پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه اهواز:

اروپا و آمریکا در نهان و پنهان با هم متحد و دشمن ما هستند سياسي

اروپا و آمریکا در نهان و پنهان با هم متحد و دشمن ما هستند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان امام جمعه اهواز با بیان اینکه با خروج آمریکا از برجام بسیاری از ساده‌اندیشان تصور می‌کردند که بین آمریکا و دولت‌مردان اروپایی شکاف و اختلاف رخ می‌دهد و لذا وقتی از مذاکره با آمریکا ناامید شدند با وجود هشدارهایی که امامین انقلاب دادند، سرشان به سنگ نخورد، گفت: اروپا و آمریکا در نهان و پنهان با هم متحد هستند و اروپایی‌ها همواره استعمارگر و دشمن ما بودند و هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد، در خطبه‌های امروز 4 بهمن‌ماه در مصلی امام خمینی(ره) اهواز با تاکید به تقوای الهی، اظهار کرد: حضرت زهرا یک شخص نبود بلکه یک جریان بود؛ او نماد یک نظام تربیتی و یک منظومه فکری تمام عیار بود.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در موضوع مکتب دو مسئله بسیار مهم وجود دارد که اولین مسئله جامعیت آن مکتب است و دومین موضوع بسیار مهم، اعتبار و ضمانت آن برای خوشبختی و سعادت انسان در دنیا و آخرت است. اولین مسئله مهم در هر مکتبی این است که باید برای 5 ساحت انسانی برنامه رشد و تعالی داشته باشد.
موسوی فرد با بیان اینکه با بهره‌گیری از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، 5 ساحت انسانی شامل انسان سازی، خانواده سازی، جامعه سازی، نظام سازی و تمدن سازی نمود پیدا می‌کند، گفت: این 5 ساحت هرچند به صورت تفصیل و تفکیک بیان می شود اما در عینیت در هم تنیده و لازم و ملزوم هم هستند.
امام جمعه اهواز افزود: تحقق انسان طراز اسلامی تنها از خانواده سالم می‌تواند نشات بگیرد. نتیجه جامعه سالم، نظام، زمامداران و دولت سالم است. رسول خدا(ص) در روایتی فرموده‌اند: «هر گونه باشید همانگونه بر شما حکومت می‌کنند.» در هر زمان مدیر، نماینده و رئیس جمهور یک کشور باید عصاره همه خوبی‌ها باشد. اگر در جایی این اتفاق نیفتاد و یا اینکه مردم از عدم رسیدگی ها گلایه‌مند بودند، معلوم می شود که ما کم توجهی کردیم و توانسته‌اند ما را فریب دهند.
امام جمعه اهواز بیان کرد: جامعه زمانی می تواند در یک چرخه سالم قرار گیرد که یک تمدن شکل‌ گرفته باشد. تمدن مثل کارخانه انسان‌سازی است و اگر به معنای واقعی شکل بگیرد انسان دیگر دغدغه‌مند نخواهد بود.
وی با بیان اینکه نرم افزار مدیریتی همه انبیا و اولیای الهی از ابتدای هستی تا پایان دنیا برگرفته از مکتب فاطمی است، گفت: هرچه به زمان ظهور نزدیک تر می‌شویم حضرت زهرا(س) برای دنیا شناخته‌تر خواهد شد و انسان‌ها به تدریج این حقیقت که تنها راه نجاتشان، مکتب فاطمی است را بیشتر احساس می کنند. صدیقه اطهر ترسیم کننده نقشه راه حرکت کلان عالم به سمت خلقت عبودیت است.
موسوی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکا بعد از برجام نه تنها تحریم‌ها را کم نکرد بلکه به آن اضافه کرد، به تحریم سردار شاهوارپور اشاره و خاطر نشان کرد: این حرکت را محکوم می‌کنیم.
امام جمعه اهواز با اشاره به ورود پیکرهای 168 شهید از آبراه اروند به کشورمان در روز سه شنبه گفت: زیبنده ما خوزستانی‌ها نیست که شهدا وارد کشور شوند و آن را برجسته نکنیم. جنس خون شهدا از جنس خون سید شهدای مقاومت سردار سلیمانی است بنابراین همه بیایند تا تشییع باشکوهی برای شهدا داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، امام جمعه اهواز تصریح کرد: با خروج آمریکا از برجام بسیاری از ساده‌اندیشان تصور می‌کردند که بین آمریکا و دولت‌مردان اروپایی شکاف و اختلاف رخ می‌دهد و لذا وقتی از مذاکره با آمریکا ناامید شدند با وجود هشدارهایی که امامین انقلاب دادند، سرشان به سنگ نخورد. مقام معظم رهبری از ابتدا هشدار دادند که اینها خوش‌بینی محض است. اروپا و آمریکا در نهان و پنهان با هم متحد هستند، اروپایی‌ها همواره استعمارگر و دشمن ما بودند و هستند. در روزهای اخیر انگلیس، فرانسه و آلمان به دنبال فعال سازی مکانیزم ماشه هستند. آن موقع که تعدادی از دلسوزان و به تعبیر اینها دلواپسان تلاش کردند که این اتفاق نیفتد و گفتند کشور را به تاراج ندهید و یکبار دیگر عهدنامه ننگین ترکمانچای تکرار نشود، آنها بدون اینکه برجام را بخوانند امضا کردند.
وی درباره مکانیزم ماشه توضیح داد: براساس مفاد برجام، هر کدام از طرف‌ها که معاهده را ترک کند، طرف مقابل می تواند این موضوع را به کمیسیون مشترک که شامل نمایندگان پنج به علاوه یک و اتحادیه اروپا است ببرد، اگر در آن کمیسیون این مرحله حل شد که حل شد، اگر نه به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع می دهد و در یک بازه سی روزه تحریم ها باز می گردد. هدف آنها خسته سازی ایرانیان مخصوصاً تغییر در رفتارهای مسئولان است.
موسوی فرد گفت: آنهایی که می‌گفتند ما ادبیات دنیا را می‌فهمیم حالا که تو دهنی خوردند هم حاضر به عذرخواهی نیستند. چرا دنیا را در سه، چهار کشور خلاصه می کنید؟ تاریخ را بخوانید اینها هرگز از ذات کثیف‌شان بر نمی‌گردند. در زمان هشت سال دفاع مقدس اگر سه هفته کمک‌های فرانسه به صدام قطع می‌شد رژیم صدام ساقط می‌شد. کشور آلمان پلید، نام آشنایی برای جانبازان شیمیایی مردم سردشت، اشنویه و سرپل ذهاب است. آلمانی ها در 120 کیلومتری بغداد کارخانه سلاح شیمیایی ساخته بودند. 3 هزار و 500 بار حمله شیمیایی به رزمندگان اسلام و 35 بار حمله شیمیایی به شهرهای ایران اسلامی، نتیجه عملکرد آلمان بود. آقایانی که هنوز دلخوش به مذاکره هستند از خواب بیدار شوید. به تعبیر مقام معظم رهبری این جنتلمن‌ها همان تروریستهای فرودگاه بغداد هستند. مواظب تله‌های انفجاری این افراد شیک پوش بر سر میز مذاکره باشید و بیش از این کشور را معطل نکنید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سهم منطقه آزاد اروند از کرونا؛ 2ماه اجاره غرفه‌داران بازار تجاری اروند بخشیده شد

امیدیه گرمترین نقطه خوزستان

2500 خانوار مددجوی خوزستانی در سال 98 خدمات مسکن دریافت کردند

تجربه خیابان‌های اهواز یک روز پس از تعطیلات نوروز

توزیع 160 هزار ماسک در بیمارستان‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان در خوزستان

چشمه‌های فصلی و دایمی اندیکا پرآب شدند

افزایش 90 هزار بشکه‌ای تولید اوپک در ماه مارس

400 هزار ماسک توسط سپاه در خوزستان تولید شد

حدود 3 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان می شود

ورود سامانه بارشی به خوزستان از نیمه هفته

محدودیت‌های کرونایی تا کی باید بمانند؟

نسخه تغذیه صحیح در زمان کرونا

پلمب 2 هزار و 160 واحد صنفی متخلف در خوزستان

زخم زباله بر تن تالاب شادگان

12 هزار هکتار نخلستان‌های شادگان گرده افشانی شد

شهرداری تهران به جمع آوری معتادان متجاهر کمک می کند

مبارزه با آفات و علف‌های هرز در مزارع اندیکا

13 ایستگاه بهداشتی غربالگری بیماریابی در خرمشهر فعال است

افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در خوزستان

لزوم تطبیق کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا

افراد مشکوک به کرونا ابتدا به مرکز مراقبت از بیماران حاد تنفسی مراجعه کنند

13 ایستگاه بهداشتی غربالگری بیماربابی در خرمشر فعال است

پنج تیم واکنش سریع  پیشگیری از سرایت کرونا در آبادان تشکیل شد

توسعه خدمات ورزشی در دستور کار مناطق نفت‌خیز جنوب

اقدام‌های صنعت نفت برای مقابله با کرونا ستودنی است

احتمال سقوط قیمت نفت برنت به 10 دلار

بورس انرژی میزبان انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

هزینه‌کرد ٣٠٠ میلیارد ریالی نفت برای مبارزه با کرونا در بوشهر

واژگونی پراید در هفتکل پنج مصدوم داشت

باران‌ تالاب‌های خوزستان را احیا کرد

از عرش تا فرش تیم فوتبال بانوان آویسا

بهنام سراج: موافق ادامه لیگ نیستم

جهاد ازتدارکات جبهه تاجنگ با کرونا/چرخی که برای تولیدماسک می چرخد

تاکید استاندار خوزستان بر لزوم اهدای خون در شرایط فعلی

تیراندازی در ایذه یک کشته و 2 زخمی بر جای گذاشت

بیش از 4،5میلیون خوزستانی در طرح غربالگری کرونا شرکت کردند

بیش از 230 هزار تن کالا از بندرامام خمینی جابجا شد

دستگیری 3 عامل تهیه و توزیع الکل مسموم در اهواز

معارفه سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

احتمال برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک‌پلاس در روزهای 20 یا 21 فروردین

بیش از 22 هزار عدد لوازم بهداشتی توسط زنان خودسرپرست تولید شد

مشکلی در حمل کالاهای اساسی از بندرامام وجود ندارد

خدمات کرونایی بهزیستی در پاتوق‌های شناسایی‌شده معتادان

واشینگتن به شرکت‌های نفتی ایالات متحده کمک می‌کند

لزوم فعال‌تر شدن کمیته نظارت بر عرصه‌های نهال‌کاری شده در خوزستان

برنامه‌های پیشگیرانه شرکت ملی پالایش و پخش برای مقابله با ویروس کرونا

عوامل اصلی تهیه و توزیع الکل سمی در اهواز دستگیر شدند

ایمن‌سازی خطوط 16 اینچ ری–ورسک و 30 اینچ مغانک–ری

استقبال مشروط پوتین از فراخوان کاهش عرضه نفت

مراقبت از مبتلایان به ویروس کرونا در افراد بی‌خانمان در خوزستان