پیام خوزستان

آخرين مطالب

آرت اکسپوز زمستانه در اهواز برگزار می‌شود فرهنگي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -  دومین آرت اکسپوز زمستانه آموزشگاه قاصدک در اهواز برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از 26 تا 28 دی 98 از ساعت 17 تا 21 در اهواز، گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان، بلوار ساحلی شرقی، ضلع جنوبی موزه هنرهای معاصر اهواز آغاز به‌کار می‌کند.
پنج‌شنبه 26 دی‌ 1398 ساعت 17 روز گشایش این نمایشگاه و از 27 تا 28 دی 1398 از ساعت 17 تا 21 زمان تماشای آثار است.
اکرم کلانترهرمزی، کیوریتور و گرداننده این نمایشگاه نقاشی در گفت‌وگو با ایسنا هدف از برپایی این نمایشگاه را برانگیختن ذوق هنری و ایجاد انگیزه برای دیگر هنرمندان و هنردوستان بیان کرد و گفت: انگیزه (motive) بزرگترین عاملی است که موجود زنده و از جمله انسان را به فعالیت وا می‌دارد و او را به جهت خاصی سوق می‌دهد.
وی افزود: در کلیه فعالیت‌های فردی و اجتماعی اعم از فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، هنری، ورزشی و... انگیزه اولین عنصر تشکیل دهنده رفتار انسان است و نتایج عملکرد او و تاثیرش بر روی دیگران، ناشی از انگیزه، آگاهی و برنامه‌ریزی و نحوه عملکرد او است. حال این انگیزه‌ها ممکن است مثبت باشد یا منفی و به همین ترتیب هم تاثیرگذاری ثمرات آن متفاوت است.
کلانترهرمزی خاطرنشان‌کرد: هنر نیز از این حالت خارج نیست. انگیزه هنرمند اولین و مهمترین عنصر هنر ورزیدن است و هنگامی که انگیزه‌های برتر هنرمندان با استعداد سرشار آن‌ها توام شود، آثار هنری به حد اعلای خود می‌رسد، به طوری که این هنرمندان، تشنگان زیبایی را از هنر خود سیراب می‌سازند.
وی ادامه داد: انگیزه هنرمند از خلق اثر هنری رابطه مستقیم با تأثیر آن به عرضه شونده‌اش دارد. از همین رو شناسایی انگیزه هنرمندان اهمیت و اعتبار پیدا می‌کند و می‌توان آن‌ها را تئوریزه کرد و در مسیر دلخواه که الزاما مسیری مثبت نیست، هدایت کرد و در بخش‌های مختلف هنری به کار بست.
به گفته این هنرمند: نمایشگاه قاصدک با 100 اثر نقاشی در ابعاد و اندازه و تکنیک‌های مختلف که از بین حدود 300 اثر انتخاب شده با شرکت 55 هنرمندِ با انگیزه و مشتاق، برگزار می‌شود.
کلانترهرمزی گفت: این نمایشگاه در سه روز و هر روز با اتفاقی خاص برگزار می‌شود؛ روز اول افتتاحیه، همراه با دعوت از هنرمندان و کارآفرین‌های مبتکر زن اهوازی و نشست و صحبت کوتاه (خانم نریموسی، خانم رشقی، خانم شرف‌الدین و خانم میریان). خانم نریموسی به‌دلیل رتبه اول کارآفرینی، خانم رشقی به‌دلیل برگزاری نمایشگاه عالی و خاص نقاشی برای نابینایان و خانم شرف‌الدین هم در زمینه چاپ. روز دوم دعوت از هاشم بدری و برگزاری ورکشاپ نقاشی. روز سوم نیز اختتامیه همراه با پخش فیلم و نقد توسط آقای فاضلی (مروری بر آثار پرویز کلانتری) و انجام مراسم اهدای جوایز است.
وی همچنین در معرفی داوران بیان کرد: داوران بخش بزرگسال شامل امید فاضلی، امین بختیاری، منصوره میریان، سرور محمودی و مرجان فرخ‌نژاد است. داوران بخش نوجوان هم شامل اکرم کلانترهرمزی، مرجان‌ فرخ‌نژاد و سارا باران‌پور است.
کلانترهرمزی بیان کرد: در این نمایشگاه آثاری از مولود نظری، امیررضا رومانی، یگانه آقاخانی، نگار صابری‌نژاد، مهسا امیری، مرضیه زارعی، سپیده وحدت، اسما حیدری، ستاره فتحی ‌علی‌زاده، نهال بهمن‌پور، شهرزاد قاسم‌پور، ساره درویش‌پسند، سیندخت اباذری، نیروانا روستایی، یسرا شفیع‌الله، روشنا به‌باش، فاطمه احمدپور کیوانی، علی سواعدی، غزال منیشدی، دریا آبی، ناریکا روستایی، ریحانه سعدونی، آناهیتا محمدیان، ملیکا مقدم، لاله مهرنیا، مریم رضوی‌فرد، مرجان شعبانی‌فرد، رؤیا حاجی‌زادگان، فرناز شیرانی، سارینا هاشم‌پوریان، عاطفه رضا، مریم داراپور، راسپینا حاجی‌پور، مینا حداد، یاسمن سواری، آرزو دهدار، نازنین فرضی‌کاکش، مانی مولایی، مینا خلیلیان، مریم احمدی‌جلیل، میترا سپیدنامه، مژگان گلابی، سیما امیری، محبوبه جاسمی‌زرگانی، روژان رادمجد، یلدا گشتاسبی‌پور، نرگس باقری‌افشار، نیلوفر محمدی، ستاره سلیقه‌زاده، مهرشاد اعتصامی، شیرین شاه‌مرادی، شادی شاه‌مرادی، پریا بهبهانی، مژگان لوید، زهرا بتوندی و منا سبزوار به نمایش گذاشته می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield