پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون وزیر نفت:

راهبرد وزارت نفت حمایت از توان داخلی در حوزه صنعت حفاری است اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون وزیر نفت با اشاره به تاثیر مستقیم صنعت حفاری بر تولید نفت گفت: راهبرد اصلی وزارت نفت بر بستر سازی و تقویت و حمایت از توان داخلی در این حوزه استوار شده است.

محسن پاک نژاد امروز یکم دی ماه در آیین گرامیداشت چهلمین سالگرد تأسیس شرکت ملی حفاری ایران در اهواز، اظهار کرد: این صنعت به عنوان صنعتی تکنولوژی محور، نیازمند سرمایه گذاری مستمر در بخش های توسعه ناوگان، ارایه خدمات جانبی، پرورش منابع انسانی متخصص و بکارگیری فناوری های روزآمد است و به این علت است که بخش عمده ای از هزینه های سرمایه ای در زنجیره اکتشاف و تولید را، حفاری به خود اختصاص داده است،
به گزارش ایسنا، وی افزود: تعداد دستگاه های حفاری بکارگیری شده در میادین نفت و گاز به طور معمول شاخص مطلوبی برای ارزیابی توسعه میادین و در نهایت بهره برداری بیشتر از منابع هیدروکربوری به شمار می آید.
پاک نژاد تصریج کرد: از آنجا که صنعت حفاری تاثیر مستقیم بر تولید نفت دارد، بر همین اساس راهبرد اصلی وزارت نفت بر بسترسازی و تقویت و حمایت از توان داخلی در این حوزه استوار شده است.
معاون وزیر نفت در نظارت بر منابع هیدروکربوری با اشاره به ویژگی های شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد: در سال های اخیر با تشکیل شرکت های خصوصی و ورود برخی شرکت های خارجی به منظور توسعه میادین نفت و گاز، شرکت ملی حفاری ایران توانست با حضور مؤثر خود در مناقصات بین المللی حفاری و ارایه خدمات فنی و مهندسی در بازاری رقابتی توانمندی های خود را به نمایش بگذارد.
وی ادامه داد: این شرکت با حضور فعال و ارایه قابلیت های تخصصی در کنار ارایه نرخ های رقابتی و موفقیت در اجرای پروژه ها در مقایسه با دیگر شرکت ها، هزینه ها و سرمایه گذاری های خود را از محل درآمدها انجام می دهد و در همین راستا اتکأ به نیروی انسانی مجرب و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری این شرکت قدرت چانه زنی شرکت ملی نفت ایران را در مناقصات بین المللی افزایش داده و موجب کنترل بازار و کاهش نرخ های حفاری و خدمات مرتبط شده است.
پاک نژاد گفت: مبالغه نخواهد بود اگر این شرکت را با در اختیار داشتن چنین ناوگان حفاری گسترده در خشکی و دریا و بیش از 16 هزار نیروی انسانی فنی و تخصصی، قدرترین شرکت حفاری در خاورمیانه بدانیم.
معاون وزیر نفت در نظارت بر منابع هیدروکربوری گفت: کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در حوزه تخصصی صنعت حفاری با اتکا به مدیریت و توانمندی های داخلی و با تکیه بر توان و دانش فنی خود همواره کوشیده اند تا در حیطه وظایف و مسئولیت های خود پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور باشند.
وی اظهار کرد: امروز این شرکت با کاربست 72 دستگاه حفاری خشکی و دریایی و ارایه 27 نوع خدمات فنی و تخصصی حدود 63 درصد از بازار دستگاه های حفاری در خشکی، 22 درصد از بازار دستگاه های حفاری در دریا و 62 درصد از بازار خدمات فنی و تخصصی را در اختیار دارد.
پاک نژاد گفت: در چهل سال گذشته شرکت ملی حفاری ایران حدود چهار هزار و 600 حلقه چاه با متراژی بالغ بر 9 میلیون و 500 هزار متر را حفاری کرده و حدود 168 هزار مورد خدمات جانبی ارایه کرده است. این شرکت با چنین دستاوردی، پیروی از منوّیات مقام معظم رهبری در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و تقویت خودکفایی را سر لوحه برنامه های خود قرار داده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فیلترها و فرمول‌های مهم و کاربردی بورس

دستبند هوشمند سنجشگر سلامت نوزاد/نصویر

پورموسوی و فولاد دوباره به هم رسیدند

فروش اوراق سلف نفتی با طرح گشایش اقتصادی رئیس جمهوری تفاوت دارد

مرحله استانی آزمون تفسیر قرآن کریم درخوزستان برگزارشد

هفت لنج صیادی در حال صید ترال در خورهای جنوبی خوزستان توقیف شدند

امام جمعه دزفول: دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی سلامت و معنویت در محرم است

سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس دخیل است؟

فرجام یکی از کلیدی‌ترین کرسی‌های اقتصادی کابینه چه خواهد شد؟

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

اوراق سلف نفتی 26 مردادماه در بورس انرژی عرضه می‌شود

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

تارتار: داوران به چشم یک تیم خنثی به ما نگاه می‌کنند

داوران به چشم تیم خنثی به ما نگاه می کنند/ بازی با سایپا سخت است

مشاغل مشارکتی هم مشمول مالیات مقطوع می‌شوند

بدهی 250 هزار میلیارد تومانی دولت به کارگران

کنکور با رعایت کامل نکات ستاد ملی کرونا برگزار می‌شود

نجات محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

دستگیری عامل قطعی مکرر شبکه برق سراسری آبادان-اروندکنار