پیام خوزستان

آخرين مطالب

بزرگ ترین خوانندگان تاریخ موسیقی راک + عکس فرهنگي

بزرگ ترین خوانندگان تاریخ موسیقی راک + عکس
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین ترانه سراهای اصلی یا خوانندگان اول گروه های موسیقی تاریخ راک آشنا کنیم
از «آزی آزبورن» تا «رابرت پلنت»: بهترین خوانندگان راک
خوانندگان معمولاً نماد گروه های موسیقی هستند. به جای نواختن یک آلت موسیقی، این افراد باید بدون مشکلی در حنجره، روی صحنه حاضر شده و پس از خواندن ترانه (ها) در پایان روز بیشتری دستمزد را گرفته و بالاترین شهرت را بدست می آورند. با این وجود بین خوانندگی و ترانه سرای اول (نفر اول) یک گروه موسیقی بودن کمی تفاوت وجود دارد. ترانه سرای اصلی یا frontman یک گروه همان کسی است که بیشترین بار فیزیکی نمایش گروه روی دوش او قرار دارد.
در حالی که دیگر اعضای گروه مشغول نواختن آلات موسیقی خاص خود هستند، ترانه سرای اصلی که مرد اول گروه به شمار می آید باید بتواند از این سو به آنسوی صحنه رفته و هم زمان سعی کند مخاطبان را در بالاترین حالت هیجان و توجه نگه دارد. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با بهترین ترانه سراهای اصلی یا خوانندگان اول گروه های موسیقی تاریخ راک آشنا کنیم.
بیشتر بدانید : 10 گروه و چهره راک برگزیده تاریخ!
آزی آزبورن گروه Black Sabbath
در حالی که در اوایل دهه 70، موسیقی متال به سرعت در حال افزایش محبوبیت بود، گروه موسیقی انگلیسی بلک سبث (Black Sabbath) منبع الهام تمام موسیقی جهان در سبک هارد راک بود. اگر چه گیتار زدن تونی آیومی رعشه بر اندام طرفداران گروه می انداخت اما این فریادهای از ته دل آزی آزبورن بود که مخاطبان را از کرختی در می آورد. وقتی که نوبت به کنسرت می رسید شرایط برای هنرنمایی آزبورن و دیدن و شنیدن وجهه ای تازه از او فراهم می شد.

پیام خوزستان

آزی آزبورن ozzy osbourne گروه Black Sabbath
در شرایطی که دیگر اعضای گروه معمولاً سر جای خود ایستاده و موسیقی خود را می نواختند، این آزبورن بود که مانند یک دیوانه که به تازگی ازتبعید گریخته، این طرف و آنطرف می پرید. به نظر می رسید هر واژه ای که از دهان او خارج می شد آغازگر حالت خلسه و ترنسی بود که از دنیای دیوانگی بلک سبث نشأت می گرفت. شهرت و اعتباری که آزبورن بدست آورده بود باعث شد که وی پس از خارج شدن از گروه سبث نیز همچنان مشهور بوده و موفق باشد.
پل استنلی گروه KISS
با سال ها عقبگرد، گروه موسیقی کیس (KISS) به گروهی می ماند که هنری غیر از شامورتی بازی های خنده دار ندارد که از طریق آرایش های سیاه و سفید صورت به نمایش درآمده و انگار هر کدام از اعضای گروه تنها کاریکاتوری از سبک زندگی موسیقی راک است. با این وجود، جادوی واقعی این گروه در هنگام اجراهای زنده و کنسرت ها بود، جایی که گروه دریچه ای رو به قبله آمال موسیقی راک اند رول باز می کردند. در این مکان مقدس، پل استنلی مانند مرد روحانی بود که حاضران در سالن را به عنوان حواریونش دور خود جمع می کرد. اگر چه وی در هر اجرای زنده گیتاری انداخته شده روی شانه هایش داشت اما مزاحمت گیتار هیچگاه نتوانست مانند از آن شود که وی جنبه های راک اند رولی موسیقی خود را به طور کامل ابراز نکند.

پیام خوزستان

پل استنلی Stanley گروه KISS
گیتار او انگار سلاحی بود که استنلی با استفاده از آن می توانست از دردسرها و مشکلات زندگی روزمره خلاص شود و هر ملودی را به یک شورش واقعی راک اند رولی تبدیل کند. این ترفندها با بزرگ شدن گروه بیشتر نیز شد که با جست و خیزهای بیشتر استنلی روی صحنه و در نهایت ورودش به میان تماشاگران همراه می شد. در حالی که هر یکی از اعضای گروه کیس شایستگی و قابلیت ایستادن در جایگاه ترانه سرای اصلی گروه را داشت اما این پل استنلی بود که می توانست در کنسرت ها و اجراهای زنده، مخاطبان و حاضران را در کنترل خود درآورد.
جیم موریسون گروه The Doors
در دوران دهه 1960، ترانه سراهای اصلی گروه های موسیقی راک بسیار اندک شمار بوده و بین آن ها تفاوت های زیادی وجود داشت. در حالی که خوانندگانی وجود داشتند اما اغلب آن ها ترانه سراهایی شنگول و یا بخشی از یک واحد بزرگ تر بودند. وقتی که نوبت به هنرنمایی گروه موسیقی راک The Doors رسید، جیم موریسون به نماد آنچه که از یک ترانه سرای اصلی انتظار می رفت تبدیل شد. او که با شلوار چرمی اش در طول صحنه به جست و خیر می پرداخت و جذبه ای آشکار داشت، اجراهای زنده گروه را به هیجان انگیزترین سطح ممکن می رساند.

پیام خوزستان

جیم موریسون Jim Morrison گروه The Doors
به جای خواندن و نواختن آهنگ ها به شکلی معمول و ساده، موریسون اجراهای زنده را نهایت اظهار هنر اجرایی می دانست که وی با حرکات غیرمنتظره و برنامه ریزی نشده اش به بهترین شکل ممکن از این هنر استفاده می کرد.در حالی که گروه در حال نواختن یک آهنگ بودند، موریسون به درون جمعیت پریده و موجی از هیجان و دیوانگی را در میان آن ها راه می انداخت. از شعر ساختن با کلمات محاوره ای تا داد زدن بر سر نیروهای امنیتی، چیزی وجود نداشت که موریسون هنگام دست یافتن به میکروفون از گفتن آن ابایی داشته باشد.
رابرت پلنت گروه Led Zeppelin
در حالی که دهه 1960 به پایان خود نزدیک می شد، جیمی پیج از گروه موسیقی Yardbirds خارج شده و در هیچ گروهی حضور نداشت. در تلاش برای خلق چیزی تازه، او بهترین موسیقیدانان عصر خود در بریتانیا را دور هم جمع کرد تا یکی از بزرگ ترین و موفق ترین گروه های موسیقی هارد راک تاریخ را بنیان نهد. اگر چه هر کسی در گروه موسیقی Led Zeppelin مقدار خاصی از قدرت را در حرکات و اجراهای خود داشت این رابرت پلنت بود که بیشترین طنین را داشت. شیوه ای که پلنت برای اظهار خود انتخاب کرده بود بسیار پرقدرت بود در حالی که هیچگاه از حد و مرز شخصیت دانشمند-دیوانه پیج فراتر نمی رفت.

پیام خوزستان

رابرت پلنت Robert Plant گروه Led Zeppelin
همچنین وی ترانه سرایی بسیاری از معروف ترین و موفق ترین آهنگ های گروه مانند «Kashmir» و «Stairway to Heaven» را بر عهده داشت. وقتی که گروه اجرای زنده داشت، پلنت اطمینان حاصل می کرد که صد در صد وجود را در اجرایش بگذارد. مهم نبود که گروه در چه فضایی اجرا داشت، اجراهای پلنت همیشه آن فضاهای بزرگ را به یک کافه داغ، پر از عرق و دود تبدیل می کرد. گستره صدایی اش نیز باعث شده بود که حضورش در روی صحنه او را به یک موجودیت موثر و غیرقابل انکار تبدیل سازد.
ادی ودر گروه Pearl Jam
وقتی که پای شکوفایی موسیقی راک در اوایل دهه 1990 به میان می آید، ترانه سراهای اصلی ممتاز اندک بودند. بدون شک افرادی با شخصیت های مغناطیسی و جذاب مانند کرت کوبین وجود داشتند اما اجراهای زنده همیشه یک شامورتی بازی پانک راک معمولی بود. وقتی که ادر ودر به گروه Pearl Jam پیوست، بار دیگر حرکات دیوانه وار و هیجان انگیز در اجراهای زنده آشکار شدند. در اولین روزهای شکل گیری گروه، ودر از بخش های ابزاری اطرافش به عنوان فرصتی برای انجام حرکات هیجان انگیز و متهورانه استفاده می کرد. در حالی که گروه در حال اجرای برنامه بودند وی از ستون ها و نرده های ساخته شده برای محل اجرای گروه بی باکانه بالا می رفت.

پیام خوزستان

ادی ودر Eddie Vedder گروه Pearl Jam
این موضوع با اجراهای صوتی هیجان انگیزی که هنگام دست یافتن به میکروفون انجام می شد همراه شده و حتی می شد در موارد شیرجه رفتن روی صحنه را در کنسرت های گروه دید. با تداوم فعالیت های گروه از این حرکات ودر کاسته شد اما وی همچنان با پیام هایش در مورد همه چیز، از سیاست گرفته تا انسانیت، حاضران در محل را سرگرم کرده و به وجد می آورد. در حالی که اجراهای گروه در سال های بعد کمتر متهورانه و بدلکارانه شد اما دی ودر هنوز هم این توانایی را دارد که جمعیت حاضر در محل اجرای زنده را به وجد آورد.
بیشتر بدانید : صد خواننده برتر تاریخ موسیقی به انتخاب مجله رولینگ استون
بیشتر بدانید : 10 خواننده بزرگ تاریخ (+عکس)
بیشتر بدانید : «پیکلاویه»: گروه ایرانی راک انگلیسی! + تصاویر
بیشتر بدانید : 10 نوازنده برتر گیتار برقی در جهان + عکس
منبع: rooziato.com


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سهم منطقه آزاد اروند از کرونا؛ 2ماه اجاره غرفه‌داران بازار تجاری اروند بخشیده شد

امیدیه گرمترین نقطه خوزستان

2500 خانوار مددجوی خوزستانی در سال 98 خدمات مسکن دریافت کردند

تجربه خیابان‌های اهواز یک روز پس از تعطیلات نوروز

توزیع 160 هزار ماسک در بیمارستان‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان در خوزستان

چشمه‌های فصلی و دایمی اندیکا پرآب شدند

افزایش 90 هزار بشکه‌ای تولید اوپک در ماه مارس

400 هزار ماسک توسط سپاه در خوزستان تولید شد

حدود 3 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان می شود

ورود سامانه بارشی به خوزستان از نیمه هفته

محدودیت‌های کرونایی تا کی باید بمانند؟

نسخه تغذیه صحیح در زمان کرونا

پلمب 2 هزار و 160 واحد صنفی متخلف در خوزستان

زخم زباله بر تن تالاب شادگان

12 هزار هکتار نخلستان‌های شادگان گرده افشانی شد

شهرداری تهران به جمع آوری معتادان متجاهر کمک می کند

مبارزه با آفات و علف‌های هرز در مزارع اندیکا

13 ایستگاه بهداشتی غربالگری بیماریابی در خرمشهر فعال است

افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در خوزستان

لزوم تطبیق کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا

افراد مشکوک به کرونا ابتدا به مرکز مراقبت از بیماران حاد تنفسی مراجعه کنند

13 ایستگاه بهداشتی غربالگری بیماربابی در خرمشر فعال است

پنج تیم واکنش سریع  پیشگیری از سرایت کرونا در آبادان تشکیل شد

توسعه خدمات ورزشی در دستور کار مناطق نفت‌خیز جنوب

اقدام‌های صنعت نفت برای مقابله با کرونا ستودنی است

احتمال سقوط قیمت نفت برنت به 10 دلار

بورس انرژی میزبان انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

هزینه‌کرد ٣٠٠ میلیارد ریالی نفت برای مبارزه با کرونا در بوشهر

واژگونی پراید در هفتکل پنج مصدوم داشت

باران‌ تالاب‌های خوزستان را احیا کرد

از عرش تا فرش تیم فوتبال بانوان آویسا

بهنام سراج: موافق ادامه لیگ نیستم

جهاد ازتدارکات جبهه تاجنگ با کرونا/چرخی که برای تولیدماسک می چرخد

تاکید استاندار خوزستان بر لزوم اهدای خون در شرایط فعلی

تیراندازی در ایذه یک کشته و 2 زخمی بر جای گذاشت

بیش از 4،5میلیون خوزستانی در طرح غربالگری کرونا شرکت کردند

بیش از 230 هزار تن کالا از بندرامام خمینی جابجا شد

دستگیری 3 عامل تهیه و توزیع الکل مسموم در اهواز

معارفه سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

احتمال برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک‌پلاس در روزهای 20 یا 21 فروردین

بیش از 22 هزار عدد لوازم بهداشتی توسط زنان خودسرپرست تولید شد

مشکلی در حمل کالاهای اساسی از بندرامام وجود ندارد

خدمات کرونایی بهزیستی در پاتوق‌های شناسایی‌شده معتادان

واشینگتن به شرکت‌های نفتی ایالات متحده کمک می‌کند

لزوم فعال‌تر شدن کمیته نظارت بر عرصه‌های نهال‌کاری شده در خوزستان

برنامه‌های پیشگیرانه شرکت ملی پالایش و پخش برای مقابله با ویروس کرونا

عوامل اصلی تهیه و توزیع الکل سمی در اهواز دستگیر شدند

ایمن‌سازی خطوط 16 اینچ ری–ورسک و 30 اینچ مغانک–ری

استقبال مشروط پوتین از فراخوان کاهش عرضه نفت

مراقبت از مبتلایان به ویروس کرونا در افراد بی‌خانمان در خوزستان