پیام خوزستان

آخرين مطالب

بسته خبری روز یکشنبه خوزستان در خصوص ویروس کرونا سياسي

بسته خبری روز یکشنبه خوزستان در خصوص ویروس کرونا
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز – دلیلی برای اغماض ویروس کرونا نیست، دعوت از تولید کنندگان برای تولید مواد ضدعفونی در خوزستان و مدارس و دانشگاههای استان تا پایان هفته تعطیل اعلام شد از مهمترین عناوین اخبار روز یکشنبه در سایت استانی خوزستان بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: دلیلی برای اغماض ویروس کرونا نیست
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: هیچ موردی از ویروس کرونا تاکنون در استان مشاهده نشده است و اگر موردی مشاهده شود اعلام می‌کنیم و دلیلی برای اغماض وجود ندارد پس مردم نگران نباشند.
دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه در برنامه زنده تلویزیونی مرکز اهواز اظهار داشت: بیمارستان رازی اهواز به عنوان بیمارستان معین تعیین شده است و موارد مشکوک به آن منتقل می‌شوند و 2 نوع نمونه گیری شامل آنفلوآنزای نوع B و کرونا از بیماران انجام می‌شود چون تظاهر بالینی شبیه به هم دارند که براساس نمونه گیریها ، بیماران مشکوک ارجاع شده همگی به آنفلوآنزای نوع B مبتلا بودند.
وی افزود: برای حفاظت از کارکنان پروتکل های حفاظتی داریم که بیماران مشکوک با احتیاط جابجا می شوند و زمانی که افراد مشکوک به بیمارستان رازی منتقل شدند نمونه گیری و چکاپ انجام می‌شود و تا کنون مورد مثبتی گزارش نشده است.
شستن مرتب دست ها با آب و صابون
ابول نژادیان ادامه داد: مهمترین کار برای مهار ویروس کرونا شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون و رعایت اصول بهداشتی است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: از آنجایی که این ویروس قدرت انتشار بالایی دارد باید روش‌های پیشگیری آموزش داده شود و اصول بهداشتی رعایت تا از انتشار آن جلوگیری به عمل آید.
وی بیان کرد: خطر این ویروس از آنفلوآنزا جدی‌تر نیست ولی کرونا قدرت انتشار بیشتری دارد؛ میزان کشندگی آنفلوآنزا 30 تا 40 درصد اما کرونا 2.5 درصد است.
ابول نژادیان گفت: مردم باید آرامش داشته باشند، اقدامات پیشگیرانه انجام دهند و آموزش‌های لازم ارائه شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز ادامه داد: افراد دستهای خود را با آب و صابون بشویند، در تجمعات مانند کنسرت ها، ورزشگاهها، اماکن متبرکه کمتر حضور یابند، بهداشت را در معابر عمومی رعایت کنند، ترددهای غیر ضروری نداشته باشند و در صورت عطسه یا سرفه از دستمال استفاده کنند.
نیاز نیست همه افراد ماسک بزنند
وی در خصوص استفاده از ماسک گفت: نیاز نیست همه افراد ماسک بزنند، افرادی که علائم تنفسی، سرفه ، تب و یا سردرد دارد بهتر است استفاده کنند تا از انتشار قطرات تنفسی جلوگیری کند ولی افراد سالم نیاز به ماسک ندارند.
ابول نژادیان اضافه کرد: کادر درمانی نیز در معرض تماس با افراد مختلف برای محافظت بهتر است ماسک بزنند؛ ماسک N95 مناسب برای جلوگیری از انتشار قطرات تنفسی است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: اطلاع رسانی‌های اشتباه و نگرانی باعث شده مردم به سمت داروخانه ها و یا مراکز تجهیزات پزشکی هجوم ببرند و موجودی کاهش یابد.
محموله‌هایی از ماسک در راه خوزستان
وی ادامه داد: محموله هایی از ماسک از تهران در حال ارسال به استان است و در یکی دو روز آینده وارد می شوند که توزیع آن در اختیار شرکت‌های پخش دارویی است.
ابول نژادیان تاکید کرد: در هر حال افراد هر 2 ساعت یک بار دست های خود را به مدت 20 ثانیه با آب و صابون شست و شو دهند و ژل های آنتی باکتریال نیز در مکان‌هایی که آب در دسترس نیست مناسب است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز توضیح داد: با توجه به دستور العمل شورای سلامت روز گذشته تیمی از تعزیرات حکومتی، شورای اصناف و معاونت غذا و دارو از تمام مراکز کالای های پزشکی بازدید کردند و گزارشی از احتکار اعلام نشد.
مردم به اخبار جعلی توجه نکنند
وی گفت: مردم نباید به اخبار جعلی در فضای مجازی توجه کنند چون ما قبل از آنکه گرفتار قضیه کرونا باشیم درگیر شایعات فضای مجازی هستیم که ذهن مردم را درگیر کرده است.
ابول نژادیان ادامه داد: در بنادر نیز کشتی های دارای اتباع خارجی از11 بهمن ماه رصد می‌شوند و اتباع در صنایع نفت و گاز و یا گردشگران چینی مورد پایش قرار می‌گیرند که تا کنون موردی از بیماری کرونا گزارش نشده است.
تصمیمی برای تعطیلی مدارس و دانشگاهها گرفته نشده است
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز در خصوص تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس و دانشگاهها اظهار داشت: این بیماری در کشور چین نیز در هیچ کودک زیر 10 سال گزارش نشده است و شورای سلامت استان تصمیمی برای تعطیلی مدارس و دانشگاهها نگرفته اما باید نکات بهداشتی پیشگیرانه رعایت شود.
وی افزود: زنگ شست و شوی دست ها باید در مدارس داشته باشیم و معلمان و دانش آموزان با روش صحیح این کار آشنا شوند و تهویه خوبی در کلاس ها برقرار باشد.
ابول نژادیان گفت: خانواده ها مانع رفتن فرزندان خود با علائم تنفسی، سرفه، تب و یا سردرد به مدرسه شوند.
کیت‌های تشخیصی از دوشنبه دراختیار دانشگاههای قطب قرار می‌گیرد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز در خصوص کیت‌های تشخیصی نیز اظهار داشت: این کیت ها در اختیار انستیتو پاستور تهران است و نمونه های مشکوک را به آن ارجاع می دهند اما از دوشنبه این کیت ها در اختیار دانشگاهای قطب منطقه ای شامل اهواز، اصفهان، مشهد و تهران و تبریز قرار می‌گیرد.
وی درادامه گفت: کلاس های آموزشی برای پاکبان ها و زباله گردها باید برگزار شود و از جمله دستور العمل های شورای سلامت این است که از شهرداری درخواست شده که سرویس های بهداشتی اماکن عمومی گندزدایی و ضدعفونی شوند و مایع دستشویی داشته باشند و همین تکالیف از فرودگاه، پایانه های مسافربری و راه آهن نیز باید خواسته شند و همه سازمان ها باید از پرسنل خود مراقبت کنند.
ابول نژادیان تاکید کرد: سامانه 190 پاسخگوی سوالات مردمی است.
کرونا به آبادان نیامده است
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تا کنون هیچ موردی از کرونا ویروس در این شهرستان مشاهده نشده و برخی موارد آنفلو آنزا در منطقه مشاهده شد که مراکز بهداشتی و درمانی مراقبتهای لازم را انجام داده اند وفعالیت عادی خود را طی میکنند بنابر این مردم نگران نباشد و به زندگی روزمره خود بپردازند.
شکراله سلمان زاده یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا پخش ویدیوئی در خصوص مشاهده شدن یک بیمار مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان نفت گفت: این بیمار آنفلوآنزا داشته و تست کرونای وی منفی است.
وی اضافه کرد: مردم مطمئن باشند در صورت مشاهده کرونا ویروس به آنها اطلاع رسانی خواهیم کرد و دلیلی برای کتمان کاری وجود ندارد.
سلمان زاده گفت : در عین حال پیش بینی مراکز درمانی برای بیماران احتمالی کرونا ویروس در این شهرستان نیز انجام شده و در صورت مشاهده آنها را از سایر بیماران جداسازی خواهیم کرد.
وی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی برای مقابله با این ویروس شستن دستها به صورت مستمر و حضور نیافتن در محیطهای شلوغ و عمومی را بهترین راه مقابله با آن ذکر کرد
دعوت ازتولید کنندگان برای تولید مواد ضد عفونی در خوزستان
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سازمان صمت استان از تولیدکنندگان خوزستان برای تولید مواد ضدعفونی کننده دعوت کرده است.
بهرام جباری یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: متاسفانه مواد ضد عفونی کننده در استان تولید نمی‌شود و خوزستان وارد کننده این مواد است به همین دلیل در برخی از داروخانه‌ها و واحدهای صنفی به دلیل افزایش خرید این کالاها توسط شهروندان ، با کمبود مواد ضدعفونی کننده مواجه شده ایم.
وی گفت: به همین منظور از واحدهای تولیدی در استان دعوت شده برای تولید مواد ضدعفونی ورود کنند و تاکنون یک واحد تولیدی در استان اعلام آمادگی کرده است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان ادامه داد: تولید مواد ضدعفونی توسط این واحد تولیدی نیاز به گرفتن مجوز از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و بررسی استانداردهای لازم جهت تولید دارد به همین دلیل تولید این مواد ممکن است زمان بر باشد.
بازرسی از داروخانه ها در اولویت
جباری بیان کرد: در شرایط فعلی با توجه به بحث نگرانی از ویروس کرونا و افزایش خرید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی توسط مردم ، با کمبود این کالاها در داروخانه ها مواجه هستیم.
وی گفت: به همین منظور بازرسی از داروخانه‌ها وکنترل قیمت کالاهای بهداشتی در اولویت برنامه کاری معاونت بازرسی سازمان صمت استان است.
وی افزود: مراجعات بسیار مردم برای خرید ماسک و مواد ضدعفونی باعث کمبود این کالاها در داروخانه‌ها و افزایش قیمت آن‌ها شده است.
جباری بیان کرد: در چند داروخانه استان تخلف گرانفروشی کالاهای بهداشتی همچون ماسک و دستکش مشاهده شد که برای متخلفان پرونده تشکیل شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان بیان کرد: بازرسی از داروخانه‌ها همچنان ادامه دارد، تامین کافی مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده می تواند در کاهش قیمت این کالاها تاثیرگذار باشد.
.
.
نگرانی والدین خوزستانی از کرونا مانع حضور دانش آموزان در مدرسه شد
برخی از والدین دانش آموزان در خوزستان به دلیل نگرانی از انتشار و ابتلا به ویروس کرونا مانع حضور فرزندان خود در کلاس‌های درس شدند.
به گزارش ایرنا با وجود تعطیل نشدن مدارس از سوی مسوولان خوزستان بسیاری از خانواده های دانش آموزان امروز یکشنبه به دلیل نگرانی و ترس از ابتلای فرزندان آن ها به ویروس کرونا مانع رفتن دانش آموزان خود به مدرسه شدند.همین موضوع باعث تعطیل شدن بسیاری از مدارس استان با تصمیم والدین شده است.
مدارس خوزستان از سوی مسوولان استان امروز یکشنبه تعطیل اعلام نشده است، البته مدارس استان های زیادی در کشور تا روز دوشنبه و نیز پایان هفته جاری به دلیل کرونا ویروس تعطیل شد.دیروز شنبه نیز مدارس استان به دلیل برگزاری انتخابات در روز جمعه هفته گذشته و شعبه اخذ رای بودن برخی مدارس تعطیل بودند.
برای کاهش نگرانی طبیعی مردم در بحث کرونا ویروس لازم است که مسوولان روزانه در این خصوص اطلاع رسانی داشته باشند. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده تز سوی خبرنگاران ایرنا بسیاری از مدارس در خوزستان به دلیل حضور نیافتن دانش آموزان امروز یکشنبه تعطیل شد.
محمد احمدی پدر یکی از دانش آموزان اهوازی است که امروز یکشنبه اجازه حضور فرزند خود بر سر کلاس درس را نداده است. وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: والدین دانش آموزان مدرسه فرزندم در یک گروه مجازی خانوادگی شب گذشته اعلام کردند که به دلیل نگرانی از انتشار ویروس کرونا اجازه ندهیم فرزندانمان در کلاس درس خود حاضر شوند.
این پدر دانش آموز ادامه داد: من هم مثل سایر والدین دانش آموزان اجازه ندادم فرزندم به مدرسه برود و مشخص نکردیم که تا چه زمان فرزندان ما در کلاس درس حاضر نشوند.
احمدی با اشاره به نگرانی دانش آموزان در مورد این ویروس نو ظهور در کشور ادامه داد: از مسوولان خواستاریم که اطلاعات صحیح را در مورد این ویروس به صورت روزانه به ما اعلام کنند تا شاید از نگرانی ها کاسته شود.
وی گفت: برای اینکه فرزندم از فضای درس دور نشود در خانه به او آموزش خواهیم داد.
مریم زراسوند مادر یکی دیگر از دانش آموزان اهوازی است که فرزند خود را به دلیل بحث کرونا ویروس به مدرسه نفرستاد که در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به دلیل اینکه مشخص نیست آموزش و پرورش توانایی کنترل این ویروس را در مدرسه دارد یا خیر از رفتن فرزندان خود به مدرسه جلوگیری کردیم.
زراسوند ادامه داد: یک گروه اجتماعی از والدین دانش آموزان مدارس فرزندان خود عضو هستم که در این گروه خانواده دانش آموزان تصمیم گرفتند فعلا تا پایان هفته جاری فرزندان خود را به مدرسه نفرستند.
این مادر دانش آموز ادامه داد: وقتی از مسوولان مدارس فرزندان خود جویای تعطیلی کلاس های درس شدیم اعلام کردند هیچ دستورالعملی مبنی بر تعطیلی مدارس ابلاغ نشده است.
وی گفت: با آموزش در خانه این تعطیلی کلاس درس را برای فرزندان خود جبران خواهیم کرد.
نیما رحیمی پدر دانش آموز دیگری است که امروز مانع حضور فرزندان خود بر سر کلاس درس شد و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدارس فرزندان من در روز جمعه هفته گذشته شعب اخذ رای بودند که امروز به گفته مسوولان مدرسه ضدعفونی می شوند.
وی گفت: به دلیل ضدعفونی کردن مدارس و نگرانی از ابتلای فرزندانم به ویروس کرونا مانع حضور آنها بر سر کلاس درس شدم.
رحیمی ادامه داد: در گروه خانوادگی والدین دانش آموزان مدارس فرزندانم خانواده ها اعلام کردند که اجازه رفتن دانش آموزان خود برای امروز یکشنبه به مدرسه را نخواهند داد و هنوز برای روزهای آینده تصمیم گیری نکردیم.
این پدر دانش آموز ادامه داد: با صحبت هایی که با بسیاری از والدین دانش اموزان داشتم خانواده های زیادی مانع رفتن فرزندان خود به مدرسه شده اند.
ضدعفونی مدارس در سطح خوزستان
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تمامی مدارس استان به ویژه مدارسی که روز جمعه هفته گذشته شعب اخذ رای بودند برای مقابله با کرونا ویروس در حال ضدعفونی شدن هستند.
محمود معزی بیان کرد: مدیران مدارس از محل سرانه ای که دریافت می کنند باید مواد شوینده و ضدعفونی برای پاکیزه کردن مدارس تهیه کنند.
وی گفت: از سایر دستگاه ها و سازمان ها نیز در تامین مواد شوینده و ضدعفونی در مدارس کمک خواهیم گرفت.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در خصوص نفرستادن دانش آموزان بر سر کلاس درس توسط والدین بیان کرد: تعطیلی مدارس تابع دستورات دستگاه های بالادستی و استانداری است و در صورتی که دستور دهند مدارس تعطیل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سلامت دانش آموزان مقدم بر آموزش است ادامه داد: اگر خانواده ای احساس می کند فرزند خود دچار بیماری است باید از حضور آن بر سر کلاس درس جلوگیری کند تا مانع انتشار بیماری شود.
معزی با اشاره به اینکه نگرانی مردم در این شرایط طبیعی است افزود: مردم باید اخبار و اطلاعات را از منابع خبری رسمی و مورد اطمینان دریافت کنند، متاسفانه برخی در فضای مجازی با انتشار شایعات و مطالب ناصحیح در خصوص کرونا ویروس باعث تشویش اذعان عمومی و نگرانی مردم می شوند.
فروش ماسک در داروخانه ها ممنوع شد
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص اقدامات لازم برای مقابله با کرونا گفت: براساس بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فروش ماسک در داروخانه‌ها ممنوع شد.
داود سلمانپور روز یکشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول افزود: موضوع کرونا ویروس یک موضوع ملی و بین المللی است که برای مدیریت آن، نظم حرف اول را می‌زند.
وی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و قوه قضائیه تصمیمات خوبی در این خصوص گرفتهاند و از امروز فروش ماسک در داروخانه‌ها ممنوع شده است.
معاون عذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهارداشت: توزیع ماسک در مرکز استان انجام می‌شود و از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد.
وی افزود: تولید انواع ماسک براساس نیاز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام و براساس نیاز در استان‌ها توزیع می‌شود.
سلمانپور گفت: داروخانه‌ها فقط موظفند اندوخته قبلی خود از ماسک را با قیمت قانونی به فروش برسانند و تا اطلاع ثانوی اجازه عرضه و فروش ماسک را نخواهند داشت.
وی با بیان اینکه تاکنون گران‌فروشی ماسک در دزفول ثبت نشده‌ است، افزود: ماسک مورد نیاز به اندازه کافی از طریق دانشگاه علوم پزشکی در مکان‌های موردنیاز توزیع می‌شود.
سلمانپور درخصوص مواد شوینده نیز گفت: مواد شوینده در استان تهیه و توسط شرکت‌های پخش طی این هفته با قیمت مصوب توزیع می‌شوند البته این مواد جوابگوی کل جمعیت نیست.
وی افزود: مواد شوینده در مکان های مورد نیاز توزیع می‌شوند ضمن اینکه با همکاران داروساز هماهنگی شده تا قیمت‌ها اضافه نشود.
ریس مرکز بهداشت دزفول نیز در این نشست گفت: ماسک برای جمعیت عمومی کاربرد ندارد و فقط بیماران مبتلا و پرستارانی که با بیماران در ارتباط هستند باید استفاده کنند.
رضا پورآیین بهترین راه پیشگیری از کرونا را شستشوی مرتب دست‌ها عنوان کرد و افزود: ژل ضدعفونی کننده در روزهای آینده در دزفول توزیع خواهد شد.
مردم برای پیشگیری از کرونا از تجمع غیر ضروری خودداری کنند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: مردم برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس باید از تجمع‌های غیرضروری خودداری کنند.
شاپور مسعودی‌فر روز یکشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: بیماری‌های نوپدید نگرانی‌هایی در جامعه ایجاد می‌کنند که البته این نگرانی‌ها خوب است ولی اگر از کنترل خارج شود باعث تنش‌های اجتماعی خواهد شد.
وی ادامه داد: درصد اندکی از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری می‌شوند و پزشکان براساس شواهد بالینی بیمار اقدام به ارجاع به بیمارستان خواهند کرد.
مسعودی‌فر با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بیماران ترخیص و در منزل مراقبت می‌شوند، گفت: خانواده‌هایی که بیمار دارند و قرار است از آنها مراقبت کنند باید آگاهی کاملی در خصوص این بیماری و مراقبت‌های لازم از بیمار داشته باشند.
وی افزود: با توجه به انتقال بیماری‌های تنفسی از طریق سطوح و زنده ماندن این ویروس بین 2 تا 11 روز خارج از بدن باید از تماس با سطوح آلوده خودداری شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: بیمار مبتلا به کرونا باید ماسک بزند و فاصله خود را با دیگر افراد رعایت کند؛ افراد سالم نیز باید از تماس با سطوح جلوگیری کنند.
وی درخصوص تعطیلی مدارس نیز گفت: ضرورتی برای تعطیل کردن مراکز آموزشی و مدارس نیست و در صورتی که شرایط ایجاب کند درخصوص تعطیلی تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی می‌شود.
مسعودی‌فر به مردم توصیه کرد از تجمع‌های غیرضروری و شرکت در همایش‌ها خودداری کنند و آموزش‌های لازم را ببینند.
وی گفت: در حال حاضر 33 کشور از جمله ایران درگیر کرونا ویروس هستند و تاکنون 133 مورد ابتلا به کرونا در کره جنوبی ثبت شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: برای تماس با سطوح، آموزش های لازم در ادارات و سازمان‌ها داده شود و سازمان‌هایی که اماکن عمومی مانند اتوبوسرانی دارند اقدامات لازم برای گندزدایی و ضدعفونی را انجام دهند.
وی افزود: آموزش شستشوی دست‌ها از همه موارد ضروری‌تر است و اطلاعات لازم در این خصوص باید از طریق کارشناسان بهداشتی ارائه شود.
مسعودی‌فر با تاکید بر لزوم راه اندازی ایستگاه‌های اطلاع رسانی در مراکز تجمع گفت: ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی در مراکز پر تجمع مانند سبزقبا و هایپرمارکت‌ها راه اندازی و آموزش‌های لازم به مردم داده شود.
مدارس و دانشگاههای خوزستان تا پایان هفته تعطیل اعلام شد
استاندار خوزستان گفت: مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی سراسر خوزستان به منظور حفظ نکات ایمنی و بهداشتی و به درخواست مردم و رفع نگرانی بهداشتی آنها، تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شد.
غلامرضا شریعتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پاسخ به درخواست های والدین دانشآموزان و مردم خوزستان، نشست کارشناسی سه ساعته روز یکشنبه با حضور مسئولان متولی دانشگاهی و آموزش و پرورش ،سیاسی و امنیتی و ... در رابطه با مسایل بهداشتی در این داستان تشکیل دادیم.
وی افزود: البته کارشناسان و اساتید فن خوزستان براین باروند که هیچ مورد مثبتی از کورنا ویروس در این استان مشاهده نشده و نیاز به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیست.
وی ادامه داد: اما در پاسخ به دغدغه مردم و التهابات روانی و نیز با توجه به بارشهای سنگینی که از روز دوشنبه در بالا دست خوزستان داریم مقرر شد مدارس و دانشگاهها تا پایان هفته تعطیل اعلام شود و شرایط به نحوی باشد تا التهاب و دغدغه مردم به حداقل برسد و پس از آن تصمیمات بعدی را بگیریم.
شریعتی از مردم خوزستان خواست تا از سفر به استان‌هایی که موارد مثبت ویروس کرونا در آن مشاهده شده خودداری، و نیز از حضور در تجمع ها پرهیز کنند تا احتمال ابتلا به بیماری در این این استان به حداقل برسد.
استاندار خوزستان ادامه داد: از مردم می‌خواهیم به توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه دانشگاه علوم پزشکی اهواز با جدیت عمل کنند تا همچنان استان از خطر شیوع این بیماری پاک بماند و بتوانیم شرایط را کنترل کنیم. در این زمینه تلاش وافر و شبانه روزی مسئولان بهداشتی را ارج می نهیم.
ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا، و بیش از 2 هزار نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد..
برچسب‌ها
بسته خبری ویروس کرونا اهواز
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی

پلمب 2 واحد صنفی متخلف در خرمشهر

دوئل با کرونا در آزمایشگاه/ 40 روز در میدان نبرد

تداوم بارندگی تا اوایل هفته آینده در خوزستان

34 پرونده تخلف صنفی به تعزیرات آبادان ارسال شد

‫فرآیند مناقصه‌های طرح توسعه 28 مخزن در حال پیگیری است‬

خرید گندم توافقی در خوزستان ممنوع است/ برخورد قاطع با متخلفان

کامران عالیان شاعر خوزستانی درگذشت

سرمایه انسانی؛ سرمایه نفت

مراقب انتشار ویروس کرونا در حیوانات خانگی باشیم

طغیان رودخانه در لالی چوپانی 55 ساله را غرق کرد

یک مدرسه فوتبال مناسب چه مشخصاتی دارد؟

بورس انرژی میزبان عرضه بیش از 500 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

امید به توافق کاهش تولید نفت قیمت طلای سیاه را افزایش داد

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان

جهش تولید در مناطق آزاد با تکمیل زنجیره تولید

حفر و تکمیل 114 حلقه چاه در کارنامه سال 98 ملی حفاری

آذین بندی محور کامل خیابان ولیعصر عج به مناسبت عید نیمه شعبان برای نخستین بار

سهم شوراها و دهیاران گتوند در مقابله با کرونا

نحوه محاسبه شهریه خوابگاه با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها

سلامتی مردم از فوتبال مهم‌تر است/نگران وقفه ایجاد شده نیستم

تعویق پارالمپیک را به فال نیک می‌گیرم

غربالگری بیش از 97 درصد جمعیت شمال غرب خوزستان در برابر کرونا

عیادت استاندار خوزستان از بیماران مبتلا به کرونا در دزفول

تشریح طرح توسعه 28 مخزن مناطق نفتخیز جنوب

حمله با چاقو به محیط‌بانان خوزستانی در شوشتر

اخطار مدیریت بحران نسبت به بالا آمدن آب رودخانه‌های خوزستان

26هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد خوزستان تاکنون نهالکاری شده‌است

اختصاص 320 بسته بهداشتی به رسانه‌های خوزستان

80 گروه جهادی عملیات ضدعفونی معابر در دزفول را انجام می دهند

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

رهاسازی آب از سد کوثر از صبح چهارشنبه

کرونا، صنعت خرمای خوزستان را متضرر کرد

قرنطینه بهترین راه کنترل بیماری کرونا است

11.5 کیلوگرم حشیش در اهواز کشف شد

خواهران بسیجی افزون بر 200 هزار ماسک در خوزستان تولید کردند

صیادان متخلف،ماموران محیط‌ زیست را در شوشتر مصدوم کردند

میانگین سنی فوتی‌های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول 70 سال است

مردم دزفول طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» را جدی‌تر بگیرند

افزایش آمار کرونا در دزفول نشان از رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی است

19 نفر از عاملان درگیری طایفه‌ای در دشت آزادگان دستگیر شدند

47هزار و 200میلیارد ریال به خرید سه محصول کشاورزی خوزستان اختصاص یافت

جوان ایذه‌ای بر اثر سقوط از کوه جان باخت

هدف از کارگروه ضربتی «ضمانت سلامت مردم آبادان» است

میرزایی : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشروط به مهارت شود / اوسط هاشمی : اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان فنی و حرفه ای را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

متوسط درگیری افراد با کرونا در شمال خوزستان 20 درصد است

مذاکرات تلفنی زنگنه با رئیس اوپک و وزیران نفت و انرژی کویت و روسیه

تشدید بارش‌های بهاری در خوزستان پیش‌بینی می شود

4 نفر قاتل در دشت آزادگان دستگیر شدند

برگزاری غیرحضوری مناقصه‌های شرکت گاز خوزستان