پیام خوزستان

آخرين مطالب

449 واحد تولیدی درخوزستان زیرپوشش طرح تسهیلاتی کمک‌ فنی و اعتباری سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه 449 واحد تولیدی در این استان مشمول طرح تسهیلاتی کمک‌های فنی و اعتباری شدند گفت: واحدهای تولیدی در قالب این طرح، تسهیلات با کارمزد 12 درصد برای ایجاد رونق در تولید دریافت می‌کنند.

امیر حسین نظری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برای این تعداد واحد تولیدی مبلغ 6 هزار و 390 میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است که از این 330 واحد موفق به دریافت تسهیلات شدند؛ میزان تسهیلاتی که به این واحدها پرداخت شد سه هزار و 360 میلیارد ریال است.
وی گفت: در طرح تسهیلاتی کمک‌های فنی و اعتباری، تکمیل پروژه‌های بالای 6 درصد و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در نظر است.
نظری افزود: این تسهیلات توسط بانک‌های صنعت و معدن و ملی توزیع و پرداخت می‌شود.
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد:: همچنین امسال یکی از برنامه‌های مهم در دست اقدام وزارت صمت طرح فعال سازی و افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی شناسایی شده است؛ بر این اساس امسال تاکنون 42 واحد تولیدی تعطیل در خوزستان شناسایی شدند تا با کمک کردن به آنها دوباره به چرخه تولید بازگردند.
وی گفت: همچنین امسال تاکنون 54 واحد تولیدی فعال که با ظرفیت محدود کار می‌کنند نیز شناسایی شدند تا به این واحدها برای رونق و تولید بیشتر کمک شود.
نظری افزود: امسال تاکنون 9 واحد تولیدی در خوزستان به چرخه تولید برگشتند و 12 واحد نیز افزایش ظرفیت تولید یافتند.
رییس سازمان صمت خوزستان با بیان اینکه این اقدامات تا تحقق اهداف نهایی و فعال سازی واحدهای مورد نظر ادامه خواهد داشت گفت: مشکل بیشتر این واحدها نقدینگی است که با تصمیماتی که گرفته شد مبلغ قابل توجهی تسهیلات با نرخ بهره مناسب برای راه اندازی اینگونه واحدها تامین و آماده پرداخت است.
وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی که به هر دلیل تعطیل یا با ظرفیت محدود فعالیت دارند در صورتیکه برنامه مدون عملیاتی برای راه اندازی مجدد یا افزایش ظرفیت تولید دارند به سازمان صمت خوزستان مراجعه کنند ادامه داد: در شرایط فعلی اقتصادی کشور و وجود نوسانات ارزی، شاهد افزایش چند برابری مواد اولیه و هزینه‌های تولید و به دنبال آن کاهش نقدینگی واحدهای تولیدی هستیم به همین منظور وزارت صمت برای جبران کاهش نقدینگی واحدهای تولیدی طرح های تسهیلاتی متعددی ابلاغ کرده است.
138 واحد تولیدی در خوزستان زیرپوشش طرح رونق تولید
رییس سازمان صمت خوزستان با اشاره به طرح تسهیلاتی رونق تولید گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل بدهی‌ معوق، چک برگشتی، صورت‌های مالی، نداشتن میانگین پس انداز و سایر شاخص های مورد نظر بانک مرکزی قادر به اخذ تسهیلات از سیستم بانکی نیستند به همین دلیل و در راستای برون رفت این واحدها از مشکلات موجود دستورالعمل طرح رونق تولید توسط وزارت صمت و بانک مرکزی ابلاغ، و درکشور در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه امسال تاکنون 138 واحد تولیدی در خوزستان موفق به اخذ مصوبه و معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات در قالب این طرح شدند افزود : از این تعداد 47 واحد تولیدی موفق به دریافت حدود یک هزار و 680 میلیارد ریال تسهیلات شدند؛ این تسهیلات با بهره 18 درصد و از طریق تمامی بانک‌ها و موسسات مالی برای متقاضیان واجد شرایط قابل دریافت است.
نظری گفت: به تمامی واحدهای تولیدی که نیاز به نقدینگی دارند اعلام می‌کنیم برای استفاده از تسهیلات مذکور نسبت به ثبت نام در سامانه بهین یاب قسمت تامین مالی اقدام و برای تکمیل پرونده و اخذ مصوبه به دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مستقر در سازمان صمت خوزستان مراجعه کنند؛ این تسهیلات در سه بخش تولیدی و صنعتی، کشاورزی و گردشگری پرداخت می‌شود.
استفاده اصناف از طرح رونق تولید
وی با بیان اینکه اصناف تولیدی نیز می‌توانند برای نوسازی وبازسازی واحدهای خود از تسهیلات طرح رونق تولید استفاده کنند افزود:اصناف برای بهبود فعالیت در بازار،می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سازمان صمت مراجعه کنند.
105 واحد تولیدی در خوزستان از طرح تسهیلاتی تبصره 18 قانون بودجه استفاده کردند
رییس سازمان صمت خوزستان ادامه داد: طرح دیگری که در خوزستان برای حمایت از واحدهای تولیدی در دست اقدام است طرح تسهیلاتی بند الف تبصره 18 قانون بودجه است که در آن، ارایه تسهیلات با مشارکت هفت بانک شامل ملی ، صنعت و معدن ، سپه ،توسعه تعاون، تجارت ، آینده و پست بانک در حال اجرا است.
وی گفت:کارمزد این تسهیلات بین 12 تا 14 درصد است که با تلفیق منابع صندوق توسعه ملی ، بانک و پرداخت یارانه از سوی وزارت صمت در حال اجرا است.
نظری ادامه داد: براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه هماهنگ(مدیریت فرآیند تسهیلات صندوق توسعه ملی) تاکنون 105 واحد تولیدی در خوزستان موفق به اخذ مصوبه و معرفی به بانک شدند که اعتباری بالغ بر سه هزار و 206 میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به این تعداد واحد تولیدی در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان صمت خوزستان بیان کرد: از این تعداد پنج واحد به مبلغ حدود 500 میلیارد ریال موفق به دریافت تسهیلات شدند؛ واحدهای تولیدی صنفی و صنعتی دارای مجوز از وزارت صمت می توانند برای بهره مندی از این تسهیلات نسبت به ثبت نام در سامانه بهین یاب اقدام و برای تکمیل پرونده به ادارات صمت شهرستان‌ها و دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مراجعه کنند.
وی افزود: با توجه به امکانات ایجاد شده برای کمک به واحدهای تولیدی و رفع موانع تولید با پرداخت تسهیلات ، اعمال بخشودگی‌ مالیاتی و بیمه‌ای ، قانون تسویه بدهی‌ بانکی ، مصوبات سران قوا در خصوص جلوگیری از اقدامات اجرایی بانک‌ها و بخشنامه استانداری و مراجع قضایی در خصوص قطع نشدن خدمات دولتی و سایر ظرفیت‌های ایجاد شده، از تمامی واحدهای تولیدی خوزستان در بخش‌های مختلف درخواست می‌شود هر نوع مانع بر سر راه تولید را به دبیرخانه گزارش و پیگیری کنند.
یکی از مشکلات عمده واحدهای تولیدی، بدهی به تامین اجتماعی است
رییس سازمان صمت خوزستان در ادامه گفت: یکی از مشکلات مهم واحدهای تولیدی موضوع پرداخت نکردن به موقع بدهی‌ها به تامین اجتماعی است که با توجه به قوانین و مقررات موجود منجر به جرایم سنگین و به دنبال آن اقدامات اجرایی ضد این واحدها می‌شود، به همین دلیل با توجه به شرایط اقتصادی کشور هیات دولت در مقاطعی نسبت به اعمال بخشودگی جرایم بیمه ای اقدام می‌کند.
نظری ادامه داد: امسال تاکنون یک هزار و 700 واحد تولیدی و کارفرما در خوزستان شامل بخشودگی جرایم بیمه شدند.
برچسب‌ها
صنعت و معدن رونق تولید اصناف خوزستان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حسن روحانى درباره مذاکرات با رهبری مشورت کرد

60 تا70 درصد زنان جامعه با تعریف شرعی، بدحجاب محسوب می‌شوند

380 میلیارد تومان اوراق بدهی فروخته شد

سهامداران هیجان‌زده نشوند، بورس به روند صعودی باز می‌گردد

حال صنف خیاطان رو به راه نیست/ 50 درصد تولیدکنندگان صنف کاملاً تعطیل هستند

مرده‌شور و گورکن جزء مشاغل سخت و زیان‌آور شدند

ساخت دستگاهی که تا 150 متر را ضدعفونی می‌کند

نخستین تبلت تاشو در جهان آماده فروش است

هیچگونه اظهار نظری در مورد نماینده اهواز انجام نداده ام / اظهارات اینجانب توسط یکی از خبرگزاری ها تحریف و اصل امانتداری رعایت نشده است

نجات 30 نفر از ساکنان یک مجتمع از آتش‌سوزی در اهواز

کمبود گاز ال‌پی‌جی در بندر امام‌خمینی

کشف 47 کیلو تریاک از 2 خودرو در بهبهان

وزیر جدید صمت به خوزستان سفر می‌کند

تخریب 48 باغ‌ویلا در دزفول

فرماندار اهواز در خصوص ادعای مزایده غیرقانونی املاک چه گفت؟

دستگیری 15 نفر از اراذل و اوباش در بندرماهشهر

آخرین آمار بیماری کرونا در خراسان جنوبی

اقدام قابل‌تحسین یک شهروند مسئول و باوجدان در شادگان

برخورد سارق‌ها به تور کیک‌بوکسر!

اولین دوره مسابقات ایر بدمینتون کشور در کیش برگزار شد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 9 مهر در تمام مقاطع تحصیلی

حقوق کارگران، کفاف نان و پنیر را هم نمی‌دهد

یادی از استاد عباس جوانمرد، آن روزهای خوب... + عکس

پورموسوی با نفت آبادان شروع کرد

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه: رضایتمندی مندی باید در اولویت قرار گیرد

چند خبر از ورزش خوزستان

آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه 4 برگزار شد

تیم‌های خوزستان در لیگ وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور حضور دارند

بارش باران برای خوزستان پیش‌بینی می شود

مردم خوزستان هنگام بارش‌های اولیه پاییز در شهر تردد نکنند

وزیر صمت جمعه به استان خوزستان سفر می کند

مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده راه تا 500 کیلومتر افزایش می یابد

فولادی‌ها در دومین دیدار دوستانه محک خوردند

خوزستانی‌ها در بارش‌های اولیه پاییز تردد نکنند

340 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در خوزستان پرداخت شد

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت در هشتم مهر

تصمیمات یک شبه سازمان بورس، بازار را بهم ریخته است

حباب سکه طرح جدید به یک میلیون و 100 هزار تومان رسیده/ بازار طلا کاملا در رکود است

عامل اصلی افزایش نرخ تورم کیست؟

احتمالا بیش از 50 درصد خانوارهای ایرانی به زیر خط استاندارد "درآمد- هزینه" رسیده‌اند

دستگیری ده نفر در پارتی سفره‌خانه‌ای

فوری: صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت درگذشت

مجلس به وزیر پیشنهادی روحانی اعتماد کرد

ترامپ: نمی‌خواستم دخترم را معاون خودم کنم

قالیباف: شبکه توزیع کالا نابسامان است

30 نفر از ساکنان یک مجتمع در اهواز از آتش‌سوزی نجات یافتند

مانور عملیات پدافند غیرعامل "آتش سوزی عمدی در پارک ملت"

ارتقاء اراضی با کاربری آموزشی در دوره جدید مدیریت شهری به ١٠٥ هکتار

حناچی: عبور خط 10 مترو از منطقه 4 تاثیرسنجی شود

پیروزی تیم فوتبال فولاد خوزستان در دیداری تدارکاتی