پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس سازمان بهزیستی کشور: دیدن افتخارات بزرگ ملی در موزه کمیته ملی المپیک غرور آفرین است/ قرار گرفتن در کنار قهرمانان ورزشی عزم و اراده در ورزشکاران بهزیستی ایجاد می کند وزارت رفاه

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - حضور و بازدید ورزشکاران سازمان بهزیستی از«موزه افتخارات ورزش ایران» در کمیته ملی المپیک و پارالمپیک با حضور وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور، سیدرضا صالحی امیر رییس کمیته ملی المپیک و جمعی از معاونین و مدیران سازمان بهزیستی کشور و کمیته ملی المپیک وجمعی از ورزشکاران قهرمان در ساختمان کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از سازمان بهزیستی وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشوردر این مراسم با تاکید بر اینکه ورزش می تواند نقش بسیار موثری در سبک زندگی و رشد ، ارتقا و تکامل انسان داشته باشد، گفت: بسیاری از فرزندان و ورزشکاران سازمان بهزیستی ، استعدادهای خوبی درحوزه ورزش وآمادگی جسمی و بدنی دارند که باید این سازمان زمینه های لازم را برای باور کردن استعدادهای آنها و رسیدن به نقطه مطلوب فراهم کند.
وی افزود: امروز یکی از آرزوهای من این است که طی بازدید های آینده از موزه افتخارات ورزش ایران در کمیته ملی المپیک ، شاهد درخشش تندیس ، عکس و یا مدال یکی از ورزشکاران و فرزندان این سازمان درحوزه المپیک باشیم.
معلولان بهزیستی در حوزه پارالمپیک حائز رتبه های برتردر دنیا هستند
رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه پارالمپیک ، معلولان سازمان حائز رتبه های خوبی در دنیا هستند بیان کرد: مدالهای کسب شده در حوزه پارالمپیک چندین برابر مدال های کسب شده در حوزه المپیک است .البته همه می دانید که کسب مدال در حوزه المپیک خیلی سخت و دشوار بوده و کا رهرکسی نیست.
وی به جمله ارزشمند مقام معظم رهبری درحوزه جوانان اشاره کرد و گفت : مقام معظم رهبری همواره در حوزه جوانان بر جمله ای مبنی بر تحصیل ، تهذیب نفس و ورزش جوانان تاکید دارند، از این رو باید بتوانیم زمینه لازم را در این خصوص برای جوانان فراهم کنیم تا با فعالیت در حوزه ورزش بتوانند به نقطه مطلوب برسند .
وی افزود: تهذیب نفس و تحصیل همواره باید همیشه در کنار ورزش بدرخشد . ماهم باید در عمل بتوانیم این ایده ها و بحث ها را اجرا و پیاده کنیم .
قبادی دانا آینده فرزندان بهزیستی به ویژه بعد از ترخصی آنها از مراکز نگهداری را یکی از مهم ترین دغدغه های سازمان دانست و تصریح کرد: این موضوع نه تنها دغدغه سازمان بلکه یکی از دغدغه ها و نگرانی های شریعتمداری وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی نیز هست. ما هم به دنبال برنامه ها و راهکارهایی برای انجام کارهای مثبت درخصوص فرزندان بهزیستی هستیم.
وی به حضور فرزندان بهزیستی و کسب رتبه های برتر دردانشگاهها اشاره کرد و افزود: کمک از نخبه ها در سطح مدیریت در سازمان می تواند در ایجاد مسیر موفقیت برای آینده برادران و خواهران در سازمان در سطوح مختلف کمک کند.
به گفته وی ، آشنایی ما با فعالیت هایی که در ورزش های قهرمانی المپیک و پارالمپیک انجام می شود و بازدید از این موزه موجب ایجاد انگیزه می شود .همچنین قرار گرفتن در کنار قهرمانان ورزشی می تواند این عزم ،ایده و اراده را درورزشکاران سازمان ایجاد کند تا تصمیم بگیرند که سختی های راه پر فراز و نشیب قهرمانی را برای پیوستن به قهرمانان ملی طی کنند.
وی تاکید کرد : این آرزو دور نیست بلکه شدنی است و آرزوهای بزرگ با عزم واراده و توکل به خدا می تواند عملی شود .
پرداختن به ورزش دختران بهزیستی یکی از سیاست های سازمان است
رییس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: دیدن افتخارات بزرگ ملی در موزه به راستی غرور آفرین است چراکه جوانان و ورزشکاران خوب کشور ما توانسند به قله های بلند ورزش دست پیدا کنند آنهم با همه کاستی ها و مشکلاتی که در کشور و همه جای دنیا وجود دارد.
وی با تشکر از طراحان موزه که با عزم بلند به این فکر بودند که افتخارات ملی و حفظ میراث معنوی و فرهنگی در کشور که از اهمیت ویژه برخوردار است نشان دهند افزود: پرداختن به ورزش دختران و تقویت آن هم یکی از سیاست های سازمان است که دردستور کار قرار دارد .البته تقریبا هم پای هم ورزش پسران و دختران در سازمان پیگیری شده است و حضور آنها یک نماد ونمودی از سعی بر نبود تبعیض و تفاوت است که امیدوارم این روند توسعه و ادامه پیدا کند.
به گفته قبادی دانا، امروز بسیاری از کشورها از کارهایی که در حوزه زنان انجام شده مطلع نیستند و شاید حتی تصور دیگری از کشور ما داشته باشند .این در حالیست که ترکیب دختران در دانشگاهها نشان دهنده این است که این عرصه برای آنها باز است .در حوزه های مدیریتی هم حضور زنان پررنگ بوده چراکه با شایستگی و دقت نظری که دارند می توانند به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنند .
وی ادامه داد: البته این هیچ چیزی ازارزش ها و توانمندیهای پسران را کم نمی کند. انشالله با الگو قرار دادن مولای متقیان حضرت علی (ع) بعنوان نمادی ازمردانگی بتوانیم به سجایای اخلاقی و زندگی شرافتمندانه توام با اخلاق و مردانگی نزدیک شویم و بتوانیم سبک زندگی را طوری طراحی کنیم که ورزش یکی از قسمت های اصلی زندگی باشد نه حاشیه آن تا هم سلامت جسم و هم سلامت روان را داشته باشیم .
وی اظهار امیدواری کرد تا با استفاده وجذب امکانات کمیته ملی المپیک بتوانیم در اماکن ورزشی و اردوگاه شرایط بهتری را برای ورزشکاران بهزیستی فراهم کنیم .
استفاده رایگان ورزشکاران بهزیستی از امکانات کمیته ملی المپیک
سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک نیز در ادامه این مراسم گفت : ورزشکاران بهزیستی می توانند یک روز از صبح تا ظهر از امکانات تمرینی و ورزشی کمیته ملی المپیک بصورت رایگان استفاده کنند.
وی با بیان اینکه قبادی دانا یکی از جوانان فعال و از جمله مدیران موفق کشورمان هستند افزود: امروز روند حرکت بهزیستی رو به جلوست که هم با سلامت و هم با صلابت پیش می رود .
وی از حضور ورزشکاران بهزیستی در کمیته ملی المپیک ابراز خشنودی کرد و حضور آنها را مایه افتخار دانست.
باید ورزش تن با روان همراه باشد
حجت الاسلام نقویان رییس کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک نیز درادامه این مراسم با تاکید براینکه همواره باید ورزش تن با ورزش روان همراه باشد گفت: ورزش ، تن را ورزیده می کند و موجب می شود تا استرس و ناامیدی از انسان دورشود .
وی افزود: افرادی که ورزش می کنند همیشه شاد و بانشاط هستند.
وی تصریح کرد: امروز به وجود افرادی مثل قبادی دانا افتخار می کنیم که لحظه به لحظه برای آسایش و موفقیت فرزندان بهزیستی طرح و برنامه ریزی می کنند .
در پایان این مراسم 30 نفر از ورزشکاران بهزیستی استان تهران(دختر و پسر) در گروه سنی 15 تا 18 سال که در جشنواره فرهنگی ورزشی بهزیستی در رشته های مختلف ورزشی از جمله: شنا، والیبال، دومیدانی و... صاحب مقام های اول تا دوم را در سطح کشور شدند از موزه افتخارات ورزش ایران بازدید کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازیگوشی دختربچه اهوازی دردسرساز شد

کارگران بخش نگهداری راه‌آهن زاگرس اعتراض کردند

خبرنگاران می توانند زمینه هدایت افکار عمومی را فراهم کنند

تارتار: اگر فولاد را شکست می‌دادیم باید به همه‌چیز شک می‌کردید

خبرنگاران سربازان ولایت در خط مقدم جنگ نرم هستند

غفلت شهرداری اهواز در تجهیز شهر به سیستم نظارت تصویری

نکونام: مستحق پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان بودیم

تارتار: تیم فولاد را می‌بردیم باشگاه‌داری زیر سوال می‌رفت

رودستی که صدام از فرماندهان نظامی ایران خورد

خبر مهم رییس سازمان اداری و استخدامی درباره استخدام‌های جدید

فولاد با برد نفت مسجدسلیمان به کسب سهمیه آسیا نزدیک شد

نکونام: تا روز آخر برای نام فولاد می‌جنگیم

حاشیه‌های دیدار تیم‌های فولاد و نفت مسجدسلیمان

بهره‌برداری از نخستین دستگاه پیشرفته تصفیه فاضلاب در بهبهان

فولاد برابر نفت مسجدسلیمان به پیروزی رسید

تیم فولاد با برد نفت مسجدسلیمان به کسب سهمیه آسیا نزدیک شد

فولاد یک - نفت صفر/ شاگردان نکونام به سهمیه آسیایی نزدیک شدند

اهدای 500 سری جهیزیه به زوج‌های جوان در خوزستان

آقای طبیعتِ ورزش ایران

ماه‌های پایانی تحریم است/ آمریکا به اهدافش نرسید

کودک اهوازی بر اثر فاضلاب روباز کوی سیاحی جان باخت

دستگیری 61 سارق و معتاد متجاهر در اهواز

برگزاری نمازجمعه خرمشهر به صورت محدود

کشف محموله گازوئیل قاچاق در هویزه

شریعتمداری: رسانه ها در هدایت،اصلاح و تغییر افکار جامعه نقشی بی بدیل دارند

فراخوان جذب سرمایه گذار برای راه اندازی هایپر مال پایانه شرق

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند

تازه‌ترین پیش‌بینی درباره وضعیت شاخص بورس در مرداد

استاندار خوزستان فرا رسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت

جدال حساس ملی‌حفاری و سایپا برای رسیدن به فینال لیگ برتر فوتسال‌بانوان

خوزستان از نظر آبزی پروری رتبه نخست کشوری را کسب کرد

فرمانده انتظامی اهواز: چالش های امنیت روانی جامعه با تلاش رسانه ها برطرف می شود

استاندار خوزستان در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت

قالیباف: خبر‌های خوب اقتصادی در راه است

صنعت پتروشیمی باید زمینه ساز خود اشتغالی جوانان مناطق محروم شود

سخنگوی شورای شهر به ویروس کرونا مبتلا شد

پیاده‌روی؛ مُد خلاقانه اندیشیدن

39 سارق و 22 معتاد متجاهر در اهواز دستگیر شدند

مساجد دزفول برای جذب جوانان برنامه‌های متنوع را تدوین و اجرا کنند

ای‌کاش اعضای مجمع تشخیص مصلحت از حسن نصرالله، منافع ملی مردم را یاد می‌گرفتند

انتقال آب کارون به استان اصفهان، درست یا غلط؟

معاون معماری و شهرسازی شهردار اهواز منصوب شد

شیرجه در کارون برای فرار از گرما

آب‌های ساحلی خوزستان مواج است؛ شناورها احتیاط کنند

نظارت حداکثری بر روند ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش

آمار قربانیان انفجار بیروت افزایش یافت

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 16 مرداد 99

طرح‌های مهارت‌آموزی زیرساخت اشتغال و توسعه اقتصادی ماهشهر است

آخرین وضعیت خوزستان در تامین کالاهای بهداشتی

کارخانه تولید مواد شیمیایی در آبادان افتتاح شد