پیام خوزستان

آخرين مطالب

سیاوش بختیاری‌زاده:

فولاد نباید جایگاه فوتبالیست‌های رانده شده باشد ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان اولین کاپیتان تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به خریدهای فولاد در نقل و انتقالات زمستانه و بازیکنانی که از دست داد، گفت: فولاد و فوتبال خوزستان نباید جایگاه‌ بازیکنان رانده شده باشد.

سیاوش بختیاری‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص خریدهای فولاد برای تقویت تیم در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال کشور، اظهار کرد: با توجه به تمام امکانات سخت‌افزاری باشگاه فولاد و همچنین بحث مدیریتی و کادر فنی تیم، انتظار مردم خوزستان و هواداران فولاد این بود که این تیم در نیم‌فصل اول، حداقل تلاش بسیاری برای رسیدن به سهمیه آسیایی داشته باشد اما در بیشتر بازی‌های نیم‌فصل نخست، نه تنها نوع بازی فولاد چنگی به دل نزد، بلکه تنها تجربه ایوب والی بود که توانست فولاد را در پایان نیم‌فصل اول در رده هفتم قرار دهد و این جایگاه را باید بیشتر مدیون تجربه این بازیکن باشیم.
انتظار مردم از فولاد بیشتر از دو تیم دیگر خوزستان بود اما...
وی افزود: علاقه‌مندان به فوتبال خوزستان انتظار بیشتری از فولاد نسبت به دو تیم پرحاشیه نفتی که بدون حمایت مالی و امکاناتی کار کردند، داشتند اما می‌بینیم نفت آبادان در نیم‌فصل نخست، کاری کرد کارستان و هم‌اکنون از مدعیان کسب سهمیه آسیایی و شاید هم قهرمانی در لیگ برتر است و نفت مسجدسلیمان نیز با تمام کمبودها و نداری‌ها، کاری کرد که دوست و دشمن از نتایج این تیم راضی هستند.
نیک‌نفس و زامهران، بازیکنان تاثیرگذاری نیستند
این پیشکسوت فوتبال خوزستان با اشاره به خریدهای فولاد برای نیم‌فصل دوم، گفت: فولاد سه بازیکن را در نقل و انتقالات زمستانه از دست داد و توانست چهار مهره دیگر جذب کند. این تیم در اولین گام، سینا زامهران را از شهر خودرو جذب کرد، مهره‌ای که در نیم‌فصل نخست نتوانسته بود در نتایج شهر خودرو تاثیرگذار باشد و آن‌چنان قوی نبود که فولاد خوزستان دست نیاز برای تقویت تیم خود به سوی این بازیکن دراز کند و بتواند باری از دوش تیم فولاد بردارد. همچنین زبیر نیک‌نفس در نیم‌فصل نخست، چهره تاثیرگذاری در ذوب‌آهن نبود که فولاد بخواهد او را به عنوان یک بازیکن تاثیرگذار به خدمت بگیرد. البته از این دو بازیکن که برای کمک به فولاد خوزستان آمده‌اند، تشکر می‌کنم اما به شخصه انتظارم از مسئولان فولاد برای تقویت تیم، بیش از این بود. زیرا سعید آذری و جواد نکونام سال‌ها است که در فوتبال ایران حضور دارند و انتظار داشتم، نگاه حرفه‌ای‌تری به خریدهای تیم داشته باشند تا بتوانیم بازی‌ها و نتایج بهتری را در نیم‌فصل دوم از فولاد شاهد باشیم.
پاتوسی از تیم معمولی و نه چندان مطرح امارات به فولاد آمد
وی با اشاره به جذب پاتوسی نیز گفت: خیلی از سایت‌های ورزشی از این خرید فولاد به عنوان شاه‌ماهی نقل و انتقالات یاد کرده‌اند اما باید دید پاتوسی همان پاتوسی استقلال تهران است؟ این بازیکن در استقلال، بسیار تاثیرگذار و بازیکنی بود که باعث تحولات بسیار خوبی در این تیم شد و تماشاگران زیادی را هم به ورزشگاه کشاند ولی خیلی سریع از فوتبال ایران جدا شد و به تیم بسیار معمولی و ضعیف بن‌یاس امارات رفت. پاتوسی در همین تیم معمولی و نه چندان مطرح بن‌یاس، نتوانست آن شکل فوتبالی را که در استقلال تهران داشت، ادامه دهد و چهره موفقی باشد.
چرا تیم‌های اماراتی با دلارهای سنگین، راحت از پاتوسی گذشتند؟
بختیاری‌زاده ادامه داد: پاتوسی با توجه به رزومه‌ای که در فوتبال ایران داشت، چندین تیم ایرانی خواهان جذب او بودند تا نقطه امیدی برای آن‌ها باشد. برای من هم که فولاد خوزستان را دنبال می‌کنم و دوست دارم، تیم استانم نتایج خوبی کسب کند و به سهمیه آسیایی برسد، معتقدم که پاتوسی با عملکرد موفق به تیم فولاد نیامد. سوال این است که چرا در حالی که تیم‌های امارات با پول‌ها و دلارهای سنگین خود، بهترین نفرات را جذب باشگاه‌های خود می‌کنند، خیلی ساده از پاتوسی گذشتند و چه عاملی باعث شد که تیم‌های اماراتی نگاه‌ ویژه‌ای به این بازیکن نداشته باشند اما با توجه به شرایط بد اقتصادی ایران، این بازیکن جذب فوتبال کشور می‌شود و فولاد گوی سبقت را از بقیه رقبایی که خواهان پاتوسی بودند، می‌رباید؟
به نظرم پاتوسی چندان خرید موفقی برای فولاد نیست
وی با بیان این‌که به نظرم پاتوسی چندان خرید موفقی برای فولاد نیست، گفت: به هر حال شخصا امیدوارم پاتوسی آن پاتوسی استقلال تهران برای تیم فولاد باشد، نه پاتوسی بن‌یاس امارات. امیدوارم این بازیکن در فوتبال خوزستان موفق باشد و به بهتر شدن روند فولاد کمک کند.
این مربی درباره جذب فرشاد احمدزاده از پرسپولیس هم عنوان کرد: احمدزاده در دو مقطع در پرسپولیس حضور داشت، یکی در زمان هدایت برانکو که بازی تقریبا 60 تا 70 درصدی داشت و به کار پرسپولیس آمد و در مقطع نیم‌فصل نخست لیگ نوزدهم که پرسپولیس، نگاه خاص و ویژه‌ای به او نداشت تا آن‌جا که عذر او را خواستند و در لیست فروش‌شان قرار گرفت ولی بعد فولاد خیلی سریع او را جذب کرد.
فولاد نباید جایگاه فوتبالیست‌های رانده شده باشد
وی بیان کرد: امیدوارم احمدزاده در فولاد تولد دوباره داشته باشد اما به این نکته باید توجه کرد که فولاد و فوتبال خوزستان نباید جایگاه‌ بازیکنان رانده شده باشد. در گذشته زمانی که همایون شاهرخی از من پرسید، اگر بخواهم بازیکنان غیربومی جذب کنم، نظر تو و مردم خوزستان چیست؟ به او گفتم، مگر این‌که سیروس قایقران را جذب کنی که مثل او در فوتبال خوزستان نیست و در این صورت است که مردم خوزستان به این انتقال راضی می‌شوند.
تیم‌های خوزستانی، غیربومی‌های برتر فوتبال را جذب کنند
بختیاری‌زاده عنوان کرد: فوتبال، فرا ملی شده است و مرز و مکان خاصی ندارد. ما هم دوست داریم که تمام تیم‌های خوزستانی موفق باشند ولی انتظار داریم که اگر اقدام به جذب بازیکنان غیربومی می‌کنند، برترین‌های کشور باشند و بازیکنانی باشند که حداقل چند بازی ملی داشته باشند.
به فولاد "نه خانی آمد و نه خانی رفت"
وی همچنین با اشاره به بازیکن‌هایی که فولاد در نقل و انتقالات زمستانه از دست داد و نفراتی که جذب کرد، عنوان کرد: ‌به نظر من "نه خانی آمد و نه خانی رفت". جذب سایر نفرات به جز پاتوسی به نظر من نمی‌تواند تاثیر آن‌چنانی در بحث تاکتیکی و نوع فوتبال فولاد خوزستان داشته باشد. تاکید می‌کنم، بازیکنان جذب شده آن قدر تاثیرگذار نیستند که بتوانند انتظارات فولاد و مردم خوزستان را برآورده کنند.
این پیشکسوت فوتبال همچنین درباره بحثی که میان مدیران استقلال و فولاد برای جذب پاتوسی بود و بیانیه‌ای که باشگاه استقلال در این زمینه صادر کرد نیز،‌ گفت: حق فولاد بود که هر بازیکنی را که می‌خواهد در نقل و انتقالات جذب کند، حتی اگر چندین تیم دیگر خواهان این بازیکنان باشند. بحث حرفه‌ای است که فولاد در نقل و انتقالات بتواند بازیکن‌های موردنظر خود را جذب کند. در این زمینه از مدیران فولاد حمایت می‌کنم و کار باشگاه استقلال تهران را درست نمی‌بینم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اخطار به 440 واحد خدماتی و بیمارستانی در پایتخت

دستگاه قضایی استان قزوین حامی محیط زیست در برخورد با متخلفان محیط زیستی

کتاب زیست محیطی «بازیافت» در لرستان رونمایی شد

ساخت ترانزیستورهای آلی که قابلیت چاپ شدن دارند

دیدگاه حضرت آیت الله نوری همدانی در مورد زیارت اربعین در دوران کرونا

حقوقی‌ها امروز حدود 580 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

وقتی آیزاک نیوتون دار و ندارش را در بورس باخت

فروشندگان سهام عدالت همچنان چشم انتظار سود/ پاسکاری‌ها ادامه دارد!

کاهش 25درصدی قدرت خرید ایرانیان در 12سال اخیر

نیمه اول سال 99 گران‌ترین نیمسال سه دهه اخیر شد/ نمودار

چگونه ربات‌ها در ژاپن علیه کرونا به کار می‌روند؟

پرواز‌های فرودگاه امیدیه فعال می‌شوند

آموزش در مدارس ماهشهر تا نیمه مهر غیرحضوری شد

آتش‌سوزی خودرو پژو پارس در اهواز

دستگیری 22 خرده‌فروش و توزیع‌کننده موادمخدر در مسجدسلیمان

شناسایی 55 بیمار کرونایی جدید در جنوب غرب خوزستان

راه‌اندازی خط دریایی به کویت و عراق از بندر آبادان

غبارروبی مزار شهدای صابئین مندایی در اهواز

پاییز و موج سوم شیوع کرونا در کیش

نقشه زوج طمعکار برای اخاذی از مهندس پولدار

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 3 مهر 99

مادورو خواستار صف‌آرایی کشور‌ها علیه آمریکا شد

ساخت ٥ هزار واحد مسکونی در مجاورت بافت فرسوده تهران

40 نشان «سرو چهل» به هنرمندان دفاع مقدس اعطا می‌شود

وزارت ورزش بند 3 قانونی اساسی مربوط به ورزش همگانی را اجرا کند

عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع فوق متراکم تکثیر پرورش آبزیان کشور در گتوند آغاز شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 3 مهر 99

سه روستا در خوزستان از شبکه اینترنت پر سرعت بهره مند شدند

شکایت همسر بسکتبالیست سرشناس از پلیس بخاطر انتشار عکس جسد همسرش

2 نفر در یک سانحه رانندگی در اهواز کشته شدند

پیام تسلیت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت برای درگذشت همایون مطیعی

آغاز فعالیت رسمی دختران ایرانی در پاورلیفتینگ

پای صحبت رییس بیمارستان گلستان اهواز در زمان جنگ

مدیریت اکتشاف شرکت نفت و دانشگاه حکیم سبزواری همکاری پژوهشی می‌کنند

تعریف 27 طرح پیشران در توسعه هوشمند صنعت پتروشیمی ایران

ترامپ احتمالا حاضر به ترک صلح‌آمیز قدرت نخواهد شد

بانک مرکزی سومین فهرست صادرکنندگان متخلف را به قوه قضاییه ارسال کرد

میزان نرخ تورم در سال‌های جنگ تحمیلی

کیش ایر، پیشگام خطوط هوایی در ورود به بورس

افزایش نرخ پایه خرید خرما از کشاورز، منطقی نیست

صادرات سیگار تقریبا 2 برابر شد

برخورد مرگبار خودرو با پایه برق در اهواز

کارگردان تئاتر؛سیاست شفافی برای رشد تئاتر دفاع مقدس وجود ندارد

فرمانده تیپ حضرت مهدی (عج): جنگ تحمیلی ما را قوی کرد

مزارشریف به دنبال تجارب و تجهیزات تهران در زمینه مدیریت پسماند است

پاسخ قاطع ایران به نطق مغرضانه پادشاه سعودی

مدیرعامل تیم فولاد خوزستان: نکونام می‌تواند اولین مربی لژیونر فوتبال ایران ‌شود

تام کروز به فضا می رود! + جزئیات سفر به فضا

چرا دلار صعودی شد؟

فضای یوتیوب برای کودکان امن تر می شود