پیام خوزستان

آخرين مطالب

حق شناس در نطق پیش از دستور:

آلودگی هوای شهر‌ها یک شبه بوجود نیآمده همه تقصیر‌ها هم گردن مدیریت شهری نیست شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سو گیری سازمان صدا و سیما در موضعاتی نظیر آلودگی هوا و نام گذاری معابر گفت: سازمانى که خود می‌دا ند که در دل مردم جایی ندارد و فرسنگ‌ها از مردم دور افتاده است، چشم بسته بر درد‌ها و آلام ملت، بجای تشویق و ترغیب مردم به رعایت فرهنگ ترافیک، کاهش مصرف سوخت و انرژى در روز‌های آلوده شهر، بى توجه به مشکلات و مصیبت‌های مردم بدنبال فرصت طلبی سیاسی است و آسمان آلودگی هوا را به ریسمان نامگذاری معابر به نام فرهیختگان مظلوم ا...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر و به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورا در نطق پیش از دستور خود گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته آلودگی هوای شهر تهران و کلانشهر ها، بار دیگر سوء مدیریت‌های و بی تدبیری‌های چندین ساله مسئولین را به رخ کشیده است.
وی ادامه داد:، اما در حالیکه فضای تنفس و سلامتی زن و مرد و کودک در خطر است صدا و سیما و رسانه‌هایی که باید وجدان بیدار ملت باشند فرصت را برای بهره برداری‌های سیاسی غنیمت شمرده و مدیریت شهری را به باد تخریب گرفته اند؛ لذا بر خود فرض می‌دانم نکاتی چند را برای تنویر افکار عمومی مطرح کنم.
حق شناس افزود: آلودگی هوای شهر‌ها یک شبه بوجود نیآمده است و همه تقصیر ات از آن مدیریت شهری نیست. دو دلیل کاملا روشن وجود دارد. اول سوخت بی کیفیت و دوم صنعت خودرو سازی ناتوان و بی خاصیت که هردو در چنبره مافیای قدرت پشت صحنه و تحریم‌های اقتصادی است.
این عضو شورا گفت: شهرداری تهران نه نقشی در واردات سوخت دارد و نه در صنعت خودرو و سیاست گذاری‌های مربوط به آن دخیل است.
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا افزود: شهرداری تهران مسئول توسعه خطوط مترو و اتوبوسرانی و تاکسیرانی است، اما نقشی در تردد روزانه چهارمیلیون خودرو و موتور سیکلت بی کیفیت و مصرف میلیون‌ها لیتر سوخت بی کیفیت با چند برابر استاندارد‌های مصرف سوخت در جهان ندارد.
حق شناس ادامه داد: بر روی کاغذی که قانون نام دارد حدود چهارده وزارت خانه و سازمان و نهاد در قبال آلودگی هوا مسئولند، اما در عمل هیپچکدام قدرت و اختیار لازم برای مدیریت آلودگی هوا را ندارند.
وی یاد آور شد: واقعیت اینست که حتی دولت نیز چندان در آلودگی امروز هوای تهران مقصر نیست، چون قدرت و اختیار لازم را ندارد، اما این واقعیت را نمیتوان کتمان کرد که در طی سال‌ها در پرداخت سهم پایتخت نشینی خود کوتاهی کرده است.
حق شناس گفت: دولت باید بپذیرد که نباید هزینه‌های پایتخت کشور، با تمرکز صد‌ها وزارتخانه و سازمان و سفارت و کنسولگری و تاسیسات و میلیون‌ها تردد کارمندان، بدون کوچکترین مشارکت دولت از جیب شهروندان تهرانی پرداخت شود. دولت باید سهم خود را برای هزینهاى که بر دوش ملیون‌ها شهروند تهرانى تحمیل میکند بپردازد و تا کنون نپرداخنه است.
این عضو شورا افزود: تامین بخش اصلی بودجه لازم برای توسعه خظوط مترو و نوسازی اتوبوس‌های فرسوده به عهده دولت است که در شرایط فعلی اقصادی حتی به قیمت به خطر افتادن سلامتی مردم در اولویت قرار نگرفته و پرداخت نشده و یا واقعا دولت به دلیل فشار‌های تحریم توان پرداخت آن را نداشته است از وظایف دولت در برابر شهر تهران بوده است.
حق شناس در ادامه خاطر نشان ساخت: از زبان دولت اگر بگویم، مسئول همه ناکارامدی‌های این کشورهمان‌هایی هستند که به جای گام نهادن در مسیر اصلاح و منافع ملی، برجام را خیانت می‌دانستند و تدبیر دولت را به هزار و یک زبان به سخره گرفته و با اسرائیل و ترامپ و بن سلمان در پاره کردن برجام همصدا شدند.
وی افزود: همان‌هایی که بر شجاعت خود در اقتصاد مقاومتی می‌بالیدند و امروز همه بار اقتصاد مقاومتی و ماجراجویی‌های خود را بر دوش فقیرترین اقشار ملت گذاشته و سیاه مست و سرخوش به کسب و کار خود از تحریم مشغولند و بر سر سفره صنعت خودروسازی و بنزین نشسته و از ناکارمدی دولت و مجلس و مدیریت شهری دم میزنند تا شاید آبرویی برای خود در نزد ملت بخرند.
وی اضافه کرد: همان‌هایی که همه امکانات خود را بسیج کرده اند تا به لطف رد صلاحیت‌ها و کارشکنی‌ها و تخریب‌ها شاید بتوانند به هر قیمت اصلاح طلبان را تخطئه کنند و مردم را از آمدن به پای صندوق‌های رای به نفع خود منصرف و پشیمان کنند غافل از آن که بر شاخه نشسته بن می‌برند.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا همچنین با اشاره به سوگیری سازمان صدا و سیما در موضوعاتی نظیر آلودگی هوا و نام گذاری معابر گفت: سازمانى که خود می‌داند که در دل مردم جایی ندارد و فرسنگ‌ها از مردم دور افتاده است، چشم بسته بر درد‌ها و آلام ملت، بجای تشویق و ترغیب مردم به رعایت فرهنگ ترافیک، کاهش مصرف سوخت و انرژى در روز‌های آلوده شهر، بى توجه به مشکلات و مصیبت‌های مردم بدنبال فرصت طلبی سیاسی است و آسمان آلودگی هوا را به ریسمان نامگذاری معابر به نام فرهیختگان مظلوم این دیار می‌بافد تا بگوید مدیریت شهری تهران ناکارامد است.
رییس کمیسیون نام گذاری شورا گفت: واقعا چرا تغییر نام گذر‌هایی که به دفعات تکرار شده اند و تغییر آن‌ها از وظایف مسلم مدیریت شهری است و نامگذاری چند کوچه و خیابان بنام سیاستمدارى که پرچمدار مبارزه با استعمار انگلیس بود، چون دکتر محمدمصدق، یا هنرمندانى که مورد ستایش مردم این مرز و بومند، چون عزت الله انتظامى، جمشید مشایخی، على حاتمى و عباس کیارستمی و شاعرانى که عمرشان را براى ماندگارى زبان، و شعر و ادب فارسى در طبق اخلاص گذاشته اند و در تمامى این سال‌ها حتی سهمى به اندازه نام یک بن بست از ده‌ها هزار گذر این ابر شهر را نداشته اند و همگی از فرزندان راستین این دیار کهن هستند، تا این حد باید شما را برآشفته سازد که یک روز با دروغ بزرگ حذف نام عزیز شهیدان از معابر و یک روز با بهانه آلودگی هوا و روز دیگر به بهانه‌ای دیگر در صدد تخطئه این نامگذاری‌ها هستید؟
حق شناس افزود: ایران امروزبه شدت نیازمند وحدت و همبستگی و انسجام ملی است. هر آنچه بتواند لبخندی هر چند گذرا بر لبان این مردم بنشاند خدمت است و هر آنچه بر تشتت و ناکامی و ناامیدی مردم اضافه کند ظلم است و نغمت.
وی ادامه داد: ایرادی ندارد اگر در میان هزاران خبر بد، خبر نامگذاری یک خیابان بنام یک هنرمندى بى ادعا، شاعر ى عاشق، سیاستمدارى فرهیخته و عاشق مردم و یا شهیدى گمنام لحظه‌ای کام مردم را شیرین کند.
حق شناس با اشاره به پشت سر گذاشتن شب یلدا گفت: دیشب ملت ایران باز هم برای چند هزارمین سال دگر شب یلدا را جشن گرفتند تا بگویند طولانی‌ترین و تاریک‌ترین شب‌ها و سردترین زمستان‌ها روزی به پایان می‌رسد. مطمئن باشیم که این تاریکی و این زمستان سرد نیز روزی به پایان خواهد رسید و این ملت بهار خود را به جشن خواهد نشست. شادکامى و کامیابى همه شهروندان جان را از یزدان پاک آرزومندم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درگذشت امام جمعه کیش بخاطر کرونا

پیام تسلیت غلامحسین مظفری در پی درگذشت حجت الاسلام سید علی سیدین

رونمایی از 100 هزار تومانی جدید با 4 صفر کمرنگ‌ شده

پیام شریعتمداری به مناسبت عید غدیر؛ باید با توسل به سیره امیرالمومنین در راه خدمتگزاری به مردم گام برداشت

کشتی آزاد خوزستان باید احیا شود / بهترین داوران کشور را داریم

اولویت هیات کشتی خوزستان احیای کشتی آزاد است

رونمایی از 100 هزار تومانی جدید توسط رئیس بانک مرکزی

دلار 24 هزارتومانی بی ربط و غیر واقعی/ 250صادرکننده متخلف معرفی‌شده به قوه قضائیه چه کسانی بودند؟

دستگیری 7 نفر از عاملان تیراندازی خیابانی در شادگان

عوامل حمله به پاسگاه محیط‌‌بانی گتوند دستگیر شدند

مساجد آبادان بازگشایی شد

آزادسازی 30٪ دوم سهام عدالت از فردا

گزیده‌های نفتی هفته

دوربین بسیار بزرگی است که ماه را می‌بیند، هرگز ماه را این‌طور ندیده بودم!

دولت مصدق به اظهارات تند رئیس‌جمهور آمریکا علیه انحلال مجلس چه واکنشی نشان داد؟

شفافیت رهاورد خبرنگاران برای بهتر شدن شرایط جامعه است

عوامل تیراندازی خیابانی در شادگان دستگیر شدند

کلنگ اجرای پتروشیمی ارغوان در عسلویه به زمین زده شد

بازدید عضو شورای شهر تهران از مکان رویدادهای مشروطه

بی تابی گوهر خیراندیش برای ماه چهره خلیلی + تصاویر

ماسک

زنگ خطر انبارهای شیمیایی تهران

عوامل حمله به پاسگاه محیط‌ بانی گتوند دستگیر شدند

وزش باد در خوزستان پیش‌بینی می شود

دختربچه اهوازی، قربانی فقدان شبکه فاضلاب شد

آغاز ساخت پنج واحد آموزشی و بهداشتی از سوی خیران در شوش

تغییر ساعات معاملات بورس از هفته آینده / مدیرعامل: صنایع بزرگ از ساعت 11 تا 13 معامله می‌شوند

ارزان ترین گوشی های موبایل را چند بخریم؟

تداوم افزایش دما در خوزستان

آغاز ثبت‌نام در دانشگاه علمی‌کاربردی شهرداری اهواز

ماه چهره خلیلی درگذشت + علت فوت و بیوگرافی و عکس ها

امام جمعه گتوند از کاهش اعتبارات این شهرستان انتقاد کرد

امام جمعه شوش:شناخت غدیر می‌تواند بشریت را نجات دهد

توزیع 300 بسته کمک مومنانه توسط موکب اربعین دراهواز

امام جمعه آبادان:رسانه نقش مهمی در تقویت وحدت ملی دارد

سرمربی تیم فوتسال سایپا: هدفمان کسب عنوان قهرمانی است

حفاری، قهرمان واقعی لیگ برتر فوتسال بانوان است

تهران ؛ صاف تا کمی ابری

«غدیر» مهم‌ترین و باعظمت‌ترین روز جهان اسلام است

سایپای تهران فینالیست لیگ برتر فوتسال بانوان شد

فیلم- فعالان رسانه خوزستان به مناسبت روز خبرنگار در میان مدافعان سلامت بیمارستان رازی حاضر شدند

نیلوفر اردلان: خیلی ها می گفتند سایپا نمی تواند حفاری را شکست دهد

تهران در حوزه مناسب سازی، بسیار عقب است

هشدار شبکه بهداشت؛ خطر شیوع بیماری‌های پوستی و “وبا” در کوی سیاحی اهواز

تصادف مرگبار در جاده اهواز-هفتکل

اولین پکیج تصفیه فاضلاب در بهبهان افتتاح شد

امام جمعه دزفول:خبرنگاران فضای برادری را در جامعه ترویج دهند

خبرنگاران در کنار مدافعان سلامت نقش مهمی در عبور از شرایط سخت کرونایی دارند

تیم فوتسال بانوان ملی‌حفاری از صعود به فینال لیگ برتر بازماند

آتش سوزی انبار ضایعات پلاستیکی خاموش شد