پیام خوزستان

آخرين مطالب

​شریعتمداری : نمایندگان تشکل های کارگری باید امید را به جامعه کارگری منتقل کنند/ با شفافیت ، دارایی های جامعه کارگری بهتر اداره می شود / پرداخت یارانه از طریق آزمون وسع دقیق تر و کامل تر است وزارت رفاه

​شریعتمداری : نمایندگان تشکل های کارگری باید امید را به جامعه کارگری منتقل کنند/ با شفافیت ، دارایی های جامعه کارگری بهتر اداره می شود  / پرداخت یارانه از طریق آزمون وسع دقیق تر و کامل تر است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : اگر سرمایه اجتماعی در کشور وجود دارد مرهون حضور پر ثمر جامعه کارگری کشور است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی " محمد شریعتمداری " ، در نشست هم اندیشی با نمایندگان تشکل های کارگری استان ها و مدیران ستادی ‌و اجرایی سازمان تامین اجتماعی که در محل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد افزود : مسیر طی شده در پرداخت کمک معیشت از عدالت محورترین روش‌ها برای پرداخت یارانه در کشور است.
وی ادامه داد: در ادوار گذشته کمک‌های یارانه‌ای به اقشار خاصی از جامعه پرداخت می‌شد و با توجه به اینکه درآمد در بین افرادی که در یک قشر خاص هستند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد، برای برقراری عدالت بیشتر سازو کار آزمون وسع جایگزین پرداخت یارانه به اقشار شده است.
شریعتمداری افزود: پرداخت کمک معیشت به اقشار هرچند می ‌تواند تا حدودی عدالت را برقرار کند اما پرداخت یارانه از طریق سازوکار آزمون وسع بسیار دقیق‌تر و کارآمدتر است.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در پرداخت یارانه به اقشار به عنوان مثال معلمین، بازنشستگان، کارمندان، کشاورزان و سایر اقشار جامعه فارغ از میزان تمکن مالی پرداخت انجام می‌شود اما در سازو کار آزمون وسع توان خانوار برای خرید و هزینه کردن مبنای پرداخت یارانه است.
شریعتمداری، سرمایه اجتماعی را مهمترین و ارزشمندترین سرمایه کشور برشمرد و گفت : سرمایه اجتماعی کشور ما مرهون جامعه کارگری است و کارگران عزیز با نجابت در همه شرایط و سختی‌ها همراه و پشتیبان نظام اسلامی هستند.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، تشکل‌های کارگری را حلقه وصل جامعه کارگری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست.
وی با بیان اینکه جامعه کارگری با وجود همه مشکلات همواره با اصول انقلاب همراه بوده است افزود: بخش اعظمی از سرمایه اجتماعی مرهون جامعه کارگری کشور است .
شریعتمداری با اشاره به افزایش 36 درصدی افزایش دستمزد کارگران در سال گذشته تصریح کرد: با وجود این افزایش ولی همچنان اختلاف بین درآمد هزینه و دستمزد کارگران وجود دارد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از جامعه کارگری به عنوان جامعه نجیبی نامبرد که شایسته تقدیر است و افزود: وظیفه نمایندگان جامعه کارگری است که امید و نشاط را به جامعه کارگری منتقل کنند.
وی با بیان اینکه نتیجه تحریم ها و فشارهای ظالمانه نظام سلطه ، استقلال مردم ایران است اظهار داشت: افتخار ماندگاربرای ملت ایران، استقلال آن است.
شریعتمداری با اشاره به موضوع شفافیت در مجموعه این وزارتخانه تصریح کرد: باید بحث شفافیت را با جدیت دنبال کرد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی افزود: با ایجاد شفافیت دارایی های جامعه کارگری بهتر اداره می شود.
وی با بیان اینکه خدمات بسیار ارزنده ای برای جامعه کارگری در دست اجراست تصریح کرد: کارهای زیربنایی در این زمینه در دست انجام است که ثمرات این اقدامات را خواهیم دید.
شریعتمداری با تاکید بر حضور پر رنگ جامعه کارگری در انتخابات پیش رو افزود: حضور و مشارکت بالای جامعه کارگری در انتخابات وظیفه ای است که باید پای آن بایستیم .
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به جامعه کار گری توصیه کرد: با مشارکت فعال در انتخابات ، با شناخت درست ، افراد شایسته و دست پاک را انتخاب کنند.
وی ، فراکسیون کارگری مجلس را با اهمیت خواند و افزود: در صورتی که نمایندگان در فراکسیون کارگری افراد شایسته ای باشند می توانند منافع کارگران و کار فرمایان را بهتر تامین کنند.
شریعتمداری ، قانون کار را دارای ظرفیت های ناشناخته دانست و افزود: این قانون ، دارای ظرفیت های نا شناخته ای است که در صورت شناخت آن میتوان در ارتقای امور از آن بهره برد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی بر اهمیت مقوله سه جانبه گرایی تاکید کرد و افزود: با یک نگاه سه جانبه گرایانه و با مشارکت نظرات کارشناسی شرکای اجتماعی می توان مفادی از قانون که نیازمند مترقی شدن و در برگیرنده منافع کار گران و کارفرمایان باشد را اصلاح کرد.
وی با تاکید بر اینکه هرگونه تغییر و تحول باید حتما سه جانبه گرایانه باشد تصریح کرد: با نگاه علمی و کارشناسی و با مذاکره و گفت و گو بین شرکای اجتماعی ، کارها نتایج مطلوب تری را به همراه دارد.
شریعتمداری با بیان اینکه در بحث آینده کار به هیچ وجه نباید به شکل فانتزی نگاه کرد افزود: با تغییرات در ماهیت مشاغل در آینده ، باید خود را با شرایط جدید منطبق کنیم.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هوش مصنوعی دارای جایگاه خاصی است تصریح کرد: تامین مالی در حوزه دیجیتال ، حجم بسیار زیادی از اشتغال را به خود اختصاص داده است.
وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت امر مهارت آموزی اظهار داشت : جامعه کارگری باید به سمت مهارت آموزی پیش بروند .
شریعتمداری افزود: در حوزه مهارت اگر جامعه کارگری، کارگر ماهر تربیت کند از خطرات نظام سلطه در حوزه فعالیت های اقتصادی مصونیت می یابد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که حرکت به سمت مهارت باید خواست جامعه کار گری باشد تصریح کرد : افراد مهارت یافته در درون اقتصاد جذب می شوند.
وی تصریح کرد: نهضت مهارت افزایی بخش عمده آن به عهده جامعه کارگری و کارفرمایی است.
وزیر کار درباره بحث رعایت سه جانبه گرایی در مجموعه این وزارتخانه گفت: در تصمیم گیری ها همواره تلاش شده است این مهم رعایت شود.
وی با اشاره به اینکه اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با جامعه کارگری بیگانه نیستند و همراه و همفکر هستند افزود: ما به سه جانبه گرایی باور داریم و در مسیر آن قدم بر می داریم.
شریعتمداری در مورد بحث همسان سازی اظهار داشت : همسان سازی یک حق به علت محدویت منابع مالی است ولی همواره به دنبال اجرای آن هستیم.
وزیر کار موضوع خروج از بنگاهداری را با اهمیت خواند و افزود: ما در موضوع واگذاری ها ، وکلای جامعه کارگری در اداره این اموال هستیم و واگذاریها باید در جهت کاهش هزینه ها باشد.
وی بحث امنیت شغلی کار گران را با اهمیت دانست و اظهار داشت: در قانون کار در این زمینه مفادی وجود دارد ولی به نظر ناقص است که باید با ایجاد کارگروه های مشترک در حوزه های قانون کار و تامین اجتماعی به دنبال ارائه راهکارهای عملی در این زمینه باشیم.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور افزود: این آیین نامه ، باید با توجه به واقعیت های موجود و با در نظر گرفتن منافع کارگر و کارفرما اجرا شود.
شریعتمداری همچنین با تاکید بر تجدید نظر درتایید صلاحیت اعضای هیات های تشخیص و حل اختلاف افزود: تجدید نظر در مورد صلاحیت در مراجع حل اختلاف و تشخیص امری ضروری و درجهت دادخواهی عادلانه در دفاع از حقوق واقعی کارگران است.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی بر استقلال نهاد های مدنی و مجامع تاکید کرد و افزود: نهاد های مدنی و مجامع نباید دنبال منابع دولتی باشندولی در عین حال می توان با رعایت عزتمندی فعالیت جامعه کارگری کشور ، گام هایی درجهت رفع مشکلات آنهابرداشت.
وی همچنین از رشد 69 درصدی تعداد تشکل های کارگری و کار فرمایی در دولت تدبیر و امید خبرداد و افزود: بخش بزرگی از این تعداد را تشکل های کارگری تشکیل می دهد.
شریعتمداری در این نشست همچنین از رونمایی از طرح شناسه ملی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در این طرح هر فرد ایرانی دارای شناسه ملی می شود .
وی در خصوص سامانه جامع روابط کار اظهار داشت: در حال حاضر این سامانه در 23 استان قابلیت اجرایی دارد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی همچنین از اقدامات این وزارتخانه در حوزه مسکن کارگری و حوزه مصرف کارگری افزود: به زودی تفاهم نامه ای با وزارت مسکن برای تامین مسکن جامعه کارگری منعقد خواهیم کرد و در زمینه مصرف جامعه کارگری نیز درصدد هستیم در قالب تعاونی های کارگری ، گام هایی در جهت رفاه جامعه کارگری برداشته شود.
شریعتمداری بر ضرورت رفع نواقص در زمینه بازرسی کار تاکید کرد و افزود: در سال جاری 420 هزار بازرسی از کار گاه های تولیدی انجام شد که رقم قابل ملاحظه ای است ولی با این حال باید در این حوزه دنبال راه حل های جدید باشیم.
وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم واحد های تولیدی دارای شرایط مطلوب تری باشند تاکید کرد : باید از مشارکت دیگران با ارائه آموزش های لازم در امر بازرسی کار بهره گیریم.
حسین کمالی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تحولات بازار کار بایستی مورد توجه تشکل‌های کارگری باشد تا کارگران بتوانند متناسب با نیاز آینده بازار کار آموزش دیده و مهارت لازم برای مواجهه با تغییرات را به دست آورند.
وی آموزش فنی و حرفه‌ای، روابط کار و امنیت شغلی را در بازارهای کار آینده متفاوت با شرایط فعلی دانست و تأکید کرد: باید از امروز به فکر این تحولات باشیم تا در آینده دچار غافلگیری و شگفتی نشویم و بتوانیم خود را با تحولات تطبیق دهیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری: صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده برای کشور است/ سالیانه 200 کیلو زهر زنبور در کشور تولید می شود

شریعتمداری در آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری عنوان کرد: توسعه بخش کشاورزی با ابزار گسترش بازار ، مهارت افزایی و اتصال به بازارهای بین المللی + فیلم

آیین بهره برداری از نهاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت در صنعت زنبور داری با حضور وزرای کار و جهاد کشاورزی + فیلم

معاون سازمان امور استخدامی: ثبت تجارب بازنشستگان ضروری است

به دنبال شفافیت در تمام امور اداری و مالی هستیم

حساب‌های بانکی با اجازه خود افراد بررسی می‌شود / استعلام سیستمی انجام می شود نه سرکشی به حساب

کارگاه آموزشی سامانه جامع روابط کار منطقه 5 کشوری در اصفهان برگزار شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: این استان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی پیشتاز است

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کرد؛ تقدیر از پایان نامه های برتر در حوزه مطالعات فقر

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: توجه به روستا‌ها از راهبرد‌های اصلی دولت تدبیر و امید

کسب مجدد کرسی فدراسیون ورزش کارگری در مجمع کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران پس از 7 سال

تعاونی های لرستان صدرنشین جذب کارورز در کشور

آموزش بیش از 1800 نفر در پادگانهای آذربایجان غربی

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی : نشست تخصصی مدیران پشتیبانی و ذی حسابان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود

پناه در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس: جهاد امروز در صحنه تولید رقم می‌خورد / تامین اعتبار برای پروژه هایی با بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی در استان فارس

با حضور پناه : نشست تخصصی مدیران پشتیبانی و ذی حسابان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود

پرداخت تسهیلات به 4427 طرح اشتغال روستایی در آذربایجان غربی

32 هزار نفردوره آموزش فنی و حرفه‌ای در استان مرکزی ارایه شد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی همدان: سلامت جامعه کار و تولید در گروی سلامت روح و جسم کارگران است

7 کامیون کمک های مردم ارومیه به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ارسال شد

انجام حدود 6 هزار مورد بازرسی به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار در سیستان و بلوچستان

سخنگوی ستاد طرح حمایت معیشتی خبر داد : تمدید مهلت یک روزه مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی + فیلم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: فرهنگ سازی کارگروهی نقطه عطف توسعه و اشتغال است

118 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد

اعزام تیم حمایت‌ روانی-اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

نایب رییس فدراسیون ورزش کارگری در ایلام: فدراسیون ورزش کارگری ردیف بودجه ندارد

استان آذربایجان غربی از استان های پیشتاز در زمینه جذب و اعطای تسهیلات روستایی است

پرداخت بیش از 12 میلیارد ریال تسهیلات به صندوق‌های خُرد محلات آذربایجان‌غربی

نخستین مسابقات ملی ربات های کشاورزی (اگربات کاپ) در گیلان برگزار می شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی:مباحث فرهنگی، اجتماعی و ارتقای شاخص‌های معنوی در جامعه از اولویت‌هایی اصلی کمیته عفاف و حجاب است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی و اشتغال‌زایی استان تسریع شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد: حمایت از حقوق معلولان با ایجاد و توسعه تعاونی های کارآفرینی و اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: توسعه و حمایت از مشاغل خانگی و روستایی راه برون رفت از شرایط موجود است

چهارمین نشست شورای گفت وگوی دولت و تشکلات کارگری و کارفرمایی در کردستان برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل مطرح کرد: تشدید نظارت بر طرح های اشتغال روستایی در اردبیل

سخنران سی وهشتمین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی: دوگانگی فرهنگی، سرمایه اجتماعی را کاهش می دهد

بیش از 9 هزار بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی انجام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: شناسایی و تعیین تکلیف تعاونی های مشکل دار در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: اشتغال های مبتنی بر تعاونی ها؛ پایدار و عامل توسعه هستند

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون در هرمزگان خبر داد: عملیاتی شدن ارایه خدمات ٢٢ زیر سامانه جامع روابط کار تا ٢٢ بهمن ماه در کل کشور

طرح اشتغال مهارت محور به صورت پایلوت کشوری در استان البرز کلید خورد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: واحدهای تولیدی مشکل دار و راکد جانی دوباره می گیرند

برنامه های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی تشریح شد

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:رضایتمندی مردم بالاترین اثرگذاری را در ارتباطات اجتماعی ایفا می کند

کشتی‌گیران ناشنوای آذربایجان‌غربی 2 مدال کشوری کسب کردند

اختصاص 1000 میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به مناطق آسیب دیده از سیل سیستان و بلوچستان

مدیر کارآفرینی و اشتغال گلستان: 74 درصد متقاضیان کار فاقد مهارت هستند

تقدیر کانون بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور از شریعتمداری

مجمع انتخاباتی هیات ورزش های کارگری استان گیلان برگزار شد

تشکیل 73 تعاونی جدید در آذربایجان غربی