پیام خوزستان

آخرين مطالب

سعید آذری:

وضعیت فوتبالمان فاجعه‌بار می‌شود/ به جام جهانی صعود نمی‌کنیم ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - عضو مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه بعضی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون استاندارد حضور در این جایگاه را ندارند، گفت: چشم انداز فوتبال ما با این وضعیت فاجعه بار و عدم صعود به جام جهانی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید آذری با اشاره به وضعیت فدراسیون فوتبال بعد از استعفای مهدی تاج از ریاست این فدراسیون و چشم انداز فوتبال تا برگزاری مجمع فدراسیون تا اردیبهشت ماه، گفت: باتوجه به شرایط خاصی که این روزها بر فوتبالمان حاکم است، شاهد به هم ریختگی تاریخی و بی نظیری هستیم. مربیان باشگاهی و سرمربی تیم ملی باتوجه به مفاد قراردادشان راحت جدا می شوند. باشگاه ها دچار به هم ریختگی و بی سامانی مثال زدنی هستند. نباید منتظر بمانیم مجمع اردیبهشت ماه برگزار شود.
ریاست مجمع نمی‌تواند درخواست برگزاری انتخابات را رد کند
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره حضور حیدر بهاروند به جای مهدی تاج در فدراسیون به عنوان سرپرست، تاکید کرد: درست است بهاروند خودش مدیر باشگاه بوده و از سازمان لیگ تجربیات گرانبهایی دارد ولی باتوجه به اساسنامه هر یک از اعضای مجمع اگر حس کرد این وضعیت لطمه بیشتری به فوتبال می زند، می تواند با درخواست کتبی از ریاست مجمع نسبت به انجام انتخابات اقدام کند و ریاست مجمع هم نمی تواند آنرا رد کند.
اولین کسی که ضرر می‌کند بهاروند است
آذری افزود: این وضعیت می تواند تبعات وحشتناکی برای بهاروند داشته باشد چون هم باید سازمان لیگ و هم فدراسیون فوتبال را اداره کند. باتوجه به برنامه های بین المللی پیش رو و این مسئولیت وحشتناک قاعدتا شخصیت مدیریتی خود آقای بهاروند را هم تحت الشعاع قرار می دهد. فکر می کنم اولین کسی که ضرر می کند خود بهاروند است.
تا استاندارد نشویم همین آش و همین کاسه است
وی تصریح کرد: مسابقات زیر 23 سال قهرمانی قاره آسیا و انتخابی المپیک را در پیش داریم و اگر تیممان به المپیک صعود نکند، حسرتمان 46 ساله می شود. در آستانه این رویداد رئیس فدراسیونمان را از دست می دهیم. وضعیت باشگاه استقلال با چالش های جدی مواجه بوده که خوشبختانه با آمدن فرهاد مجیدی این تیم تا حدی ساماندهی شده است. پرسپولیس دوباره بحث جدایی سرمربی اش مطرح شده است. اینها به این خاطر است که فوتبال ما خارج از استاندارد مدیریت و سازماندهی می شود. تا این قطار روی ریل استاندارد بین المللی قرار نگیرد «همین آش و همین کاسه» است.
این فوتبال با این وضعیت راه به جایی نمی برد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال یادآور شد: اگر فردا درخواستی را به رئیس مجمع بدهیم و ایشان نسبت به برگزاری انتخابات تصمیم بگیرد، تا وقتی استانداردهای بین المللی را در ورزش حاکم نکنیم، تا وقتی باشگاه ها به تعهداتشان پایبند نباشند، تا وقتی مدیران باشگاه ها با زد و بند و اتصال به منابع قدرت جایگزین بشوند این فوتبال راه به جایی نخواهد برد.
بعضی از اعضای فدراسیون فوتبال شرایط حضور در این فدراسیون را ندارند
آذری که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، در پاسخ به این سئوال که «آیا استانداردها در فدراسیون فوتبال ما رعایت شده است؟» گفت: فکر می کنم عزیزانی که در حال حاضر در فدراسیون فوتبال در سمت های مختلف هستند، بعضا شرایط استاندارد حضور در یک سازمان ورزشی را ندارند. ما ابراهیم شکوری را به عنوان دبیر موقت داریم. ایشان شخصی تحصیل کرده و فوتبالی بوده و چه عیبی دارد در این کار بماند و به کارش ادامه بدهد ولی در خیلی از ساختارهای مدیریتی فوتبال نیاز به بازنگری داریم. به رغم اینکه تلاش مهدی تاج رعایت استانداردهای بین المللی بود ولی نقاط بهبود هنوز وجود دارد.

باید برای ابراهیم شکوری حکم قطعی می زدند
وی درباره اینکه شکوری برای مدت زیادی سرپرست دبیر کلی بوده که این سرپرستی طولانی مدت استاندارد نیست، یادآور شد: قلب تپنده سازمان های ورزشی از جمله فدراسیون ها و کمیته المپیک، دبیر کل است. فکر می کنم اداره این بخش از فدراسیون به شکل سرپرست جای تامل دارد ولی اگر به کسی مثل ابراهیم شکوری اعتقاد داریم، باید سریعتر از حالت سرپرستی خارج می شد و حکم قطعی می زدند.
آیا اعضای هیات رئیسه خودشان استاندارد هستند؟
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره اینکه این کار را باید هیات رئیسه فدراسیون انجام می داد، گفت: باید دید آیا خود اعضای هیات رئیسه استانداردهای حضور در هیات رئیسه را دارند؟
ویژگی های یک عضو هیات رئیسه
«حضور در هیات رئیسه چه ویژگی هایی را می طلبد؟» آذری در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: هیات رئیسه باید تلفیقی از مسائل فنی و اقتصادی باشد و حتی اعضایش به مسائل سیاسی و جغرافیایی و منطقه ای اشراف داشته باشند. اساسی ترین عنصر برای یک عضو هیات رئیسه، تحصیلات عالی ورزشی است.
اگر هیات رئیسه استاندارد بود اینطور نابسامان نبودیم
وی در خصوص اینکه آیا هیات رئیسه فعلی فدراسیون فوتبال با این تفاسیر استاندارد است؟ خاطرنشان کرد: رنگ رخساره می دهد خبر از سِر درون. اگر استانداردهای خاص رعایت می شد فوتبالمان دچار این وضعیت نابسامان بخصوص بعد از رفتن مهدی تاج نمی شد. وقتی تاج از فدراسیون رفت، اگر توانمندی خاصی در این سطح مدیریت در فدراسیون وجود داشت، الان نباید دچار سردرگمی می شدیم؛ مثلا مسابقات لیگ را برای یک تیم سه هفته جلوتر شروع می کنند و سه هفته جلوتر تمام می کنند. این نابسامانی نشان می دهد نتوانستیم از استانداردهای بین المللی در مدیریتمان استفاده کنیم.
80 درصد اهداف باشگاهی تاج محقق شد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان تحقق اهداف مهدی تاج در بخش باشگاه ها، گفت: فکر می کنم حدود 80 درصد از چشم اندازی که مهدی تاج برای باشگاه ها متصور بود، محقق شده است.
مراکز قدرت نیروهایشان را در ورزش جایگزین می‌کنند
آذری ادامه داد: اگر در سطوح باشگاهی هم دچار چالش های وحشتناک هستیم، به این دلیل است که مراکز قدرت دارند نیروهای خودشان را در باشگاه های مهم ورزشی جایگزین می کنند. حضور افراد غیر تخصصی در هیات مدیره باشگاه ها باتوجه به ارتباطات خاص و عدم توجه به استانداردها تقصیر فدراسیون نیست.
فدراسیون باید دست از سر باشگاه ها بردارد
وی گفت: من از سال 1383 که مدیر شدم از فدراسیون فوتبال کشورمان خواستم وظایف فدراسیون های فوتبال دنیا را بررسی کند. توسعه فوتبال ملی، ایجاد زیرساخت های لازم چه در بخش سخت افزار و چه در بخش نرم افزار و واگذاری فوتبال باشگاهی به سازمان خاصی به نام اتحادیه که اینجا شکل ظاهری دارد باید پیگیری می شد. اگر فدراسیون می خواهد مستقل باشد و خودش را از این قید و بند رها کند و در سطح باشگاهی سازماندهی شویم، باید در یک برنامه کوتاه مدت دست از سر باشگاه ها بردارد.
مراکز قدرت اجازه خصوصی سازی باشگاه‌ها را نمی‌دهند
مدیرعامل باشگاه فولاد تصریح کرد: فدراسیون فوتبال احساس می کند پولی که می گیرد از سازمان لیگ است در حالی که باید اجازه بدهد اتحادیه لیگ، واقعی در قالب یک شرکت سهامی خاص تشکیل شود و آن وقت ببینیم آیا بازهم این حالات و چالش ها وجود دارد یا خیر. بزرگترین معضلی که با آن مواجه هستیم این است که یکسری عزیزان در کانون قدرت اجازه خصوصی شدن باشگاه ها به ویژه به دو باشگاه بزرگ ما (استقلال و پرسپولیس) را نمی دهند.
وضعیت فاجعه باری پیش‌رو داریم و به جام جهانی نمی‌رویم
آذری در پایان صحبت هایش در پاسخ به این سئوال که با تمام این حرف ها چشم انداز فدراسیون فوتبال تا اردیبهشت ماه چطور می بیند؟ گفت: یک وضعیت فاجعه بار تا اردیبهشت خواهد بود یعنی عدم صعود به جام جهانی، عدم موفقیت نمایندگان ایران در پلی آف و لیگ قهرمانان آسیا و به هم ریختگی بیشتر در فوتبال.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت در هشتم مهر

تصمیمات یک شبه سازمان بورس، بازار را بهم ریخته است

حباب سکه طرح جدید به یک میلیون و 100 هزار تومان رسیده/ بازار طلا کاملا در رکود است

عامل اصلی افزایش نرخ تورم کیست؟

احتمالا بیش از 50 درصد خانوارهای ایرانی به زیر خط استاندارد "درآمد- هزینه" رسیده‌اند

دستگیری ده نفر در پارتی سفره‌خانه‌ای

فوری: صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت درگذشت

مجلس به وزیر پیشنهادی روحانی اعتماد کرد

ترامپ: نمی‌خواستم دخترم را معاون خودم کنم

قالیباف: شبکه توزیع کالا نابسامان است

مانور عملیات پدافند غیرعامل "آتش سوزی عمدی در پارک ملت"

ارتقاء اراضی با کاربری آموزشی در دوره جدید مدیریت شهری به ١٠٥ هکتار

حناچی: عبور خط 10 مترو از منطقه 4 تاثیرسنجی شود

پیروزی تیم فوتبال فولاد خوزستان در دیداری تدارکاتی

برگزاری برنامه‌های فرهنگی چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در منطقه 12

حجت‌الاسلام هاشمی نژاد شهید شد

ارزش سهام عدالت، امروز 8 مهر 99

سکه به 13 میلیون و 900 هزار تومان رسید

هدف گذاری تورم 22 درصدی منطقی نیست و بعید است که بتوان به آن دست پیدا کرد

واکسن کرونا را نخواهم زد

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا: شرایط در خوزستان خوب نیست

​موافقت شورای عالی حفاظت فنی با سخت و زیان ‌آور بودن بخشی از مشاغل آرامستان ‌ها

اتخاذ برنامه های تازه برای رونق گردشگری کیش

شاه‌ دزد تهران با 300 خودروی سرقتی گیر افتاد

حریرچی: پاییز و زمستان سختی در پیش داریم

سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه افزایش یافت

محرومیت 2 وزنه‌ بردار به دلیل دوپینگ

الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر و هوتن شکیبا در راه توکیو + عکس

تصویب یک سند راهگشا در جهت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان

حال و هوای منطقه 16 به دوران دفاع مقدس

شهردار منطقه 5، از آتش‌نشان‌ها قدردانی و تجلیل کرد

استاندار: خوزستان بیشترین سود را از برجام برد

تولید لوله‌های نفتی بدون درز در خوزستان وارد گام اجرایی شد

5 راه برای کاهش مصرف آب در خانه

محرومیت گلخانه‌های خوزستان از معافیت بیمه‌

48 باغ ویلا در دزفول تخریب شد

فرماندار: ادعای نماینده اهواز در خصوص شهرداری صحت ندارد

تفرجگاه‌های دزفول خاموش می‌شوند

شریعتمداری: تلاش می کنیم ناگفته های ناشنوایان را بشنویم

توضیح سازمان غذا و دارو درباره کمبود انسولین

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 8 مهر 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 8 مهر 99

نماینده اردبیل: دو میلیون، شیرینی است نه رشوه

ریاض: گروه 10نفره مرتبط با ایران را دستگیر کردیم

حسن یزدانی پُردرآمدترین کشتی گیر لیگ ایران

واکنش اصغر فرهادی به درگذشت آموزگار بزرگ زندگی اش، عباس جوانمرد + عکس

تحقق 101 درصدی تولید نفت و گاز در شرکت کارون

قرارگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء سپاه در خوزستان تشکیل شد

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان: مشکلات مالی پابرجا است

هیچ قدرتی نمی‌تواند به صادرات و واردات ایران خدشه‌ای وارد کند