پیام خوزستان

آخرين مطالب

صلاحیت 67 درصد داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خوزستان رد شد سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- با اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی هیات نظارت بر انتخابات به وزارت کشور صلاحیت 67 درصد از داوطلبان این دوره درخوزستان رد یا عدم احراز شده است.

به گزارش ایرنا برابر آمار موجود و ارائه از سوی فرمانداریهای استان خوزستان، شهرستانهای اندیمشک و بهبهان به ترتیب با 82 درصد و 77 درصد افراد رد شده یا عدم احراز، بیشترین آمار رد صلاحیت شده داوطلبان استان را به خود اختصاص داده و شهرستانهای شوش و رامهرمز با 55 و 56 درصد افراد رد شده کمترین آمار رد صلاحیت شدگان را به خود اختصاص داده اند.
در اهواز از مجموع 266 فرد باقیمانده در عرصه رقابت 73 نفر توسط هیات نظارت بر انتخابات تایید و 193 نفر رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت شدهاند که در مجموع 28 درصد آنان تایید و 72 درصد دیگر از گردونه این دوره از انتخابات حذف شده اند.
در حوزه انتخابیه دشت آزادگان وهویزه نیز از مجموع 41 نفر، 17 نفر تایید و 24 نفر رد یا عدم احراز شده اند که این آمار نشان می دهد 41 درصد داوطلبان تایید و 59 درصد رد صلاحیت شدهاند.
در حوزه انتخابیه دزفول نیز پرونده 59 نفر در هیات نظارت بر انتخابات بررسی شد که از این تعداد 25 نفر تایید و 34 نفر رد یا عدم احراز شدند که درصد تایید شدگان این حوزه نیز 41 و رد شدگان 59 درصد می باشد.
هیات نظارت بر انتخابات در حوزه انتخابیه آبادان پرونده 50 نفر را بررسی کرد که در پایان این بررسی‌ها 15 نفر تایید و 35 نفر رد صلاحیت یا عدم احراز شدند که در این حوزه نیز 28 درصد تایید و 72 درصد رد شده اند.
در حوزه انتخابیه شادگان نیز پرونده 22 نفر توسط هیات نظارت بر انتخابات بررسی شد که از این تعداد هشت نفر تایید و 14 نفر از داوطلبان رد یا عدم احراز شدند که با این آمار 35 درصد تایید و 65 درصد رد صلاحیت شدهاند.
حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه وهندیجان نیز 31 داوطلب داشته که هیات نظارت بر انتخابات 10 نفر آنان را تایید و 21 نفر را رد یا عدم احراز نمود که درصد تایید شدگان 31 و درصد ردشدگان این حوزه نیز 69 درصد بوده است.
در حوزه انتخابیه شوشتر نیز پرونده 22 نفر در هیات نظارت بررسی که 10 نفر تایید و 12 نفر رد یا عدم احراز شدند که با این وجود 58 درصد رد و 42 درصد تایید شدند.
حوزه انتخابیه ایذه و باغملک نیز 78 داوطلب داشته که هیات نظارت بر انتخابات صلاحیت 27 نفر را تایید و 51 نفر را رد یا عدم احراز کرد که 66 درصد رد و 34 درصد تایید صلاحیت شدند.
داوطلبان حوزه انتخابیه اندیمشک نیز 55 نفر بدون احتساب افراد انصرافی بودند که هیات نظارت صلاحیت 13 نفر را تایید و 32 نفر را رد یا عدم احراز کرد و صلاحیت یک نفر در اینحوزه هنوز نه رد و نه تایید شده است که با این وجود 82 درصد داوطلبان رد و 18 درصد تایید صلاحیت شده اند.
در حوزه انتخابیه شوش نیز پرونده 26 نفر در هیات نظارت بررسی که صلاحیت 12 نفر تایید و صلاحیت 14 نفر رد یا عدم احراز شدند که این آمار نشان می دهد 55 درصد داوطلبان رد و45 درصد تایید شده اند.
حوزه انتخابیه بهبهبان نیز دارای 41 نفر بدون احتساب انصرافی‌ها بوده که هیات نظارت صلاحیت 10 نفر را تایید و 31 نفر را رد صلاحیت یا عدم احراز کرد که این آمار شامل 77 درصد رد صلاحیت و 23 درصد تایید صلاحیت افراد می باشد.
در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر نیز 39 داوطلب نمایندگی مجلس توسط هیات نظارت بررسی صلاحیت شدند که از این تعداد 18 نفر تایید و 21 نفر رد صلاحیت یا عدم احراز شدند که این آما نشان می دهد 56 درصد رد و 44 درصد تایید شدند.
حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، لالی و اندیکا نیز دارای 52 داوطلب بوده که هیات نظارت بر انتخابات صلاحیت 13 نفر را تایید و 39 نفر را رد یا عدم احراز کرد که این رقم نیز شامل 76 درصد رد و 24 درصد تایید صلاحیت داوطلبان را نشان می دهد.
در حوزه انتخابیه خرمشهر نیز پرونده 28 نفر در هیات نظارت بررسی شد که در نهایت هشت نفر تایید و 20 نفر رد صلاحیت یا عدم احراز شدند که این شامل 72 درصد رد و 28 درصد تایید صلاحیت می باشد.
هر چند معماری رییس هیات نظارت بر انتخابات استان خوزستان یکشنبه شب در گفت و گویی با شبکه خبری خوزستان اعلام کرد 30 درصد داوطلبان تایید شدند و در صورت اعتراض و ارائه مدارک و مستندات لازم ممکن است تعداد زیادی از افراد رد صلاحیت شده تایید صلاحیت شوند.
همچنین بر اساس آمار اعلام شده هیات نظارت به فرمانداری‌ها صلاحیت 10 نفر از نمایندگان فعلی مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی رد یا عدم احراز شده و تنها هشت نفر از نمایندگان فعلی مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در 14 حوزه انتخابیه استان خوزستان برگزار و تکلیف 18 کرسی نمایندگی این استان در مجلس شورای اسلامی مشخص خواهد شد.
برچسب‌ها
دزفول انتخابات مجلس شورای اسلامی خوزستان اهواز آبادان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت دلار در دوره چهار رییس جمهوری اخیر

مجلس حق مناطق جنگی و محروم را از آموزش‌وپرورش مطالبه می‌کند

تصادف شدید در جاده امیدیه 2 نفر را به کام مرگ کشاند

واکنش ایران به بیانیه حقوق بشری اتحادیه اروپا

جشن تولد شش‌سالگی دختر استالین در کرملین

همتی توضیح داد/ دلایل افزایش قیمت دلار چیست؟

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 5 مهر در تمام مقاطع تحصیلی

تصادف در جاده امیدیه 2 نفر را به کام مرگ کشاند

ادامه همکاری حسینی با نفت مسجدسلیمان

سقوط مرد 38ساله از کوه در باغملک

‌مبتلایان کرونا در بهبهان افزایش یافت

آغاز عملیات ساخت 32 کلاس درس در بهبهان

چند خبر از ورزش خوزستان

تصادف در جاده امیدیه 2نفر را به کام مرگ کشاند

ادامه همکاری حسینی با نفت مسجدسلیمان / آغاز تمرینات از ششم مهر

فولاد در یک بازی تدارکاتی به میدان رفت

عملیات اجرایی 32 کلاس درس در شهرستان بهبهان آغاز شد

سالن ورزشی شهدای شهرک مدنی در اندیمشک افتتاح شد

گزیده‌های نفتی هفته

کانون‌های طغیان جمعیت موش شناسایی شوند

اقتصاد ایران چه زمانی تورم تک نرخی را تجربه می کند؟

آغوش باز تالاب میقان به روی پرندگان مهاجر

90 غار در استان کردستان شناسایی شده است

یک خلبان روسی با هواپیما به ایران فرار کرد/ عکس

اختلال در تلگرام؛ شایعه یا واقعیت؟

چهارم مهرماه، روایت نخستین اعزام به جبهه

برخورد با توقف وانت‌بارهای دستفروش در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر

ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش به دلیل شرایط کرونایی پایتخت

سلمان فارسی چگونه مفتخر به «منّا اهل البیت» شد؟

چرا قیمت دلار از 27 هزار تومان عبور کرد؟

خط فقر 10 میلیون تومان شد

آسمان برخی مناطق خوزستان غبارآلود می‌شود

پرونده زمین‌خواران خوزستان در دادگاه خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

عملیات ساخت‌وساز در تنگه آبزا ایذه متوقف شد

بارش پراکنده در برخی استان‌های کشور

واکسن آنفلوآنزا تحویل داروخانه‌ها نشده

ظریف: آمریکا باید خسارت برجام را پرداخت کند

مری ترامپ از عمویش شکایت کرد

قیمت سبد نفتی اوپک اندکی افزایش یافت

تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تعطیل نیست

15 معلم در خرمشهر به کرونا مبتلا شدند

15 مدیر مدرسه در خرمشهر به کرونا مبتلا شدند

طرح تاکسی‌های هوایی تا پایان سال در کشور اجرایی می‌شود

آیت‌الله اصطهباناتی درگذشت

خرید و فروش ارز مشروط شد

قیمت سکه و طلا در چهارم مهر

نرخ ارز آزاد در چهارم مهر

افزایش حقوق بازنشستگان تا 90 درصد شاغلان هم تراز

10 فناوری که توانستند ویروس کرونا را مدیریت کنند

ریزش کوه در ایذه جان 130 رأس گوسفند را گرفت