پیام خوزستان

آخرين مطالب

حق شناس در نطق پیش از دستور:

آلودگی هوای شهر‌ها یک شبه بوجود نیآمده همه تقصیر‌ها هم گردن مدیریت شهری نیست شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سو گیری سازمان صدا و سیما در موضعاتی نظیر آلودگی هوا و نام گذاری معابر گفت: سازمانى که خود می‌دا ند که در دل مردم جایی ندارد و فرسنگ‌ها از مردم دور افتاده است، چشم بسته بر درد‌ها و آلام ملت، بجای تشویق و ترغیب مردم به رعایت فرهنگ ترافیک، کاهش مصرف سوخت و انرژى در روز‌های آلوده شهر، بى توجه به مشکلات و مصیبت‌های مردم بدنبال فرصت طلبی سیاسی است و آسمان آلودگی هوا را به ریسمان نامگذاری معابر به نام فرهیختگان مظلوم ا...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر و به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورا در نطق پیش از دستور خود گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته آلودگی هوای شهر تهران و کلانشهر ها، بار دیگر سوء مدیریت‌های و بی تدبیری‌های چندین ساله مسئولین را به رخ کشیده است.
وی ادامه داد:، اما در حالیکه فضای تنفس و سلامتی زن و مرد و کودک در خطر است صدا و سیما و رسانه‌هایی که باید وجدان بیدار ملت باشند فرصت را برای بهره برداری‌های سیاسی غنیمت شمرده و مدیریت شهری را به باد تخریب گرفته اند؛ لذا بر خود فرض می‌دانم نکاتی چند را برای تنویر افکار عمومی مطرح کنم.
حق شناس افزود: آلودگی هوای شهر‌ها یک شبه بوجود نیآمده است و همه تقصیر ات از آن مدیریت شهری نیست. دو دلیل کاملا روشن وجود دارد. اول سوخت بی کیفیت و دوم صنعت خودرو سازی ناتوان و بی خاصیت که هردو در چنبره مافیای قدرت پشت صحنه و تحریم‌های اقتصادی است.
این عضو شورا گفت: شهرداری تهران نه نقشی در واردات سوخت دارد و نه در صنعت خودرو و سیاست گذاری‌های مربوط به آن دخیل است.
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا افزود: شهرداری تهران مسئول توسعه خطوط مترو و اتوبوسرانی و تاکسیرانی است، اما نقشی در تردد روزانه چهارمیلیون خودرو و موتور سیکلت بی کیفیت و مصرف میلیون‌ها لیتر سوخت بی کیفیت با چند برابر استاندارد‌های مصرف سوخت در جهان ندارد.
حق شناس ادامه داد: بر روی کاغذی که قانون نام دارد حدود چهارده وزارت خانه و سازمان و نهاد در قبال آلودگی هوا مسئولند، اما در عمل هیپچکدام قدرت و اختیار لازم برای مدیریت آلودگی هوا را ندارند.
وی یاد آور شد: واقعیت اینست که حتی دولت نیز چندان در آلودگی امروز هوای تهران مقصر نیست، چون قدرت و اختیار لازم را ندارد، اما این واقعیت را نمیتوان کتمان کرد که در طی سال‌ها در پرداخت سهم پایتخت نشینی خود کوتاهی کرده است.
حق شناس گفت: دولت باید بپذیرد که نباید هزینه‌های پایتخت کشور، با تمرکز صد‌ها وزارتخانه و سازمان و سفارت و کنسولگری و تاسیسات و میلیون‌ها تردد کارمندان، بدون کوچکترین مشارکت دولت از جیب شهروندان تهرانی پرداخت شود. دولت باید سهم خود را برای هزینهاى که بر دوش ملیون‌ها شهروند تهرانى تحمیل میکند بپردازد و تا کنون نپرداخنه است.
این عضو شورا افزود: تامین بخش اصلی بودجه لازم برای توسعه خظوط مترو و نوسازی اتوبوس‌های فرسوده به عهده دولت است که در شرایط فعلی اقصادی حتی به قیمت به خطر افتادن سلامتی مردم در اولویت قرار نگرفته و پرداخت نشده و یا واقعا دولت به دلیل فشار‌های تحریم توان پرداخت آن را نداشته است از وظایف دولت در برابر شهر تهران بوده است.
حق شناس در ادامه خاطر نشان ساخت: از زبان دولت اگر بگویم، مسئول همه ناکارامدی‌های این کشورهمان‌هایی هستند که به جای گام نهادن در مسیر اصلاح و منافع ملی، برجام را خیانت می‌دانستند و تدبیر دولت را به هزار و یک زبان به سخره گرفته و با اسرائیل و ترامپ و بن سلمان در پاره کردن برجام همصدا شدند.
وی افزود: همان‌هایی که بر شجاعت خود در اقتصاد مقاومتی می‌بالیدند و امروز همه بار اقتصاد مقاومتی و ماجراجویی‌های خود را بر دوش فقیرترین اقشار ملت گذاشته و سیاه مست و سرخوش به کسب و کار خود از تحریم مشغولند و بر سر سفره صنعت خودروسازی و بنزین نشسته و از ناکارمدی دولت و مجلس و مدیریت شهری دم میزنند تا شاید آبرویی برای خود در نزد ملت بخرند.
وی اضافه کرد: همان‌هایی که همه امکانات خود را بسیج کرده اند تا به لطف رد صلاحیت‌ها و کارشکنی‌ها و تخریب‌ها شاید بتوانند به هر قیمت اصلاح طلبان را تخطئه کنند و مردم را از آمدن به پای صندوق‌های رای به نفع خود منصرف و پشیمان کنند غافل از آن که بر شاخه نشسته بن می‌برند.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا همچنین با اشاره به سوگیری سازمان صدا و سیما در موضوعاتی نظیر آلودگی هوا و نام گذاری معابر گفت: سازمانى که خود می‌داند که در دل مردم جایی ندارد و فرسنگ‌ها از مردم دور افتاده است، چشم بسته بر درد‌ها و آلام ملت، بجای تشویق و ترغیب مردم به رعایت فرهنگ ترافیک، کاهش مصرف سوخت و انرژى در روز‌های آلوده شهر، بى توجه به مشکلات و مصیبت‌های مردم بدنبال فرصت طلبی سیاسی است و آسمان آلودگی هوا را به ریسمان نامگذاری معابر به نام فرهیختگان مظلوم این دیار می‌بافد تا بگوید مدیریت شهری تهران ناکارامد است.
رییس کمیسیون نام گذاری شورا گفت: واقعا چرا تغییر نام گذر‌هایی که به دفعات تکرار شده اند و تغییر آن‌ها از وظایف مسلم مدیریت شهری است و نامگذاری چند کوچه و خیابان بنام سیاستمدارى که پرچمدار مبارزه با استعمار انگلیس بود، چون دکتر محمدمصدق، یا هنرمندانى که مورد ستایش مردم این مرز و بومند، چون عزت الله انتظامى، جمشید مشایخی، على حاتمى و عباس کیارستمی و شاعرانى که عمرشان را براى ماندگارى زبان، و شعر و ادب فارسى در طبق اخلاص گذاشته اند و در تمامى این سال‌ها حتی سهمى به اندازه نام یک بن بست از ده‌ها هزار گذر این ابر شهر را نداشته اند و همگی از فرزندان راستین این دیار کهن هستند، تا این حد باید شما را برآشفته سازد که یک روز با دروغ بزرگ حذف نام عزیز شهیدان از معابر و یک روز با بهانه آلودگی هوا و روز دیگر به بهانه‌ای دیگر در صدد تخطئه این نامگذاری‌ها هستید؟
حق شناس افزود: ایران امروزبه شدت نیازمند وحدت و همبستگی و انسجام ملی است. هر آنچه بتواند لبخندی هر چند گذرا بر لبان این مردم بنشاند خدمت است و هر آنچه بر تشتت و ناکامی و ناامیدی مردم اضافه کند ظلم است و نغمت.
وی ادامه داد: ایرادی ندارد اگر در میان هزاران خبر بد، خبر نامگذاری یک خیابان بنام یک هنرمندى بى ادعا، شاعر ى عاشق، سیاستمدارى فرهیخته و عاشق مردم و یا شهیدى گمنام لحظه‌ای کام مردم را شیرین کند.
حق شناس با اشاره به پشت سر گذاشتن شب یلدا گفت: دیشب ملت ایران باز هم برای چند هزارمین سال دگر شب یلدا را جشن گرفتند تا بگویند طولانی‌ترین و تاریک‌ترین شب‌ها و سردترین زمستان‌ها روزی به پایان می‌رسد. مطمئن باشیم که این تاریکی و این زمستان سرد نیز روزی به پایان خواهد رسید و این ملت بهار خود را به جشن خواهد نشست. شادکامى و کامیابى همه شهروندان جان را از یزدان پاک آرزومندم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آموزش در مدارس باعث می‌شود به جای ترس از زلزله اعتماد به نفس پیدا کنیم

70درصد مدارس تهران بالای 20 سال عمر دارند

موزه و کتابخانه نادر ابراهیمی افتتاح شد

آموزش در مدارس باعث می شود به جای ترس از زلزله اعتماد به نفس پیدا کنیم/ ضرورت فرهنگسازی درباره پسماند و محیط زیست میان دانش آموزان

روایت حناچی از ساخت پل خیبر در دوران دفاع مقدس

نباید از کنار روش‌هایی که جذب سرمایه گذار را میسر می‌کند به راحتی بگذریم

خرید هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل ارز حاصل از صادرات نفت

خرید هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل ارز حاصل از صادرات نفت/نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در منطقه 2

تهران فاقد داکت‌های مخابراتی و الکترونیکی است

داستان خانه‌های لاله زار

ایجاد یادمانی برای جان باختگان هواپیمای مسافربری اوکراین در پایتخت

به یاد جان باختگان هواپیمای اوکراین

تهران فاقد داکت های مخابراتی و الکترونیکی است/وجود دو هزار و 500 دکل ثابت ماکروویو در پایتخت

5 گرمخانه مجهز در پایتخت ساخته می‌شود

5 گرمخانه مجهز در پایتخت ساخته می شود

زندگی به محله قدیمی نفرآباد باز می گردد

شارژ کارت بلیط‌های خبرنگاری از اول بهمن ماه

34 درصد خانواده‌های تهرانی مایحتاج خود را از میادین میوه و تره بار تهیه می‌کنند

زندگی به محله قدیمی نفرآباد باز می گردد/تاکید بر اجرای پروژه های زیست محیطی

محدوده پایانه تاکسیرانی مترو قلهک ایمن سازی شد

منطقه 19 از فقدان بیمارستان رنج می‌برد

کاهش قابل توجهی درصد وقوع سوانح رانندگی در بزرگراه آزادگان

استعفای آروین به شکل مکتوب ارائه نشد

«نگاهی به هنر شرق آسیا» در موزه امام علی (ع)

واکنش اعضای شورا به اعتراض فرمانداری برای تغییر نام دو معبر

انعقاد قرارداد تولید ریل بین شرکت بهره برداری متروی تهران و ذوب آهن اصفهان

سهم شهرداری از موقوفات منطقه 19 پرداخت شود

جزئیات جلسه با معاونت هماهنگی ریاست جمهوری برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

طرح کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان مصوب شد

بررسی استعفای یک عضو شورا در جلسه هم اندیشی صبح امروز

تشکیل 250 هزار پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در تهران

احداث میدانگاه در محدوده تقاطع خیابان شقایق و سهیل منطقه 19

راه اندازی پنج سرای تجربه در پنج پهنه شهر تهران

انتصاب 6 شهردار زن در نواحی طی یک سال گذشته

رونمایی از جدیدترین اثر محمدرضا بایرامی در فرهنگ‌سرای رسانه

لزوم انبوه سازی، سبک سازی و ارزان سازی در ساخت مسکن اقشار کم‌درآمد

حذف هزار و 49 مانع فیزیکی در 619 پیاده‌روی پایتخت

حذف هزار و 49 مانع فیزیکی در 619 پیاده‌روی پایتخت/کاهش موانع موجود در معابر برای تسهیل در تردد معلولان

دلایل عدم ساخت سرویس بهداشتی در پایتخت

موضوع حمل و نقل عمومی پایتخت را با مقام معظم رهبری مطرح کردم

افزودن 35 هزار متر از پادگان 06 به فضای عمومی، نشان از مطالبه گری جامعه مدنی است

ساخت دست سازه‌های زیبا از ضایعات هرس در منطقه 13

لزوم توجه به مدیریت فرهنگی و اجتماعی بحران

طرح موفق ساماندهی بازارچه احسانی پس از 14 سال وقفه

هدفمند کردن استفاده از بناهای تاریخی را دنبال می کنیم

طرح موفق ساماندهی بازارچه احسانی پس از 14 سال وقفه/رونمایی از پروژه های شهرداری منطقه در دهه فجر

ایجاد یادمانی برای جان باختگان هواپیمای مسافربری اوکراین در پایتخت

موضوع حمل و نقل عمومی پایتخت را با مقام معظم رهبری مطرح کردم/نامه استعفای هیچ یک از اعضای شورا به دست ما نرسیده است

انتصاب معاون رسانه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران

اولین نمایشگاه تصویرسازی کودکان نابینا و کم بینا در گالری رودکی افتتاح شد