پیام خوزستان

آخرين مطالب

فروکش‌ کردن قیمت مسکن در اطراف تهران اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - بعد از جو روانی ایجاد شده در بازار مسکن شهر جدید پردیس در ابتدای سال، هم‌اکنون قیمت‌ها 40 تا 50 درصد افت کرده است. واسطه‌های ملکی علت رشد بی‌ضابطه قیمت‌های پیشنهادی در اوایل سال جاری را غبارآلودگی فضای بازار می‌دانند
افت قیمت مسکن در اطراف تهران
قیمت‌های پیشنهادی فروش آپارتمان در شهرهای اطراف تهران به طور محسوسی کاهش یافته است. اواخر سال گذشته بود که روند رشد لجام‌گسیخته قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران بخصوص پردیس آغاز شد که تا اردیبهشت ماه امسال ادامه پیدا کرد. بعضا در آگهی‌ها قیمت‌ها تا 700 میلیون تومان و حتی بیشتر نیز دیده می‌شد؛ در حالی که در تهران می‌شد با 300 تا 400 میلیون تومان آپارتمان خریداری کرد و در حال حاضر نیز این امکان وجود دارد. در پردیس هم‌اکنون سطح قیمت برای آپارتمان‌های تحویل آینده از 220 میلیون تومان به بالا است. برای واحدهای آماده تحویل نیز نرخ‌ها از 270 میلیون تومان شروع می‌شود. در فاز 11 آپارتمان کلید تحویل 290 میلیون تومان قیمت‌گذداری شده است.
تقریبا از اوایل سال گذشته التهاب بازار ارز، تاثیر خود را به تدریج در بازار مسکن تهران و شهرهای اطراف نشان داد. در تهران قیمت‌ها حدود 200 درصد رشد کرد. در پردیس نرخ واحدهای مسکن مهر با رشد حدود 500 درصد به یکباره از 60 تا 100 میلیون تومان به 300 تا 500 میلیون تومان و حتی در مواردی بیشتر رسید.
در پرند دو سال قبل سقف قیمت آپارتمان‌ها تا 70 میلیون تومان بود که اوایل امسال به 85 تا 200 میلیون تومان رسید و هم‌اکنون محدوده قیمتی 90 تا بیش از 200 میلیون تومان است. در هشتگرد نیز دوسال قبل کف قیمت 30 و سقف قیمت 60 میلیون تومان بود اما به یکباره این ارقام 70 تا 170 میلیون تومان شد و در بعضی واحدهای بزرگ متراژ به بیش از 200 میلیون تومان رسید. حباب قیمتی در پردیس فروکش کرده اما در پرند و هشتگرد قیمت‌ها کاهش چندانی نداشته است.
به تدریج و با واگذاری واحدهای مسکن مهر، جو روانی رشد قیمت‌ها از بین رفت. در شهر پردیس 85 هزار واحد، در پرند 96 هزار و در هشتگرد 39 هزار واحد مسکن مهر تعریف شده است. تا کنون در پردیس بیش از 35 هزار واحد، در پرند 80 هزار و در هشتگرد 17 هزار واحد تحویل شده است. البته عمده آپارتمان‌ها در این سه شهر تکمیل شده اما معطل خدمات و زیرساخت‌ها است. از سوی دیگر با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای اطراف تهران انتظار می‌رود قیمت‌ها در محدوده فعلی کنترل شود.
یکی از مشاوران املاک شهر جدید پردیس به ایسنا گفت: واحدهای آماده تحویل در زون‌های تکمیل شده فاز 11 که از سرانه‌های خدماتی نسبتا مناسب‌تری نسبت به دیگر زون‌ها و فازها برخوردار است حدود 240 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و 40 میلیون تومان نیز وام بانکی است. قیمت واحدهای آماده‌ی تحویل نیز از حدود 290 میلیون تومان شروع می‌شود و سقف قیمت با توجه به موقعیت و امکانات 370 میلیون تومان است.
وی درباره علت افت شدید قیمت آپارتمان در پردیس اظهار کرد: جوی که اواخر سال گذشته و اوایل امسال در پردیس ایجاد شده بود به نوعی فضای کاذب بود. بعضا فروشندگان قیمت‌های 500 میلیون تومان به بالا تعیین می‌کردند اما خرید و فروشی در این محدوده قیمتی صورت نگرفت. بعد از ایجاد آرامش نسبی در اقتصاد کشور و بخصوص بازار ارز، توهمات قیمت آپارتمان در پردیس نیز از بین رفت و هم‌اکنون می‌توان گفت نرخ‌ها واقعی شده است.
منبع: isna.ir


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فیلترها و فرمول‌های مهم و کاربردی بورس

دستبند هوشمند سنجشگر سلامت نوزاد/نصویر

پورموسوی و فولاد دوباره به هم رسیدند

فروش اوراق سلف نفتی با طرح گشایش اقتصادی رئیس جمهوری تفاوت دارد

مرحله استانی آزمون تفسیر قرآن کریم درخوزستان برگزارشد

هفت لنج صیادی در حال صید ترال در خورهای جنوبی خوزستان توقیف شدند

امام جمعه دزفول: دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی سلامت و معنویت در محرم است

سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس دخیل است؟

فرجام یکی از کلیدی‌ترین کرسی‌های اقتصادی کابینه چه خواهد شد؟

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

اوراق سلف نفتی 26 مردادماه در بورس انرژی عرضه می‌شود

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

تارتار: داوران به چشم یک تیم خنثی به ما نگاه می‌کنند

داوران به چشم تیم خنثی به ما نگاه می کنند/ بازی با سایپا سخت است

مشاغل مشارکتی هم مشمول مالیات مقطوع می‌شوند

بدهی 250 هزار میلیارد تومانی دولت به کارگران

کنکور با رعایت کامل نکات ستاد ملی کرونا برگزار می‌شود

نجات محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

دستگیری عامل قطعی مکرر شبکه برق سراسری آبادان-اروندکنار