پیام خوزستان

آخرين مطالب

نشست "هم‌اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال" در استان فارس برگزار شد وزارت رفاه

نشست "هم‌اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال" در استان فارس برگزار شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - نشست هم‌اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال با حضور محمدرضا سپهری رییس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری ،مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، کوشکی مدیر کل فنی حرفه ای استان فارس، تشکلات کارگری و کارفرمایی و تعاونگران و فعالان حوزه کار و تعاون استان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این نشست گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی دارای چندین جامعه هدف شامل کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان، تعاون‌گران و بیکاران هستند که آموزش دادن به این جامعه بسیار مهم و حیاتی است . سهراب مختاری در نشست هم اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال با رویکرد آموزش و آینده کار اظهار کرد: با ارائه بخشنامه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر متمرکزکردن آموزش‌ها ، در این راستا بخش‌های تعاون، موسسه کار و تامین اجتماعی، مرکز تحقیقات وتعلیمات را درکنار قرار گرفته است .
مختاری ادامه داد: آموزش کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان، تعاون‌گران، بیکاران و همکاران با هدف راه‌اندازی یک دانشگاه آموزش و پژوهش تعاون، کار و رفاه با محوریت موسسه کار و تامین اجتماعی در فارس از برنامه های جدی این اداره کل در راستای یکپارچه سازی آموزش و پژوهش است و تلاش در راستای هم‌افزایی، ارائه طریق در اتاق فکر به جامعه هدف است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس تصریح کرد: نقش مهارت آموزی بسیار مهم و تاثیر‌گذار است و می تواند بسیاری از مشکلات فارغ التحصیلان را بر طرف و نیز افرادی که دارای مدرک هستند ولی مهارت لازم را برای کسب معاش ندارند تاثیرگذار باشد .
مختاری بیان کرد: توجه به بحث مهارت‌آموزی به ویژه مهارت آموزی کیفی که معطوف به نیاز اشتغال از سوی کارفرمایان، لازمه آن اشتغال به کار جوانان جویای کار به ویژه فارغ التحصیلان است .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: استان فارس در بخش مهارت آموزی و به ویژه دربخش کارورزی فارغ التحصیلان جایگاه بسیار خوبی دارد و در این راستا این استان در بخش کارورزی با 3 هزارو 732 نفر و لرستان با 3 هزار دویست نفر به ترتیب حائز رتبه نخست و دوم شدند .
مختاری ادامه داد: با احتساب رتبه نخست در بخش کارورزان نشان از تلاش کارفرمایان و فارغ التحصیلان با محوریت اداره تعاون و کار شهرستان‌ها و نیز فرمانداری‌ها برای اشتغال به کار فارغ التحصیلال بیکار که تجربه کار را نداشته‌اند بسیار مثبت است .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت: تبدیل شبکه آموزشی صدا وسیمای جمهوری اسلامی به مهارت، توان علمی و مهارتی را افزایش می‌هد .
سپهری افزود: قرارگرفتن کارآفرینان در چارچوب، برگزاری آموزش‌های مهارتی و نیز تبدیل مشاغل سنتی به نوین و نیز توجه به شیوه‌های نوین کارآموزی مهم‌ترین استراتژی و رویکرد موسسه کار و تامین اجتماعی است .
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: شیوه‌های نوین در مهارت آموزی، آسیب‌هایی که بر اقتصاد کشور وارد می‌شود را کاهش داده و نیز بر ارتقاء سطح کیفی مهارت‌ها به ویژه در مراکز مهارت آموزی و مراکز فنی و حرفه‌ای می افزاید .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی تصریح کرد: توسعه مشاغل سبز و سازگار با محیط زیست به ویژه انرژ‌ی های تجدید ‌پذیر، پاک و خورشیدی، آموزش‌های فنی دیجیتالی از دیگرمواردی که به آن توجه شده است .
سپهری عنوان کرد: براساس ابلاغ رییس جمهوری، از این پس آموزش‌های مهارتی بیشتر برای جذب و بکارگیری نیروها و کارکنان به نسبت مدارک دانشگاهی مورد توجه قرار خواهد گرفت .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی مدارک دانشگاهی را در دوره کنونی پاسخگوی بازار کار و اشتغال ندانست و گفت: در حال حاضر جامعه نیز این موضوع را درک کرده و هم اکنون حجم دانشجویان مراکز آموزش عالی کاهش محسوسی دارد .
قوانین کسب و کار دیگر جوابگوی نیازهای روز نیست
سپهری اضافه کرد: قوانین و مقررات در رابطه با کار باید در کشور بر مبنای تغییرات کسب و کارهای نوین اصلاح شود زیرا این قوانین دیگر جوابگوی نیاز جامعه نیست .
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری در ادامه عنوان کرد: معلمین باید در آموزش و پرورش نقش تسهیل گر را برای دانش آموزان بازی و روحیه پرسشگری را در این قشر تقویت کنند
وی با بیان این که زمینه توسعه استارتاپ ها در دستور کار دولت قرار دارد،گفت: شرکت های برتر کنونی در جهان که بیشترین رشد و درآمدزایی را دارند اکنون در فضای مجازی فعال اند .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: تحولات سریعی در دنیای کنونی در حوزه بین المللی کار بوجود آمده که در دهه آینده تحولات سریعتر از دوره فعلی خواهد بود .
سپهری با بیان اینکه سال 2019 سالگرد یکصدمین سال تاسیس سازمان بین المللی کار است،ادامه داد: تشکل‌ها کارگری، کارفرمایی ، کارآفرینی و مدیران ما باید خود را برای تحولات در حوزه کسب و کار آماده کنند .
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری گفت: جوامع بشری به دلیل چهار موضوع فناوری و تکنولوژی،جهانی شدن،تغییرات آب و هوایی و تحولات دموکراتیک به سرعت در حال تغییر هستند و به همین تناسب شکل و ماهیت مشاغل نیز در حال تغییر است .
سپهری عنوان کرد: نسلی که در حال وارد شدن به بازار کار است نسبت به نسل های گذشته بسیار متفاوت تر است؛ نیاز به تغییر نحوه آموزش خصوصا در دانشگاه ها امری ضروری است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران در قائم شهر افتتاح شد

بستر توسعه مشاغل فرهنگی با تأسیس بنیاد توسعه فناوری‌های فرهنگی ایجاد می شود

صادرات 500 میلیون دلاری صنایع فرهنگی کشور در سال گذشته / پایه گذاری بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی بر پایه" پلتفرم " های فناوری های نوین

آغاز آئین رونمایی از بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد

اختصاص شعب ویژه تامین اجتماعی برای رسیدگی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان

بررسی تطبیقی شاخص های کسب و کار در صنایع استان زنجان و ترکیه

برگزاری نشست هماهنگی تنظیم و نظارت روابط کار در استان فارس

شاکرمی خبر داد: ارایه خدمات سامانه جامع روابط کار تا 22 بهمن ماه در سراسر کشور عملیاتی می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران: کافه‌های کارآفرینی محل اجماع صاحبان ایده‌ و جویندگان مشاغل نو است

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در زنجان

پرداخت 220 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: توسعه و بسط تعاونی ها در رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار ضروری است

به ریاست شجاعی برهان ؛ پنجمین جلسه «کمیته شفافیت» برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: اجرای سامانه جامع روابط کار امنیت، سلامت و شفافیت را ارتقا می دهد

مدیرکل تعاون, کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تاکید کرد: ضرورت توجه کارفرمایان به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه کارگری

یکصد کامیون کمک های اهدایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سیستان و بلوچستان اعزام شد

اعطای بیش از 200 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به منظور اشتغال 6151 نفر در ایلام

" بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی" افتتاح می شود

تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر اجرای نظام نامه ایمنی در صنایع نفت استان

بیش از 13 هزار نفر در استان فارس از بیمه بیکاری استفاده می کنند

20 درصد مانده اعتبارات اشتغال روستایی استان مرکزی به تعاون اختصاص یافت

گفت‌وگوی همشهری با احمد میدری، معاون وزیر کار درباره کارکردهای پایگاه اطلاعاتی «رفاه ایرانیان»

راه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی روابط کار در کرمان

پرداخت دو ماه مستمری به روستاییان و عشایر سیل‌زده سیستان و بلوچستان

ایلام رتبه پنجم کشوری اجرای طرح کارورزی را کسب کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تاکید کرد: ضرورت ایجاد مرکز نوآوری، سازماندهی و توسعه کسب و کارهای نوین در هرمزگان

ارسال کمک‌های صندوق بازنشستگی کشوری به مناطق سیل زده

رستمی ؛ جایگاه مدیریت منابع انسانی را تشریح کرد

صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده برای کشور است/ سالیانه 200 کیلو‌زهر نیش زنبور قابل استحصال است

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری: صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده برای کشور است/ سالیانه 200 کیلو زهر زنبور در کشور تولید می شود

شریعتمداری در آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری عنوان کرد: توسعه بخش کشاورزی با ابزار گسترش بازار ، مهارت افزایی و اتصال به بازارهای بین المللی + فیلم

آیین بهره برداری از نهاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت در صنعت زنبور داری با حضور وزرای کار و جهاد کشاورزی + فیلم

معاون سازمان امور استخدامی: ثبت تجارب بازنشستگان ضروری است

به دنبال شفافیت در تمام امور اداری و مالی هستیم

حساب‌های بانکی با اجازه خود افراد بررسی می‌شود / استعلام سیستمی انجام می شود نه سرکشی به حساب

کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کار منطقه 5 کشوری در اصفهان برگزار شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: این استان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی پیشتاز است

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کرد؛ تقدیر از پایان نامه های برتر در حوزه مطالعات فقر

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: توجه به روستا‌ها از راهبرد‌های اصلی دولت تدبیر و امید

کسب مجدد کرسی فدراسیون ورزش کارگری در مجمع کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران پس از 7 سال

تعاونی های لرستان صدرنشین جذب کارورز در کشور

آموزش بیش از 1800 نفر در پادگانهای آذربایجان غربی

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی : نشست تخصصی مدیران پشتیبانی و ذی حسابان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود

پناه در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس: جهاد امروز در صحنه تولید رقم می‌خورد / تامین اعتبار برای پروژه هایی با بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی در استان فارس

با حضور پناه : نشست تخصصی مدیران پشتیبانی و ذی حسابان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود

پرداخت تسهیلات به 4427 طرح اشتغال روستایی در آذربایجان غربی

32 هزار نفردوره آموزش فنی و حرفه‌ای در استان مرکزی ارایه شد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی همدان: سلامت جامعه کار و تولید در گروی سلامت روح و جسم کارگران است

7 کامیون کمک های مردم ارومیه به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ارسال شد