پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس هیات نظارت بر انتخابات خوزستان:حقی از داوطلبان تایید نشده ضایع نمی‌شود سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - رییس هیات بازرسی و نظارت بر انتخابات خوزستان گفت: با تمهیداتی که در قانون انتخابات و فرایند بررسی صلاحیت‌ها در نظر گرفته شده حقی از داوطلبان تایید نشده یا نامزدهایی که صلاحیت آنان احراز نشده، ضایع نخواهد شد.

 ابوالحسن معماری در گفت و گوی ویژه تلویزیونی مرکز خوزستان با بیان اینکه دریافت شکواییه‌های داوطلبانی که به هر دلیل و ماده قانونی رد صلاحیت شده یا صلاحیت آنان احراز نشده از 22 دی ماه در خانه معلم واقع در پادادشهر اهواز شروع شده است افزود: این عده از داوطلبان تا پنجشنبه 26 دی ماه فرصت دارند شکواییه‌های خود را پس از پر کردن فرم شکایت به انضمام مدارک و اسناد مثبته تحویل دهند.
وی گفت: اعضای هیات نظارت استانی از ساعت هشت تا 16 بعدازظهر کار دریافت شکایات را انجام می دهند ضمن آنکه دفاعیات حضوری این دسته از داوطلبان نیز که موجب اثبات صلاحیت آنان باشد دریافت خواهد شد تا در بررسی نهایی دفاعیات، حقی از کسی ضایع نشود.
رییس هیات بازرسی و نظارت بر انتخابات خوزستان افزود: شکواییه‌های داوطلبان پس از جمع بندی در همان روز به هیات مرکزی نظارت شورای نگهبان به منظور بررسی مجدد ارسال می‌شود.
معماری افزود: پس از این مرحله ، بررسی‌ها توسط اعضای شورای نگهبان صورت می‌گیرد البته در این مرحله نیز شورای نگهبان درباره همه داوطلبان تایید شده و نشده نظر خواهد داد بنابراین تایید یا عدم تایید تا رسیدن به آن مرحله نهایی ، موقتی است.
وی گفت: شورای نگهبان در 11 بهمن ماه نظر خود را به همه داوطلبان اعلام خواهد کرد و پس از آن نیز داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی تا 14 بهمن به مدت سه روز فرصت دارند شکواییه‌ها و اعتراض‌های خود را به طور مستقیم به شورای نگهبان بدهند و در این مرحله هیات نظارت استانی هیچ نقشی برای دریافت شکواییه‌ها ندارد.
معماری افزود: در 22 بهمن اسامی شورای نگهبان اسامی نهایی نامزدهای تایید شده را به وزارت کشور ارسال می کند و از روز بعد یعنی 23 بهمن نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ، به مدت یک هفته فرصت تبلیغات رسمی دارند و روز اول اسفند یعنی یک روز قبل از انتخابات تبلیغات متوقف می‌شود.
  888 نفر برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در خوزستان نام‌نویسی کردند که از این تعداد 30 نفر انصراف داده و 858 نفر آمار نهایی ثبت نام کنندگان این دوره بوده که صلاحیت آنها به مدت 10 روز در هیات‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.
از این تعداد 663 نفر معادل 77 درصد در هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شده و صلاحیت 195 نفر معادل 23 درصد رد شده و یا احراز نشد.
خوزستان دارای 14 حوزه انتخابیه اصلی، 13 حوزه انتخابیه فرعی و 40 بخشداری مستقل است. دوم اسفند سال 1398، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، برگزار خواهد شد. انتخابات میان دوره‌ای خبرگان در خوزستان انجام نمی‌شود.
استان خوزستان 18 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این تعداد نماینده در انتخابات دوم اسفند تغییری نخواهد داشت. حوزه‌های انتخابیه آبادان و اهواز هر کدام سه کرسی در مجلس شورای اسلامی دارند.
به گفته معماری در این مرحله صلاحیت هشت نفر از نمایندگان فعلی مردم خوزستان در مجلس شورای نگهبان ، تایید نشده است.
 
 
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آب آشامیدنی شهر ترکالکی گتوند قطع می‌شود

محدودیت‌های محرمی در خوزستان اعلام شد

گیر کردن دست کارگر درون چرخ گوشت

آمار مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول افزایش یافت

رعایت فاصله‌گذاری در "شبیه‌خوانی" هزاران نفری، بعید است

هر چه که موجب پیشگیری از بیماری کرونا گردد، واجب است / هر خانه، یک حسینیه را محقق کنیم

چرا انجام تبلیغات در گوگل ادز با تاپ ادورت مهم است؟

6 نفر از عوامل درگیری بخش الوار اندیمشک دستگیر شدند

چرخ گوشت صنعتی دست کارگر اهوازی را بلعید

درگیری طایفه‌ای مرگبار در اندیمشک

آغاجاری و رامهرمز همچنان در وضعیت قرمز هستند

باید و نبایدهای برگزاری مراسم محرم امسال

خیرین سلامت چهار دستگاه دیالیز به بیمارستان شوش اهدا کردند

افزایش مجدد موارد ابتلا به کرونا در خوزستان

خوزستان دوباره به مرز شکنندگی کرونا نزدیک شد

درگیری طایفه‌ای در اندیمشک 3 کشته بر جا گذاشت

آب آشامیدنی شهر ترکالکی گتوند یکشنبه شب قطع می‌شود

400هکتار گود 120متری زیر پای تهران

10 راهکار اساسی برای افزایش صمیمیت بین والدین و فرزندان

مادیرا در لیست پر بازده‌ترین سهام بازار در هفته گذشته

حضور پر رنگ مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در عملیات مهار آتش سوزی پردیس

مهناز افشار و فرهاد اصلانی در فیلمی برای عاشقان استقلال و فوتبال + عکس