پیام خوزستان

آخرين مطالب

ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش منطقه آزاد کیش

ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - طی امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور معاون وزیر، عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، با تاکید و دستور غلامحسین مظفری و توجه بر ارتقا شاخص ها و استانداردهای سرانه‌های آموزشی، کلنگ عملیات ساخت و نوسازی شش مدرسه در دهه فجر بر زمین زده خواهد شد و با سرعت عملیات ساخت آن انجام خواهد شد .
غلامحسین مظفری با تاکید بر لزوم برداشته شدن قدم‌های عملیاتی گفت: در دوره‌های پیشین هم به خیلی از این موارد پرداخته شده اما آنچه مورد اهمیت است؛ اجرایی و فاصله گرفتن عقب‌ماندگی‌های فیزیکی و سخت‌افزاری است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه هیچ بودجه‌ای از دولت شامل این سازمان نمی‌شود؛ گفت: بدون همکاری وزارت آموزش و پرورش، امکان به روز کردن مجموعه‌ها در حد شاخصه‌های ملی وجود ندارد.
مظفری تاکید کرد: از هم‌اکنون باید برای نوسازی، بازسازی و به روز کردن مدارس کیش برای سال جدید تحصیلی اقدام و برنامه‌ریزی کرد و اماکنی را که قابلیت تغییر کاربری دارند، شناسایی کرد.
وی با طرح ایده‌ی آماده کردن خودروی ویژه برای کودکان استثنایی با بهره‌گیری از مربیان و آموزش آنان، از لزوم افزایش دانش کودکان و حمایت از خانواده‌های آنان سخن گفت و اظهارکرد: ما در کیش آمادگی طراحی و اجرای این ایده به عنوان پایلوت کشوری را داریم.
مظفری با تاکید بر لزوم کم کردن فاصله بین آموزش عالی و آموزش و پرورش در کیش، مرکز نوآوری را از جمله مجموعه‌هایی دانست که به ارتقای فضای دانش‌آموزی کمک خواهد کرد و در این میان با نام بردن از اعضای شورای راهبردی این مجموعه تصریح کرد: تلاش و خواسته سازمان منطقه آزادکیش بر این است که در این مرکز و شرکت‌های دانش‌بنیان، آموزش‌های عمومی داده شود.
مظفری افزود: باید از بحث‌های مقدماتی و سخت‌افزاری مدارس عبور کرد و به فکر ارتقای مباحث و شاخص‌های کیفی باشیم.
وی با اشاره به نقش آموزش در توسعه کیش گفت: بر اساس سرانه های استاندارد و مطالعاتی شده، زمین مورد نیاز به صورت 99ساله برای واگذاری با کاربری آموزشی در کیش پیش‌بینی شده است.
مظفری همچنین برای میزبانی دائمی موزه‌های ملی و فرهنگی و فراهم آوردن امکانات لازم، اعلام آمادگی کرد.
همچنین سعیدپورزادی، مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با بیان این که بهترین فرصت همراه با منعطف ترین راه حل های ممکن امروز در سازمان برای ارتقا و بهبود نظام آموزشی در کیش وجود دارد و با توکل بر خداوند متعال در مسیر تحقق سیاست ها تلاش های زیادی برای عملیاتی شدن ساخت این مدارس شده است افزود:از برنامه های عمرانی سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی نوسازی مدرسه هاجر در منطقه میرمهنا است که بالای سی‌سال قدمت دارد؛ زمین این مدرسه با متراژ 4000 مترمربع تحویل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شده و تخریب بنا از هفته آینده توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد:این مدرسه در مقطع دبستان جز مدارس سبز و بر اساس فناوری های نوین بهینه سازی انرژی طراحی خواهد شد .فضای سبز با رویکرد آموزش سبز ،آشنایی دانش آموزان با محیط زیست ، آب و حفاظت از زمین با آزمایشگاهها و کتب در اختیار از ویژگی این مدارس خواهد بود .
مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: در کنار این مدرسه، زمینی به مساحت 3هزار متر مربع برای ساخت مدرسه دوازده کلاسه در هفته آتی در شهرک میرمهنا تحویل خیری که توسط حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش معرفی شده، خواهد شد.همچنین دو قطعه زمین هرکدام به مساحت 4 هزار و 335 متر مربع در فاز 7 شهرک صدف برای ساخت دو باب مدرسه دیگر به آموزش و پرورش کیش در حال تحویل است،که بعد از ساخت مدارسی که بافت فرسوده دارند به این مکان جدید منتقل می شوند.
پورزادی افزود: مدرسه‌ 18 کلاسه، در منطقه نوبنیاد در زمینی به مساحت 5300 متر مربع تماما توسط سازمان منطقه آزاد کیش و با همت شرکت عمران و آب و خدمات ساخته خواهدشد و پیمانکار ساخت مدرسه در مرحله تجهیز کارگاه می باشد .
مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: با ساخت این تعداد مدرسه، شاخص فضای آموزشی مدارس کیش به شاخص های بین المللی فضای آموزشی نزدیک می شود .
سیدجواد قوامی‌نژاد رئیس آموزش و پرورش کیش نیز که در این نشست حضور داشت؛ اظهار داشت: با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یک قطعه زمین به مساحت 1500 مترمربع جهت ساخت مجتمع آموزش استثنایی در منطقه میرمهنا کیش به آموزش و پرورش اختصاص خواهد یافت .
سیدجواد حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشوراظهار داشت: آموزش و پرورش استثنائی در کل کشور 153 هزار دانش‌آموز دارد که هشتاد و سه هزار نفر از آنان در 1600 مدرسه خاص استثنائی و در هفت طیف ناتوانی و بقیه در دوره‌های فراگیر مشغول به تحصیل هستند.
معاون وزیر آموزش پرورش ادامه داد: سازمان آموزش و پرورش استثنائی در سیاست اصلی خود به تحصیل این دانش‌آموزان درآموزش‌های فراگیرمی‌اندیشدکه این میزان درمدت اخیر82 برابرافزایش پیداکرده است و در سیاست دوم، "مناسب‌سازی" خدمات در بعدهای مختلف: فضا، تجهیزات، نیروهای انسانی و محتوای کتب درسی، مورد توجه است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور افزود: حدود ده هزار دانش‌آموز در جزیره کیش مشغول به تحصیل هستند اما متاسفانه علی‌رغم امکانات خوب جزیره، از فضای آموزشی کافی برخوردار نیستند.
حسینی خاطرنشان کرد: به دلیل سرعت رشد تعداد دانش‌آموزان در کیش، سرانه فضای آموزشی با همان سرعت رشد جمعیت، پیش نرفته و در نتیجه از شاخص فضای آموزشی کشور که پنج و دو دهم متر مربع به ازای هر دانش آموز است، عقب مانده و در حال حاضر فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز 4.4 متر مربع است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور تاکید کرد: با دستور ساخت 6مدرسه این سرانه به 8.3 متر مربع که شاخص جهانی است می‌رسد.
وی با اشاره به یکی از این مدارس که کاربری آموزش استثنایی خواهد داشت گفت: نیازهای این دانش‌آموزان در زمینه‌های اقتصادی، فضا و نیروی انسانی پنج برابر افراد عادی است و در نتیجه شاخص جهانی برای فضای آموزشی به ازای هرکودک استثنایی 22.5 متر مربع است که این عدد در ایران ده متر مربع می‌باشد.
معاون وزیر آموزش پرورش افزود: با ساخت این مجتمع در کیش، با توجه به تعداد کم معلولین ذهنی و حرکتی در کیش، در کل کشور به شاخص جهانی نزدیک خواهیم شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: همه تعالیم مربوط به دانش‌آموزان استثنائی، خاص و نیازمند نیروهای توانبخشی است که این 864 نیرو تا پیش از این، درطرح رتبه‌بندی قرار نمی‌گرفتند اما خوشبختانه در طرح ممیزی روز گذشته مقرر شد که این نیروهای زحمتکش نیز مشمول طرح رتبه‌بندی شوند.
حسینی "ایاب و ذهاب" را از دیگر معضلات خانواده‌هایی که فرزند معلول دارند برشمرد و گفت: "روز گذشته 90میلیارد ریال اعتبار به استان‌ها ابلاغ شد." و شهرداری‌ها و شوراهای شهر استان‌های مختلف، کمک شایانی در این زمینه کرده و می‌کنند و از کمک پنجاه درصدی سازمان منطقه آزاد کیش برای تامین هزینه کامل ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنائی کیش خبر داد.
حسینی تاکید کرد:این سرویس‌های رفت و آمد باید با گزینش و تربیت مربی و راننده مخصوص، به کلاس سیار تبدیل شده و با فراگیری مهارت‌های ارتباطی و فنی، به افزایش ضریب تعیلم و تربیت کمک کند.
وی تاکید کرد:اگر نظام تشکیلاتی و ساختاری آموزش و پرورش در مناطق آزاد به شکل مستقیم با وزارت باشد، قطعا در مسیر ارتقا آموزش می‌توانند مسیرهای مشترک و محکم‌تری بردارند.
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: بخش "مدیرکل شورا و مناطق آزاد" در وزارت ایجاد شده است که می‌تواند به استاندارد این مناطق کمک کند.
حسینی ادامه داد:تا سال 1401 با "ریزش منفی" یعنی تفاوت مشهود تعداد رشد دانش‌آموز و بازنشستگی معلمین روبه‌رو هستیم و این مورد تا سال 1406 ملایم‌تر شده و بعد به ثبات می‌رسد.
در پایان این نشست، ضمن امضای تفاهم‌نامه ساخت 6 مدرسه در کیش، معاون وزیر آموزش با تاکید بر اهمیت زبان اشاره در فضای عمومی و آموزش و اشاره به نمونه بودن فعالیت‌های دکتر مظفری در سراسر کشور، برای فرستادن مربی و آموزش زبان اشاره و توانایی ارتباط با این معلولین به کیش اعلام آمادگی کرد.
حسینی، شهر درست را؛ شهر دوستدار انسان، شهر دوستدار کودک، شهر دوستدار معلول و شهر دوستدار کتاب دانست و گفت: یادگیری زبان اشاره از ملزومات این شهر است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی

افزایش 54 درصدی فروش سیمان خوزستان در سال گذشته

طرح محدودیت محله به محله در خرمشهر تشدید شد

بازار ماهشهر تا 23 فروردین تعطیل است

اخطار هواشناسی خوزستان نسبت به بارندگی در حوضه‌های آبریز کارون، مارون و دز

تقلای تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک برای کاهش بی‌سابقه عرضه نفت

​منصوری خبر داد ؛ راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی

واژگونی خودرو در هفتکل یک کشته و یک مصدوم برجا گذاشت

قیمت سبد نفتی اوپک بیش از 2 دلار افزایش یافت

زن بدحال ایذه‌ای با اورژانس هوایی به اهواز منتقل شد

ترامپ مدیران نفتی آمریکا را به کاخ سفید فراخواند

تفاهم‌نامه‌ای بین بسیج و بهداشت خوزستان منعقد شد

بسیج همیشه در مأموریت‌های سخت در کنار نهادهای خوزستان است

پروژه اصلاح شبکه آب‌رسانی ملاشیه اهواز کامل شد

سهم معلمان آبادانی از کرونا آموزش از طریق فضای مجازی

محدودیت ترافیکی در شهرهای خوزستان ادامه دارد

30 مورد جدید ابتلا به کرونا در خوزستان شناسایی شد

بیش از پنج هزار بسیجی برای کمک به سلامت جامعه در خوزستان ساماندهی شدند

محدودیت محله به محله در خرمشهر تشدید شد

حمایت عراق و کویت از برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک‌پلاس

برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک‌پلاس از طریق وبینار

اقدامات کمپین نفس برای عبور از بحران کرونا در خوزستان

پیش‌بینی بارندگی پراکنده و خفیف در برخی از نقاط خوزستان

توزیع یکهزار ماسک و لباس ضد ویروس توسط هیات کاراته خوزستان

استفاده روزانه ٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر

رسیدگی به حدود 17 هزار پرونده در تعزیزات خوزستان

تولیدکنندگان نفت توافقی خارج از چارچوب اوپک‌پلاس نداشته‌اند

شوک به بازار نفت زنجیره‌های عرضه جهانی را تحت تأثیر می‌گذارد

تردد غیرضروری در جاده‌های خوزستان تا 20 فروردین ممنوع است

کشف 60 هزار لیتر نفت خام سرقتی در اهواز

افت قیمت نفت در پی تردیدها درباره توافق مسکو-ریاض

جاده باغملک به کهگیلویه و بویراحمد بسته است

ارایه خدمات حضوری بانک‌ها و موسسات اعتباری با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کیش

مسمومیت 11نفر ناشی از مصرف الکل صنعتی در خوزستان

ارایه خدمات حضوری بانک ها و موسسات اعتباری در کیش

60 درصد از قراردادها را پرداخت کردیم/ بهتر است لیگ ادامه پیدا کند

امیدو حفظ‌ روحیه ،مهمترین عامل برای مقابله با کروناست

توزیع بیش از 3 هزار تن میوه نوروزی در خوزستان

روسیه: قیمت کنونی نفت به نفع هیچ کشوری نیست

نماینده تولیدکنندگان نفت تگزاس با وزیر انرژی روسیه گفت‌وگو کرد

پوتین خواستار همکاری تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برای حل بحران بازار نفت شد

قاتل و عاملان درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای بهبهان دستگیر شدند

تجمعات مذهبی نیمه شعبان در شوشتر به صورت «مجازی» برگزار می شود

راه‌های منتهی به بازار صفای خرمشهر مسدود شد

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

کاهش 36.5 درصدی میانگین بارندگی در خوزستان

کشف یکهزار و 417 لیتر الکل اتانول در شهرستان کارون

مبارزه بیولوژیک در جنگل‌های زاگرس آغاز شد

روسیه برنامه‌ای برای افزایش تولید نفت ندارد

کاهش 36.5 درصدی میانگین بارندگی خوزستان نسبت به سال گذشته