پیام خوزستان

آخرين مطالب

در دیدار سفیر غیرمقیم سنگاپور با شهردار تهران مطرح شد؛

حناچی: ضرورت انتقال تجربیات مشترک کلانشهر‌ها در حوزه مشکلات شهری شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - شهردار تهران به تازگی در دفتر کار خود میزبان سفیر غیرمقیم سنگاپور بود. در این جلسه، درباره ظرفیت‌های همکاری میان دو شهر تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شهر، پیروز حناچی شهردار تهران به تازگی در دفتر کار خود میزبان اونگ کنگ یونگ، سفیر غیرمقیم سنگاپور در تهران بود.
حناچی در این دیدار با اشاره به اینکه خوشحال می‌شویم در زمینه‌های مشترک با سنگاپور همکاری داشته باشیم، گفت: در تهران ١٠ خط طراحی‌شده مترو و ٢ خط اکسپرس داریم. از این ١٠ خط ٧ خط به بهره‌برداری رسیده و طول مسیر اجراشده مترو حدود ٢4٠ کیلومتر است و ٢4٠ کیلومتر دیگر نیز در دست احداث است. متروی تهران روزانه بیش از ٢ میلیون سفر را انجام می‌دهد و با اتصالی که به شهر‌های اقماری از قبیل کرج و هشتکرد و در آینده اسلامشهر و پرند ایجاد کرده و می‌کند، سهم مترو از حمل‌ونقل عمومی به حدود 5٠ درصد خواهد رسید.
وی با بیان اینکه تهران بیش از ٢٣٠ سال است که به عنوان پایتخت ایران شناخته می‌شود، عنوان کرد: البته شهر کوچکی در کنار تهران به نام ری وجود دارد که قدمتی بیش از 6 هزار سال دارد. همچنین، بخش‌هایی در شمال تهران وجود دارد که بیش از 4 هزار متر ارتفاع دارند و جزو جذابیت‌های این شهر به شمار می‌روند. به طور کلی، تهران به طبیعت نزدیک است و تنوع آب‌وهوایی زیادی هم در این منطقه وجود دارد؛ در شمال تهران برف و یخبندان و در جنوب شهر مناطقی داریم که کشاورزان در آن شتر پرورش می‌دهند. همین تنوع آب‌وهوایی یکی از دلایل انتخاب تهران به عنوان پایتخت کشور بود.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمینه‌های همکاری میان تهران و سنگاپور، ضرورت انتقال تجربیات و مشکلات مشترک کلان‌شهر‌ها و بررسی موضوع خواهرخواندگی بین پایتخت ایران و سنگاپور را مطرح و عنوان کرد: مشکلات کلانشهر‌ها بسیار به یکدیگر شباهت دارند؛ آلودگی، پسماند، ترافیک و حاشیه‌نشینی از عوارض زندگی در شهر‌ها هستند. شهرداری تهران تمایل دارد از تجربیات سنگاپور در این زمینه بیشتر بداند چراکه قوانین سختگیرانه‌ای در زمینه آلودگی هوا در این کشور وضع شده است.
در ادامه این دیدار، اونگ کنگ یونگ سفیر آکرودیته (غیرمقیم) سنگاپور آلودگی را در همه شهر‌های بزرگ یک مشکل اساسی دانست و عنوان کرد: حتی در سنگاپور هم این مشکل به طور شدید وجود دارد. در حال حاضر برای رسیدن به شهر هوشمند تلاش می‌کنیم و یکی از کار‌هایی که در این مسیر انجام خواهیم داد، توسعه دوچرخه‌سواری است. البته مشکل اساسی ما در این زمینه توسعه مسیر‌های مخصوص دوچرخه سواری است.
کنگ یونگ ادامه داد: مردم فاصله‌ای را که بین ایستگاه مترو تا خانه‌ها وجود دارد به وسیله اسکوتر طی می‌کنند اگرچه به نظر می‌رسد قرار است، استفاده از اسکوتر‌ها ممنوع شود که مردم از این موضوع ناراحت هستند. مشکل این‌جاست که اسکوتر‌ها از باتری‌های کوچکی استفاده می‌کنند که در بعضی موارد موقع شارژ کردن دچار حریق می‌شوند و بعضی اوقات این حریق به طبقات دیگر سرایت می‌کند.
وی یکی از مهم‌ترین مسائل سنگاپور را مدیریت پسماند خواند و گفت: در ابتدا پسماند را با روش‌های مختلف جمع‌آوری می‌کردیم و سپس آتش می‌زدیم، اما از آن جا که کشور کوچکی هستیم این روش برایمان مشکل ایجاد می‌کرد؛ در نتیجه در دریا جزایر مصنوعی ساخته‌ایم و در آن‌ها زباله‌ها را می‌سوزانیم. مجبور شده‌ایم که این جزایر را همین‌طور بزرگ و بزرگ‌تر کنیم و به نظر می‌آید تا ٢٠ سال آینده جایی نخواهد بود که در آن به این زباله‌ها رسیدگی کنیم. بر این اساس، در حال حاضر سیاست ما تشویق مردم به تولید زباله کمتر است.
سفیر غیرمقیم سنگاپور ادامه داد: مشکلی دیگر که برای تحقق شهر هوشمند وجود دارد، ایجاد هماهنگی بین سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف دولتی است؛ برای این کار از شبکه‌های کامپیوتری و اینترنتی استفاده می‌کنیم، اما این کافی نیست و باعث ایجاد مشکلات زیادی شده است.
وی با بیان اینکه تهران شهری بزرگ است که ما تلاش می‌کنیم از تجربیات آن استفاده کنیم، اضافه کرد: در سنگاپور شهروندانی با ادیان مختلف زندگی می‌کنند که هر کدام مناسک خاص خود را دارند. سنت آتش‌افروزی یکی از این مناسک است. از جمله اقداماتمان در شهر هوشمند ایجاد هماهنگی میان معابد و مکان‌های مذهبی مختلف است.
اونگ کنگ یونگ در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه سنگاپور کشور بسیار کوچکی است، اما مشکلات بسیاری دارد، گفت: یکی از مهم‌ترین ابتکارات ما در سنگاپور به بازیافت آب مرتبط است. هدف ما بازیافت آب تا 5٠ درصد است که در حال حاضر این میزان ٢5 درصد است. از سوی دیگر با استفاده از دریاچه مصنوعی‌ای که توسعه یافته، می‌توانیم وقوع سیلاب را در شهر کنترل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین برنامه و اقدام در حال حاضر کنترل آلودگی در شهرهاست، عنوان کرد: دو دلیل مهم آلودگی، آلایندگی ناشی از تردد خودرو‌ها و افزایش اندازه تراکم زباله است. ما کشور‌های عضو شبکه شهر‌های هوشمند آسیایی، یکی از اقدامات مهم خود را توسعه خودرو‌های برقی می‌دانیم که شهرداری تهران نیز برای آن برنامه‌هایی دارد.
کنگ یونگ ادامه داد: مشکل دیگری که در منطقه وجود دارد، مسکن عمومی است. سنگاپور نظام عمومی مسکن را توسعه می‌دهد، به طوری که همه شهروندان سنگاپور به آن دسترسی دارند. از طرف دیگر مهاجرت به شهر‌ها و کمبود مسکن در شهر‌ها منشأ نارضایتی‌های بسیاری است. دولت سنگاپور تلاش کرده است تا توزیع عادلانه خدمات در مراکز مسکونی متعدد را نیز مدنظر داشته باشد.
سفیر آکرودیته (غیرمقیم) سنگاپور ضمن ابراز اشتیاق برای میزبانی از حناچی در سنگاپور، خاطرنشان کرد: رویداد‌های بزرگی را سالانه در سنگاپور برگزار می‌کنیم که در گذشته نیز از شهردار تهران برای شرکت در آن‌ها دعوت کرده‌ایم. بسیاری از زمینه‌های همکاری وجود دارد که می‌تواند میان شهر‌ها شکل بگیرد و کاملا هم کاربردی و غیرسیاسی باشد؛ شهرداری‌ها باید به فکر شهروندان و مردم شهرشان باشند و برای خدمت به شهروندانشان از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سریال های فانتری که یادآور جذابیت سریال بازی تاج و تخت است + عکس

تشکیل جلسه شورای عالی شهرسازی با دستور کار ساختمان ریاست جمهوری

دستورالعمل نحوه برقراری مزایای غیرمستمر کارکنان شهرداری تهران؛ در آستانه تدوین

مسافران مترو تهران با وجود تعلیق طرح ترافیک کم نشدند

خوزستان از لحاظ کرونا به حالت سفید بازگشت

اما و اگرهای لغو محدودیت ارتفاع در جماران

آتش‌سوزی در سایت پسماند اهواز بزرگترین چالش ماه‌های اخیر

خروج خوزستان از وضعیت هشدار بیماری کرونا

گزارش میدانی از تهران در روز تاریخی رفراندوم انحلال مجلس

افت بورس در روز صعود فرابورس

چگونه شرکت‌ها در بورس افزایش سرمایه می‌دهند؟

بازگشت کوپن کلید خورد

جشنواره تابستانی هوآوی آغاز شد

تردد 400 هزار خودروی فرسوده در شهر تهران

وضعیت کرونایی خوزستان سفید شد

فولاد اکسین خوزستان برای تامین مواد اولیه صنایع داخل استان اعلام آمادگی کرد

گام دوم رزمایش مؤمنانه فقط در بسته‌های غذایی منحصر نمی شود

«یا امیرالمؤمنین» رمز گام دوم رزمایش مؤمنانه در خوزستان است

20 هزار بسته حمایتی میان نیازمندان در خوزستان توزیع می شود

40 هزار بسته معیشتی در خوزستان توزیع می شود

جلوگیری از 62 ساخت و ساز غیرمجاز و تجاوز به حریم راه در خوزستان

تهران صاحب 26 سامانه هشدار سریع زلزله می‌شود

دستگیری سارقان مسلح خودرو در اندیمشک

دستگیری باند سارقان مسلح مامورنما در اهواز

توضیحات وزارت نفت به گزارشی درباره صادرات گاز به عمان

افزایش 56 درصدی گاز تحویلی به ذخیره‌سازی شوریجه در منطقه 4 انتقال گاز

کسب رتبه نخست کشوری شرکت گاز استان بوشهر در حوزه GIS

غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری برای رهبری نداشتیم

دختر بازیگر که در مقابل ویروس کرونا مقاوم است! + عکس

افزایش 20 درصدی گاز تزریقی به خط سراسری توسط پالایشگاه ایلام

بازهم داستان کونوکارپوس...

ترکمنستان گاز را قطع کرد؛ گاز 6 ماهه به «دره گز» رسید

شتاب گازرسانی به آخرین شهر بدون گاز لرستان

آیین افتتاح گازرسانی به 77 روستا و خط انتقال تقویتی جنوب مشهد

احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران

انهدام باند سارقان مسلح مامورنما در اهواز

بیماری‌های دیابت و قلبی مهمترین عوامل خطرساز در کرونا

تفاهم‌نامه همکاری بین هیات کشتی خوزستان و همدان

واحد فرآورش مرکزی میدان مشترک آذر عملیاتی شد

جشن پیوند زوج پرستار بیمارستان امیرالمومنین اهواز با رنگ وبوی کرونا

«گاز» لبخند را به کارگران کوره‌های آجرپزی فریمان برگرداند؛ قدردانیم

دستگیری سارقان مسلح در اندیمشک

لهستان گازپروم را 57 میلیون دلار جریمه کرد

رؤیای رنگی تهران

توزیع غذای نذری در خرمشهر ممنوع است

مراقب «ترس از دست دادن» باشیم

روزی 30 هزار تومان دستمزدِ «شاگرد نانوایی» با مدرک فوق لیسانس کشاورزی!

دمای هوای خوزستان کاهش می‌یابد

سهمیه وام مستأجران هر شهر مشخص شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه آذربایجان شرقی: اهداف و منویات جهش تولید با هم افزایی فعالان اقتصادی محقق می شود