پیام خوزستان

آخرين مطالب

نشست "هم‌اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال" در استان فارس برگزار شد وزارت رفاه

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - نشست هم‌اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال با حضور محمدرضا سپهری رییس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری ،مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، کوشکی مدیر کل فنی حرفه ای استان فارس، تشکلات کارگری و کارفرمایی و تعاونگران و فعالان حوزه کار و تعاون استان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این نشست گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی دارای چندین جامعه هدف شامل کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان، تعاون‌گران و بیکاران هستند که آموزش دادن به این جامعه بسیار مهم و حیاتی است . سهراب مختاری در نشست هم اندیشی مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال با رویکرد آموزش و آینده کار اظهار کرد: با ارائه بخشنامه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر متمرکزکردن آموزش‌ها ، در این راستا بخش‌های تعاون، موسسه کار و تامین اجتماعی، مرکز تحقیقات وتعلیمات را درکنار قرار گرفته است .
مختاری ادامه داد: آموزش کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان، تعاون‌گران، بیکاران و همکاران با هدف راه‌اندازی یک دانشگاه آموزش و پژوهش تعاون، کار و رفاه با محوریت موسسه کار و تامین اجتماعی در فارس از برنامه های جدی این اداره کل در راستای یکپارچه سازی آموزش و پژوهش است و تلاش در راستای هم‌افزایی، ارائه طریق در اتاق فکر به جامعه هدف است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس تصریح کرد: نقش مهارت آموزی بسیار مهم و تاثیر‌گذار است و می تواند بسیاری از مشکلات فارغ التحصیلان را بر طرف و نیز افرادی که دارای مدرک هستند ولی مهارت لازم را برای کسب معاش ندارند تاثیرگذار باشد .
مختاری بیان کرد: توجه به بحث مهارت‌آموزی به ویژه مهارت آموزی کیفی که معطوف به نیاز اشتغال از سوی کارفرمایان، لازمه آن اشتغال به کار جوانان جویای کار به ویژه فارغ التحصیلان است .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: استان فارس در بخش مهارت آموزی و به ویژه دربخش کارورزی فارغ التحصیلان جایگاه بسیار خوبی دارد و در این راستا این استان در بخش کارورزی با 3 هزارو 732 نفر و لرستان با 3 هزار دویست نفر به ترتیب حائز رتبه نخست و دوم شدند .
مختاری ادامه داد: با احتساب رتبه نخست در بخش کارورزان نشان از تلاش کارفرمایان و فارغ التحصیلان با محوریت اداره تعاون و کار شهرستان‌ها و نیز فرمانداری‌ها برای اشتغال به کار فارغ التحصیلال بیکار که تجربه کار را نداشته‌اند بسیار مثبت است .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت: تبدیل شبکه آموزشی صدا وسیمای جمهوری اسلامی به مهارت، توان علمی و مهارتی را افزایش می‌هد .
سپهری افزود: قرارگرفتن کارآفرینان در چارچوب، برگزاری آموزش‌های مهارتی و نیز تبدیل مشاغل سنتی به نوین و نیز توجه به شیوه‌های نوین کارآموزی مهم‌ترین استراتژی و رویکرد موسسه کار و تامین اجتماعی است .
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: شیوه‌های نوین در مهارت آموزی، آسیب‌هایی که بر اقتصاد کشور وارد می‌شود را کاهش داده و نیز بر ارتقاء سطح کیفی مهارت‌ها به ویژه در مراکز مهارت آموزی و مراکز فنی و حرفه‌ای می افزاید .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی تصریح کرد: توسعه مشاغل سبز و سازگار با محیط زیست به ویژه انرژ‌ی های تجدید ‌پذیر، پاک و خورشیدی، آموزش‌های فنی دیجیتالی از دیگرمواردی که به آن توجه شده است .
سپهری عنوان کرد: براساس ابلاغ رییس جمهوری، از این پس آموزش‌های مهارتی بیشتر برای جذب و بکارگیری نیروها و کارکنان به نسبت مدارک دانشگاهی مورد توجه قرار خواهد گرفت .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی مدارک دانشگاهی را در دوره کنونی پاسخگوی بازار کار و اشتغال ندانست و گفت: در حال حاضر جامعه نیز این موضوع را درک کرده و هم اکنون حجم دانشجویان مراکز آموزش عالی کاهش محسوسی دارد .
قوانین کسب و کار دیگر جوابگوی نیازهای روز نیست
سپهری اضافه کرد: قوانین و مقررات در رابطه با کار باید در کشور بر مبنای تغییرات کسب و کارهای نوین اصلاح شود زیرا این قوانین دیگر جوابگوی نیاز جامعه نیست .
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری در ادامه عنوان کرد: معلمین باید در آموزش و پرورش نقش تسهیل گر را برای دانش آموزان بازی و روحیه پرسشگری را در این قشر تقویت کنند
وی با بیان این که زمینه توسعه استارتاپ ها در دستور کار دولت قرار دارد،گفت: شرکت های برتر کنونی در جهان که بیشترین رشد و درآمدزایی را دارند اکنون در فضای مجازی فعال اند .
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: تحولات سریعی در دنیای کنونی در حوزه بین المللی کار بوجود آمده که در دهه آینده تحولات سریعتر از دوره فعلی خواهد بود .
سپهری با بیان اینکه سال 2019 سالگرد یکصدمین سال تاسیس سازمان بین المللی کار است،ادامه داد: تشکل‌ها کارگری، کارفرمایی ، کارآفرینی و مدیران ما باید خود را برای تحولات در حوزه کسب و کار آماده کنند .
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارت های نهاد ریاست جمهوری گفت: جوامع بشری به دلیل چهار موضوع فناوری و تکنولوژی،جهانی شدن،تغییرات آب و هوایی و تحولات دموکراتیک به سرعت در حال تغییر هستند و به همین تناسب شکل و ماهیت مشاغل نیز در حال تغییر است .
سپهری عنوان کرد: نسلی که در حال وارد شدن به بازار کار است نسبت به نسل های گذشته بسیار متفاوت تر است؛ نیاز به تغییر نحوه آموزش خصوصا در دانشگاه ها امری ضروری است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زیستگاه‌های سمنان، مامنی برای گونه‌های در معرض انقراض

بی دفاع شدن شهرها در مقابل آلاینده ها و پسماندها در صورت تصویب طرح عدم پرداخت درآمد عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست

کشتی ایرانی خشایارشا آتش گرفت

لباس قرمز بر تن بورس های جهان

بورس معاملات امروز را صعودی آغاز کرد/ شاخص 1.5میلیون واحدی شد

حمایت یا مداخله؟

آغاز فعالیت اولین صندوق سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات

نرخ رسمی یورو افزایش و پوند کاهش یافت/قیمت دلار ثابت ماند

چرا خریداران سکه به قیمت‌های بازار بی‌اعتمادند؟

قیمت دلار به 28 هزار و 500 تومان کاهش یافت

آیا بورس در وضعیت خطرناکی است؟

یارانه معیشتی ساعت 24 فردا شب واریز می‌شود

جانشینان نفت در بودجه 99 / 3 راهکار دولت مشخص شد

قابلیت جالب و جدید اندروید 12 چیست؟

مرحله اول تزریق واکسن آنفلوآنزا در هندیجان اجرا شد

واحدهای آماده مسکن مهر ولی خالی از سکنه در شوشتر

رطوبت 82 درصدی در بستان

5 هکتار از منطقه حفاظت‌شده کرائی شوشتر در آتش سوخت

فلیمساز اندیمشکی برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌المللی ایتالیا شد

آخر هفته خوزستان، ابر و خاک و باد

تاخت‌وتاز کرونا در جنوب غرب خوزستان

گام های بلند شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در اصلاح ساختار

شریعتمداری: مجموعه دولت مدیون زحمات روحانیت است

رونمایی از سردیس شهید حاج قاسم سلیمانی در پیاده راه مشاهیر کیش

سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه فرودگاه کیش با حمایت های ملی

حمله خرس قهوه‌ ای به یکی از اهالی ورزقان

نواف آل‌ احمد الصباح، امیر جدید کویت شد

لحظه جنجالی مناظره؛ بایدن به ترامپ: خفه شو!

شهادت سه تن از پاسداران در نیکشهر

واکسن آنفلوآنزای ایرانی وارد بازار می‌ شود

فروشنده خانم برای لوازم آرایشی در قم الزامی شد

قیمت‌ های عجیب و غریب در بازار خودرو

تخم‌ مرغ 3 نرخی شد

لزوم افزایش دستمزد کارگران در سال آینده

بازداشت 2 عضو دیگر شورای شهر بوشهر

حمله به تیلور سویفت و خواننده های جوان!

جنجال های مشهورترین جایزه سینمایی جهان + عکس

درخشش شهاب حسینی و مینا وحید در آمریکا + عکس

ساعد هدایتی: هنوز طلبم از "شب های برره" و "قهوه تلخ" مهران مدیری را نداده اند!

ارتباط تلفنی شهردار منطقه 6 با شهروندان

قطعی‌شدن حضور 2 تیم هندبال خوزستان در لیگ برتر کشور

وزیر جدید صمت به خوزستان سفر می‌کند

اولین بمب ،ساعت 2:12 دقیقه آخرین روز تابستان

تخصیص سوخت کشت پاییزه در خوزستان بر اساس سطح زیرکشت

حرکت بین شهری و محله‌ای عزاداران اربعین حسینی در خوزستان ممنوع است

کارکنان نیروگاه سیکل گازی آبادان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند

فیلمساز اندیمشکی برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین المللی ایتالیا شد

نخستین واحد تولیدی فیلترهای پیشرفته تصفیه آب خوزستان بهره برداری شد

ورود تهران به بهار شهرنشینی

ردیف بودجه ساخت میدانگاه ها افزایش می یابد