پیام خوزستان

آخرين مطالب

میزبانی باشکوه مردم خوزستان از سردار دل‌ها مقالات

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مراسم ویژه تشییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور و گسترده مردم خوزستان در اهواز برگزار شد.

مردان و زنان اهوازی از پیر تا جوان و اقشار مختلف پا به صحنه گذاشتند و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، فریاد انزجار خود را از این حمله تروریستی ابراز کردند و با سر دادن شعارهای "مرگ بر آمریکا"، " مرگ بر اسرائیل"، "می‌کشم آنکه برادرم کُشت"، "سردار سرفراز خوش آمدی به اهواز"، "این گل پرپر ز کجا آمده؟/از سفر کرب و بلا آمده"، "سردار با صلابت شهادتت مبارک" این اقدام را محکوم کردند.
در این مسیر به سراغ تعدادی از مردم که در این مراسم حاضر بودند، رفتیم و از حس و حالشان از رفتن سردار دلها، پرسیدیم.
مسئولان نباید با آمریکا سازش کنند
یک مرد 60 ساله بازنشسته می‌گوید: این اقدام یک اقدام ناجوانمردانه بوده و درست است که جسم سردار را از دست داده‌ایم اما روح آن را داریم و راه آن را ادامه می‌دهیم.
وی ادامه راه شهید را در انتقام گرفتن از دشمنان ایشان و آن‌هایی که باعث ترور وی شدند، می‌داند و ادامه می‌دهد: ما از خلوص، صداقت و فداکاری‌های ایشان در همه ابعاد باید درس بگیریم و مسئولان نباید با آمریکا سازش کنند و ما هم باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.
پشت نظام، مملکت و خاک‌مان ایستاده‌ایم
خانم جوانی که به همراه خواهر پزشکش در این مراسم شرکت کرده در محکومیت جنایت آمریکا می‌گوید: خیل جمعیتی که امروز و در روز تعطیل آمدند، نشان‌دهنده زشتی و محکومیت این اقدام است؛ ما انتقام سختی می‌گیریم و پشت این نظام، مملکت و خاک‌مان ایستاده‌ایم و همانطور که شهید داده‌ایم و پدران‌مان، عموها و دایی‌ها و .. ما شهید شده‌اند و به خاطر این خاک رفتند؛ پشت همه آن‌ها ایستاده‌ایم.
وی درباره وظیفه مردم و مسئولان برای ادامه راه این شهید بزرگوار می‌گوید: از مسئولان توقع داریم که همه جانبه پشت ملت باشند و این ملت را از نظر رد شدن از بحران‌های اقتصادی کمک کنند و همچنین مردم را از بحران‌های سیاسی آگاه کنند و وظیفه ما در قبال سردار سلیمانی و همراهانش، همین است که امروز می‌بینید؛ همین قدم‌هایی که برمی‌داریم و مشت‌های محکم‌مان.
لحظه به لحظه زندگی این مرد بزرگ، درس است
وی درباره درس‌هایی که از سردار می‌توان گرفت، می‌گوید: لحظه به لحظه زندگی این مرد بزرگ، درس است و کار و راه ایشان از تمام سیاسیون این مملکت جدا است. ایشان برای ما یک کوه، پشتوانه و پدر مملکت بودند.
در ادامه به سراغ یکی از نیروهای اورژانس اهواز که جهت عملیات واکنش سریع به این مراسم اعزام و در محل مراسم مستقر شده است رفتیم. می‌گوید: 100 درصد این اقدام تروریستی را محکوم می‌کنیم. سردار دل‌های ما را کشته‌اند، شهادتش مبارک. ما حتما جواب دندان‌شکنی به آن‌ها می‌دهیم.
وی ادامه می‌دهد: وظیفه ما این است که سعی ‌کنیم تا آنجایی که می‌توانیم ادامه‌دهنده راهش باشیم و ما در این راه پایبند مقام معظم رهبری هستیم.
سردار سلیمانی، مصداق بارز "اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم"
در ادامه مسیر، روحانی جوانی که در مسیر راهپیمایی در حال حرکت است می‌گوید: متاسفانه آمریکا با فرستادن واسطه‌هایی درصدد است جلوی کشورمان، مقاومت و انتقام این اقدام را بگیرد اما آن‌ها کسی را ندارند که در حد و اندازه سردار باشد که مثلا ما بخواهیم مقابله به مثل کنیم. آن‌ها منتظر انتقام سخت ما باشند و باز هم می‌گوییم منتظر امر فرمانده و دستور رهبرمان هستیم که ان‌شاءالله انتقام سختی بگیریم.
وی ادامه می دهد: ان‌شاءالله مسئولان خون این شهیدان را با اقدامات‌شان پایمال نکنند و حواس‌شان باشد و برای این انقلاب و حفظ این نظام و مردم که خون‌ها داده شده است، اقدام مثبتی که می‌توانند انجام دهند این است که حتما راه شهدا را ادامه دهند و مردم هم همیشه نشان داده‌اند که راه شهیدان را ادامه داده‌اند و ان‌شاءالله از این به بعد هم ادامه می‌دهند.
وی با بیان اینکه اتفاقا با ریختن چنین خون‌هایی مردم ثابت‌قدم‌تر و استوارتر می‌شوند و به دنبال خون‌خواهی خواهند بود؛ درباره شخصیت و منش سردار سلیمانی می‌گوید: آن چیزی که درباره سردار این روزها پخش می‌شود، وی به عنوان "سردار دل‌ها" معروف است. ایشان علاوه بر روحیه نظامی و خشونتی که مقابل دشمنان اسلام داشتند، با رأفت رفتار می‌کردند و مصداق بارز "اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم" بودند.
مرد بزرگی را از دست دادیم
خانم جوان دیگری که به همراه تنها فرزند خود در این مراسم حضور داشت، درباره حضور خود در این مراسم می‌گوید: زبان از بیان احساسم، قاصر و دلم گرفته است. سردار لیاقت شهید شدن را داشت و آرزوی شهادت داشت که به این آرزو هم رسید. من هم خوشحالم و هم ناراحت. خوشحالم از اینکه ایشان به لیاقت و آرزوی خود رسید و ناراحت از اینکه مرد بزرگ را از دست دادیم.
نمی‌گذاریم خون سردار سلیمانی پایمال شود
خانم دیگری می‌گوید: ما پشت سردار سلیمانی را گرفته‌ایم و هیچ وقت نمی‌گذاریم خونش پایمال شود. ان‌شاءالله که انتقامش را می‌گیریم؛ سردار یک امنیت و آرامش برای کشورمان بود و به آن افتخار می‌کردیم؛ هیبتی برای ما بود.
همه ما باید سلیمانی باشیم
وی در خصوص حس و حالش پس از شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی و همراهانش می‌گوید: من شوکه شدم و تا الان هم باورم نمی‌شود با اینکه اینجا حضور یافته‌ام. وظیفه ما این است که همه ما سلیمانی باشیم و ان‌شاءالله که انتقامش را می‌گیریم و وظیفه مسئولان هم این است که انتقام را پیگیری کنند.
خانم دیگری می‌گوید که ترور سردار سلیمانی و همراهانش، واقعا جنایت خیلی بزرگی بود. خیلی کار خبیثانه‌ای انجام دادند و واقعا سردار ما را خیلی مظلومانه به شهادت رساندند اما خیلی زود جواب این کارشان را می‌گیرند.
وی ادامه می‌دهد: وظیفه ما این است که راه‌شان را ادامه دهیم و با مستکبران بجنگیم. امروز اینجا حضور یافته‌ایم تا به آمریکا ثابت کنیم که همیشه در صحنه هستیم. اگر یک سردار سلیمانی را کشته‌اند، تمام مردم ایران سردار سلیمانی هستند.
راه سردار سلیمانی ادامه دارد
دختر نوجوان 10 ساله‌ای که در این مراسم حضور دارد نیز می‌گوید: سردار خیلی فداکار بود و من پس از شنیدن خبر شهادت ایشان، خیلی ناراحت شدم. اما این را می‌گویم که هنوز راه شهید ادامه دارد و به آخر نرسیده است.
در ادامه این مسیر مرد 47 ساله‌ای که کارگر شهرداری است می‌گوید: سردار قابل توصیف نیست. او قهرمان ملی و کشور اسلامی و قهرمان کل جهان اسلام است و رشادت‌ها و شجاعت و حضورش در همه جبهه‌های مقاومت اسلامی قابل توصیف نیست.
وی با بیان اینکه ما می‌توانیم درس ایثار، شهادت، شجاعت و مقاومت از ایشان بگیریم ادامه می‌دهد: من به شخصه پیمان می‌بندم که ان‌شاءالله راه سردار را ادامه بدهیم و انتقام آن را خواهیم گرفت.
خانم جوان دیگری که به همراه دو فرزندش در این مراسم حضور دارد نیز می‌گوید: به خاطر انقلاب اسلامی و اینکه اسرائیل دشمن ما است و باید نابود شود، اینجا حضور یافته‌ام و باید برخورد سختی با اسرائیل و آمریکا داشته باشیم.
وی ادامه می‌دهد: من از خبر شهادت سردار سلیمانی طوری ناراحت شدم که انگار یکی از خانواده خود را از دست دادم و به شهادت رسیده است. سردار شخصیتی انقلابی داشتند و برای انقلاب زحمت کشیدند. بنابراین باید راهی که رفت را ادامه بدهیم و مدیون راهش باشیم و راهش را تا زمانی که هستیم، ادامه دهیم.
خانمی با شغل آزاد می‌گوید: ان‌شاءالله خداوند، حضرت علی(ع) و حضرت مهدی(عج) جواب این اقدام جنایتکارانه آمریکا و این خون بی‌گناه را بدهد و به زودی زود ان‌شاءالله انتقام خواهیم گرفت.
وی درباره حس و حالش از شنیدن خبر شهادت می‌گوید: من برای نماز صبح بیدار شدم و همسرم در فضای مجازی بود که خبر شهادت را متوجه شدیم و خیلی متأثر شدیم. به والله بیشتر از زمانی که پدرم فوت کرد،‌ برای ایشان ناراحت شدم و با دیدن هر صحنه از عکس، فیلم و .. از ایشان، غیرممکن است که اشک‌هایم جاری نشود.
لال شود زبانی که حرف از مذاکره با آمریکا می‌زند
وی ادامه می‌دهد: ما باید درس مقاومت، ایستادگی و هیهات من ذله را از او یاد بگیریم. اصلا زیر بار ننگ و ظلم نمی‌رویم و شعار ما این است که لال شود زبانی که حرف از مذاکره با آمریکا می‌زند. مطمئن هم باشید پاسخش را می‌بینند. به یاری خدا و کمک امام زمان (عج) و بزرگواری رهبری به زودی زود آمریکا، اسرائیل، خائنین و وطن‌فروشان جواب می‌گیرند.
پسر 18 ساله‌ای که با برادر نوجوانش در این مراسم حضور یافته است، می‌گوید: ما امروز اینجا حضور داریم، برای کسی که از کل زندگی‌اش گذشت تا ما در آرامش و امنیت به سر ببریم. ایشان حافظ امنیت ملی بود و وظیفه ما این است که تفکرش را اینقدر در بین مردم شیوع بدهیم تا همه ما یک سردار سلیمانی باشیم.
وی می‌گوید: ما این اقدام را محکوم می‌کنیم و آمریکا یک صهیونیسم بزرگ است و در آن شکی نیست.
آمریکا با این کار گور خودش را کَند
مرد مسن دیگری می‌گوید به نظرم آمریکا با این کار، گور خودش را بدجور کنده است و الان در مقابل ما، حزب‌الله و حشدالشعبی عراق و محور مقاومت راهی جز تسلیم شدن و شکست خوردن ندارد و اولین و بهترین کاری که می‌تواند کند، این است که شر خود را کم کند و از عراق بیرون برود. چون ما به کمتر از خارج شدنش از عراق راضی نمی‌شویم؛ البته این غیر از انتقامی است که قرار است از آن‌ها بگیریم.
سلیما