پیام خوزستان

آخرين مطالب

از دی کاپریو تا رامی مالک: بازیگران مرد برنده اسکار در دهه اخیر فرهنگي

از دی کاپریو تا رامی مالک: بازیگران مرد برنده اسکار در دهه اخیر
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - هالیوود ریپورتر در گزارشی به بررسی و معرفی بازیگرانی پرداخت که در دهه گذشته موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار شدند
جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار در دهه اخیر
به نقل از هالیوود ریپورتر، جف بریجز، لئوناردو دی‌کاپریو، کریستین بیل، دنیل دی لوئیس، متیو مک کانهی و جی. کی. سیمونز از جمله بازیگرانی هستند که در دهه اخیر موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری در دهه اخیر شده‌اند.
کریستوف واتس و ماهرشالا علی، هر کدام دو جایزه (در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد) از آکادمی اسکار دریافت کرده اند. دو جایزه والتس به خاطر نقش آفرینی در فیلم‌های تارانتینو یعنی «حرامزاده‌های لعنتی» و «جنگوی زنجیر گسسته» است و این در حالی است که ماهرشالا علی در فاصله سه سال برای فیلم «مهتاب» به کارگردانی جنکینز و «کتاب سبز» پیتر فارلی دو جایزه خود را دریافت کرده است.
بیشتر بدانید : برگزیده های اسکار در یک دهه اخیر + عکس
تمامی برندگان اسکار بازیگری را می‌توانید در لیست زیر مشاهده کنید. سالی که در مقابل نام‌ها نوشته شده تاریخ ساخت فیلم‌ها نبوده و به زمان دریافت جایزه و برگزاری آکادمی اسکار اشاره می‌کند.
جف بریجز / دل دیوانه/ بازیگر اصلی 2010
جف بریجز اولین بار در سال 1972 برای نقش آفرینی در «آخرین نمایش فیلم» و دومین بار هم با فیلم سینمایی «رعدوبرق» با نقش آفرینی کلینت ایستوود توانست نامزدی در اسکار را تجربه کند. اولین نامزدی او به عنوان بازیگر نقش اصلی سال 1985 رقم خورد. سال 2010 بریجز توانست برای فیلم دل دیوانه موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شود. سالی که جرج کلونی، کالین فرث، مورگان فریمن و جرمی رنر نامزد دریافت جایزه بودند.
کریستوفر والتس/ حرامزده‌های لعنتی/ بازیگر مکمل 2010
کریستوف والتس پیش از نقش آفرینی در لباس یک فرمانده نازی در «حرامزاده‌های لعنتی» کوئنتین تارانتینو، کارنامه بلند بالایی در سریال‌های اروپایی دارد. او تنها دوبار نامزد اسکار شده و هر دو را دریافت کرده است. رقبای او در این بخش مت دیمون، وودی هارلسون، کرستوفر پلامر و استنلی توچی بودند.
کالین فرث/ سخنرانی پادشاه/ بازیگر اصلی 2011
او پیش از اولین نامزدی خود در اسکار با فیلم سینمایی «یک مرد تنها» در فیلم‌های سینمایی زیادی بازی کرده بود. کالین فرث سال بعد توانست برای فیلم سینمایی «سخنرانی پادشاه» به کارگردانی تام هوپر جایزه اسکار را دریافت کند. این فیلم جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی را هم دریافت کرده بود. او برای این جایزه با خاویر باردام، جف بریجز، چجسی آیزنبرگ و جیمز فرانکو رقابت داشت.
کریستین بیل/ مبارز / بازیگر مکمل 2011
کریستین بیل با فیلم‌های سینمایی «زنان کوچک» و «پرتره یک زن» موفق بود و با فیلم‌های «ماشین‌چی» و «شوالیه تاریکی» به شهرت رسید که همگی قبل از دریافت جایزه اسکار در سال 2011 بودند. او این جایزه را برای فیلم «مبارز» به کارگردانی دیوید راسل دریافت کرد. جان هاوکز، جرمی رنز، مارک رافلو و جفری راش رقبای او بودند.
ژین دوژاردن/ آرتیست / بازیگر اصلی 2012
ژین دوژاردن بازیگر فرانسوی جایزه بهترین بازیگری خود را با فیلم «آرتیست» به کارگردانی مایکل آزاناویسوس دریافت کرد. او در فیلم‌های سینمایی «گرگ وال استریت»، «یک افسر و یک جاسوس» بازی کرده است. او فاتح رقابت با دمیان بیچیر، جرج کلونی، گری اولدمن و برد پیت بود.
کریستوفر پلامر / تازه کار‌ها / بازیگر مکمل 2012
فعالیت حرفه‌ای پلامر به دهه 50 میلادی باز می‌گردد، او برای نخستین بار در سال 1959 نامزد جوایز امی شد. اولین نامزدی او در گلدن گلوب هم با فیلم «تراژدی آمریکایی» در سال 2001 رقم خورد. او در نهایت سال 2012 جایزه اسکار دریافت کرد و بعد از آن هم یک بار دیگر نامزد این جایزه شد. جونا هیل، کنت برانا، مکس وُن سیدو و نیک نولتی رقبای او برای دریافت این جایزه بودند.
دنیل دی لوئیس / لینکلن / بازیگر اصلی 2013
دی لوئیس، سومین جایزه اسکار را با فیلم سینمایی «لینکلن» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ دریافت کرد تا او به یکی از پنج بازیگر زن و مرد و تنها بازیگر مردی که که توانسته سه بار جایزه بازیگر اصلی مرد را دریافت کند، تبدیل شود. بردلی کوپر، هیو جکمن، واکین فینیکس و دنزل واشنگتن برای دریافت جایزه با او رقابت می‌کردند.
کریستوف والتس / جنگوی زنجیر گسسته/ بازیگر مکمل 2013
والتس پس از دریافت اولین جایزه با فیلم «حرامزاده‌های لعنتی» با «جنگوی زنجیر گسسته» به شکار دومین اسکار خود رفت. او برای هر دو فیلم تارانتینو برنده گلدن گلوب نیز شده است. او برای دریافت این جایزه بازیگران سر سختی مثل رابرت دنیر، آلان ارکین، تامی لی جونز و سیمور هافمن را شکست داد.
متیو مک کانهی / باشگاه خریداران دالاس / بازیگر اصلی 2014
مک کانهی برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی «باشگاه خریداران دالاس» در نقش یک فرد مبتلا به بیماری ایدز جایزه اش را دریافت کرد. این فیلم نامزد بهترین فیلم سال نیز شده بود. او پس از آن با نقش آفرینی در سریال «کاراگاه حقیقی» نامزد گلدن گلوب شد و در «میان ستاره ای» نولان خوش درخشید. از بازیگران مهمی که در آن سال نامزد بودند می‌توان به لئوناردو دی کاپریو و کریستین بیل اشاره کرد.
جرد لتو / باشگاه خریداران دالاس / بازیگر مکمل 2014
او پیش از اسکار کارنامه درخشانی دارد و برای فیلم باشگاه خریداران موفق به دریافت جایزه شد. او پس از دریافت این جایزه در نقش شخصیت تبهکار و معروف دنیای دی سی یعنی جوکر نقش آفرینی کرد. جونا هیل، مایکل فاسبندر و بردلی کوپر از رقبای او بودند.
ادی ردمین/ تئوری همه چیز / بازیگر اصلی 2015
ردمین پیش از دریافت جایزه اسکار برای فیلم سینمایی تئوری همه چیز در نقش استیون هاوکینز در فیلم‌های مشهوری از جمله «بی نوایان» نقش آفرینی کرده بود. این اثر نامزد بهترین فیلم سال هم شده است. استیون کارل، بردلی وپر، بندیکت کمبربچ و مایکل کیتون نامزد‌های دیگر این بخش بودند.
جی کی سیمونز / ویپلش / بازیگر مکمل 2015
این فیلم برنده بهتری تدوین، میکس صدا شده بود و در بخش‌های بهترین فیلم و فیلمنامه نامزد شد. سیمونز برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر مکمل را نیز دریافت کرد. رابرت دوال، اتن، ادوارد نورتون و مارک رافلو نامزد‌های دیگر این بخش در سال 2015 بودند.
لئوناردو دی کاپریو/ از گور برخاسته / بازیگر اصلی 2016
لئوناردو دی کاپریو نخستین نامزدی خود در اسکار را با فیلم «چه چیزی گیلبرت گریبچ را آزار می‌دهد» دریافت کرد. او با فیلم‌های سینمایی «تایتانیک» و «اگر میتوانی من را بگیر» نامزد گلدن گلوب شد و با «هوانورد» توانست آن را دریافت کند. او با فیلم «رفتگان» و «الماس خونین» باز هم نامزد اسکار شد و چهارمین ناکامی خود را با فیلم «گرگ وال استریت» تجربه کرد. رقبای او برای درافت اسکار سال2016 مت دیمون، برایان کرانسون، مایکل فاسبندر و ادی ردماین بودند.
مارک رایلنس / پل جاسوس‌ها / بازیگر مکمل 2016
او برای سریال «تالار گرگ» هم جایزه امی و هم گلدن گلوب را دریافت کرد و بعد از آن هم برای نقش آفرینی در «پل جاسوس ها» اسپیلبرگ جایز اسکار برد. این فیلم در پنج بخش دیگر هم نامزد شده بود. کریستین بیل، تام هاردی، مارک رافلو و سیلوستر استالون نامزد‌های این بخش بودند.
کیسی افلک / منچستر کنار دریا/ بازیگر اصلی 2017
او در فیلم‌های سینمایی «ویل هانتیگ خوب»، «یازده، دوازده و سیزده یار اوشن» نقش آفرینی کرد و اولین نامزدی خود در اسکار را با فیلم «قتل جسی جیمز به‌دست رابرت فورد بزدل» رقم زد. او قبل از دریافت جایزه اسکارش برای فیلم منچستر کنار دریا در فیلم ««میان ستاره‌ای» بازی کرده بود. رقبای او اندرو گارفیلد، رایان گاسلینگ، ویگو مورتنسن و دنزل واشگنتن بودند.
ماهرشالا علی / مهتاب / بازیگر مکمل 2017
ماهرشالا علی اولین جایزه اسکارش را با فیلم سینمایی «مهتاب» به کارگردانی بری جنکینز دریافت کرد. این فیلم سه جایزه دیگر از جمله بهترین فیلم را نیز دریافت کرد. بعد از بردن اولین اسکارش او دومین جایزه اسکارش را هم به عنوان نقش مکمل در فیلم «کتاب سبز» دریافت کرد. او برای دریافت این جایزه جف بریجز، لوکاس هجز، دِو پاتل و مایکل شانون را شکست داد.
گری اولدمن/ تاریکترین ساعت/ بازیگر اصلی 2018
گری اولدمن و کارنامه حرفه‌ای به دهه هشتاد میلاد و دریافت جایزه امی باز می‌گردند. او اولین بار با فیلم سینمایی «بندزن خیاط سرباز جاسوس» نامزد اسکار شد. در سال 2018 با نقش آفرینی در لباس چرچیل در فیلم سینمایی «تاریکترین ساعت» اولین جایزه اش را دریافت کرد. تیموتی شالامی، دنی دی لوئیس، دنیل کالویا و دنزل واشنگتن نامزد‌های این جوایز بودند.
سم راکول/ سه بیلورد خارج از ابینگ میزوری/ بازیگر مکمل 2018
فیلم سینمایی سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، به کارگردانی مارتین مک دونا دو جایزه اسکار برد که یکی از آن‌ها به راکول رسید. او همچنین برای فیلم سینمایی «معاون» نامزد اسکار شد. او امسال در دو فیلم سینمایی «خرگوش جوجو» و «ریچارد جول» نقش آفرینی کرده است. ویلم دفو، وودی هارلسون، ریچارد جکینز و کریستوفر پلامر مدعیان دریافت این جایزه بودند.
رامی مالک / حماسه کولی / بازیگر اصلی 2019
رامی مالک پیش از معرفی شدن با سریال «آقای ربات» در فیلم‌هایی همچون شب در موزه و سریال آرام نقش آفرینی کرده است. او در نقش فردی مرکوری در فیلم سینمایی حماسه کولی یا بوهیمین راپسودی موفق به کسب اسکار و گلدن گلوب شد. او از زمان برنده شدن در اسکار تنها در فیلم‌های «دولیتل» و «زمانی برای مردن نیست» نقش آفرینی کرده است.
ماهرشالا علی/ کتاب سبز / بازیگر مکمل 2019
ماهرشالا علی سال 2016 برای فیلم «مهتاب» جایزه اسکار دریافت کرده بود و این دومین جایزه وی محسوب می‌شود. او پس از این جایزه در انیمیشن «مرد عنکبوتی» و فیلم «آلیتا: فرشته جنگ» نقش آفرینی کرد. آدام درایور، سم الیوت، ریچارد‌ای گرانت و سم راکول توسط این بازیگر از کسب اسکار باز ماندند.
بیشتر بدانید : اسامی برندگان اسکار 2019 اعلام شد
بیشتر بدانید : واکنش جالب برندگان اسکار 2015
بیشتر بدانید : برندگان اسکار 2018 +تصاویر
بیشتر بدانید : به یادماندنی ترین صحنه ها در مراسم اسکار 2019
منبع: yjc.ir


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیانسه، دمی لواتو و بیلی ایلیش در مراسم جوایز گرمی 2020 + تصاویر

شوک هالیوود از مرگ بسکتبالیست برنده اسکار!

توضیحات معاون میراث فرهنگی خوزستان درباره خیابان «شارع الشیوخ» اهواز

دختری که جوایز گرمی 2020 را درو کرد + عکس

آخرین وضعیت استاد شجریان در بیمارستان!

عذرخواهی "سلما هایک" برای تبلیغ رمان جنجالی

ماجرای ممنوع التصویر بودن "گامنو" خواننده خندوانه چه بود؟

نرگس آبیار تا فریدون جیرانی و سعید راد : داوران جشنواره فیلم فجر 98 + عکس

سام درخشانی و پژمان جمشیدی اسلحه به دست "در خوب بد جلف2" + عکس

ادای دین ستاره های هاکی ایران، به مردم بلوچستان + عکس

نقد یا ارزشیابی ترجمه؟

جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر در دزفول برگزار می‌شود

گریم عجیب مهران احمدی در پایتخت 6 + عکس

بزرگ ترین هدیه به بازیگر نقش وارش: هنوز هیجان زده ام + عکس

معرفی برگزیدگان دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی

چند طرح از خوزستان در میان موفق‌ترین تجارب مرمت بناهای تاریخی کشور

فیلم چالش برانگیز جشنواره فجر 98 + عکس

جای خالی فضای تخصصی حوزه کودک در نمایشگاه کتاب خوزستان

زنان شکارچی سیمرغ فجر: بازیگرانی که بیش از یک سیمرغ گرفتند + عکس

اتهام سنگین مهناز افشار به محسن تنابنده! + عکس

درخشش خبرگزاری مهر در سوگواره‌ مطبوعات اربعین حسینی

بازداشت خواننده لس آنجلسی در تهران! سامان کیست؟ + عکس

دل نوشته بهروز وثوقی برای بازگشت به ایران + عکس

رده بندی سنی جشنواره فجر هشدار است، نه اجبار!

مهم ترین اخبار جشنواره تئاتر فجر 98

مصطفی رحماندوست به سکسیم متهم شد! + متن شعر

نحوه واگذاری فیش‌های حج در سامانه حج و زیارت

رونمایی از 2 کتاب ادبی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان

برهنگی واژگانی و کم‌حرفی از محرزترین ویژگی‌های آثار مینی‌مالیسم است

گریم دیدنی پانته آ پناهی ها در"خروج" حاتمی کیا + عکس

هنر و رسانه از ابزارهای اصلی فعالیت محور مقاومت هستند

واکنش شهرداد روحانی به حواشی ارکستر سمفونیک + عکس

جنجال ارکستر سمفونیک تهران/ فرار شهرداد روحانی از ایران!

سریال های جذاب 2020 که مشتاقانه منتظرشان هستیم + عکس

برگزیدگان مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» تقدیر شدند

برگزاری مسابقه عکس «آن سوی واقعه» در سطح بین‌المللی

میلیونر شو ایرانی با اجرای بهنوش بختیاری + عکس

بازیگرانی که با کمتر از 20 دقیقه بازی، نامزد یا برنده اسکار شدند + عکس

سام درخشانی با چهره خنده دار و دیدنی در خوب بد جلف 2 + عکس

کتاب «پرنده در آستین» رونمایی شد

نشست ادبی با موضوع شعر در اهواز برگزار شد

شهاب حسینی در نامه اش به روحانی چه نوشت؟ + عکس

چرا ترانه علیدوستی به دادسرا احضار شد؟ + عکس

آیت الله جزایری:مردم به جای مطالعه سرگرم فضای مجازی شده‌اند

تربیت در تدوین طرح ارتقابخشی به شاخص‌های آموزش و پرورش ضروری است

تازه‌های نشر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در نمایشگاه کتاب

مدارس نوبت عصر بخش سوسن و دهدز تعطیل شد

خریدوفروش قانونی فیش حج تمتع و عمره درسامانه «تشرف» امکان‌پذیر شد

بهترین کمپانی های انیمیشن سازی دنیا + عکس

خانواده ثروتمند با پوششی عجیب در سریال لاکچری + عکس