پیام خوزستان

آخرين مطالب

علی امام در مراسم افتتاح ایستگاه مولوی مطرح کرد

راه‌اندازی یکصد و بیست و پنجمین ایستگاه مترو در تهران شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - علی امام با اشاره به افتتاح ایستگاه متروی مولوی به عنوان یکصد و بیست و پنجمین ایستگاه مترو در تهران در 20 سال گذشته به همراه 2 راه قطار جدید عنوان کرد: این ایستگاه در شرایط ایده‌آل به 50 هزار نفر ظرفیت خدمات‌رسانی به شهروندان را دارا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل این شرکت در مراسم افتتاح ایستگاه متروی مولوی در خط 7 به همراه بهره‌برداری از 2 رام قطار که صبح امروز دوم دی ماه با حضور شهردار تهران و رئیس شورای اسلامی شهر تهران انجام شد، عنوان کرد: ایستگاه مولوی در بخش شرقی خط 7 اولین ایستگاهی است که پس از ایستگاه بسیج به بهره‌برداری می‌رسد. با راه‌اندازی این ایستگاه تعداد ایستگاه‌هایی که درخط 7 به بهره‌برداری رسیده است به 11 ایستگاه افزایش می‌یابد.
او ادامه داد: خوشحالیم که امروز شاهد بهره‌برداری از صد و بیست و پنجمین ایستگاه متروی پایتخت در 20 سال گذشته هستیم.
امام تاکید کرد: قرار گرفتن ایستگاه مولوی در نزدیکی بازار بزرگ تهران و 2 بیمارستان شهید اکبرآبادی و شهید اشرفی اصفهانی بهره‌برداری از این ایستگاه را از نظر موقعیت مکانی قابل توجه می‌کند.
او با اشاره به اینکه افتتاح ایستگاه مولوی گشایشی را در استفاده بهتر شهروندان از مترو ایجاد خواهد کرد، گفت: امیدواریم در شرایط فعلی آلودگی هوا بتوانیم در ماه‌های آتی تعداد ایستگاه‌های بیشتری را به بهره‌برداری برسانیم.
افتتاح آسانسور‌های ایستگاه متروی مولوی تا دهه فجر
امام با بیان این که در حال حاضر ورودی جنوبی متروی مولوی برای استفاده شهروندان به بهره‌برداری رسیده است، عنوان کرد: در تلاشیم ورودی شمالی این ایستگاه همراه با آسانسور‌های هر 2 ورودی تا 40 روز آینده؛ همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل شرکت مترو در ادامه با اشاره به تلاش دوچندان متخصصان مترو برای ساخت ایستگاه مولوی گفت: شرایط زمین‌شناسی در این منطقه متفاوت است. در سنوات گذشته هنگامی که خط 7 در مرحله حفاری قرار داشت نشست‌هایی اتفاق افتاده بود، اما شرایط در حال حاضر کاملاً پایدار است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
امام با اشاره به اینکه خدمتگزاران مردم در صنعت ساخت مترو زحمات بسیار زیادی را می‌کشند که پس از افتتاح چندان به چشم نمی‌آید، خاطرنشان کرد:، اما تمام این تلاش‌ها ما را امیدوار می‌کند که بتوانیم با توسعه حمل و نقل عمومی شرایط بهتری را برای شهروندان رقم بزنیم.
سرویس‌دهی متروی مولوی روزانه به 50 هزار نفر
او با اشاره به این که ایستگاه متروی مولوی در شرایط ایده‌آل روزانه به 50 هزار نفر از شهروندان خدمات ارائه می‌دهد، گفت: این عدد مقدار ایده‌آل است؛ در ابتدا با تعداد کمتری مواجه هستیم تا به تدریج به عدد سرویس‌دهی 50 هزار نفر برسیم.
افتتاح ایستگاه‌های جدید تا پایان سال به شرط تامین نقدینگی
مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: افتتاح ایستگاه‌های جدید تا پایان سال در صورت تامین نقدینگی امکان‌پذیر است لذا در حال حاضر پیگیر تامین نقدینگی هستیم تا بتوانیم به وعده خود عمل کنیم.
امام با اشاره به اینکه تا پایان سال ورودی مستقل ایستگاه متروی نواب صفوی در خط 7 را به بهره‌برداری می‌رسانیم، مطرح کرد:احتمالاً ایستگاه‌های میدان قیام، محلاتی و برج میلاد نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
اضافه شدن 4 رام قطار به خطوط مترو تهران تا 6 ماه دیگر
امام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به راه‌اندازی 2 رام قطار جدید گفت: با بهره‌برداری از این 2 رام قطار مجموع قطار‌های راه‌اندازی شده در این خط به 6 رام افزایش می‌یابد. اکنون 4 رام قطار دیگری از 10 رام قطاری که مقرر است به این خط افزوده شود، باقی‌مانده است که امیدواریم تا 6 ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه فاصله حرکتی در خط 7 در ماه‌های گذشته به 10 دقیقه کاهش یافته است، عنوان کرد: اضافه شدن 2 رام قطار جدید به خط 7 متروی تهران در کاهش سرفاصله حرکتی قطار‌ها موثر است.
او ادامه داد: در نتیجه با تأمین شرایط فنی در آینده، برنامه کاهش سر فاصله حرکتی در خط 7 در دستور کار همکاران ما قرار دارد.
مدیرعامل شرکت مترو در ادامه گفت: خطوط متروی تهران برای سرفاصله حرکتی 2 دقیقه طراحی شده است. در حال حاضر در خطوط 1،2و 4 تهران سرفاصله حرکتی سه ونیم دقیقه است. در صورتی که بخواهیم این سرفاصله به 2 دقیقه کاهش یابد حداقل نیاز به یک هزار دستگاه واگن دیگر داریم.
او ادامه داد: البته تامین این تعداد واگن بر اساس آنچه که در سنوات گذشته عنوان شده بر عهده دولت محترم است که در حال پیگیری موضوع هستیم.
اگر دولت حمایت نکند شرایط سخت‌تر می‌شود
امام همچنین با اشاره به معضل کمبود نقدینگی به منظور توسعه خطوط متروگفت: با توجه به اینکه عدد بودجه اختصاص شده به مترو کلانشهر‌ها در بودجه دولت متناسب با هزینه‌های ساخت مترو رقم بسیار اندکی است و حتی برای سال آتی با کاهش این بودجه مواجه هستیم، پیگیریم تا بتوانیم برای سال‌های آتی این عدد را افزایش دهیم.
مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: در صورتی که از سوی دولت حمایتی وجود نداشته باشد شرایط برای تامین هزینه‌هایی که در 2 سال گذشته به ویژه در بخش تجهیزات داشتیم در سال آتی بسیار سخت خواهد شد.
پیگیری عدد بودجه 99 متروی تهران در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
امام در ادامه عنوان کرد: روز گذشته و امروز ما و همکارانمان با حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال انجام رایزنی‌هایی برای افزایش سهم مناسبی از بودجه برای مترو تهران هستیم. امیدوار هستیم با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه نمایندگان تهران اتفاقات بهتری در لایحه بودجه 99 برای مترو تهران رقم بخورد.
پیگیر تحقق 3 فاینانس باز هستیم
او همچنین در خصوص استفاده از فاینانس برای توسعه خطوط مترو در تهران گفت: در حال حاضر برای توسعه خطوط مترو در تهران 3 فاینانس باز در خطوط 3، 6 و 7 وجود دارد که نیمه کاره باقی‌مانده است. یکی از دلایل این امر بدهی سنگین شرکت مترو به شبکه بانکی در سال‌های گذشته است. در نتیجه شبکه بانکی در پذیرش عاملیت فاینانس برای متروی تهران مشکل دارد.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) ادامه داد: از سوی دیگر در حال حاضر کشور در شرایط تحریم ظالمانه‌ای قرار دارد و این امر منجر به دشوار شدن تحقق فاینانس‌های بین‌المللی شده است.
امام در پایان تاکید کرد: با این وجود همچنان پیگیر تحقق فاینانس برای تامین منابع مالی در مترو هستیم و خوشحالیم که دولت نیز در این خصوص حسن نظر دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فروش خانه اقدسیه مانعی ندارد

انتظامی: 22 شهر فاقد سینما تا پایان سال صاحب سینما می شوند

آغاز عملیات بازسازی پل کن

حمایت های شهرداری از جشنواره فجر الزاما مادی نیست

حناچی: از تجربیات هلند در احیا واحد‌های صنعتی قدیمی و مدیریت منابع آب استفاده می‌کنیم

آغاز ساماندهی گذر میرزا محمود وزیر در محله عولادجان

حناچی: از تجربیات هلند در احیا واحد‌های صنعتی قدیمی و مدیریت منابع آب استفاده می‌کنیم / سفیر هلند: وجود تحریم‌ها نمی‌تواند مانع تبادل تجربیات میان دو کشور باشد

حمایت های شهرداری از جشنواره فجر الزاما مادی نیست/لزوم پیش بینی تمهیدات مناسب برای حفظ یاد و نام سردار سلیمانی در پایتخت

بافت فرسوده محله تختی

افزایش 90 درصدی ظرفیت سالن‌های پردیس ملت در 9 ماه گذشته

شهرداری رقابت‌پذیری را افزایش دهد

اسناد بدهی‌های شهرداری تهران قابل انکار نیست

افزایش 90 درصدی ظرفیت سالن های پردیس ملت در 9 ماه گذشته

هر 15 روز یک افتتاح فاخر خواهیم داشت

نماد ملی آموزش محیط زیست رونمایی شد

خاک ریزی و تسطیح معابر و منازل شهر کنارک ادامه دارد

شهرداری لایحه بودجه 99 را حداکثر تا هفته آینده به شورای شهر ارائه می دهد

اسناد بدهی های شهرداری تهران قابل انکار نیست/گلایه از سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با تخلفات شهرداری

قانوناً، شرعاً و عرفاً منعی برای فروش خانه اقدسیه وجود ندارد

تصویب بخش هزینه‌ای متمم بودجه سال 98

گردش مالی مشاغل در تهران حدود 40 درصد تولید ناخالص داخلی کشور است

ایران در میان 5 کشور اول تولید کننده پسماند پلاستیکی

«آژانس عکس تهران» کاندیدای برترین وب سایت گروه سایت‌های شهری و محله‌ای

ایران در میان 5 کشور اول تولید کننده پسماند پلاستیکی/به مشارکت شهروندان نیازمندیم

انتقاد مسجدجامعی از اجرای طرح ساماندهی رود-دره فرحزاد

درباره سهم آرادکوه در انتشار بوی بد پایتخت اغراق می‌شود

بررسی لایحه عوارض در جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر

افزایش تخفیف معاینه فنی برتر

تحقق 88 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در 9 ماهه امسال

تقدیر هاشمی از شهرداری تهران برای کمک به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

آماده سازی طرح ساختاری حریم پایتخت

نغمه ناخوانده زنان رهایی یافته از اعتیاد بازخوانی شد

این یک اصلاح نامگذاری است، نه نفیِ تختی

انتصاب سرپرست جدید اداره کل منابع انسانی شهرداری تهران

اجرای بیش از هزار مترمربع پیاده روسازی در منطقه 15

فقدان درآمد مطلوب؛ دلیل اصلی عدم احداث پارکینگ عمومی

رسانه‌ها مدیریت شهری را کنترل می‌کنند

خداکرمی: فعالیت دیگری جایگزین مجموعه دلفیناریوم شود

برگزاری مسابقه «زنان در شهر» ویژه زنان هنرمند منطقه 3

فیلم‌های جشنواره فجر در برنامه «تا جشنواره 38» معرفی می‌شوند

رسانه‌ها مدیریت شهری را کنترل می‌کنند/ شهروندان همیشه در نهایت از عملکرد واقعی مدیران مطلع می‌شوند

تقدیر جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از اقدامات شهرداری تهران

فراخوان چهارمین دوره جشنواره رسانه‌های شهری منتشر شد

تقدیر جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از اقدامات شهرداری تهران/اقدامات شهرداری از لغزندگی معابر جلوگیری کرد

حضور پررنگ شهرداری تهران در الکامپ مشهد

تغییر پارادایم از «هزینه محوری» به «درآمدزایی» در شهر مستلزم شجاعت و بکارگیری ایده‌های جدید است

حمایت شهرداری از جشنواره فجر جای تقدیر دارد

مددسرای منطقه21 برای پذیرش شبانه روزی افراد بی خانمان آمادگی کامل دارد

مرغوبیت مکانی ملاک محاسبه عوارض صدور پروانه ساختمانی می‌شود

آمادگی کامل برای بارش های آخر هفته/بیشترین مطالبات شهروندان از مدیریت شهری