پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس کمیسیون دفاعی امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام:

ما مرحله تازه‌ای را تمرین می‌کنیم سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رییس کمیسیون سیاسی دفاعی، امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی جهاد خود را کامل کرد و رفت، گفت: مبارزه‌ای که امروز شروع شده است، ورق تازه‌ای در تاریخ است و از این به بعد تاریخ، وقایع را به قبل از شهادت سردار سلیمانی و بعد از آن، تقسیم می‌کند.

سردار سرتیپ احمد وحیدی، در مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز، چهارشنبه، 18 دی در مسجد ارشاد اهواز برگزار شد، با بیان اینکه امروز، روز فتح بزرگی است که به دست ملت بزرگ ایران و سرداران رشید این ملت رقم خورد، اظهار کرد: امروز نام ایران و نام پرافتخار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی بر تارک دنیا می‌درخشد. در پی شهادت این مجاهد بزرگ یک ملت به پا خواست. 82 میلیون نفر جمعیت یک صدا فریاد می‌زدند و خواسته‌ای داشتند. امروز روز بزرگی است. روز پیروزی است. روزی است که بغض و اشک مردم در غرش موشک‌های ملت به قلب دشمن خبیث تبلور پیدا کرد.
به گزارش ایسنا، وی امروز را روز انتقام ملت بزرگ ایران دانست و ادامه داد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «أَلَا تُقَاتِلُونَ قَوْمًا نَکَثُوا أَیْمَانَهُمْ وَهَمُّوا بِإِخْرَاجِ الرَّسُولِ وَهُمْ بَدَءُوکُمْ أَوَّلَ مَرَّهٍ أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَنْ تَخْشَوْهُ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ»(توبه، 13) آیا با قومی که عهد و پیمان خود را شکستند، نمی‌جنگید؟ همان کسانی که می‌خواستند دین خدا را از بین ببرند و آن‌ها خود شروع‌کننده بودند. آیا از آن‌ها می‌ترسید در حالی که خداوند شایسته است که از او بترسید اگر مومنید. خدا ایمان ما را به آزمایش گذاشت.
وحیدی با اشاره به کینه‌توزی دشمنان نسبت به اسلام، گفت: دشمن با شهید سلیمانی درگیر نیست، با اسلام و ایمان درگیر است و آن‌ها خود این درگیری را شروع کردند. ملت ما در امتحان ایمان پیروز شد. مبارزه‌ای که امروز شروع شده است، ورق تازه‌ای در تاریخ است. از این به بعد تاریخ وقایع را به قبل از شهادت سردار سلیمانی و بعد از آن تقسیم می‌کند. تاریخ ورق جدیدی خورده است و این ابتدای راه است. خدا را شکر می‌کنیم که این ظرفیت را در ما ایجاد کرد که در این راه پرافتخار قدم برداریم و نشان دهیم لبیک گوی دعوت الهی هستیم.
فرمانده اسبق نیروی سپاه قدس اظهار کرد: شما در اوایل ساعات امروز دیدید که چطور دشمن ما دست به دهان ماند. مهم این است که ملت ما سرافرازانه برای اولین بار در طول هفتاد سال گذشته بعد از جنگ جهانی دوم، ایستاد و بزرگ‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق را مورد هدف قرار داد تا ثابت کند ما ملت پرافتخاری هستیم و ثابت کنیم جز از خدا نمی‌ترسیم. خداوند فرمود اگر صبر کنید و در راه خدا تقوا پیشه کنید، چنانچه دشمن از همه طرف به شما هجوم آورد، برای شما کمک می‌فرستیم. مگر ما جز برای خدا می‌جنگیم؟ مگر شهید ما، سردار سلیمانی جز برای خدا رفت؟ خداوند می‌فرماید من هستم، قلب‌هایتان محکم باشد و پیروزی از جانب خدای عزیز است: «بَلَی إِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا وَیَأْتُوکُمْ مِنْ فَوْرِهِمْ هَذَا یُمْدِدْکُمْ رَبُّکُمْ بِخَمْسَهِ آلَافٍ مِنَ الْمَلَائِکَهِ مُسَوِّمِین،وَمَا جَعَلَهُ اللَّهُ إِلَّا بُشْرَی لَکُمْ وَلِتَطْمَئِنَّ قُلُوبُکُمْ بِهِ وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ»﴿آل عمران، 125-126).
وی با تأکید بر اینکه ما ایمان و حقیقت دین خود را به این فشارها نمی‌فروشیم، افزود: مردم ما صبر و تقوا پیشه کردند. فقط آمریکایی‌ها نبودند. در این رقص شیطانی شما مواضع انگلیس، فرانسه و آلمان را هم دیدید. دشمنان از همه طرف آمدند ولی مردم ما ایستادند. امروز 80 میلیون نفر جمعیت همه خوشحالند از اینکه دشمن منکوب شده است. کسی هراسی ندارد و این اوج قدرت و عزت است.
وحیدی با اشاره به روحیه جهادی سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: سردار شهید، جهاد خود را کامل کرد و رفت. قرار بود نگذارد سوریه که خط مقدم جبهه در مقابله با استکبار بود، سقوط کند. او در کنار ملت سوریه ایستاد و نگذاشت. او کارش را به انجام رساند. آن‌ها می‌خواستند حزب‌الله لبنان را نابود کنند. همه امکانات خود را جمع کردند. شهید کنار آن‌ها ایستاد. قدرت و هیبت دشمن را درهم کوبیدند. امروز حزب‌الله لبنان به چنان قدرتی تبدیل شده است که رژیم صهیونیستی شب و روز خواب راحت ندارد. شهید ما کارش را به انجام رساند. می‌خواستند فلسطین را زیر چکمه‌های دشمن صهیونیستی له کنند. گروه‌های مقاومت یکی پس از دیگری شکل گرفت و چنان حماسه‌ای شکل دادند که دشمن در خانه غصبی خود به وضعی گرفتار شد که مصداق آیه « وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنْکَبُوتِ»(عنکبوت، 41) بود. کار شهید ما به انجام رسید.
فرمانده اسبق نیروی سپاه قدس ادامه داد: می‌خواستند عراق و مرقدهای شریف را مورد هجوم خود قرار دهند و نگذارند نقطه قدرت و محل خیزش امت اسلامی باشد. شهید ما کارش را به انجام رساند. بدترین جریان‌های ضددینی را به نام داعش درست کردند که چهره اسلام را در جهان مخدوش کنند. می‌خواستند دوستی اسلام را از دل‌ها خارج کنند. شهید ما آن دشمن خبیث را از بین برد و کارش را به انجام رساند. ملت مظلوم یمن را که کسی نمی‌شناخت به جهان شناساند. روح شهید ما آماده پرواز شده بود. پس از شهادت سردار، مردم ما چنان شور و حماسه‌ای آفریدند که همه دیدید. آیا در طول تاریخ بشریت شنیده‌اید که یک فرمانده نظامی بعد از شهادتش چنین مورد عنایت و حمایت مردم قرار گیرد؟ اگر هم هست مربوط به رهبران است نه فرماندهان. این چیزی نیست که کسی بتواند انکار کند.
به گزارش ایسنا، وی خاطر نشان کرد: این آزمایش ملت ما بود. ملت ما نشان داد که پایدار است و با تمام وجود مقاومت را قبول دارد و از آن حمایت می‌کند. ملت ما نشان داد به ارزش‌هایی که شهید سلیمانی نماینده آن‌ها بود معتقد است و نشان داد آماده برداشتن گام دوم انقلاب در چهل سال آینده است. این صحنه، صحنه دوم این همایش با عظمت بود و صحنه سوم آن چیزی بود که سحرگاهان، ملت ایران و سربازان شما به عنوان نمایندگان شما با قلبی محکم و عزمی استوار، هدف‌گیری کردند. هنوز پیکر شهید در خاک نیارمیده بود که انتقام گرفتیم تا نشان دهیم با ملت ایران و عزم و ایمان آن نباید شوخی کرد. آن‌ها نباید بپندارند که از مسیر نورانی که اسلام برای ما ترسیم کرده است کوتاه می‌آییم و اما این راه در اینجا پایان نمی‌پذیرید. ما مرحله تازه‌ای را تمرین می‌کنیم.
وی گفت: این انقلاب، ایمان و اراده و عزم و عملش را به امتحان گذاشت و یک رونمایی جدید از قدرت نهفته در این ملت سلحشور شد. از سحرگاه جمعه، 13 دی تا امروز این سه صحنه بزرگ رخ داد. امروز معلوم شد ما راهی جز نبرد بی‌امان با کفر و شرک نداریم. ملت ما وارد این صحنه بزرگ شد. عزم جزم، افکار عمیق، عمل محکم و بصیرت نافذ از شرایط این صحنه است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش خوزستان در دوران هشت ساله دفاع مقدس گفت: اینجا سرزمینی است که امتحان‌های سخت و پیروزمندانه‌ای را پشت سر گذاشته است. شما همچنان پرچم دارید. این استان و این خاک مطهر همچنان بوی عطر شهیدان می‌دهد. ما شهید از دست دادیم اما رایحه جهاد و شهادت او همه جا را فرا گرفته است. ما امروز و روزهای آتی باید بیش از پیش نشان دهیم که در صحنه‌ایم. ما برای برداشتن یک گام بلند آماده‌ایم. دشمن اگر حرکتی بکند با خطر مواجه می‌شود. آن‌ها باید بدانند در این منطقه جایی ندارند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای زندانبانی هنرمندانه

لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت زندانیان زن

آیین عبادی سیاسی نمازجمعه دزفول این هفته برگزار می‌شود

نکونام: تیم ما از اول به دنبال قهرمانی بود نه سهمیه/ می‌خواهند تمرکز ما را بر هم بزنند

ساخت و تکمیل 8 مدرسه استثنایی خوزستان در سال جاری

تفاهم‌نامه اجرای طرح‌های توسعه متوازن بندر ماهشهر امضا شد

آموزش و پرورش خوزستان میزبان بیش از 51 هزار داوطلب کنکور

راه‌اندازی 50 کارون شادی به مناسبت عید غدیر در اهواز

آتش از ارتفاعات بلوط بلند دهدز دست کشید

کارگران اخراجی هفت‌‌تپه به کار باز می‌گردند

51 هزار داوطلب خوزستانی در کنکور سراسری شرکت می‌کنند

صحنه عجیب سرقت مسلحانه در خوزستان

تارتار: داوران به گونه‌ای قضاوت کنند که در حق تیم‌ها اجحاف نشود

لزوم مهیا شدن شرایط برای برگزاری کنکور در شرایط کرونایی

پیشرفت فیزیکی طرح احداث خط لوله گوره-جاسک از 50 درصد گذشت

بیدبلند خلیج‌فارس پروژه برتر کشور شد

اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت دهه ولایت در متروی تهران

آتش در حجله نوعروس شادگانی

دزفول از وضعیت قرمز کرونا خارج شد

وضع نامناسب فاضلاب در کوی الصافی اهواز

مجری جنجالی تلویزیون: ظرف یک ربع برکنار شدم! + عکس

پیشنهاد تشکیل کانون خبرنگاران آبادان و خرمشهر

تارتار: می خواهیم از فوتبال لذت ببریم/ به دنبال قهرمانی جام حذفی هستیم

20 میلیارد تومان اعتبار 14 پروژه اورژانس پیش بیمارستانی اهواز است

مدیریت بیماری کرونا در هوای گرم استان خوزستان سخت است

399 میلیارد ریال به طرح‌های عمرانی شادگان اختصاص یافت

تولید180 ساعت محتوای آموزشی توسط معلمان خوزستان

14 پروژه اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث اهواز افتتاح شد

تعهد خیران برای ساخت 300 کلاس درس جدید در خوزستان

1078 نفر از شاغلان در اصناف مختلف دزفول به کرونا مبتلا شدند

افزایش آمار مراجعان به مطب روانپزشکان و روانشناسان

فروش 50 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی

بسیاری از کارکنان نیشکر هفت تپه از تلاشگران جامعه کارگری هستند/ در داستان اعتراض، برخی از کارگران تحت تاثیر فشارهای خارجی گمراه شدند

آتش در ارتفاعات بلوط بلند دهدز مهار شد

سه هزار تبلت برای دانش‌آموزان نقاط محروم خوزستان تامین شد

51 هزار داوطلب از خوزستان در کنکور سراسری شرکت می‌کنند

تأکید کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا بر توزیع نذورات خشک و خام

ضرورت تعیین تکلیف ساماندهی مزار 6 شهید گمنام در اهواز

مهران مدیری به دلیل عارضه قلبی راهی بیمارستان شد؟ + وضعیت جسمانی

مصرف روزانه گاز کل کشور به 575 میلیون مترمکعب رسید

انتقاد از نبود طرح برای بازساری تهران پس از زلزله

اختلال 72ساعته در شبکه تلفن ثابت برخی مناطق هندیجان

ابراز همدردی شهروندان تهرانی با لبنان در فرهنگسرای سرو، ارسباران و ملل

کشف سلاح جنگی و مهمات در خرمشهر 12 درصد افزایش یافت

حمله خرس به نوجوان باغملکی

شیمبا رکورد دار بیشترین بازی در بین بازیکنان خارجی‌ لیگ

14 پروژه اورژانس فوریت‌های پزشکی خوزستان بهره‌برداری شد

خدمات‌دهی درمانگاه تأمین اجتماعی شماره یک دزفول در شأن مردم نیست

جشنواره تابستانی ستارگان با 2 محتوا در خوزستان برگزار می شود

اطلاعات میزان تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمان 216 شهر جمع‌آوری شد