پیام خوزستان

آخرين مطالب

با ساختارسازی انجام شده

زمینه تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت ملی نفت فراهم است وزارت نفت

زمینه تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت ملی نفت فراهم است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دستورعمل تجمیع همه فعالیت‌های مرتبط با موضوع بیمه در سطح شرکت ملی نفت ایران که آذرماه امسال از سوی مدیرعامل این شرکت ابلاغ شد، با انجام اقدام‌هایی از جمله تشکیل معاونت تحلیل ریسک و بیمه در مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا وارد فاز اجرا شده است.

نیما پازوکی، سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه در گفت‌وگو با شانا ضمن اعلام این خبر، در تشریح اقدام‌های انجام‌شده در مسیر اجرای دستورعمل یادشده، اظهار کرد: طراحی قراردادهای استاندارد بیمه‌ای در سطح شرکت ملی نفت ایران از الزام‌های اصلی ایجاد این معاونت است که می‌تواند در مسیر شفاف‌سازی قراردادهای بیمه‌ای راهگشا باشد.
ابلاغ دستورعمل
دستورعمل «تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای در سطح شرکت ملی نفت ایران»، آذرماه امسال از سوی مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به شرکت‌های تابع و مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا ابلاغ و بر اساس آن، مدیریت پشتیبانی مکلف شد با همکاری تنگاتنگ شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت، نسبت به سیاست‌گذاری، سازمان‌دهی، یکپارچه‌سازی و هماهنگی تمامی امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران در همه حوزه‌های بیمه‌ای نظیر بیمه‌های انرژی (بیمه‌های بخش فراساحلی از قبیل بیمه تمام خطر اموال و دارایی‌ها، بیمه تمام خطر پروژه‌های خشکی، بیمه کنترل چاه، بیمه مسئولیت جامع و... و بیمه‌های بخش فراساحلی از قبیل بیمه سکوها و واحدهای بهره‌برداری دریایی، بیمه تمام خطر پروژه‌های دریایی، بیمه دکل‌های حفاری دریایی و ...)، مهندسی، اشخاص، حمل‌ونقل، آتش‌سوزی، مسئولیت و... اقدام کند؛ همچنین تاکید شد از این پس تمامی امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه از طریق مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا انجام شود.
متمرکز کردن فعالیت‌های بیمه‌ای
پازوکی در این زمینه توضیح داد: نبود سازوکار و الزام‌های قانونی مشخص و مدون در قراردادهای بیمه‌ای، پراکندگی فعالیت‌های بیمه‌ای در بخش‌های مختلف شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت و نبود آگاهی و تخصص لازم در ارتباط با موضوع بیمه از سوی کارکنان از جمله چالش‌های فعالیت‌های بیمه‌ای در سطح این شرکت است که با توجه به گستردگی پوشش‌های بیمه‌ای در صنعت نفت، دستورعمل تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای ابلاغ و در گام نخست، تشکیل معاونت تحلیل ریسک و بیمه مدنظر واقع شد.
وی با بیان اینکه هدف اصلی معاونت تحلیل ریسک و بیمه، ایجاد هماهنگی و یکپارچگی لازم در حوزه بیمه صنعت نفت است، اظهار کرد: هم‌اکنون شرکت ملی نفت با دو الزام قانونی در زمینه بیمه روبه‌رو است، یک الزام قانونی که در شرکت ملی نفت وجود دارد و دیگری الزام قانونی که از سمت بیمه مرکزی به ما دیکته می‌شود، بنابراین درصددیم ضمن تدوین الگوها و ابزارهای استاندارد و قانونی بیمه‌ای بتوانیم در مسیر شفاف‌سازی قراردادهای بیمه‌ای گام‌های موثری برداریم.
سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه به مزیت‌های تدوین الگوهای همسان بیمه‌ای در سطح شرکت ملی نفت ایران اشاره و تصریح کرد: تدوین این دست از الگوهای بیمه‌ای سبب خواهد شد تا شالوده اصلی همه قراردادهای بیمه‌ای که در سطح شرکت ملی نفت و مدیریت‌های زیرمجموعه آن منعقد می‌شود، یکسان باشد و زمانی که قراردادها به شکل کلان بسته شود قطعا تخفیف‌های خوبی نیز از سوی شرکت‌های بیمه‌ای دریافت خواهد شد.
پازوکی عنوان کرد: همچنین این اقدام سبب خواهد شد شرکت‌های بیمه‌ای با یک نوع قرارداد با شرکت ملی نفت ایران روبه‌رو باشند و از پراکندگی پوشش‌های بیمه‌ای جلوگیری خواهد شد.
وی از دیگر اهداف تشکیل معاونت تحلیل ریسک و بیمه را شفاف‌سازی مسیر قراردادهای بیمه‌ای عنوان کرد و یادآور شد: این معاونت مکلف است با همکاری تنگاتنگ شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران، نسبت به تهیه اسناد برای برگزاری مناقصه اقدام کند تا ضمن برآورد صحیح از میزان دارایی‌های تحت تملک صنعت نفت، بتوان در مسیر شفاف‌سازی واگذاری قراردادهای بیمه‌ای گام‌های اصولی برداشت.
چرا مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا
در دستورعمل ابلاغی از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تاکید شده است که اساس کار همه امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه از طریق مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا قابل انجام است که پازوکی در این باره توضیح داد: طرح بومی‌سازی 10 گروه خانواده کالاهای پرمصرف نفت که هم‌اکنون با پیشرفت پروژه‌های مختلف در مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا دنبال می‌شود قطعا در آینده نیازمند پوشش بیمه‌ای مناسب خواهد بود، بنابراین یکی از اهداف کلان و راهبردی معاونت تحلیل ریسک و بیمه، ایجاد سازوکار لازم برای پوشش بیمه‌ای تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت است و اینکه بتوان همسو با پیشرفت جمعی پروژه‌های طرح بومی‌سازی، حمایت‌های همه‌جانبه‌ای را نسبت به سازندگان داخلی شکل داد.
به گفته وی، قراردادهای بیمه‌ای آن‌چنان که تاکنون از سوی شرکت‌های تابعه منعقد شده از نگاه کارشناسی و فنی کافی برخوردار نیست که امیدواریم با تدوین ابزارهای بیمه‌ای تخصصی، بتوان در مسیر پیشرفت پروژه‌های طرح 10 گروه خانواده کالاهای پرمصرف نیز گام برداشت.
جذب نیروی انسانی متخصص
سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه به جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی متعهد و متخصص در این معاونت اشاره کرد و افزود: این معاونت از علاقه‌مندانی که به نوعی در موضوع‌های فنی نفت حرفه‌ای هستند و همین‌طور کارشناسانی که با ابزار و ادوات صنعت بیمه آشنایی دارند، با برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی برای همکاری و مشارکت دعوت می‌کند.
سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه اظهار کرد: این معاونت نقش مشاور و راهبر را در پشتیبانی شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران دارد و امیدواریم در سایه تعامل و همکاری همه‌جانبه با مدیریت‌های زیرمجموعه بتوان گام‌های اصلی برای پوشش بیمه‌های مختلف در سطح صنعت نفت برداشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

احتمال بررسی تشدید کاهش تولید نفت در نشست آتی اوپک

پیگیری مستمر مشکلات صنایع پایین‌دستی پتروشیمی ضروری است

توسعه فناوری‌های بخش بالادست صنعت نفت با همکاری دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است

کاهش احتمال پیوستن برزیل به اوپک

ارسال کمک‌های زاگرس جنوبی به مناطق سیل‌زده بلوچستان

اوپک ادامه کاهش تولید تا پایان 2020 را بررسی می‌کند

آینده نفت در پرتو مکانیسم ماشه

توسعه فاز 11 پارس‌جنوبی در دستور کار پتروپارس است

عضو شورای عالی صدور گواهینامه کیفیت منصوب شد

خرید تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی محیط‌های آبی تصویب شد

اخلال در تولید نفت لیبی باید پایان یابد

برای بحث درباره تمدید توافق اوپک زود است

شدیدترین افت هفتگی قیمت نفت رقم خورد

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی ایران

گزیده‌های نفتی هفته

صورت‌های مالی صندوق‌های بازنشستگی نفت در سامانه کدال منتشر شد

مدیران اچ‌اس‌یی صنعت نفت از سکوی امیرکبیر بازدید کردند

جذب ١٥٦٠ نیروی بومی در صنایع منطقه ویژه پارس

حفر و تکمیل 37 حلقه چاه از سوی مدیریت عملیات حفاری خشکی_٣

حفاری 132 هزار متر چاه نفت و گاز در 10 ماه امسال

قیمت سبد نفتی اوپک 85 سنت کاهش یافت

بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها ضرورت دارد

ظرفیت تولید نفت میدان پارسی افزایش یافت

خودکفایی صنعت نفت در تامین شیرهای سرچاهی

رشد تولید نفت و گاز شیل در آمریکا کند می‌شود

توسعه صنعت پتروشیمی نیازمند اجرای کامل اصول ایمنی است

مازاد عرضه روزانه نفت در نیمه نخست 2020 به یک میلیون بشکه می‌رسد

وزیر نفت و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دیدار و گفت‌وگو کردند

تشکیل کارگروه تخصصی تامین خوراک پتروشیمی‌ها در نفت‌خیز جنوب

یک میلیارد دلار در گازوئیل مصرفی نیروگاه‌های کیش صرفه‌جویی شد

حفر و تکمیل 37 حلقه چاه در گزارش عملکرد 10 ماه ملی حفاری

درآمدهای فروش سهام آرامکو در صنایع دفاعی عربستان هزینه می‌شود

وزیر انرژی روسیه در مقامش ابقا شد

درخواست آمریکا برای ازسرگیری عملیات شرکت ملی نفت لیبی

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان صنعت نفت عملیاتی می‌شود

کاهش قیمت نفت به دلیل پیش‌بینی عرضه مازاد نفت

سهمیه ترمیمی وانت‌بارها، تاکسی‌ها و آمبولانس‌ها واریز شد

سازندگان ایرانی؛ تامین‌کننده 85 درصد تجهیزات صنعت نفت

ایران از خرید کاتالیست‌های پرمصرف صنعت نفت بی‌نیاز شد

برق‌رسانی به سکوهای هنگام با صرفه‌جویی 2.5 میلیون دلاری

اولویت صنعت پتروشیمی تأمین نیاز صنایع پایین‌دستی کشور است

کاهش برآورد رشد اقتصادی عربستان به دلیل کاهش تولید نفت

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 66 دلار و 11 سنت

عادلی: ایران با مهره «ال‌ان‌جی» وارد بازی شود

ارسال کمک‌های غیرنقدی جایگاه‌داران منطقه زاهدان به مناطق سیل‌زده

10 هزار نهال برای توزیع در روستاهای غیزانیه تحویل شد

کاهش سهم خاورمیانه در صادرات نفت هند

ادامه اختلال در تولید نفت سبب فاجعه در لیبی می‌شود

ستاره خلیج‌فارس در میان 10 شرکت برتر کشور در حوزه فروش