پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس شورای شهر تاکید کرد

لزوم ورود دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور به موضوع عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی شهرداری تهران

لزوم ورود دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور به موضوع عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - شهرنوشت: رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری ها از محل عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی از اجرای هدفمندی یارانه ها،  45 هزار میلیارد طلبکارند که امسال 4 هزار میلیارد دیگر نیز به آن اضافه شده است. دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور باید به این موضوع ورود کنند.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات مصوبه جلسات مسئولان دولتی و شهری با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد : همان طور که می دانید قبل از آنکه هوای تهران آلوده شود، جلساتی با حضور معاون اول رئیس جمهور (جهانگیری) برگزار شد که تمامی دست اندرکاران توسعه حمل و نقل عمومی، وزرا، شهردار و رئیس شورا در این جلسه شرکت کردند. نتیجه این جلسه دو سه روزی است که به شورا ارائه شده است.
وی بیان اینکه بر اساس مصوبه این جلسات، دولت 6 هزار میلیارد اعتبار برای تأمین تا سه هزار اتوبوس که هزار و 500 اتوبوس آن متعلق به تهران و هزار و 500 اتوبوس دیگر مربوط به کلانشهرهاست، پیش بینی کرده گفت: همچنین هزار اتوبوس کهنه و فرسوده بر اساس این مصوبه بازسازی خواهند شد. این مصوبه به دستگاه های مربوطه ابلاغ شد و باید شهرداری آن را پیگیری کند. اگر برخی از شهرداری ها بخواهند اتوبوس های موردنیازشان امکانات بیشتری داشته باشد که بیش از اعتبار مصوب باشد، باید اضافه هزینه ها را خودشان تقبل کنند.
رئیس شورای شهر تهران درباره واگن های مترو عنوان کرد: مصوبات لازم برای تأمین واگن های مترو پیش از این از سوی دولت ابلاغ شده بود و اعتبار اسنادی 630 واگن و 170 واگن دیگر که جمعا 800 واگن می شود به بانک مرکزی اعلام شده بود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه مصوبه در خصوص تأمین نیازهای تهران در حوزه حمل و نقل بسیار است اما اجرایی نمی شود چه تضمینی برای اجرایی شدن این مصوبه جدید است، توضیح داد: متأسفانه عدم هماهنگی های جدی بین دستگاه ها باعث شده این مصوبات به خوبی اجرایی نشود، اما با پیگیری می توان این مصوبات را اجرایی کرد.
هاشمی افزود: معمولا این مصوبات تا به اجرا برسند نیاز به تلاش و پیگیری شدید مسئولان دارند و اگر در راه تحقق آنها موانعی ایجاد شود باید مسئولان یا به مردم بگویند یا به مسئولان بالادست. این موضوع همیشه در کشور بوده و کسانی که مسئولیت قبول می کنند با دانش وضعیت فعلی و دشواری ها و موانعی مسئولیت را می پذیرند.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد عدم اجرای قانون حمایت از حمل و نقل عمومی از محل هدفمندی یارانه ها اضافه کرد: هنوز هم معتقدم شهرداری ها از این محل 45 هزار میلیارد طلبکارند که امسال 4 هزار میلیارد دیگر نیز به آن اضافه شده است. دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور باید به این موضوع ورود کنند. همان طور که دیوان محاسبات در خصوص انحراف در هزینه کرد مواردی ورود می کند، باید در این خصوص نیز ورود کند. این 45 هزار میلیارد مربوط به کل کشور است که تهران نیز از آن سهمی دارد.
هاشمی در پاسخ به سوالی در مورد عدم واریز قسط اول کمک های دولت به حمل و نقل عمومی از محل بهینه سازی مصرف سوخت، گفت: سهم تهران یک میلیون و 600 هزار دلار شده بود که باید مسئولان شهری بتوانند آن را نقد کنند. حقوق شهروندان با پیگیری مسئولان شهری محقق می شود و کار شورا نیز نظارت بر پیگیری هاست.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص بلاتکلیفی معاونت حمل و نقل با وجود نیاز به پیگیری های بودجه ای در حوزه حمل و نقل عنوان کرد: یوسف حجت قائم مقام آقای پورسیدآقایی بوده و مدیری باسابقه است که با توجه به مسئولیت هایی که در حوزه محیط زیست دارد، می تواند پیگیری های لازم را انجام دهد.
رییس شورای شهر تهران درباره مصوبات امروز شورای شهر در مورد اصلاح رشته های دانشگاهی مرتبط با شهرداری تهران گفت: این رشته ها باید سه ویژگی داشته باشد، نخست در سایر دانشگاه ها نباشد، رشته های موردنیاز شهرداری تهران باشد و در این رشته های مورد نیاز، شهرداری نیرو نداشته باشد که بر اساس این شاخص ها 150 رشته پیشنهاد شد که در کمیسیون های تخصصی این موضوع به 112 مورد و در بررسی های کمیسیون برنامه و بودجه به 33 رشته کاهش پیدا کرد که مجددا از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی 49 رشته پیشنهاد شد که پس از درخواست هیئت رئیسه به 29 رشته آن را کاهش دادند ، همچنین رشته هایی از سوی کمیسیون معماری و شهرسازی و رشته هایی از سوی اعضا به طور شخصی مطرح شد.
هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص سرانجام لایحه بودجه افزود: بر اساس قانون، این لایحه باید 15 دی به ما می رسید که به نظر می رسد با یک هفته تا 10 روز تأخیر تا 25 دی به شورا ارائه شود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ارسال لایحه اصلاح ساختار به شورا عنوان کرد: نظر شورا کاهش معاونت ها به 5 تا 6 معاونت بود اما شهرداری آن را به صلاح ندانست و آقای حناچی اعلام کرد عجله ای در این خصوص نداشته باشید و این اصلاح تدریجی انجام شود و در لایحه ارسالی از 9 معاونت پیشنهاد شده معاونت های شهرداری به 7 معاونت کاهش پیدا کند، اماهنوز جزئیات این لایحه را مطالعه نکرده ام.
هاشمی در خصوص اینکه چرا با وجود تکمیل شدن حسابرسی سال 94 شهرداری، هنوز نوبت طرح این گزارش در شورا نرسیده است، گفت: همان طور که می بینید لوایح و طرح های صحن زیاد شده به همین دلیل ما یک ساعت افزایش زمان صحن را داشته ایم و در روزهایی که شورایاری ها (سه شنبه در میان) به صحن می آیند نیز نیم ساعت جلسه زودتر آغاز می شود، بنابراین ما یک سوم به فعالیت های خود اضافه کردیم تا هر چه زودتر به این لوایح و طرح ها رسیدگی کنیم اما برخی از طرح ها و لوایح مانند همین اصلاح رشته های دانشگاه علمی کاربردی شهرداری که به صحن می آید به دلیل برخی اختلاف نظرها یا اینکه برخی کمیسیون ها در زمان بررسی کمتر مشارکت داشته و در صحن، تازه مشارکت می کنند رسیدگی به آن ها با تأخیر انجام می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فروش خانه اقدسیه مانعی ندارد

انتظامی: 22 شهر فاقد سینما تا پایان سال صاحب سینما می شوند

آغاز عملیات بازسازی پل کن

حمایت های شهرداری از جشنواره فجر الزاما مادی نیست

حناچی: از تجربیات هلند در احیا واحد‌های صنعتی قدیمی و مدیریت منابع آب استفاده می‌کنیم

آغاز ساماندهی گذر میرزا محمود وزیر در محله عولادجان

حناچی: از تجربیات هلند در احیا واحد‌های صنعتی قدیمی و مدیریت منابع آب استفاده می‌کنیم / سفیر هلند: وجود تحریم‌ها نمی‌تواند مانع تبادل تجربیات میان دو کشور باشد

حمایت های شهرداری از جشنواره فجر الزاما مادی نیست/لزوم پیش بینی تمهیدات مناسب برای حفظ یاد و نام سردار سلیمانی در پایتخت

بافت فرسوده محله تختی

افزایش 90 درصدی ظرفیت سالن‌های پردیس ملت در 9 ماه گذشته

شهرداری رقابت‌پذیری را افزایش دهد

اسناد بدهی‌های شهرداری تهران قابل انکار نیست

افزایش 90 درصدی ظرفیت سالن های پردیس ملت در 9 ماه گذشته

هر 15 روز یک افتتاح فاخر خواهیم داشت

نماد ملی آموزش محیط زیست رونمایی شد

خاک ریزی و تسطیح معابر و منازل شهر کنارک ادامه دارد

شهرداری لایحه بودجه 99 را حداکثر تا هفته آینده به شورای شهر ارائه می دهد

اسناد بدهی های شهرداری تهران قابل انکار نیست/گلایه از سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با تخلفات شهرداری

قانوناً، شرعاً و عرفاً منعی برای فروش خانه اقدسیه وجود ندارد

تصویب بخش هزینه‌ای متمم بودجه سال 98

گردش مالی مشاغل در تهران حدود 40 درصد تولید ناخالص داخلی کشور است

ایران در میان 5 کشور اول تولید کننده پسماند پلاستیکی

«آژانس عکس تهران» کاندیدای برترین وب سایت گروه سایت‌های شهری و محله‌ای

ایران در میان 5 کشور اول تولید کننده پسماند پلاستیکی/به مشارکت شهروندان نیازمندیم

انتقاد مسجدجامعی از اجرای طرح ساماندهی رود-دره فرحزاد

درباره سهم آرادکوه در انتشار بوی بد پایتخت اغراق می‌شود

بررسی لایحه عوارض در جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر

افزایش تخفیف معاینه فنی برتر

تحقق 88 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در 9 ماهه امسال

تقدیر هاشمی از شهرداری تهران برای کمک به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

آماده سازی طرح ساختاری حریم پایتخت

نغمه ناخوانده زنان رهایی یافته از اعتیاد بازخوانی شد

این یک اصلاح نامگذاری است، نه نفیِ تختی

انتصاب سرپرست جدید اداره کل منابع انسانی شهرداری تهران

اجرای بیش از هزار مترمربع پیاده روسازی در منطقه 15

فقدان درآمد مطلوب؛ دلیل اصلی عدم احداث پارکینگ عمومی

رسانه‌ها مدیریت شهری را کنترل می‌کنند

خداکرمی: فعالیت دیگری جایگزین مجموعه دلفیناریوم شود

برگزاری مسابقه «زنان در شهر» ویژه زنان هنرمند منطقه 3

فیلم‌های جشنواره فجر در برنامه «تا جشنواره 38» معرفی می‌شوند

رسانه‌ها مدیریت شهری را کنترل می‌کنند/ شهروندان همیشه در نهایت از عملکرد واقعی مدیران مطلع می‌شوند

تقدیر جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از اقدامات شهرداری تهران

فراخوان چهارمین دوره جشنواره رسانه‌های شهری منتشر شد

تقدیر جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از اقدامات شهرداری تهران/اقدامات شهرداری از لغزندگی معابر جلوگیری کرد

حضور پررنگ شهرداری تهران در الکامپ مشهد

تغییر پارادایم از «هزینه محوری» به «درآمدزایی» در شهر مستلزم شجاعت و بکارگیری ایده‌های جدید است

حمایت شهرداری از جشنواره فجر جای تقدیر دارد

مددسرای منطقه21 برای پذیرش شبانه روزی افراد بی خانمان آمادگی کامل دارد

مرغوبیت مکانی ملاک محاسبه عوارض صدور پروانه ساختمانی می‌شود

آمادگی کامل برای بارش های آخر هفته/بیشترین مطالبات شهروندان از مدیریت شهری