پیام خوزستان

آخرين مطالب

10 فوتی بدلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: 10 نفر از ابتدای اسفندماه تاکنون بدلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول‌ جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایرنا مهدیه توکلی روز چهارشنبه در نشست شهرستانی ستاد مبارزه با کرونا در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج دزفول افزود: چهار نفر از فوت شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول از شهرستان دزفول، سه نفر از شهرستان شوش، یک نفر از گتوند و 2 نفر از قم و اندیمشک بوده‌اند.
وی با بیان اینکه 2 فوتی مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول ثبت شده که دلیل فوت آنها ابتلا به کرونا نبوده است، گفت: میانگین سنی افراد فوت شده در بیمارستان بزرگ دزفول بر اثر کرونا 68 سال بوده که 9 نفر از آنها بیماری زمینه‌ای داشته‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول مسن‌ترین فرد فوت شده را 83 ساله و جوان‌ترین آنها را 39 ساله اعلام کرد و افزود: تعداد افراد فوت شده بر اثر کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول نسبت به افراد مبتلا به این بیماری 12.6 درصد و تعداد این افراد نسبت به کل مراجعان 4.1 درصد است.
وی اظهارداشت: یک کودک بین یک تا 10 سال و یک فرد بین 11 تا 20 سال سن در میان مبتلایان هستند و بیشترین تعداد مبتلایان در بیمارستان بزرگ دزفول مربوط به سنین 51 تا 60 سال بوده‌اند.
توکلی با بیان اینکه منتظر نتیجه آزمایش کرونای 16 نفر دیگر هستیم، افزود: 56 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بیماری زمینه‌ای داشته‌اند.
وی با اشاره به آماده سازی هفت بخش در بیمارستان بزرگ دزفول برای درمان کرونا در شرایط بحرانی گفت: در حال حاضر بیماران کرونایی در سه بخش بیمارستان بزرگ دزفول بستری می‌شوند و 6 متخصص به طور مستقیم با این بیماران در ارتباط هستند و اقدامات پاراکلینیکی را انجام می‌دهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه 46 بیمار در بیمارستان بزرگ این شهرستان تحت نظر است، بیان کرد: 243 مورد نمونه گیری کرونا از ابتدای اسفندماه تاکنون در بیمارستان بزرگ دزفول انجام شده که 79 مورد مثبت بوده و 47 مورد معادل 59 درصد با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند.
وی افزود: آزمایش کرونای 20 نفر از این تعداد که معادل 25 درصد نمونه‌ها است مثبت قطعی آزمایشگاهی بوده که حال عمومی 2 نفر از آنها مساعد نیست و در آی سی یو به سر می‌برند.
توکلی گفت: از 79 مورد مثبت کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول، 46 نفر معادل 58 درصد مربوط به دزفول، 10 نفر از شوش، سه نفر از گتوند و 13 نفر نیز از شهرستان‌های خارج از حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول هستند.
10 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت دزفول مبتلا به کرونا شده‌اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت دزفول 10 نفر به کرونا مبتلا شده و میزان کشندگی این ویروس در این شهرستان بین 10 تا 14 درصد از بین افراد بدحال است.
یوسف پریدار افزود: در کل کشور به ازای هر 100 هزار نفر تقریبا 30 مورد مثبت ابتلا به کرونا مشاهده شده این در حالی است که افراد با حال نامساعد، تست می‌شوند و از افراد بدون علامت، تست گرفته نمی‌شود.
وی اظهارداشت: استراتژی‌های کشورهای مختلف نشان می‌دهد نحوه شیوع ویروس کرونا، متفاوت است و همین امر باعث شده بروز و کشندگی این بیماری نیز متفاوت باشد لذا روش واحدی برای برخورد با این بیماری در کشورهای مختلف وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاکید بر لزوم قطع زنجیره انتقال ویروس بیان کرد: باید الگوی بیولوژیک تعریف شده‌ای برای مقابله با این بیماری وجود داشته باشد که این امر در واحد بیولوژیک دانشگاه در حال انجام است.
وی درخصوص تجهیزات درمانی نیز گفت: تجهیزات و فضای لازم با دراختیار بودن بیمارستان بزرگ دزفول برای درمان بیماران وجود دارد که هنوز 50 درصد ظرفیت فاز نخست آن خالی است.
پریدار افزود: با وجود آماده باش کامل برای مبارزه با کرونا، هنوز وضعیت از کنترل خارج نشده است.
وی با تاکید بر لزوم جدی گرفتن شرایط برای واردن نشدن به مرحله خطرناک‌تر اظهارداشت: محل اصلی نبرد با این بیماری سطح جامعه است لذا زنجیره ابتلا باید قطع شود و شهروندان به کمپین غربالگری بپیوندند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست گفت: برای تامین لباس و تجهیزات کادر درمان مشکلی در حوزه دانشگاه وجود ندارد و تجهیزات با کمک وزارت بهداشت و خیران تامین شده‌اند.
داود سلمانپور افزود: کارخانه تولید مواد شوینده در دزفول با فرمولاسیون مناسب فعال شده و تولید و توزیع را علاوه بر کادر درمان بین سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها انجام می‌دهند.
وی گفت: یک شرکت نیز با کمک ادارات دزفول تولید روزانه 2 هزار ماسک را برعهده گرفته و تولید ماسک سه لایه نیز در دست اقدام است.
سلمانپور افزود: مشکلی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در زمینه تامین داروی افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد.
مناطق درگیر کرونا در دزفول
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز اظهارداشت: در خوشه نخست که خیابان روستا را در برمی‌گیرد پنج مورد ابتلا به کرونا و در خوشه کوی حافظ سه نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که باید فعالیت‌های ضدعفونی و گندزدایی در این مناطق افزایش یابد.
شاپور مسعودی‌فر با بیان اینکه در پایگاه چهارم شکاری چهار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند، افزود: یک فروشگاه در منطقه فرهنگ عامل انتقال بیماری بوده است.
وی با بیان اینکه 2 مورد ابتلا به کرونا در شهر امام و 2 مورد در شهر میانرود داشته‌ایم، افزود: 63 هزار نفر در 10 روز اخیر در مبادی ورودی شهرهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول(شوش، گتوند و دزفول) بررسی شدند که از این تعداد 37 هزار و 200 نفر مربوط به مبادی ورودی دزفول بودند و 75 نفر مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند.
مسعودی‌فر با اشاره به اینکه 720 نفر از پرسنل بهداشتی از صبح تا حدود ساعت 1:30 دقیقه بامداد فعال هستند، گفت: 75 درصد از مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بین 30 تا 65 سال‌ سن دارند که 67 درصد آنها مرد و 33 درصد زن هستند البته برخی از این افراد هیچ علائمی نداشتند.
وی با بیان اینکه 13 درصد مبتلایان کرونا در دزفول از کارکنان بهداشت و درمان و 25 درصد زنان خانه‌دار بوده‌اند، افزود: 64 درصد بیماران سابقه تماس ذکر نمی‌کردند، علت ابتلای 19 درصد نامشخص بود و 25 درصد از افراد مبتلا با یک بیمار کرونایی در تماس بوده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: 11 درصد از افراد مبتلا به کرونا در دزفول سابقه مسافرت داشته‌اند، 6 درصد در خانه بیمار کرونایی داشته‌اند، 44 درصد از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و 43 درصد نیز در بیمارستان تحت درمان هستند.
وی افزود: تاکنون 71 درصد از جمعیت 743 نفری زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول غربالگری شده‌اند.
80 گروه جهادی، دزفول را ضدعفونی می‌کنند
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز گفت: 80 گروه جهادی شبانه عملیات گندزدایی و ضدعفونی را در سطح شهر انجام می‌دهند و هشت کارگاه تولید ماسک روزانه یکهزار ماسک تولید و در مناطق مدنظر توزیع می‌کنند.
هادی سعادت‌زاده افزود: کنترل مبادی ورودی شهر از محور شوش، شوشتر، چغامیش و سردشت انجام می‌شود و نیروهای بسیجی در تعطیل کردن اصناف، بازار و غربالگری با مجموعه بهداشت و درمان همکاری دارند.
رضا پورآیین رئیس مرکز بهداشت دزفول نیز گفت: پنج مورد بازدید از سطح هایپرمارکت‌های دزفول انجام شده و به 2 هایپرمارکت اخطاریه داده شده است تا نواقص بهداشتی را برطرف کنند.
وی افزود: 208 بازدید از نانوایی‌های دزفول انجام شده و 15 اخطاریه صادر شده، 2 مورد سهمیه آرد قطع شده و 110 مورد اصلاح نقص بهداشتی در محل انجام شده است.
رئیس مرکز بهداشت دزفول اظهارداشت: 33 مورد بازدید از 20 جایگاه سوخت دزفول انجام شده و 6 مورد اخطاریه برای آنها صادر شده است.
بازار دزفول تا 15 فروردین تعطیل است
مهراب عبدالهی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول نیز گفت: بازار دزفول تا 15 فروردین تعطیل شده و در حال حاضر 95 درصد بازار تعطیل است.
وی افزود: روزانه پنج هزار ماسک در دزفول تولید می‌شود که اولویت توزیع بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول بیان کرد: مشکلی درخصوص تامین کالاهای اساسی در دزفول وجود ندارد.
مصطفی طحان رئیس جمعیت هلال احمر دزفول نیز گفت: 6 هزار ماسک ذخیره هلال احمر بین ادارات دزفول توزیع شده و پایش و غربالگری در پنج روستای دزفول انجام شده است.
وی افزود: برای تامین ماسک برای ادارات مشکل داریم که تقاضا می‌شود نسبت به تامین آنها اقدام شود.
تعداد افراد مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ شهرستان دزفول 79 نفر است. 46 نفر از این بیماران مربوط به دزفول، 17 نفر از شوش، سه نفر از گتوند و 13 نفر از خارج از محدوده زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول هستند.
برچسب‌ها
ویروس کرونا دزفول وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مرگ و میر
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

2 عامل کار گذاری مواد منفجره دست ساز در رامشیر دستگیر شدند

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان:شهروندان هشدارهای بهداشتی در رابطه با کرونا را جدی بگیرند

بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدنی عامل مهمی برای کنترل ویروس کرونا در کیش

اعلام ساعت کار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در کیش

اجرای فعالیت‌های ورزشی در خانه برای خوزستانی‌ها

سیل‌بندهای روستاهای غرب کارون خرمشهر تقویت شد

رقم کاهش عرضه اوپک‌پلاس به مشارکت دیگر کشورها بستگی دارد

دیواره انهار آسیب دیده از مد آب در اروندکنار ترمیم شد

افت طبیعی تولید نفت با کاهش داوطلبانه عرضه تفاوت دارد

نقش محوری مردم در کنترل کرونا/ برای سلامت هر هزینه‌ای را می دهیم

دستگیری عاملان انفجار آرایشگاه زنانه در رامشیر

مردم رفتارهایشان را اصلاح نکنند، مشکلات کرونا بیشتر می‌شود

پایداری تولید، توزیع و انتقال گاز باوجود شیوع ویروس کرونا

فاز اول پست 400 کیلوولت شهید هاشمی اهواز تکمیل شد

تنها مرکز انتقال خون شوش تعطیل شد/ کاهش ذخایر خونی در خوزستان

تنها مرکز انتقال خون شوش تعطیل شد/ کاهش ذخایر در خونی خوزستان

نجات جان 2 مادر باردار در لالی

قاچاقچی برنج در بهبهان محکوم شد

دستگیری 54 سارق حرفه‌ای در اهواز

کشتارگاه‌های خوزستان موظف به کشتار مرغ تولید استان هستند

گزارش واکنش های نظام حمایت اجتماعی در مقابله با بحران کووید-19 منتشر شد

کاهش روزهای گرد و غبار اهواز در سال 98

سناتورهای آمریکایی با ریاض درباره بازار نفت گفت‌وگو می‌کنند

سوخت رسانی به انبار نفت جدید ارومیه با خط لوله 8 اینچ

استاندار: نگران طغیان و انفجار کرونا در برخی شهرهای خوزستان هستیم

قیمت سبد نفتی اوپک به زیر 23 دلار رفت

تولید روزانه نفت اوپک در مارس 2020 به 29 میلیون بشکه رسید

تولید بیش از 170 هزار بطری ماده ضدعفونی‌کننده دست در پتروشیمی

کشف بیش از 11 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان

تا وقتی کروناویروس حذف نشده، نباید خیالمان راحت باشد

ادامه بارندگی در خوزستان تا هفته آینده

مرگ راننده و کمک راننده کرمانشاهی در یک کانال آبیاری

کاهش پنج برابری روزهای خاکی خوزستان

100 کلاس درس فرسوده در خوزستان بازسازی می‌شوند

افزوده شدن یک کارگاه‌ دیگر به کارگاه‌های تولید ماسک در بهبهان

بارش باران بهاری در خوزستان افزایش می باید

شمار مبتلایان کرونا در خوزستان به 1000 نفر رسید/ثبت 35 بیمار جدید

کشف محموله ماسک و لباس ایزوله قاچاق در آبادان

آغاز طرح خوداظهاری مشترکان در اعلام رقم کنتورهای گاز در خراسان رضوی

عملکرد فعال خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان برای مقابله با کرونا

سازمان بهداشت و درمان؛ پیشران مقابله با کرونا در صنعت نفت

«اوپک» و مدیریت بهینه بازار نفت

محدودیت‌های کرونایی تا 30 فروردین در خوزستان ادامه دارد

آمریکا دوباره واردکننده خالص نفت خام می‌شود

اقدام‌های پیشگیرانه صنعت گاز برای مقابله با کرونا چه بود؟

مذاکرات زنگنه با رئیس اوپک و وزیران نفت و انرژی کویت و روسیه

حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر در برابر کرونا

پرداخت بیش از 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تولید خوزستان

استقبال اهالی فرهنگ و هنر خوزستان برای اهدا خون