوی افزود: از تبعات سیلاب در بخش عملیات حفاری، توقف فعالیت تعدادی از دکل‌ها در مناطق نزدیک به رودخانه‌ها بود که برای فواصلی در کار مشکلاتی ایجاد کرد و با فروکش کردن سیلاب و تلاش‌های کارکنان، دستگاه‌ها دوباره در مدار عملیات قرار گرفتند.
حفر 114 حلقه چاه
وی با اشاره به اقدام‌های انجام‌شده در سال 98 در راستای توسعه فعالیت‌ها در دو بخش عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و تخصصی، اظهار کرد: با تلاش بی‌وقفه کارکنان عملیاتی، در این مدت حفر و تکمیل 114 حلقه چاه با موفقیت انجام شد و برای بهره‌برداری در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت و از سویی همکاری با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با کشف مخزن نام‌آوران و میدان ارم به ثمر نشست و مقادیر معتنابهی نفت و گاز بر حجم ذخایر کشور افزوده شد.
موسوی گفت: از مجموع چاه‌های حفرشده سه حلقه اکتشافی، 39 حلقه توسعه‌ای/ توصیفی و 72 حلقه تعمیری/ تکمیلی بود که 81 حلقه در گستره شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، 16 حلقه شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه متن، هفت حلقه در قالب پروژه‌ای و سه حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: تحقق 163 هزار و 981 متر حفاری چاه‌ها از دستاوردهای سال گذشته است که از این رقم 22 هزار و 808 متر در پروژه‌های کلید در دست و 24 هزار و 440 متر حفاری به روش افقی و جهت‌دار بوده است. در این مدت 28 دستگاه حفاری در زمینه حفر چاه‌های توسعه‌ای، 6 دکل در چاه‌های اکتشافی، دو دکل در چاه‌های توصیفی و 24 دستگاه در چاه‌های تعمیری استفاده شد و 12 دستگاه نیز در مراحل بازسازی، تجهیز قطعه و کاریابی قرار داشتند.
موسوی گفت: در موضوع خدمات یکپارچه فنی و مهندسی نیز که بخش عمده آن در ارتباط با تکمیل و تعمیر چاه‌ها در مراحل حفاری و یا در حال بهره‌برداری است، تلاش جمعی همکاران در مدیریت‌های خدمات فنی و عملیات ویژه حفاری منتج به تحقق 5 هزار و 658 مورد خدمات متنوع شد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: از اقدام‌های مؤثر سال قبل که انتظار می‌رود در سال 99 شاهد اجرایی شدن آن باشیم به‌کارگیری 19 دکل حفاری خشکی در اجرای پروژه‌های مرتبط با طرح 28 میدان نفتی در مناطق نفت‌خیز کشور و حاصل تعامل و تفاهم با شرکت‌های بخش خصوصی فعال در عرصه صنعت نفت است که به امضای مشارکت‌نامه، تفاهم‌نامه و توافقنامه‌های متعدد منتهی شد.
به گفته موسوی، پروژه‌های میدان‌محور از صفر تا 100 در دو بخش زیرسطحی و روسطحی اجرا می‌شود و این شرکت در بخش تأمین دکل و همچنین خدمات یکپارچه فنی و تخصصی در پروژه‌های پیش‌گفته مشارکت خواهد داشت.
هم‌افزایی مستمر با شرکت‌های داخلی
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تداوم و توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی با مراکز علمی، تحقیقاتی، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های کوچک و بزرگ صنعتی گفت: سال گذشته در این زمینه چند تفاهم‌نامه امضا شد و جنبه اجرایی به خود گرفت که از آن جمله انعقاد قرارداد همکاری با دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه شیراز و جهاد دانشگاهی کشور است.
وی افزود: ساخت دستگاه حفاری خشکی سنگین 72 فتح که بخش قابل‌توجه آن در کارگاه‌های جهاد دانشگاهی کشور با همکاری متخصصان شرکت ملی حفاری ایران طراحی و ساخته و با حضور وزیر نفت اواخر سال 98 در منطقه صنعتی اهواز رونمایی شد از جمله دستاوردهای تعامل و مشارکت این شرکت با سازندگان داخلی به شمار می‌آید.
موسوی به تقویت همکاری و هم‌افزایی مستمر با سازندگان و صنعتگران داخلی در سال 98 اشاره و اظهار کرد: در نتیجه این تعامل در این مدت، 280 قطعه مهم و پرمصرف حفاری برای نخستین بار در کشور بومی‌سازی شد و در چرخه مصرف قرار گرفت و با احتساب آن شمار قطعات ساخت داخل به بیش از 5 هزار و بر اساس تعدد تولید به 21 هزار قطعه بالغ شد. همچنین با پیگیری‌های مؤثر و مساعدت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، بخش عمده‌ای از مطالبات سازندگان قطعات و تجهیزات و دیگر شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد به آنان پرداخت شد.
وی با بیان اینکه این شرکت در مدت پیش‌گفته با 200 شرکت سازنده و تولیدکننده قطعه و تجهیز در استان‌های صنعتی کشور و بیشتر استان خوزستان همکاری داشته است، افزود: هم‌اینک نیز طراحی و ساخت شماری قطعات و تجهیزات در داخل در دست اقدام است و با توجه به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، تلاش بر این است که با هم‌افزایی و همراهی بیشتر، کمیت و کیفیت تولیدات ساخت داخل مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.
موسوی پیشرو بودن این شرکت در برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی برای کارکنان شرکت در سطوح مختلف، برنامه‌ریزی کاربردی برای روزآمدسازی دکل‌ها و تجهیزات تخصصی حفاری با توجه به برخورداری شرکت از 70 دستگاه حفاری خشکی و دریایی و انبوه تجهیزات مربوط به خدمات فنی و مهندسی، توجه به مسائل حقوقی و رفاهی کارکنان، تغییرات ساختاری شرکت و تطبیق آن با ساختار شرکت ملی نفت ایران و تقویت انضباط اداری، مالی و عملیاتی در بخش‌های صف و ستاد را از نکات برجسته در فهرست برنامه‌های سال گذشته شرکت عنوان کرد که با همدلی و همراهی مجموعه کارکنان، اجرایی و با اقبال مواجه شد.
مواجهه با 2 بحران سیل و کرونا
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به شیوع ویروس کرونا در اواخر سال 98، ادامه داد: این شرکت در راستای اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با این بیماری، موضوع را از دو منظر عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و حفظ سلامت کارکنان همسو با پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت در دستور کار و اجرا دارد. پدیده سیلاب اوایل سال 98 و ویروس کرونا اواخر آن، بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های شرکت را به خود اختصاص داد. در مورد دوم که به سلامت محیط جامعه و کارکنان مربوط می‌شود تمهیدات پیشگیرانه بهداشتی ویژه‌ای در بخش‌های بهداشت عمومی، خود مراقبتی ودگر مراقبتی از سوی فوریت‌های پزشکی و مدیریت اچ‌اس‌یی شرکت با هماهنگی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در حوزه‌های عملیاتی، ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی در جریان است.
موسوی اظهار کرد: در این زمینه ضمن اجرای دقیق دستورعمل‌های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و کنترل شیوع این ویروس، تحقق برنامه‌های تولید شرکت ملی نفت ایران با انجام حفاری چاه‌های نفت و گاز بدون وقفه استمرار دارد و کارکنان عملیاتی شرکت در چارچوب ضوابط و دستورعمل‌های تعریف‌شده با پشتکار در شرایط ایمن در حال انجام وظیفه هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دیدار مسئولان محیط زیست استان کرمانشاه با خانواده شهید احسان عزیزی

آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز مهار شد

موردی از ابتلا به کرونا در عشایر خوزستان گزارش نشده است

برداشت محصولات جالیزی در شوشتر آغاز شد

ساختار جدید مدیریت خطوط لوله در نفت‌خیز جنوب تشکیل شد

پیگیر کاهش مشکلات ماهشهر و مناطق اطراف آن هستیم

از هنرمند بزرگ ایرانی که 4 انگشت خود را بُرید، چه می‌دانید؟

14 کسب و کار مشمول دریافت تسهیلات ایام کرونایی

تشکیل 163 پرونده تخلف صنفی مرتبط با کرونا در خوزستان

چه اصراری به برگزاری لیگ فوتسال بانوان است؟ / نیازی به این‌ جام نداریم

معرفی مقصران آتش‌سوزی‌های خسرج و خائیز به دستگاه قضایی

در حوزه علمیه، برخی شخصیت‌های اثرگذار می‌گویند ما را چه به سیاست

نقص فنی، هواپیما را به اهواز برگرداند

آتش‌سوزی خاییز مهار شد

مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

10درصد بازرسی های یزد به معادن اختصاص می یابد

تشکیل 163 پرونده تخلف صنفی در خصوص کرونا

پیام تسلیت مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت برای درگذشت رضا طاهری

توقیف 4 شناور حامل گازوئیل قاچاق با پوشش صیادی

پاداش 1/8 میلیارد تومانی اعضای هیئت‌مدیره بیمه پاسارگاد

عکس/ حضور کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام در دزفول

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

شنا در تاسیسات شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان ممنوع است

آغاز رهاسازی بیش از یک میلیون بچه ماهی در تالاب بین‌المللی شادگان

صادرات 30 میلیون دلار کالا به عراق از بندر خرمشهر

طلای سیاه ارزان شد

عرضه نفتای سبک پالایشگاه آبادان در بورس انرژی

خاتمی می‌گفت نمی‌شود اصلاح طلب بود و نظام را زیر سوال برد

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

خیران سلامت دزفول پنج هزار و 500 روپوش پزشکی اهدا کردند

آیین‌نامه اجرایی مجوز تهاتر مطالبات وزارت نفت با بدهی‌اش به دولت تصویب شد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی وارد ماهشهر شد

خاتمی می گفت نمی شود اصلاح طلب بود و نظام را زیر سوال برد

«رومینا» قربانی تعصبی جاهلانه‌ شد که به غلط ناموس‌پرستی نام گرفته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

نباید به هر قیمتی حاضر به برگزاری فوتبال باشیم

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

رهاسازی نخستین محموله بچه‌ماهی‌های بومی در تالاب شادگان

200 محتوای آموزشی در اداره‌کل فنی و حرفه‌ای خوزستان تولید شد

تخصیص 3 هزار تن شکر تنظیم بازار به خوزستان

نقص فنی هواپیما را به اهواز برگرداند

فاز اول آبرسانی به غیزانیه یک هفته زودتر به بهره‌برداری می رسد

برگزاری غیرحضوری امتحانات پایه نهم در خوزستان

مردم رعایت نکنند بیمارستان‌های خوزستان دچار مشکل می‌شوند

واکنش نکونام به قرارداد نجومی ویلموتس و غرامت

احداث فولاد هندیجان در راستای صنعتی شدن سواحل مکران تا اروند است

استاندار خوزستان:امکانات بیشتری برای اجرای طرح آبرسانی به غیزانیه بسیج شد

افزایش تست‌گیری کرونا مدیریت روند بیماری را تسهیل می‌کند

مسئولان ازمثبت شدن تستهای کرونا نترسند/ انجام روزانه 3000 تست

کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) وارد دزفول شد