پیام خوزستان

آخرين مطالب

با ساختارسازی انجام شده

زمینه تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت ملی نفت فراهم است وزارت نفت

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دستورعمل تجمیع همه فعالیت‌های مرتبط با موضوع بیمه در سطح شرکت ملی نفت ایران که آذرماه امسال از سوی مدیرعامل این شرکت ابلاغ شد، با انجام اقدام‌هایی از جمله تشکیل معاونت تحلیل ریسک و بیمه در مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا وارد فاز اجرا شده است.

نیما پازوکی، سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه در گفت‌وگو با شانا ضمن اعلام این خبر، در تشریح اقدام‌های انجام‌شده در مسیر اجرای دستورعمل یادشده، اظهار کرد: طراحی قراردادهای استاندارد بیمه‌ای در سطح شرکت ملی نفت ایران از الزام‌های اصلی ایجاد این معاونت است که می‌تواند در مسیر شفاف‌سازی قراردادهای بیمه‌ای راهگشا باشد.
ابلاغ دستورعمل
دستورعمل «تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای در سطح شرکت ملی نفت ایران»، آذرماه امسال از سوی مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به شرکت‌های تابع و مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا ابلاغ و بر اساس آن، مدیریت پشتیبانی مکلف شد با همکاری تنگاتنگ شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت، نسبت به سیاست‌گذاری، سازمان‌دهی، یکپارچه‌سازی و هماهنگی تمامی امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران در همه حوزه‌های بیمه‌ای نظیر بیمه‌های انرژی (بیمه‌های بخش فراساحلی از قبیل بیمه تمام خطر اموال و دارایی‌ها، بیمه تمام خطر پروژه‌های خشکی، بیمه کنترل چاه، بیمه مسئولیت جامع و... و بیمه‌های بخش فراساحلی از قبیل بیمه سکوها و واحدهای بهره‌برداری دریایی، بیمه تمام خطر پروژه‌های دریایی، بیمه دکل‌های حفاری دریایی و ...)، مهندسی، اشخاص، حمل‌ونقل، آتش‌سوزی، مسئولیت و... اقدام کند؛ همچنین تاکید شد از این پس تمامی امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه از طریق مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا انجام شود.
متمرکز کردن فعالیت‌های بیمه‌ای
پازوکی در این زمینه توضیح داد: نبود سازوکار و الزام‌های قانونی مشخص و مدون در قراردادهای بیمه‌ای، پراکندگی فعالیت‌های بیمه‌ای در بخش‌های مختلف شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت و نبود آگاهی و تخصص لازم در ارتباط با موضوع بیمه از سوی کارکنان از جمله چالش‌های فعالیت‌های بیمه‌ای در سطح این شرکت است که با توجه به گستردگی پوشش‌های بیمه‌ای در صنعت نفت، دستورعمل تجمیع فعالیت‌های بیمه‌ای ابلاغ و در گام نخست، تشکیل معاونت تحلیل ریسک و بیمه مدنظر واقع شد.
وی با بیان اینکه هدف اصلی معاونت تحلیل ریسک و بیمه، ایجاد هماهنگی و یکپارچگی لازم در حوزه بیمه صنعت نفت است، اظهار کرد: هم‌اکنون شرکت ملی نفت با دو الزام قانونی در زمینه بیمه روبه‌رو است، یک الزام قانونی که در شرکت ملی نفت وجود دارد و دیگری الزام قانونی که از سمت بیمه مرکزی به ما دیکته می‌شود، بنابراین درصددیم ضمن تدوین الگوها و ابزارهای استاندارد و قانونی بیمه‌ای بتوانیم در مسیر شفاف‌سازی قراردادهای بیمه‌ای گام‌های موثری برداریم.
سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه به مزیت‌های تدوین الگوهای همسان بیمه‌ای در سطح شرکت ملی نفت ایران اشاره و تصریح کرد: تدوین این دست از الگوهای بیمه‌ای سبب خواهد شد تا شالوده اصلی همه قراردادهای بیمه‌ای که در سطح شرکت ملی نفت و مدیریت‌های زیرمجموعه آن منعقد می‌شود، یکسان باشد و زمانی که قراردادها به شکل کلان بسته شود قطعا تخفیف‌های خوبی نیز از سوی شرکت‌های بیمه‌ای دریافت خواهد شد.
پازوکی عنوان کرد: همچنین این اقدام سبب خواهد شد شرکت‌های بیمه‌ای با یک نوع قرارداد با شرکت ملی نفت ایران روبه‌رو باشند و از پراکندگی پوشش‌های بیمه‌ای جلوگیری خواهد شد.
وی از دیگر اهداف تشکیل معاونت تحلیل ریسک و بیمه را شفاف‌سازی مسیر قراردادهای بیمه‌ای عنوان کرد و یادآور شد: این معاونت مکلف است با همکاری تنگاتنگ شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران، نسبت به تهیه اسناد برای برگزاری مناقصه اقدام کند تا ضمن برآورد صحیح از میزان دارایی‌های تحت تملک صنعت نفت، بتوان در مسیر شفاف‌سازی واگذاری قراردادهای بیمه‌ای گام‌های اصولی برداشت.
چرا مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا
در دستورعمل ابلاغی از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تاکید شده است که اساس کار همه امور بیمه‌ای شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه از طریق مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا قابل انجام است که پازوکی در این باره توضیح داد: طرح بومی‌سازی 10 گروه خانواده کالاهای پرمصرف نفت که هم‌اکنون با پیشرفت پروژه‌های مختلف در مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالا دنبال می‌شود قطعا در آینده نیازمند پوشش بیمه‌ای مناسب خواهد بود، بنابراین یکی از اهداف کلان و راهبردی معاونت تحلیل ریسک و بیمه، ایجاد سازوکار لازم برای پوشش بیمه‌ای تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت است و اینکه بتوان همسو با پیشرفت جمعی پروژه‌های طرح بومی‌سازی، حمایت‌های همه‌جانبه‌ای را نسبت به سازندگان داخلی شکل داد.
به گفته وی، قراردادهای بیمه‌ای آن‌چنان که تاکنون از سوی شرکت‌های تابعه منعقد شده از نگاه کارشناسی و فنی کافی برخوردار نیست که امیدواریم با تدوین ابزارهای بیمه‌ای تخصصی، بتوان در مسیر پیشرفت پروژه‌های طرح 10 گروه خانواده کالاهای پرمصرف نیز گام برداشت.
جذب نیروی انسانی متخصص
سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه به جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی متعهد و متخصص در این معاونت اشاره کرد و افزود: این معاونت از علاقه‌مندانی که به نوعی در موضوع‌های فنی نفت حرفه‌ای هستند و همین‌طور کارشناسانی که با ابزار و ادوات صنعت بیمه آشنایی دارند، با برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی برای همکاری و مشارکت دعوت می‌کند.
سرپرست معاونت تحلیل ریسک و بیمه اظهار کرد: این معاونت نقش مشاور و راهبر را در پشتیبانی شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران دارد و امیدواریم در سایه تعامل و همکاری همه‌جانبه با مدیریت‌های زیرمجموعه بتوان گام‌های اصلی برای پوشش بیمه‌های مختلف در سطح صنعت نفت برداشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سارق مدارس ماهشهر دستگیر شد

دولت هرچه سریع‌تر باید اسدبیگی را خلع‌ید کند؛ خوزستان مدیر لایق می‌خواهد

جزئیات پرونده 36 هزار کولر قاچاق از زبان مدیرکل تعزیرات خوزستان

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های اندیکا؛ 2 مصدوم در عملیات اطفای حریق

بزرگترین غذای نذری عید غدیر در اندیمشک توزیع شد

اهدای 32 میلیارد ریال اقلام به نیازمندان دزفول

نقش صندوق تامین خسارات بدنی در افزایش اعتماد به صنعت بیمه

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های اندیکا / 2 مصدوم در عملیات اطفای حریق

مهار آتش در نیزارهای ساحلی اهواز

دریافت پرچم ماه محرم از 110 مسجد پایتخت

یک تیر و دونشان: حفظ سهام عدالت و دریافت کارت اعتباری نقدی

تیم فوتبال فولاد خوزستان مقابل سایپا 2 غایب دارد

اطعام 34 هزار نفری غدیر در دزفول برپا شد

بورس با قیمت‌ها در بازار مسکن، طلا و ارز چه کرد؟

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

نمایندگان مجلس به کمک شورای شهری‌ها می‌آیند

توزیع بن کارت موادغذایی بین مددجویان کمیته امداد ایذه

امام جمعه خرمشهر به دیدار کادر درمانی این شهر رفت

باند سارقان باغات دزفول در دام پلیس گرفتار شدند

نفرات برتر مسابقات تکواندو خوزستان معرفی شدند

آتش‌سوزی مراتع ایذه مهار شد

کاهش 60 درصدی تخلفات ساختمانی

معرفی برترین های مسابقات غیرحضوری پومسه خوزستان

میانگین پرتفوی سهام عدالت 30 برابر شد/طرح ارائه سهام به جاماندگان به زودی نهایی می‌شود

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 18 مرداد 99

تزریق 2 هزار میلیارد ریال اعتبار به هفت تپه را پیگیری می کنیم

امام جمعه اهواز: مدیریت هفت تپه به نهادهای توانمند واگذار شود

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

املاک بنیاد مستضعفان در بورس املاک عرضه می شوند

5 باور اشتباه درباره باتری تلفن هوشمند

ماجرای رژه و تیراندازی موتورسواران‌ در شادگان چه بود؟

هافبک تیم فولاد خوزستان ادامه مسابقات لیگ را از دست داد

انجام 14 عملیات امدادی و اطفای حریق در اهواز

شوش و آبادان رکورد دار گرما در خوزستان

آتش در مراتع و جنگل‌های اندیکا شعله‌ور شد

هوای تهران مطلوب است

درخواست بیل کلینتون، براى کمک ایران درخصوص تأخیر آزادى گروگان‌هاى آمریکایى در تهران

برگزاری مراسم‌ عزاداری در مساجد ممنوع است / فیلم

تخمین قدرت انفجار بیروت از روی لباس عروس لبنانی!

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

امام جمعه آبادان:خبرنگاران پیشگام روشنگری در جامعه هستند

جریان سرمایه‌گذاری حفظ نشود، امنیت تأمین گاز به خطر می‌افتد

درخواست [بیل] کلینتون، براى کمک ایران درخصوص تأخیر آزادى گروگان‌هاى آمریکایى در تهران

روایت فتح دل‌ها

فرار 98 میلیارد دلار سرمایه ایران در 9 سال

آخرین جزئیات کشف جسد «سُها رضانژاد»

تایید سرقت 6کیلو طلا از طلافروشی اسلامشهر

شکایت از وزیر ارتباطات بدلیل عدم فیلتر اینستاگرام

عیدی تنها سمن ورزشی اهواز به یاد اسطوره ورزش بانوان خوزستان

تلاش مشترک شهرداری و جهاد برای ساخت یک رام قطار ملی