پیام خوزستان

آخرين مطالب

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور امضا شد وزارت رفاه

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور امضا شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - تفاهم نامه همکاری بین «دانشگاه آزاد اسلامی» و «سازمان بهزیستی کشور» با هدف استفاده از توانایی های علمی و توسعه همکاری های آموزشی ، تحقیقاتی و فناوری امضا شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه همکاری بین «دانشگاه آزاد اسلامی» و «سازمان بهزیستی کشور» با هدف استفاده از توانایی های علمی و توسعه همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در جهت استمرار ارتباط سازمان یافته بین دانشگاه و سازمان بهزیستی به منظور برطرف کردن نیازهای متقابل، با حضور « وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور»، " محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی» و جمعی از معاونین سازمان بهزیستی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی در ساختمان مرکزی این دانشگاه امضا شد.
وحید قبادی دانا معاون وزیر تعاون و رییس سازمان بهزیستی کشور درمراسم امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه در حال حاضر 32 هزارو 500 دانشجو تحت پوشش بهزیستی در دانشگاهها تحصیل می کنند، گفت: 16 هزار نفر از این تعداد دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند که حدود نیمی از این تعداد افراد دارای معلولیت هستند.
وی با اشاره به این که بقیه دانشجویان نیز از بعد حمایت اجتماعی تحت پوشش بهزیستی هستند، افزود: در سالهای گذشته دانشگاه آزاد اسلامی براساس تفاهم نامه هایی که با سازمان بهزیستی داشتند همکاری های خوبی صورت گرفت که امسال به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت از دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شد.
وی بیان کرد: در گذشته ثبت نام دانشجویان بصورت مکانیزه نبود و دانشجویان می بایست به صورت حضوری به دانشگاهها در سراسر کشور مراجعه می کردند اما امروز با امضای این تفاهم نامه موانع موجود بر سر راه آنها برداشته خواهد شد.
تخفیف 25 درصدی برای شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی
رییس سازمان بهزیستی همچنین خاطرنشان کرد : براساس توافق قبلی، دانشگاه آزاد اسلامی 20 درصد تخفیف برای شهریه دانشجویان در نظر گرفته بود که امروز این مبلغ به 25 درصد تخفیف افزایش پیدا کرد. همچنین قراراست از این پس پرداخت شهریه ها به صورت متمرکز از سوی سازمان بهزیستی به دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور پرداخت شود که این امر موجب می شود تا رابطه مالی در واحدهای این دانشگاه در استانها مرتفع شود.
وی با بیان اینکه تفاهم نامه کنونی علاوه بر جنبه دانشجویی ، ثبت نام و تحصیل افراد تحت پوشش به موضوعات آموزشی تسری پیدا می کند گفت : درموضوعات آموزشی می توان دوره های آموزشی مختلف بصورت همکاری مشترک یا درحوزه پژوهشی، فعالیت هایی که می تواند بطورمشترک در قالب طرحها ، همایش ها و حتی موضوعاتی مثل طراحی و ساخت تجهیزات توانبخشی با توجه به فعالیت های خوبی که در حوزه های دانشجویی و هیات علمی این دانشگاه انجام می شود شکل بگیرد.
قبادی دانا تصریح کرد : در حوزه دانشجویی نیز موضوع مناسب سازی محیط تحصیلی با استفاده ازظرفیت دانشگاه فرشتگان مد نظر ما بوده که این پروژه که بعنوان یک نهضت ملی است در این دانشگاه پیاده و اجرایی شود تا براساس آن افراد دارای معلولیت دسترسی مناسب و شرایط برابر برای تحصیل داشته باشند.
شناسایی دانشجویان نخبه بهزیستی و جذب آنها درهیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی
وی شناسایی دانشجویان نخبه تحت پوشش این سازمان در این دانشگاه ، به منظور حمایت آنها برای فعالیت های آموزشی و پژوهشی و تأسیس رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز سازمان را از دیگر موضوعاتی دانست که قرار است براساس این تفاهم نامه محقق شود.
وی در ادامه همچنین خاطرنشان کرد : براساس این تفاهم نامه زمینه و شرایط لازم برای دانشجویان تحت پوشش در خصوص خوابگاه ، اخذ وام و غیره از سوی این دانشگاه فراهم خواهد شد. در حوزه فناوری نیز قراراست تبادل اطلاعات آماری و استفاده از منابع موجود برای هر دو طرف برقرار شود.
رییس سازمان بهزیستی با ابراز خرسندی از اینکه در تفاهم نامه ، بندهایی برای جذب افراد نخبه دارای معلولیت وتحصیل کرده بعنوان اعضای هیات علمی یا کارمندان این دانشگاه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سعی خواهد شد تا درچار چوب ضوابط و مقررات امکانت مناسبی برای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک دانشگاه احتماعی درحوزه مهدهای کودک ، مراکز مشاوره و سالمندان روان سازی وفراهم شود .
ضرورت حفظ منزلت و شان دانشجویان تحت پوشش بهزیستی
قبادی دانا، با بیان اینکه مدت زمان اجرای این تفاهم نامه 4 سال خواهد بود افزود: امیدواریم بندهای مختلف آن به درستی عملیاتی و اجرا شود.
وی با ابراز نگرانی از فاصله زمانی بین این تفاهم نامه با تفاهم نامه و شیوه نامه قبلی و احتمال ایجاد اختلال در روند کار دانشجویان تحت پوشش ، از رییس دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا با صدور بخشنامه برای واحدهای این دانشگاه درسطح کشورمنزلت و شان دانشجویان بهزیستی حفظ شود.
وی در خصوص بدهی سازمان بهزیستی به دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت : مبلغ بدهی در حساب این سازمان موجود است و انشالله ساز وکارهای لازم برای پرداخت انجام شود.
با بسترسازی برنامه های علمی می توان مشکلات علمی سازمان بهزیستی را رفع کرد
محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه هدف از امضای این تفاهم نامه توسعه همکاری با سازمان بهزیستی است گفت : طی یک سال گذشته این دانشگاه در دو زمینه خاص فعالت کرده که یکی از آن در زمینه عمومی مخاطبین سازمان بهزیستی و این دانشگاه بوده است که همکاری های خوبی تاکنون صورت گرفته است .
وی افزود: نکته دوم توجه این دانشگاه به اقشار خاص مثل جامعه ناشنوایان بوده که تاکنون آموزش عالی به این موضوع نپرداخته ولی این دانشگاه با رویکرد صرفا اجتماعی بر روی این مجموعه مخاطبین تمرکز وسرمایه گذاری کرده است.
وی خاطر نشان کرد: از آذرماه امسال نیز طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی عملیاتی شده است که براساس آن روزانه 30 پایان نامه در بستر نظام موضوعات پژوهشی افزوده و در سامانه طرح پایش این دانشگاه ثبت می شود که یکی از این موضوعات مربوط به آسیب های اجتماعی است .
وی یادآورشد: با بسترسازی برنامه های علمی می توان مشکلات علمی سازمان بهزیستی را رفع کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:رضایتمندی مردم بالاترین اثرگذاری را در ارتباطات اجتماعی ایفا می کند

کشتی‌گیران ناشنوای آذربایجان‌غربی 2 مدال کشوری کسب کردند

اختصاص 1000 میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به مناطق آسیب دیده از سیل سیستان و بلوچستان

مدیر کارآفرینی و اشتغال گلستان: 74 درصد متقاضیان کار فاقد مهارت هستند

تقدیر کانون بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور از شریعتمداری

مجمع انتخاباتی هیات ورزش های کارگری استان گیلان برگزار شد

تشکیل 73 تعاونی جدید در آذربایجان غربی

مدیرکل بهزیستی ایلام: مردم با خودمراقبتی به خود و جامعه کمک کنند

مجوز چهاردهمین شتاب دهنده خراسان رضوی در زمینه های دام، طیور، شیلات و کشاورزی صادر شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: شفافیت و سهولت از مهمترین دستاورد سامانه هوشمند تعاون است

88 درصد تسهیلات روستایی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

نهمین جلسه‌ هیات نظارت برآموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد استان زنجان برگزار شد

میانگین رسیدگی به شکایات کارگری و کارفرمایی در اردبیل به زیر 10 روز رسید

تیم فارس نائب قهرمان مسابقات والیبال کارگری کشور شد

نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان خبر داد : برقراری بیمه بیکاری برای کار گران خسارت دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان

کبیری اعلام کرد : افتتاح 12 مرکز نوآوری تعاونی تا پایان امسال

بیش از 709 هزار خانوار در مازندران یارانه حمایتی دریافت کردند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز : روابط عمومی ها با معرفی ظرفیت ها و خدمات مجموعه خود هدایت‌گر افکار عمومی هستند

طرح "ده‌گردشی" با هدف گسترش پوشش بیمه اجتماعی در استان مرکزی اجرا می شود

آغاز فعالیت سامانه جامع روابط کار در سیستان و بلوچستان

کاهش 20 درصدی حوادث کار در خراسان جنوبی

تشکیل کمیته کمک به سیل زدگان با مشارکت تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران خوزستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی: روابط کارگری و کارفرمایی نیازمند مجموعه‌ای از قوانین و مقررات است

​تفاهم نامه همکاری بین وزارت کار و وزارت ورزش منعقد شد/ برای تاسیس تعاونی ها 100 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال 98 اختصاص یافت

کمک یک میلیارد و 330میلیون تومانی به مددجویان زنجانی در طرح مفتاح‌الجنه

آذربایجان شرقی جز سه استان برتر در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در کشور است

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان: ایجاد تعهدات خارج از توان کارفرمایان به تولید و سرمایه گذاری آسیب می رساند

28 دی ماه آغاز فعالیت سامانه جامع روابط کار در هرمزگان

شریعتمداری مطرح کرد: تشکیل تعاونی های جوانان برای نخستین بار در کشور/ اختصاص مبلغ 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تعاونی های جدید التاسیس جوانان + فیلم

دهلران در بخش کشاورزی تعاونی برتر کشور شد

مدیرکل فنی و حرفه ای استان مرکزی: آموزش های مهارتی با کیفیت منجر به ایجاد اشتغال می شود

آموزش مهارتی بیش از 430 کارآموز در سکونت گاههای غیررسمی آذربایجان غربی

تحقق 82 درصدی اشتغال تعهد شده در استان قزوین

ایلام، سومین استان در بهره‎مندی از طرح یارانه دستمزد

نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری کشور در کردستان: جایگاه ورزش کارگری نسبت به گذشته متحول شده است

نرخ بیکاری در استان قم کاهش یافت

عملکرد بخش تعاون مشهد تشریح شد

اولویت های پژوهشی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان اعلام شد

اشتغال مجدد 80 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان لرستان

مدیر روابط کار گلستان خبر داد: کاهش شکایت های کارگری در سال 98

شناسایی 57 کسب و کار نوین برای مددجویان کمیته امداد ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل مطرح کرد: بنگاه‌های اقتصادی و اصناف از مشوق‌های خاص دولتی برخوردار می‌شوند

نظارت بر1674 تعاونی در آذربایجان غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: نگاه به ورزش در محیط های کارگری، ایجاد ارزش افزوده است

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در آیین پایانی سومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی اعلام کرد : حمایت از تحقیقات کاربردی مبارزه با فقر

شریعتمداری : آزمون وسع در میان چندین روش مطرح، عادلانه ترین روش است/ بازنشستگان آموزش و پرورش ،‎ستون فقرات جامعه بازنشستگان کشورند

​نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان: اقلام غذایی و کمک های غیر نقدی به سیل زدگان در چارچوب مسئولیت اجتماعی تامین می شود / ارسال غذا ، دارو ، پوشاک وماشین آلات راه سازی برای مردم آسیب دیده از سیل

شریعتمداری در دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهور فیلیپین: ما از حرکت آزاد نیروی کار تحصیلکرده و متخصص در دو کشور استفبال می کنیم.

شریعتمداری : آزمون وسع در میان چندین روش مطرح، عادلانه ترین روش است/ بازنشستگان آموزش و پرورش ستون فقرات کشور هستند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: خلاقیت و نوآوری در انجمن ها و هیات های ورزشی باید در اولویت باشد