پیام خوزستان

آخرين مطالب

اقدامات مناطق شهرداری تهران برای جلوگیری از یخ زدگی معابر شهرداری تهران

اقدامات مناطق شهرداری تهران برای جلوگیری از یخ زدگی معابر
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - تهران از شب گذشته میزبان برف زمستانی است و طبق پیش بینی‌ها بارش تا امشب ادامه دارد. تحت این شرایط احتمال یخ زدگی معابر زیاد است. برای جلوگیری از ایجاد مشکل در تردد شهروندان و وقوع تصادف، شهرداری تهران از امشب مجموعه اقداماتی را در مناطق مختلف انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر، یکی از مناطقی که همزمان با بارش برف با حجم بسیار بارش رو به رو است، منطقه یک است. در همین رابطه، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان اینکه این منطقه دارای 11 سایت برف روبی و 200 دستگاه ماشین آلات تخصصی به منظور برف روبی و نمک پاشی است، گفت: از ابتدای صبح برف تکانی درختان در سطح خیابان‌ها و بوستان‎ها انجام شده است. حجم برف در این منطقه در بخش‌هایی به 58 سانتیمتر می‌رسد.
وی در مورد انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ‌زدگی نیز توضیح داد: به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی احتمالی امشب و فردا، نیرو‌های خدماتی درحال جمع آوری دپو‌های برف از سطح منطقه به خصوص خیابان دکتر شریعتی هستند. بعد از جمع آوری دپو‌های برف، نمک پاشی تا قبل از آغاز شب به اتمام خواهد رسید.
امیر ناصر هراتی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 هم از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ زدگی معابر در شب جاری خبر داد و گفت: همه عوامل حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 در نواحی 9 گانه از شب گذشته در سطح منطقه و تمامی سایت‌های برف روبی در آمادگی کامل به سر می‌بردند و با پر کردن مخازن شن و نمک، پاشش شن و نمک در مقابل ساختمان‌های پرتردد و حساس مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، آتش نشانی، فرهنگسراها، مدارس، پل‌های عابر پیاده، مساجد، ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و مترو و ... هرگونه اقدام لازم برای جلوگیری از ایجاد مشکل در تردد شهروندان و یخ زدگی معابر در حال انجام است.
وی با بیان اینکه پاکسازی معابر اصلی و فرعی و تسهیل تردد شهروندان در روز‌های برفی از اولویت‌های مدیریت شهری منطقه 2 است، افزود: علاوه بر موارد ذکر شده درختان معابر و پارک‌ها به ویژه درختان سوزنی برگ نیز برف تکانی شده اند تا جلوی شکستگی احتمالی آن‌ها گرفته شود.
مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 نیز در گفتگو با شهرنوشت، با اشاره به برودت هوا و بارش برف در سطح شهر تهران، درباره اقدامات منطقه سه برای پاکسازی معابر اظهار کرد: از روز گذشته با اعلام آماده‌باش عوامل حوزه معاونت خدمات شهری و نواحی 6 گانه منطقه سه تمهیدات لازم برای پاکسازی معابر آغاز شد.
به گفته وی؛ این تمهیدات اعم از استقرار خودرو‌های مکانیزه نمک‌پاش، محلول‌پاش و خاور و کامیون‌های تیغه‌دار در محل‌های از قبل تعیین شده مستقر بودند و به محض آغاز بارش برف نسبت به نمک‌پاشی و رفع لغزندگی معابر اقدام کردند.
شهردار منطقه سه شهرداری تهران با بیان اینکه بارش برف از ساعت 2:30 دقیقه بامداد آغاز شد، گفت: تاکنون و به همت همکارانمان مشکل خاصی از حیث لغزندگی به وجود نیامده و گزارشی دراین باره دریافت نکردیم، درواقع تردد‌ها به سادگی و بدون مشکل در حال انجام است.
سلیمی همچنین با اشاره به احتمال یخ زدگی معابر در ساعات پایانی شب توضیح داد: از هم اکنون عوامل اجرایی معاونت خدمات شهری منطقه و نواحی 6 گانه نسبت به یخ‌زدایی از معابر و پاکسازی پیاده‌رو‌ها به ویژه در سطوح شیب‌دار اقدام کردند و کار‌ها ادامه دارد.
محمد محمددوست، شهردار منطقه 4 با اشاره به اقدامات ویژه پیشگیری از یخ زدگی خیابان‌ها گفت: با بارش برف از صبح امروز، نیرو‌های ستاد برف روبی شهرداری در نواحی نه گانه آماده باش کامل بوده و معابر قبل و حین بارندگی به صورت مداوم بازبینی شده و تلاش می‌شود که از هرگونه لغزندگی و یخ زدگی جلوگیری شود.
وی عنوان کرد: به منظور آسایش شهروندان در حین تردد و با توجه به کاهش سرما در شب هنگام و احتمال زیاد یخ زدگی معابر و جلوگیری از تخریب آسفالت، خیابان‌های اصلی با کمک از نیرو‌های انسانی و ماشین آلات ویژه برف روبی از جمله گریدر، شن پاش و نمک پاش پاکسازی می‌شود.
شهردار منطقه 4 گفت: تا به این لحظه با پخش بیش از 1900 تن شن و نمک کیسه‌ای تمامی معابر و بزرگراه‌ها باز و به دور از لغزندگی‌های پرخطر گزارش شده است.
محمددوست با بیان اینکه تردد آسان و روان بودن ترافیک در تمامی فصول به ویژه در چنین هوایی از اهم وظایف مدیریت شهری است، گفت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته درخصوص بارش برف از دیروز تمامی تمهیدات و مقدمات در این خصوص اندیشیده شده و 10 ایستگاه برف روبی منطقه چهار در آماده باش کامل بوده، از این رو تمامی معابر اصلی منطقه بدون مشکل باز است.
فریدون حیدری، شهردار منطقه 5 هم گفت: پس از بارش برف با افزایش برودت هوا، معابر به صورت طبیعی دچار یخ زدگی می‌شوند که شهرداری منطقه 5 با توجه به اهمیت حفظ ایمنی معابر تدابیر لازم را برای این موضوع اندیشیده است تا بتواند موثرترین خدمات را پس از بارش برف به شهروندان ارائه کند.
وی اظهار داشت: بیش از 700 نفر از نیرو‌های ستاد برف روبی منطقه با به کارگیری بیش از 200 دستگاه خودرو و تجهیزات تخصصی برف روبی و یخ زدایی طی روز و شب جاری آماده انجام عملیات یخ زدایی هستند.
حیدری از تامین 6000 کیسه شن و نمک طی شبانه روز گذشته برای استفاده شهروندان در زمان بارش برف خبر داد و اعلام کرد: با توجه به اهمیت موضوع یخ زدگی معابر 3000 کیسه شن و نمک دیگر نیز آماده شده و در معابر پرتردد در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
حیدری از پاکسازی معابر عمومی همچون اطراف پیاده روها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، پایانه ها، مساجد، پل‌های عابر پیاده خبر داد و گفت: ترافیک مسیر‌های عبوری نیز به صورت لحظه‌ای رصد شده و در صورت نیاز بلافاصله اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکلات احتمالی انجام می‌گیرد.
شهردار منطقه 5 همچنین به انجام عملیات درخت تکانی اشاره و تصریح کرد: با توجه به احتمال شکستگی شاخه درختان با افزایش بار برف بر آنها، هم اکنون نیرو‌های خدمات شهری منطقه در حال عملیات درخت تکانی هستند و تا پایان این عملیات به کار خود ادامه خواهند داد.
وی همچنین در رابطه با آمادگی 2 مددسرای منطقه برای پذیرایی از بانوان و آقایان نیازمند عنوان کرد: با توجه به سردی هوا این دو مددسرا به صورت ویژه در حال خدمت رسانی به شهروندان نیازمند هستند تا در روز‌های سرد سال، افراد نیازمند بتوانند در سرپناهی گرم آرام گیرند.
همچنین، تورج فرهادی شهردار منطقه 6 نیز در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت، با بیان اینکه پیش بینی‌ها حاکی از این است که از بعدازظهر امروز با توجه به صاف شدن هوا دما به زیرصفر کاهش پیدا می‌کند، گفت: برای امشب آماده باش صد در صد نیروهایمان را اعلام کردیم. حدود 240 نیروی کارگری و 40 نفر از مدیران اجرایی و ستادی با توجه به پهنه بندی و تقسیم کار صورت گرفته انجام شده در منطقه مستقر شده که این نیرو‌های اجرایی بر عملکرد نیرو‌های کارگری نظارت می‌کنند.
وی افزود: 45 دستگاه خودروی برف روب مکانیزه و غیرمکانیزه سبک و سنگین نیز برای این کار در نظر گرفته شده است و از اوایل صبح قبل از شروع یخبندان، پاشش شن در سطح معابر اصلی و فرعی آغاز می‌شود.
فرهادی تصریح کرد: منطقه 6 با توجه به شرایط خاص توپوگرافی که دارد در یک سری از محور‌های منتهی به خیابان ولیعصر (عج) مانند آبشار، جهان آرا، یوسف آباد و اسدآبادی دارای شیب بسیار زیادی است که اولویت ما برای انجام عملیات یخ زدایی این خیابان هاست.
شهردار منطقه 6 اظهار داشت: محور‌های بزرگراهی و حواشی جداول میانی و حاشیه‌ای محور‌های بزرگراهی اولویت بعدی هستند.
وی در پایان یادآور شد: برنامه ریزی ما به این شکل است که از حدود ساعت یک بامداد شن پاشی معابر را آغاز می‌کنیم تا از لغزندگی معابر جلوگیری شود.
علی نوذرپور، شهردار منطقه 22 نیز در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت گفت: در همان ساعات اولیه بارش برف، 170 نیروی خدمات شهری به همراه تجهیزات برف روبی در سطح منطقه برای خدمت رسانی به شهروندان آماده بودند.
وی افزود: شهرداری منطقه 22 با دارابودن 4 سایت برف روبی، 24 دستگاه خودروی برف روبی، 260 مخزن حاوی شن مخصوص و 170 نیروی خدمات شهری از صبح امروز آماده باش بودند و از یخ زدگی سطح معابر منطقه جلوگیری کردند و تاکنون گزارشی مبنی بر یخ زدگی نداشته ایم.
حسن رحمانی شهردار منطقه 21 نیز در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت گفت: منطقه 21 در راستای پیشگیری از یخزدگی و لغزندگی معابر اصلی و فرعی سطح منطقه، با دارا بودن چهار سایت برف روبی در سطح نواحی و یک سایت اصلی برف روبی در بلوار یاس؛ عملیات برف روبی را با تعداد 70 دستگاه ماشین آلات و ادوات مخصوص برف روبی شامل ماشین‌های سنگین و مکانیزه نمک و شن پاش، گریدر، لودر، کامیون تیغه برف روب، خاور، باب کت و جرثقیل در دست انجام دارد.
وی افزود: قریب به 150 نفر نیروی انسانی متخصص، عملیات برف روبی را در سطح معابر سواره رو و پیاده روی منطقه بر عهده دارند و همچنین 130 نفر در سطح نواحی سه گانه، درحال برف تکانی از روی درختان بوستان ها، فضای سبز و معابر بوستان‌های سطح منطقه 21 هستند.
او با اشاره به اولویت‌های عملیات برف‌روبی عنوان کرد: اولویت نخست مدیریت شهری منطقه 21 برای انجام عملیات برف روبی، شریان‌های اصلی و محور‌های بزرگراهی این منطقه بوده و به دنبال آن شریان‌های درجه دو و سه و همچنین معابر فرعی سطح منطقه از جمله معابر محدوده مراکز فرهنگی-آموزشی، مدارس، مساجد، مراکز درمانی، راسته‌های تجاری و میادین میوه و تره بار سطح منطقه 21 جهت انجام عملیات برف‌روبی و برف تکانی در دستور کار ویژه قرار دارند.
رحمانی هم‌چنین اظهار کرد: همچنین تمامی معابری که پیش بینی می‌شود دچار یخ زدگی شوند، توسط عوامل اجرایی نواحی سه گانه منطقه 21 شناسایی شده و به منظور افزایش ضریب ایمنی؛ شن‌پاشی و نمک‌پاشی شده‌اند. در حال حاضر تمامی امکانات و نیرو‌های انسانی منطقه 21 به صورت 24 ساعته در بسیج کامل به سر می‌برند تا برای رویارویی با ادامه بارش‌های امشب و جلوگیری از یخ زدگی و لغزندگی معابر آمادگی کامل داشته باشند؛ بنابراین گزارش؛ هم اکنون نیز اکیپ‌های ویژه برف روبی در سطح معابر پیاده راه منطقه 21 جهت انجام عملیات سراسری برف روبی و یخ زدایی درحال انجام وظیفه هستند.
دکتر شاپور رستمی معاون امور مناطق شهرداری تهران هم به همراه مدیریت شهری منطقه از سایت‌های برف روبی منطقه بازدید کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پاسخ تست کرونای هاشمی منفی اعلام شد

افزایش 66 درصدی بودجه شهرداری سال آینده

نگرانی از محقق نشدن اعتبارات بودجه عمرانی

برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری تا پایان هفته تعطیل شد

تلاش مدیریت شهری برای کاهش نگرانی ها در خصوص شیوع کرونا

افزایش 66درصدی بودجه شهرداری سال آینده

چرا برخی از اعضای شورای شهر در جلسه امروز غایب بودند؟

از ترددهای غیرضروری خودداری کنید

اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری کرونا

کاهش تولید پسماند در پایتخت

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا سبزیجات تازه مصرف کنید

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی‌کند

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی کند/پاکسازی دیوارهای شهر از فردا

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری/آثار هنری در تبلیغات شهری استفاده می شود

کارگاه کارتون و کاریکاتور با موضوع درختکاری/تقدیر هنرمندان از شهرداری برای حمایت از کاریکاتور

طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران پس از چهار دهه تصویب شد/طول خطوط ریلی دو برابر می شود

آشنایی مردم با حقوق و تکالیف شهروندی از گذر رسانه‌های شهری

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می‌شود

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می شود

افزایش 40 درصدی بودجه سال99 در منطقه/حرکت در مسیر تحقق شعار تهران، شهری برای همه

محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند/سفیر چین: برای اجرای این برنامه باشکوه قدردان شهرداری تهران هستم

تقدیر از 4 فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر

اهمیت برگزاری پنل‌های تخصصی ویژه زنان

ایجاد پاتوق‌های مادر و نوزاد در سرای محلات

تلاش شهرداری تهران برای حضور فعالانه‌تر زنان در مدیریت شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌های شهری

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه های شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری/ترک فرزندان و سندروم آشیانه خالی

مشارکت شهروندان در اداره شهر از شاخصه های شهرهای پیشرفته است/نگاه رسانه از مردم به مسئولان تغییر کرده است

یک خیابان در تهران به زودی خیابان کامل خواهد شد

کاهش نرخ باروری در 10 سال گذشته

پیشنهاد بودجه 31 هزار میلیاردی از سوی کمیسیون بودجه شورا/شهرداری تهران ثبات مدیریتی دارد

گوش شنوای شهرداری تهران برای مشکلات و مطالبات زنان

آغاز بررسی 1400 اثر ارائه شده به پنجمین سالانه هنرهای شهری/ اکران آثار از 20 اسفند ماه در سطح شهر

آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند

اقدامات سازمان آتش‌نشانی تهران در کمک به مردم سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

حضور آتش‌نشانان تهران جهت عملیات امدادرسانی در شهر سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند/فعالیت ٧٠٣ زن در پست های مدیریتی

افزایش سهمیه سوخت تاکسی‌های پایانه‌ای و فرودگاهی

شهر تنها یک کالبد فیزیکی نیست

هجدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک 6 تا 9 اسفند برگزار می شود

اهدای ویلچر به توانیابان نیازمند منطقه 7

اتصال مترو به منطقه 22 در اولویت اقدامات شهرداری است

مهم‌ترین لکنت رسانه ها، عدم تخصص و دانش خبرنگار است

30 درصد مدیریت‌ها در شهرداری به زنان سپرده شده است

یک فوریت طرح «طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر» تصویب شد

توضیحات شهردار تهران در مورد عدم افتتاح ماهانه یک ایستگاه مترو در جلسه هم اندیشی