پیام خوزستان

آخرين مطالب

​شاکرمی در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ملی در قم:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیاست حفظ اشتغال و تولید موجود را دنبال می کند وزارت رفاه

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه در چارچوب و اجرای سیاست هایی دولت، حفظ اشتغال و تولید موجود را دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم، حاتم شاکرمی در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ملی و کارگروه استان قم که با حضور استاندار و کلیه مدیران این استان تشکیل شد، با اشاره به عملکرد خوب دولت در استان قم در زمینه اقتصادی گقت: کاهش مالکیت دولت در بنگاه های اقتصادی و حضور پر رنگ بخش خصوصی در فعالیت اقتصادی یکی از مزایای این استان است .
وی افزود: از دیگز مرایای این استان کاهش مستمری بگیران بیمه بیکاری است که نشان از حفظ اشتغال موجود دارد و با توجه به این که یکی از شاخص های دقیق رویش و ریزش نیروی کار بیمه های اجباری است می توان گفت این استان نزدیک به 3 درصد در این زمینه افزایش جمعیت بیمه اجباری داشته است که نسبت به سایر استانهای دیگر وضعیت خوب و مطلوبی دارد که از این جهت جای تشکر و قدردانی از مدیران اجرایی استان دارد.
شاکرمی گفت: همچنین استان قم جزو 7 استانی است که کمترین تعطیلی در ارتباط با واحدهای تولیدِی ، صنعتی و کشاورزی داشته است، البته باید با تلاش بیشتر اجازه تعطیلی حتی یک واحد تولیدی را ندهیم.
معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اختیاراتی که مصوبه شورای عالی اقتصاد مقاومتی به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید داده است، گفت: از جمله این سیاست ها تفویض اختیار به استانها است تا مدیران استانی در راستای تقویت تولید و اشتغال کشور و تفسیر قوانین و دستورالعمل هایی به نفع تولید و همچنین تصمیم به موقع بتوانند به تولید کمک کنند.
شاکرمی با تاکید بر ارایه خدمات بدون اتلاف وقت به جامعه کار و تولید اظهارکرد: سامانه جامع روابط کار در راستای شفافیت و سلامت بیشتر و اجرای دولت الکترونیک در کل کشور از جمله استان قم اجرا می شود و انتظار می رود استاندای و جامعه کارگری و کارفرمایی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
وی تصریح کرد: استفاده از این سامانه می تواند علاوه بر کاهش تردد و مراجعات حضوری از اطاله دادرسی نیز جلوگیری و تسریع در رسیدگی و ارایه خدمات بدون اعمال سلیقه را همراه داشته باشد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: برای تسهیل و بهره برداری کارگران و کارفرمایان، این سامانه در بیشتر استانها راه اندازی شده است و تا هفته آینده نیز در این استان راه اندازی خواهد شد.
همچنین در ادامه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع کشور در استان قم در رابطه با رفع مشکل پنج واحدی تولیدی این استان تصمیم گیری شد.
در پایان این جلسه چهار ساعته حاتم شاکرمی در صدر هیاتی به همراه زالی دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از تعدادی واحدهای تولیدی شهرک شکوهیه صنعتی قم از جمله صنایع آور شیمی، صدرا پاسارگاد ، پنبه ریز ، فورتکس رایانه، گلریز پلیمر و اوج پرواز ما بازدید و با مدیران و کارگران این واحدها گفت وگو کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیامد‌های مخرب شیوع ویروس کرونا بر زنان باردار

امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد

صادقی: فولاد برای کسب سهمیه می جنگد اما می خواهیم نتیجه بگیریم

آب آشامیدنی شهر ترکالکی گتوند قطع می‌شود

محدودیت‌های محرمی در خوزستان اعلام شد

گیر کردن دست کارگر درون چرخ گوشت

آمار مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول افزایش یافت

رعایت فاصله‌گذاری در "شبیه‌خوانی" هزاران نفری، بعید است

هر چه که موجب پیشگیری از بیماری کرونا گردد، واجب است / هر خانه، یک حسینیه را محقق کنیم

چرا انجام تبلیغات در گوگل ادز با تاپ ادورت مهم است؟

6 نفر از عوامل درگیری بخش الوار اندیمشک دستگیر شدند

چرخ گوشت صنعتی دست کارگر اهوازی را بلعید

درگیری طایفه‌ای مرگبار در اندیمشک

آغاجاری و رامهرمز همچنان در وضعیت قرمز هستند

باید و نبایدهای برگزاری مراسم محرم امسال

خیرین سلامت چهار دستگاه دیالیز به بیمارستان شوش اهدا کردند

افزایش مجدد موارد ابتلا به کرونا در خوزستان

خوزستان دوباره به مرز شکنندگی کرونا نزدیک شد

درگیری طایفه‌ای در اندیمشک 3 کشته بر جا گذاشت

آب آشامیدنی شهر ترکالکی گتوند یکشنبه شب قطع می‌شود