پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس شورای شهر تاکید کرد

لزوم ورود دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور به موضوع عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - شهرنوشت: رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری ها از محل عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی از اجرای هدفمندی یارانه ها،  45 هزار میلیارد طلبکارند که امسال 4 هزار میلیارد دیگر نیز به آن اضافه شده است. دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور باید به این موضوع ورود کنند.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات مصوبه جلسات مسئولان دولتی و شهری با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد : همان طور که می دانید قبل از آنکه هوای تهران آلوده شود، جلساتی با حضور معاون اول رئیس جمهور (جهانگیری) برگزار شد که تمامی دست اندرکاران توسعه حمل و نقل عمومی، وزرا، شهردار و رئیس شورا در این جلسه شرکت کردند. نتیجه این جلسه دو سه روزی است که به شورا ارائه شده است.
وی بیان اینکه بر اساس مصوبه این جلسات، دولت 6 هزار میلیارد اعتبار برای تأمین تا سه هزار اتوبوس که هزار و 500 اتوبوس آن متعلق به تهران و هزار و 500 اتوبوس دیگر مربوط به کلانشهرهاست، پیش بینی کرده گفت: همچنین هزار اتوبوس کهنه و فرسوده بر اساس این مصوبه بازسازی خواهند شد. این مصوبه به دستگاه های مربوطه ابلاغ شد و باید شهرداری آن را پیگیری کند. اگر برخی از شهرداری ها بخواهند اتوبوس های موردنیازشان امکانات بیشتری داشته باشد که بیش از اعتبار مصوب باشد، باید اضافه هزینه ها را خودشان تقبل کنند.
رئیس شورای شهر تهران درباره واگن های مترو عنوان کرد: مصوبات لازم برای تأمین واگن های مترو پیش از این از سوی دولت ابلاغ شده بود و اعتبار اسنادی 630 واگن و 170 واگن دیگر که جمعا 800 واگن می شود به بانک مرکزی اعلام شده بود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه مصوبه در خصوص تأمین نیازهای تهران در حوزه حمل و نقل بسیار است اما اجرایی نمی شود چه تضمینی برای اجرایی شدن این مصوبه جدید است، توضیح داد: متأسفانه عدم هماهنگی های جدی بین دستگاه ها باعث شده این مصوبات به خوبی اجرایی نشود، اما با پیگیری می توان این مصوبات را اجرایی کرد.
هاشمی افزود: معمولا این مصوبات تا به اجرا برسند نیاز به تلاش و پیگیری شدید مسئولان دارند و اگر در راه تحقق آنها موانعی ایجاد شود باید مسئولان یا به مردم بگویند یا به مسئولان بالادست. این موضوع همیشه در کشور بوده و کسانی که مسئولیت قبول می کنند با دانش وضعیت فعلی و دشواری ها و موانعی مسئولیت را می پذیرند.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی از محل هدفمندی یارانه ها اضافه کرد: هنوز هم معتقدم شهرداری ها از این محل 45 هزار میلیارد طلبکارند که امسال 4 هزار میلیارد دیگر نیز به آن اضافه شده است. دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور باید به این موضوع ورود کنند. همان طور که دیوان محاسبات در خصوص انحراف در هزینه کرد مواردی ورود می کند، باید در این خصوص نیز ورود کند. این 45 هزار میلیارد مربوط به کل کشور است که تهران نیز از آن سهمی دارد.
هاشمی در پاسخ به سوالی در مورد عدم واریز قسط اول کمک های دولت به حمل و نقل عمومی از محل بهینه سازی مصرف سوخت، گفت: سهم تهران یک میلیون و 600 هزار دلار شده بود که باید مسئولان شهری بتوانند آن را نقد کنند. حقوق شهروندان با پیگیری مسئولان شهری محقق می شود و کار شورا نیز نظارت بر پیگیری هاست.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص بلاتکلیفی معاونت حمل و نقل با وجود نیاز به پیگیری های بودجه ای در حوزه حمل و نقل عنوان کرد: یوسف حجت قائم مقام آقای پورسیدآقایی بوده و مدیری باسابقه است که با توجه به مسئولیت هایی که در حوزه محیط زیست دارد، می تواند پیگیری های لازم را انجام دهد.
رییس شورای شهر تهران درباره مصوبات امروز شورای شهر در مورد اصلاح رشته های دانشگاهی مرتبط با شهرداری تهران گفت: این رشته ها باید سه ویژگی داشته باشد، نخست در سایر دانشگاه ها نباشد، رشته های موردنیاز شهرداری تهران باشد و در این رشته های مورد نیاز، شهرداری نیرو نداشته باشد که بر اساس این شاخص ها 150 رشته پیشنهاد شد که در کمیسیون های تخصصی این موضوع به 112 مورد و در بررسی های کمیسیون برنامه و بودجه به 33 رشته کاهش پیدا کرد که مجددا از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی 49 رشته پیشنهاد شد که پس از درخواست هیئت رئیسه به 29 رشته آن را کاهش دادند ، همچنین رشته هایی از سوی کمیسیون معماری و شهرسازی و رشته هایی از سوی اعضا به طور شخصی مطرح شد.
هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص سرانجام لایحه بودجه افزود: بر اساس قانون، این لایحه باید 15 دی به ما می رسید که به نظر می رسد با یک هفته تا 10 روز تأخیر تا 25 دی به شورا ارائه شود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ارسال لایحه اصلاح ساختار به شورا عنوان کرد: نظر شورا کاهش معاونت ها به 5 تا 6 معاونت بود اما شهرداری آن را به صلاح ندانست و آقای حناچی اعلام کرد عجله ای در این خصوص نداشته باشید و این اصلاح تدریجی انجام شود و در لایحه ارسالی از 9 معاونت پیشنهاد شده معاونت های شهرداری به 7 معاونت کاهش پیدا کند، اماهنوز جزئیات این لایحه را مطالعه نکرده ام.
هاشمی در خصوص اینکه چرا با وجود تکمیل شدن حسابرسی سال 94 شهرداری، هنوز نوبت طرح این گزارش در شورا نرسیده است، گفت: همان طور که می بینید لوایح و طرح های صحن زیاد شده به همین دلیل ما یک ساعت افزایش زمان صحن را داشته ایم و در روزهایی که شورایاری ها (سه شنبه در میان) به صحن می آیند نیز نیم ساعت جلسه زودتر آغاز می شود، بنابراین ما یک سوم به فعالیت های خود اضافه کردیم تا هر چه زودتر به این لوایح و طرح ها رسیدگی کنیم اما برخی از طرح ها و لوایح مانند همین اصلاح رشته های دانشگاه علمی کاربردی شهرداری که به صحن می آید به دلیل برخی اختلاف نظرها یا اینکه برخی کمیسیون ها در زمان بررسی کمتر مشارکت داشته و در صحن، تازه مشارکت می کنند رسیدگی به آن ها با تأخیر انجام می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خط فقر در خانواده چهارنفره در سال های 90 تا 98

حماسه مقاومت مردم اندیمشک در پل نادری گرامی داشته شد

فیلم- انفجار واحد مسکونی در اهواز با یک کشته و چهار مصدوم

شبی که نیل آرمسترانگ به ماه رفت، در تهران چه خبر بود؟

قبل از عرق‌خورها، آخوندها را به جهنم می‌برند!

مراسمات محرم آمار کرونا را افزایش نداد

هشدار سطح زرد در خصوص وضعیت جوی خوزستان

مرگ زن باردار اهوازی در حادثه انفجار کوی مهدیس

تشریح جزئیات شهادت 2 مرزبان خوزستان در دشت‌آزادگان

فرمانده مرزبانی ناجا:اجازه نمی‌دهیم به امنیت مرزها خدشه‌ای وارد شود

ستارگان درخشان این مرز و بوم

مرگ زن باردار اهوازی در انفجار گاز مجتمع مسکونی

افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در خوزستان

دیدار استاندار اردبیل با مدیرعامل بانک تجارت برای پیگیری راه اندازی مجدد کارخانه سبلان پارچه

اختلاف تورم دهک اول و دهک دهم به 6.5 درصد رسید

بهترین برنامه دانلود از یوتیوب

شیوع کرونا سفرهای بین استانی در خوزستان را کاهش داد

شهردار جدید خرمشهر انتخاب شد

انفجار گاز در اهواز یک کشته برجا گذاشت

انفجار گاز در اهواز با یک کشته و چهار مصدوم

پیکر پاک 2 شهید مرزبانی خوزستان تشییع شد

رونمایی از کتاب پژوهشی شهدای محلات منطقه 2

میدان فردوسی تهران تغییر می کند

وام کرونا علاج نبود، وزیر قول حمایت دیگری را داد

برخورد قاطع مرزبانان با قاچاقچیان در مرزها

سقف وام مسکن جوانان 400میلیون تومان شد

نصب 60 تابلوی جدید در پایانه های تاکسیرانی منطقه 19

نخستین پایگاه ورزش همگانی خوزستان در اهواز افتتاح شد

جزئیات شهادت 2 مرزبانی خوزستان در دشت آزادگان تشریح شد

جزئیات شهادت 2 مرزبان خوزستان در دشت آزادگان تشریح شد

استقبال شاعران از بخش «محرم بی‌سردار» و «مدافعان سلامت»

میزان عوارض کالاهای مخرب محیط ‌زیست اعلام شد

مرد جوان در رودخانه کارون اقدام به خودکشی کرد

مدیرعامل شرکت انتشارات علمی و فرهنگی خبر داد: تحقق 75 درصدی اهداف فروش سال در 6 ماهه نخست

جذب آتش‌نشان زن تا 2 ماه آینده در تهران

افتتاح نخستین پایگاه ورزش همگانی مناطق محروم خوزستان

توسعه شمالی خط 3 مترو با همکاری شهرداری منطقه یک

هشدار سطح زرد مدیریت بحران در خصوص وضعیت جوی خوزستان

بهسازی معابر منطقه 15 با اجرای پیاده رو سازی

اخبار ضد و نقیض درباره طرح «گشایش اقتصادی» دولت

تأثیر ویژگی‌های شخصیتی بر حفظ عملکرد شناختی

پروژه های نیمه تمام نوسازی مدارس خوزستان با کمک منطقه آزاد اروند تکمیل می شود

حریرچی: 10هزار دانش‌آموز کرونا گرفته‌اند

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 6 مهر 99

راه اندازی مجدد تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس

احداث بزرگترین پارک بازی سرپوشیده خوزستان در خرمشهر آغاز شد

دانشگاه فرهنگیان با فنی و حرفه‌ای خوزستان تفاهم‌نامه امضا کرد

تکه هشتم پایتخت؛ پیشرو در اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس

یک بازیکن جدید به تیم صنعت نفت آبادان پیوست

برگزاری بیش از 200 برنامه در هفته تهران