پیام خوزستان

آخرين مطالب

گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر از دومین مرحله رهاسازی سگ های بلاصاحب؛

150 قلاده سگ در پناهگاه ها و مناطق امن رهاسازی شدند شهرداری تهران

150 قلاده سگ در پناهگاه ها و مناطق امن رهاسازی شدند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دومین مرحله از رهاسازی سگ های بلاصاحب با حضور حامیان و رهاسازی 150 قلاده سگ در مناطق امن و پناهگاه ها انجام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر صبح روز پنجشنبه (١٢ دی ماه) دومین مرحله از رهاسازی سگ‌های بلاصاحب با حضور تعدادی از حامیان حیوانات از آرادکوه (محل قرنطینه) آغاز شد. حمیدرضا تحصیلی با حضور در این مرکز ضمن نظارت بر شیوه رهاسازی سگ‌ها با بیان اینکه در راستای دستور شهردار تهران و تحقق شعار «تهران شهری برای همه» طرح ضربتی جمع آوری سگ‌های بلاصاحب در دستور کار شرکت ساماندهی مشاغل قرار گرفت، اظهار می‌کند: بحث محیط زیست و سگ‌های بلاصاحب موضوعی است که اخیرا در تهران در حال تبدیل شدن به یک بحران است.
وی با بیان اینکه به دستور اکید معاون خدمات شهری شهرداری تهران طرح ضربتی به منظور جمع آوری سگ‌های بلاصاحب آغاز شد، می‌گوید: البته در این مسیر مشکلاتی هم وجود داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به وجود برخی از حامی نما‌ها اشاره کرد. این افراد برای اینکه شهرداری نتواند سگ‌های بلاصاحب را جمع آوری کند نسبت به نصب تگ‌های قلابی روی سگ‌ها اقدام کرده اند.
مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران ادامه می‌دهد: این اقدام حامی نما‌ها سبب گمراهی ماموران شهرداری و شهروندان می‌شود.
تحصیلی با اشاره به روند جمع آوری سگ‌های بلاصاحب می‌گوید: پس از جمع آوری، سگ‌های بلاصاحب به مرکز قرنطینه آرادکوه منتقل می‌شوند و در آنجا توسط پزشکان پالایش، واکسن کوبی و در نهایت عقیم و پلاک گذاری می‌شوند.
وی با بیان اینکه حریم در شهر تهران تا حدودی از دست رفته است، می‌افزاید: امکان رهاسازی سگ‌ها در حریم شهر تهران وجود ندارد، بنابراین بهترین راه حل این بود که دیوار بی اعتمادی میان ما و حامیان برداشته شود و با آن‌ها وارد مراوده شویم تا آن‌ها به کمک ما بیایند.
اعلام گزارش وجود ٢ قلاده سگ هار در شهر
مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران با اشاره به برگزاری مرحله دوم واگذاری سگ‌های بلاصاحب به حامیان می‌گوید: با کمک این حامیان باید محل‌هایی برای رهاسازی سگ‌ها در نظر گرفته شود، زیرا سگ‌ها نباید در سطح شهر تهران رهاسازی شوند. مردم از حضور سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر ناراضی هستند، وجود دو قلاده سگ هار به شهرداری تهران گزارش شده و این در حالی است که پرونده تعدادی گزش از سوی سگ‌های بلاصاحب در مراجع قضایی در حال پیگیری است.
وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راستای جمع آوری این حیوانات از محیط زیست و سطح شهر توضیح می‌دهد: این حیوانات به محل‌هایی که به آنجا تعلق دارند منتقل می‌شوند. به همین منظور در دومین مرحله از این طرح با حضور حامیان 150 قلاده سگ صورت جلسه و تحویل حامیان شد تا در مکان‌های مشخص رهاسازی شوند.
تحصیلی اضافه می‌کند: از این پس امکان واگذاری سرپرستی این سگ‌ها به شهروندان تهرانی مهیا است، در میان این سگ‌ها نژاد‌های خوبی وجود دارد که می‌توان به عنوان سگ نگهبان از آن‌ها استفاده کرد، بنابراین از حامیان درخواست می‌کنم برای حمایت از این حیوانات حتما به ما مراجعه کنند.
وی با اشاره به اینکه برخی از حامی نما‌ها متاسفانه نسبت به فروش توله سگ‌ها تحت عنوان سگ نژاددار اقدام می‌کنند، می‌گوید:کسانی که این سگ‌ها را خریداری می‌کنند پس از مدتی متوجه می‌شوند که سگ‌ها واقعا نژاددار نیستند و نسبت به رهاسازی آن‌ها اقدام می‌کنند که این امر شهرداری تهران را با مشکلات عظیمی روبه رو می‌سازد.
درخواست پلیس برای دریافت سه قلاده سگ
مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران با بیان اینکه در میان سگ‌های موجود در آرادکوه سگ‌هایی از نژاد سرابی دیده شده است، می‌گوید: در حال حاضر نیروی انتظامی خواسته تا سه قلاده سگ‌در اختیار آن‌ها قرار دهیم که در صدد هستیم تا به زودی این اقدام انجام شود. همچنین سایتی توسط حامیان در حال آماده سازی است تا از این پس سگ‌های نژاددار در این مکان توسط NGO‌ها معرفی و به صورت رایگان واگذار شوند. ما معتقدیم این حیوان همانند سایر کشور‌ها یا باید دارای سرپرست باشد و یا در محیط طبیعی خود زندگی کند، زیرا محلات تهران جای نگه داری یا غذارسانی به این حیوانات نیست.
در ادامه نسرین دولابی یکی از حامیانی که در دومین مرحله از رهاسازی سگ‌های ولگرد با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل همکاری می‌کند، می‌گوید: از اردیبهشت ماه سال جاری و با شروع کار مدیریت جدید شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و تعامل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران درب‌های ارادکوه (مرکز نگهداری سگ‌های ولگرد) به روی همه حامیان باز شد و آن‌هایی که به دور از حاشیه صلاحیت داشتند اجازه ورود پیدا کردند و با کمک آن‌ها هر هفته رهاسازی سگ‌های ولگرد انجام می‌شود.
وی می‌افزاید: در حقیقت غربالگری، عقیم سازی و واکسن زدن سگ‌های ولگرد در مرحله اول توسط شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران انجام می‌شود و بعد رهاسازی محقق می‌شود ما هم به عنوان حامیان در حال ثبت سازمان مردم نهادی در این راستا هستیم تا بتوانیم به این مخلوقات خداوند کمک کنیم و با نظر خود شهرداری این سگ‌ها را در مناطق مناسب رها کنیم.
وی ادامه می‌دهد: محل‌های رهاسازی تحت نظر حامیان است به شکلی که در هر منطقه مسئولیت سگ‌ها به عهده حامیان همان منطقه است. بیشتر اوقات مسئولیت جابجایی سگ‌ها با شرکت ساماندهی مشاغل است و غذارسانی و رهاسازی با حامیان است. ضمن اینکه برخی سگ‌ها در پناهگاه‌ها و برخی در محل‌هایی که از قبل به شهرداری اعلام می‌شود و مناسب است رهاسازی می‌شوند.
رهاسازی ١٢٠٠ قلاده سگ در مناطق امن
وی تاکید می‌کند: تاکنون 1200 قلاده سگ رهاسازی شده اند که در پناهگاه‌ها و مناطق امن به دور از محیط‌های مسکونی و محدوده‌های حفاظت محیط زیست رهاسازی شده اند. بی تردید بخشی از مردم این حیوانات را دوست دارند و برخی دیگر از آن می‌ترسند، لذا شهرداری با حضور آن‌ها در محدوده‌های مسکونی مخالف است. شهرداری باید همه مسائل را درنظر بگیرد.
حامیان باید بازوی اجرایی شهرداری باشند
این حامی حیوانات با تاکید بر اینکه حامیان باید بازوی اجرایی شهرداری تهران برای کمک به مخلوقات خداوند باشند، می‌افزاید: شهرداری تمام تلاش خود را برای ساماندهی، عقیم سازی و واکسن زدن این حیوانات انجام می‌دهد و ما حامیان نیز باید در رهاسازی کمک کنیم و مسئولیت آن‌ها را برعهده بگیریم.
وی عنوان می‌کند: درحال طراحی سایتی هستیم که با گذاشتن عکس این سگ‌ها حامیانی که می‌توانند مسئولیت آن‌ها را برعهده بگیرند. در فاز دوم این طرح نیز ١٢٠ قلاده سگ ولگرد برای رهاسازی تحویل حامیان شد تا در مناطق امن رهاسازی شود.
تشکیل سازمان مردم نهاد برای حمایت از حیوانات شهری و روستایی
پژمان یکی دیگر از حامیان که برای رهاسازی در آراد کوه حاضر شده است، با اشاره به تشکیل سازمان مردم نهادی برای حمایت از حیوانات شهری و روستایی می‌گوید: مقرر شده سگ‌های ولگرد را با همکاری حامیان رهاسازی کنیم و در مرحله بعد غذارسانی انجام دهیم چرا که در صورت نبود غذا در مناطق امن این حیوانات به مناطق شهری برمی گردند.
وی می‌افزاید: در حال حاضر غذارسانی توسط افراد با هزینه شخصی انجام می‌شود، اما با شهرداری در حال هماهنگی هستیم تا شهرداری غذای رستوران‌ها را به صورت پسماند از آن‌ها دریافت کند و از طریق حامیان در مناطق امن به این حیوانات داده شود، هم اکنون درحال آماده سازی این ساز و کار هستیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پاسخ تست کرونای هاشمی منفی اعلام شد

افزایش 66 درصدی بودجه شهرداری سال آینده

نگرانی از محقق نشدن اعتبارات بودجه عمرانی

برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری تا پایان هفته تعطیل شد

تلاش مدیریت شهری برای کاهش نگرانی ها در خصوص شیوع کرونا

افزایش 66درصدی بودجه شهرداری سال آینده

چرا برخی از اعضای شورای شهر در جلسه امروز غایب بودند؟

از ترددهای غیرضروری خودداری کنید

اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری کرونا

کاهش تولید پسماند در پایتخت

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا سبزیجات تازه مصرف کنید

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی‌کند

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی کند/پاکسازی دیوارهای شهر از فردا

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری/آثار هنری در تبلیغات شهری استفاده می شود

کارگاه کارتون و کاریکاتور با موضوع درختکاری/تقدیر هنرمندان از شهرداری برای حمایت از کاریکاتور

طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران پس از چهار دهه تصویب شد/طول خطوط ریلی دو برابر می شود

آشنایی مردم با حقوق و تکالیف شهروندی از گذر رسانه‌های شهری

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می‌شود

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می شود

افزایش 40 درصدی بودجه سال99 در منطقه/حرکت در مسیر تحقق شعار تهران، شهری برای همه

محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند/سفیر چین: برای اجرای این برنامه باشکوه قدردان شهرداری تهران هستم

تقدیر از 4 فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر

اهمیت برگزاری پنل‌های تخصصی ویژه زنان

ایجاد پاتوق‌های مادر و نوزاد در سرای محلات

تلاش شهرداری تهران برای حضور فعالانه‌تر زنان در مدیریت شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌های شهری

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه های شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری/ترک فرزندان و سندروم آشیانه خالی

مشارکت شهروندان در اداره شهر از شاخصه های شهرهای پیشرفته است/نگاه رسانه از مردم به مسئولان تغییر کرده است

یک خیابان در تهران به زودی خیابان کامل خواهد شد

کاهش نرخ باروری در 10 سال گذشته

پیشنهاد بودجه 31 هزار میلیاردی از سوی کمیسیون بودجه شورا/شهرداری تهران ثبات مدیریتی دارد

گوش شنوای شهرداری تهران برای مشکلات و مطالبات زنان

آغاز بررسی 1400 اثر ارائه شده به پنجمین سالانه هنرهای شهری/ اکران آثار از 20 اسفند ماه در سطح شهر

آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند

اقدامات سازمان آتش‌نشانی تهران در کمک به مردم سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

حضور آتش‌نشانان تهران جهت عملیات امدادرسانی در شهر سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند/فعالیت ٧٠٣ زن در پست های مدیریتی

افزایش سهمیه سوخت تاکسی‌های پایانه‌ای و فرودگاهی

شهر تنها یک کالبد فیزیکی نیست

هجدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک 6 تا 9 اسفند برگزار می شود

اهدای ویلچر به توانیابان نیازمند منطقه 7

اتصال مترو به منطقه 22 در اولویت اقدامات شهرداری است

مهم‌ترین لکنت رسانه ها، عدم تخصص و دانش خبرنگار است

30 درصد مدیریت‌ها در شهرداری به زنان سپرده شده است

یک فوریت طرح «طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر» تصویب شد

توضیحات شهردار تهران در مورد عدم افتتاح ماهانه یک ایستگاه مترو در جلسه هم اندیشی