پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس: توزیع مناسب ثروت در جامعه در گروی توجه ویژه به بخش تعاون است وزارت رفاه

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: اگر بخواهیم توزیع مناسب ثروت در جامعه صورت بگیرد باید توجه ویژه ای به بخش تعاون شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، کارگروه اشتغال شهرستانهای سپیدان و بیضاء باحضور مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ،خادم نماینده مردم شهرستان های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی ،جوادی جهرمی فرماندار شهرستان سپیدان، همتی فرماندار بیضا، هوشمندی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان و سایر اعضا کارگروه اشتغال شهرستان به منظور بررسی و تحلیل مسائل مرتبط با حوزه تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان سپیدان برگزار شد.
در این جلسه، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اشتغال و تسهیلات واگذاری به متقاضیان و برنامه های این اداره کل در راستای افزایش اشتغال گفت: با توجه به اقدامات موثر انجام شده در سطح شهرستان،هر چند نرخ بیکاری این شهرستان کاهش پیدا کرده ولیکن در رتبه شانزدهم در استان فارس قرار گرفته است که در این زمینه بایستی براساس برنامه های إبلاغی ملی واستانی کارگروه اشتغال استان تلاش بیشتری در هر دو شهرستان صورت بگیرد و انتظارات استانی بویژه برنامه ابلاغی استاندار محترم در خصوص اشتغال برآورده شود .
وی با اشاره به مبلغ تسهیلات رفع موانع تولید ،پرداختی توسط بانک ها از ابتدای سال 95 تا کنون به مبلغ 631 هزار و 504 میلیارد ریال گفت: با اقدامات موثر در شهرستان تاکنون جهت 726 نفر توسط بخش خصوصی و تعاونیها و با هدایت وحمایت دستگاه های اجرایی شهرستانی اشتغال ایجاد و ثبت شده است.که در این رابطه عملکرد تمامی دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی وانقلابی و نظام بانکی هم باید درسامانه رصد اشتغال ثبت شود .
مختاری با تحلیل عملکرد انجام شده در حوزه کاروزی فارغ التحصیلان،مهارت آموزی ،اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر و تشکیل تعاونیهاگفت : شهرستان های سپیدان و بیضا دارای جمعیت 27 هزار و 602 نفر شاغل و حدود 3500 نفر بیکار دارد که امیدواریم تا پایان سال با توجه ظرفیتهای قانونی اشتغالزا در سال جاری عملکرد بهتری نسبت به سال های گذشته درسطح شهرستان سپیدان و بیضا شاهدباشیم .
وی با تاکید بر اهمیت افزایش سرمایه های اجتماعی گفت: ضرورت دارد دستگاههای دولتی عملکردهای خود را به اطلاع مردم برسانند و یکی از وظایف کارگزاران نظام افزایش سرمایه اجتماعی است .
مختاری گفت: همراهی مجموعه دستگاههای اجرایی،بانکها،مجلس و مردم در کناریکدیگر در این شهرستان می تواند ظرفیتهای بالقوه موجود را به فرصتهای مناسبی تبدیل کند و موفقیت های حاصل شده در حوزه اشتغال نسبت به سایر استان ها ناشی از تلاش مردم و حاکمیت و توجه به برنامه های إبلاغی استاندار و فرمانداران و همراهی فعالین اقتصادی است .
وی گفت :دهیاری های سپیدان و بیضا می توانند بهترین منبع برای تامین سرمایه شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان باشند .
مختاری بیان کرد: در همین راستا اولویت های کارگروه های اشتغال و اقتصاد مقاومتی ضروری است در دستور کار ویژه فرمانداران شهرستان های سپیدان و بیضا قرار گیرد و مراتب تا بهمن ماه به استانداری و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام شود .
در ادامه فرماندار سپیدان در این جلسه با اشاره به آمار 12 درصدی بیکاران شهرستان های سپیدان و بیضا،اظهار کرد: علی رغم ظرفیت های بالقوه و بالفعل فراوانی که در دو شهرستان سپیدان و بیضا وجود دارد و علی رغم اینکه ما قطب تولید بسیاری از محصولات کشاورزی و باغی هستیم و رتبه سوم صنعت فارس را به خود اخصاص داده ایم و قطب گردشگری جنوب کشور محسوب می شویم اما متاسفانه در حوزه اشتغال هنوز ضعف و خلاء وجود دارد که می طلبد یک عزم ،اراده ،جدیت واهتمام مضاعفی در استفاده از ظرفیت های موجود داشته باشیم .
جمال جوادی جهرمی در ادامه با بیان اقدامات صورت گرفته در حوزه جذب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر در شهرستان،تصریح کرد:به رغم همه مشکلات و تنگناهایی که وجود داشت با حمایت دولت و استاندار سهم شهرستان های سپیدان وبیضا از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 12 میلیارد و 500 میلیون بود که با پیگیری و ارتباط گیری خوبی که به وجود آمد این رقم به 19 میلیارد و 200 میلیون تومان افزایش یافت که موجب شد یک رشد 58 درصدی در اختصاص اعتبارات حاصل شود و در مجموع 59 طرح به بانک ها معرفی شدند که تعداد اشتغال ناشی از این 59 طرح 505 نفر پیش بینی شده بود که طی بررسی و پایش های صورت گرفته همه محقق شده است .
نماینده عالی دولت در سپیدان سهم شهرستان را از محل اعتبارات فراگیر 19 میلیارد تومان عنوان کرد وافزود:ما 48 طرح را به بانک ها معرفی کردیم که از این تعداد 9 طرح توسط بانک ها پذیرفته شد و منجر به پرداخت 3 میلیارد و 900 میلیون تومان شد و در نهایت با اجرای این طرح ها 41 نفر مشغول به کار شدند .
رئیس کارگروه اشتغال سپیدان در پایان خاطر نشان کرد: ما در کنار استفاده از این حمایت دولت به عنوان تسهیلات اشتغال روستایی وفراگیر توانستیم بنا به توصیه استاندار محترم و با تلاش و همکاری اعضا کارگروه اشتغال شهرستان های سپیدان وبیضا 746 ظرفیت شغلی جدید در واحدها ،کارگاه ها،صنایع واحدهای مستقر در شهرستان ایجاد کنیم .
در پایان این جلسه از سوی سهراب مختاری مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی فارس از جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان،ابراهیم هوشمندی رئیس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی سپیدان، سمیه امینی کارشناس فرمانداری سپیدان و مقبل کارشناس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی سپیدان با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.
همچنین در سفر یکروزه مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس به شهرستان های سپیدان و بیضا هماهنگی های لازم برای ایجاد نمایندگی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان بیضا بعمل آمد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زیستگاه‌های سمنان، مامنی برای گونه‌های در معرض انقراض

بی دفاع شدن شهرها در مقابل آلاینده ها و پسماندها در صورت تصویب طرح عدم پرداخت درآمد عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست

کشتی ایرانی خشایارشا آتش گرفت

لباس قرمز بر تن بورس های جهان

بورس معاملات امروز را صعودی آغاز کرد/ شاخص 1.5میلیون واحدی شد

حمایت یا مداخله؟

آغاز فعالیت اولین صندوق سرمایه گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات

نرخ رسمی یورو افزایش و پوند کاهش یافت/قیمت دلار ثابت ماند

چرا خریداران سکه به قیمت‌های بازار بی‌اعتمادند؟

قیمت دلار به 28 هزار و 500 تومان کاهش یافت

آیا بورس در وضعیت خطرناکی است؟

یارانه معیشتی ساعت 24 فردا شب واریز می‌شود

جانشینان نفت در بودجه 99 / 3 راهکار دولت مشخص شد

قابلیت جالب و جدید اندروید 12 چیست؟

مرحله اول تزریق واکسن آنفلوآنزا در هندیجان اجرا شد

واحدهای آماده مسکن مهر ولی خالی از سکنه در شوشتر

رطوبت 82 درصدی در بستان

5 هکتار از منطقه حفاظت‌شده کرائی شوشتر در آتش سوخت

فلیمساز اندیمشکی برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌المللی ایتالیا شد

آخر هفته خوزستان، ابر و خاک و باد

تاخت‌وتاز کرونا در جنوب غرب خوزستان

گام های بلند شستا و صندوق بازنشستگی کشوری در اصلاح ساختار

شریعتمداری: مجموعه دولت مدیون زحمات روحانیت است

رونمایی از سردیس شهید حاج قاسم سلیمانی در پیاده راه مشاهیر کیش

سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه فرودگاه کیش با حمایت های ملی

حمله خرس قهوه‌ ای به یکی از اهالی ورزقان

نواف آل‌ احمد الصباح، امیر جدید کویت شد

لحظه جنجالی مناظره؛ بایدن به ترامپ: خفه شو!

شهادت سه تن از پاسداران در نیکشهر

واکسن آنفلوآنزای ایرانی وارد بازار می‌ شود

فروشنده خانم برای لوازم آرایشی در قم الزامی شد

قیمت‌ های عجیب و غریب در بازار خودرو

تخم‌ مرغ 3 نرخی شد

لزوم افزایش دستمزد کارگران در سال آینده

بازداشت 2 عضو دیگر شورای شهر بوشهر

حمله به تیلور سویفت و خواننده های جوان!

جنجال های مشهورترین جایزه سینمایی جهان + عکس

درخشش شهاب حسینی و مینا وحید در آمریکا + عکس

ساعد هدایتی: هنوز طلبم از "شب های برره" و "قهوه تلخ" مهران مدیری را نداده اند!

ارتباط تلفنی شهردار منطقه 6 با شهروندان

قطعی‌شدن حضور 2 تیم هندبال خوزستان در لیگ برتر کشور

وزیر جدید صمت به خوزستان سفر می‌کند

اولین بمب ،ساعت 2:12 دقیقه آخرین روز تابستان

تخصیص سوخت کشت پاییزه در خوزستان بر اساس سطح زیرکشت

حرکت بین شهری و محله‌ای عزاداران اربعین حسینی در خوزستان ممنوع است

کارکنان نیروگاه سیکل گازی آبادان خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند

فیلمساز اندیمشکی برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین المللی ایتالیا شد

نخستین واحد تولیدی فیلترهای پیشرفته تصفیه آب خوزستان بهره برداری شد

ورود تهران به بهار شهرنشینی

ردیف بودجه ساخت میدانگاه ها افزایش می یابد