پیام خوزستان

آخرين مطالب

سعید آذری:

وضعیت فوتبالمان فاجعه‌بار می‌شود/ به جام جهانی صعود نمی‌کنیم ورزشي

وضعیت فوتبالمان فاجعه‌بار می‌شود/ به جام جهانی صعود نمی‌کنیم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - عضو مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه بعضی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون استاندارد حضور در این جایگاه را ندارند، گفت: چشم انداز فوتبال ما با این وضعیت فاجعه بار و عدم صعود به جام جهانی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید آذری با اشاره به وضعیت فدراسیون فوتبال بعد از استعفای مهدی تاج از ریاست این فدراسیون و چشم انداز فوتبال تا برگزاری مجمع فدراسیون تا اردیبهشت ماه، گفت: باتوجه به شرایط خاصی که این روزها بر فوتبالمان حاکم است، شاهد به هم ریختگی تاریخی و بی نظیری هستیم. مربیان باشگاهی و سرمربی تیم ملی باتوجه به مفاد قراردادشان راحت جدا می شوند. باشگاه ها دچار به هم ریختگی و بی سامانی مثال زدنی هستند. نباید منتظر بمانیم مجمع اردیبهشت ماه برگزار شود.
ریاست مجمع نمی‌تواند درخواست برگزاری انتخابات را رد کند
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره حضور حیدر بهاروند به جای مهدی تاج در فدراسیون به عنوان سرپرست، تاکید کرد: درست است بهاروند خودش مدیر باشگاه بوده و از سازمان لیگ تجربیات گرانبهایی دارد ولی باتوجه به اساسنامه هر یک از اعضای مجمع اگر حس کرد این وضعیت لطمه بیشتری به فوتبال می زند، می تواند با درخواست کتبی از ریاست مجمع نسبت به انجام انتخابات اقدام کند و ریاست مجمع هم نمی تواند آنرا رد کند.
اولین کسی که ضرر می‌کند بهاروند است
آذری افزود: این وضعیت می تواند تبعات وحشتناکی برای بهاروند داشته باشد چون هم باید سازمان لیگ و هم فدراسیون فوتبال را اداره کند. باتوجه به برنامه های بین المللی پیش رو و این مسئولیت وحشتناک قاعدتا شخصیت مدیریتی خود آقای بهاروند را هم تحت الشعاع قرار می دهد. فکر می کنم اولین کسی که ضرر می کند خود بهاروند است.
تا استاندارد نشویم همین آش و همین کاسه است
وی تصریح کرد: مسابقات زیر 23 سال قهرمانی قاره آسیا و انتخابی المپیک را در پیش داریم و اگر تیممان به المپیک صعود نکند، حسرتمان 46 ساله می شود. در آستانه این رویداد رئیس فدراسیونمان را از دست می دهیم. وضعیت باشگاه استقلال با چالش های جدی مواجه بوده که خوشبختانه با آمدن فرهاد مجیدی این تیم تا حدی ساماندهی شده است. پرسپولیس دوباره بحث جدایی سرمربی اش مطرح شده است. اینها به این خاطر است که فوتبال ما خارج از استاندارد مدیریت و سازماندهی می شود. تا این قطار روی ریل استاندارد بین المللی قرار نگیرد «همین آش و همین کاسه» است.
این فوتبال با این وضعیت راه به جایی نمی برد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال یادآور شد: اگر فردا درخواستی را به رئیس مجمع بدهیم و ایشان نسبت به برگزاری انتخابات تصمیم بگیرد، تا وقتی استانداردهای بین المللی را در ورزش حاکم نکنیم، تا وقتی باشگاه ها به تعهداتشان پایبند نباشند، تا وقتی مدیران باشگاه ها با زد و بند و اتصال به منابع قدرت جایگزین بشوند این فوتبال راه به جایی نخواهد برد.
بعضی از اعضای فدراسیون فوتبال شرایط حضور در این فدراسیون را ندارند
آذری که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، در پاسخ به این سئوال که «آیا استانداردها در فدراسیون فوتبال ما رعایت شده است؟» گفت: فکر می کنم عزیزانی که در حال حاضر در فدراسیون فوتبال در سمت های مختلف هستند، بعضا شرایط استاندارد حضور در یک سازمان ورزشی را ندارند. ما ابراهیم شکوری را به عنوان دبیر موقت داریم. ایشان شخصی تحصیل کرده و فوتبالی بوده و چه عیبی دارد در این کار بماند و به کارش ادامه بدهد ولی در خیلی از ساختارهای مدیریتی فوتبال نیاز به بازنگری داریم. به رغم اینکه تلاش مهدی تاج رعایت استانداردهای بین المللی بود ولی نقاط بهبود هنوز وجود دارد.

باید برای ابراهیم شکوری حکم قطعی می زدند
وی درباره اینکه شکوری برای مدت زیادی سرپرست دبیر کلی بوده که این سرپرستی طولانی مدت استاندارد نیست، یادآور شد: قلب تپنده سازمان های ورزشی از جمله فدراسیون ها و کمیته المپیک، دبیر کل است. فکر می کنم اداره این بخش از فدراسیون به شکل سرپرست جای تامل دارد ولی اگر به کسی مثل ابراهیم شکوری اعتقاد داریم، باید سریعتر از حالت سرپرستی خارج می شد و حکم قطعی می زدند.
آیا اعضای هیات رئیسه خودشان استاندارد هستند؟
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره اینکه این کار را باید هیات رئیسه فدراسیون انجام می داد، گفت: باید دید آیا خود اعضای هیات رئیسه استانداردهای حضور در هیات رئیسه را دارند؟
ویژگی های یک عضو هیات رئیسه
«حضور در هیات رئیسه چه ویژگی هایی را می طلبد؟» آذری در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: هیات رئیسه باید تلفیقی از مسائل فنی و اقتصادی باشد و حتی اعضایش به مسائل سیاسی و جغرافیایی و منطقه ای اشراف داشته باشند. اساسی ترین عنصر برای یک عضو هیات رئیسه، تحصیلات عالی ورزشی است.
اگر هیات رئیسه استاندارد بود اینطور نابسامان نبودیم
وی در خصوص اینکه آیا هیات رئیسه فعلی فدراسیون فوتبال با این تفاسیر استاندارد است؟ خاطرنشان کرد: رنگ رخساره می دهد خبر از سِر درون. اگر استانداردهای خاص رعایت می شد فوتبالمان دچار این وضعیت نابسامان بخصوص بعد از رفتن مهدی تاج نمی شد. وقتی تاج از فدراسیون رفت، اگر توانمندی خاصی در این سطح مدیریت در فدراسیون وجود داشت، الان نباید دچار سردرگمی می شدیم؛ مثلا مسابقات لیگ را برای یک تیم سه هفته جلوتر شروع می کنند و سه هفته جلوتر تمام می کنند. این نابسامانی نشان می دهد نتوانستیم از استانداردهای بین المللی در مدیریتمان استفاده کنیم.
80 درصد اهداف باشگاهی تاج محقق شد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان تحقق اهداف مهدی تاج در بخش باشگاه ها، گفت: فکر می کنم حدود 80 درصد از چشم اندازی که مهدی تاج برای باشگاه ها متصور بود، محقق شده است.
مراکز قدرت نیروهایشان را در ورزش جایگزین می‌کنند
آذری ادامه داد: اگر در سطوح باشگاهی هم دچار چالش های وحشتناک هستیم، به این دلیل است که مراکز قدرت دارند نیروهای خودشان را در باشگاه های مهم ورزشی جایگزین می کنند. حضور افراد غیر تخصصی در هیات مدیره باشگاه ها باتوجه به ارتباطات خاص و عدم توجه به استانداردها تقصیر فدراسیون نیست.
فدراسیون باید دست از سر باشگاه ها بردارد
وی گفت: من از سال 1383 که مدیر شدم از فدراسیون فوتبال کشورمان خواستم وظایف فدراسیون های فوتبال دنیا را بررسی کند. توسعه فوتبال ملی، ایجاد زیرساخت های لازم چه در بخش سخت افزار و چه در بخش نرم افزار و واگذاری فوتبال باشگاهی به سازمان خاصی به نام اتحادیه که اینجا شکل ظاهری دارد باید پیگیری می شد. اگر فدراسیون می خواهد مستقل باشد و خودش را از این قید و بند رها کند و در سطح باشگاهی سازماندهی شویم، باید در یک برنامه کوتاه مدت دست از سر باشگاه ها بردارد.
مراکز قدرت اجازه خصوصی سازی باشگاه‌ها را نمی‌دهند
مدیرعامل باشگاه فولاد تصریح کرد: فدراسیون فوتبال احساس می کند پولی که می گیرد از سازمان لیگ است در حالی که باید اجازه بدهد اتحادیه لیگ، واقعی در قالب یک شرکت سهامی خاص تشکیل شود و آن وقت ببینیم آیا بازهم این حالات و چالش ها وجود دارد یا خیر. بزرگترین معضلی که با آن مواجه هستیم این است که یکسری عزیزان در کانون قدرت اجازه خصوصی شدن باشگاه ها به ویژه به دو باشگاه بزرگ ما (استقلال و پرسپولیس) را نمی دهند.
وضعیت فاجعه باری پیش‌رو داریم و به جام جهانی نمی‌رویم
آذری در پایان صحبت هایش در پاسخ به این سئوال که با تمام این حرف ها چشم انداز فدراسیون فوتبال تا اردیبهشت ماه چطور می بیند؟ گفت: یک وضعیت فاجعه بار تا اردیبهشت خواهد بود یعنی عدم صعود به جام جهانی، عدم موفقیت نمایندگان ایران در پلی آف و لیگ قهرمانان آسیا و به هم ریختگی بیشتر در فوتبال.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

با رفتن اسکوچیچ شرایط سخت ‌می‌شود

زیبایی اندام ورزشی مناسب برای کاهش وزن است

نامه «شیرازی» برای پاتوسی کمال وقاحت است/ از انتخابات می‌ترسم

میزبانی رقابت‌های فوتوالی کشور به اهواز واگذار شد

اقدام هیات فوتبال استان تهران علیه هافبک سابق استقلال

مدیر عامل باشگاه صنعت نفت: باشگاه در جریان استعفای دراگان اسکوچیچ نیست

اسکوچیچ از آبادان می رود؟

از شیوه بازی مان ناامید شدم/ عاشق خوزستانم

اسکوچیچ یک جنتلمن است/گذشته نفت مسجدسلیمان فراموش نشود

پیروزی نفت مسجد سلیمان مقابل شاگردان اسکوچیچ

صعود ماهشهر به نیمه‌نهایی لیگ یک والیبال بانوان کشور

خوزستان یکی از سه استان برتر کشور در حوزه ژیمناستیک است

نماینده خوزستان به مرحله نهایی رقابت‌های والیبال کشوری صعود کرد

آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات اتومبیلرانی دریفت کشوری را داریم

اهواز، میزبان مسابقات فرمولا دریفت کشور

ورزشکار خوزستانی در اردوی انتخابی تیم‌ملی هاکی نوجوانان

ناتمام ماندن هفته چهارم لیگ برتر گلف کشور در اهواز به دلیل بارندگی

شناخت برترین‌های والیبال دانش‌آموزی خوزستان

دوئل نفتی‌های خوزستان در مسجدسلیمان

65 مدال حاصل تلاش کیک‌بوکسینگ‌کاران خوزستانی در کشور

پرسپولیس با خیال راحت به تراکتور رسید/دربی خوزستان به میزبانی MIS

توافق قطعی آنتونی استوکس؛ مهاجم جدید شنبه شب در تهران

پرسپولیسی ها با فروش علیرضا بیرانوند پولدار شدند

استارت فوق العاده مجیدی در سرمربیگری!

پیروزی پر گل فولاد در دومین روز از لیگ برتر فوتبال نوجوانان در اهواز

به دنبال یک رتبه خوب و آبرومند برای شهر مسجدسلیمان هستیم

سراج: فقط اسم نفت را یدک می کشیم

اتمام حجت یحیی گل محمدی با ستاره های پرسپولیس

استوکس نیامده برای پرسپولیس شرط گذاشت

معرفی قهرمان سومین رنکینگ بیلیارد زیر 21 سال خوزستان

جنگ تمام عیار نفتی‌های خوزستان در داربی

فولاد توانایی کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی لیگ برتر را دارد

کشتی‌گیران خوزستان در قهرمانی ایران درجام تختی نقش پررنگی داشتند

دونده خوزستانی مدال آسیایی خود را به سردار شاهوارپور تقدیم کرد

ترفند پرسپولیس برای پر کردن ورزشگاه مقابل تراکتور

فوری: بیرانوند با قراردادی 3ساله در بلژیک؛ سود پرسپولیس با رفتن بیرانوند

افشای دلایل اصلی جدایی استراماچونی از استقلال

گدایی و بی خانمان شدن بازیکن سرشناس بسکتبال NBA

نایب‌قهرمانی تیم مچ‌اندازی معلولان خوزستان در کشور

اعزام تیم بوکس خوزستان به مسابقات قهرمانی کارگری کشور

درخشش فرنگی‌کاران خوزستانی در جام تختی با کسب 14 مدال

امروز عصر دیدار حساس استقلال و الکویت

صدرنشینی فولاد با پیروزی مقابل ذوب‌آهن

نتایج دیدارهای روز نخست لیگ برتر فوتبال نوجوانان در اهواز

برای پلی آف برنامه داریم/امیدوارم قهرمان شویم

انجام 24 بازی در لیگ و بعد هم پلی آف، برای بانوان سخت است

امیدوارم امسال هم شهرداری بم قهرمان لیگ برتر شود

قرار نبود مقابل بم معجزه کنیم/فدراسیون فکری به حال داوران خود کند

شکست آویسا برابر صدرنشین لیگ/حضور فرد ناشناس در جایگاه داوران

تقابل تیم های بالای جدول برنده نداشت