پیام خوزستان

آخرين مطالب

فیلم های پرفروش و (+17) تاریخ سینما + عکس فرهنگي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - با این‌که انتظار می‌رود فیلم‌های درجه R مخاطبان کمتری را به سالن‌های سینما بکشانند، هنوز هم بعضی از این فیلم‌ها فروش‌های فوق‌العاده دارند و حتی امتیازات بالایی در باکس آفیس کسب می‌کنند
10 فیلم پرفروش تاریخ سینما که برای زیر 17 سال مناسب نیستند
فیلم‌هایی با درجه‌بندی سنی برای دیده شدن که با نام Rated R شناخته می‌شوند فیلم‌هایی هستند که متناسب با محتوای فیلم، برای مخاطبان آن محدودیت سنی مشخص می‌شود. این فیلم‌ها توسط یکی از سیستم‌های فیلم که در ایالات متحده، کانادا و انگلیس متفاوت است درجه‌بندی می‌شوند (البته هر کشوری سیستم درجه‌بندی داخلی نیز دارد).
درجه‌ها معمولا برای تماشای مخاطبان کمتر از 17 سال ممنوعیت ایجاد می‌کند، اما یک فیلم ممکن است محدودیت را برای سنین دیگری هم ایجاد کند. محتوای نامناسب برای سنین مختلف شامل تصاویر خشونت‌آمیز، گفتگو‌های رکیک، صحنه‌های مصرف مواد مخدر و مواردی این‌چنینی است. با این‌که انتظار می‌رود فیلم‌های درجه R مخاطبان کمتری را به سالن‌های سینما بکشانند، هنوز هم بعضی از این فیلم‌ها فروش‌های فوق‌العاده دارند و حتی امتیازات بالایی در باکس آفیس کسب می‌کنند. به همین بهانه نگاهی انداخته‌ایم به پرفروش‌ترین فیلم‌های درجه R تاریخ سینما.
از آن‌جا که فیلم‌ها ممکن است در باکس آفیس‌های مختلف جهان امتیاز‌های متفاوتی را کسب کرده باشند باید اشاره شود که این لیست بر اساس باکس آفیس داخلی آن‌ها که در سایت باکس آفیس موجو منتشر می‌شود، تهیه شده است.
پلیس بورلی هیلز
عنوان اصلی: Beverly Hills Cop
محصول: 1984
فروش: 232 میلیون دلار

پلیس بورلی هیلز Beverly Hills Cop
اکشن‌کمدیِ «پلیس بورلی هیلز» در سال 1984 تولید شده است. فیلم داستان الکس فولی با بازی ادی مورفی را روایت می‌کند که پلیس دیترویت است و برای آشکار کردن ماجرای رازآلودی در بورلی هیلز که مربوط به قتل بهترین دوستش است وارد ماجرا می‌شود.
پس از اکران، فیلم را برای نیش‌دار، پرسرعت، بامزه و درعین‌حال جدی بودنش ستودند. همچنین ادی مورفی با این فیلم تبدیل به یکی از ستاره‌های هالیوود شد.
پلیس بورلی هیلز نهایتا با فروش 232 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی رتبه‌ی پرفروش‌ها را بدست آورد که در دهه هشتاد مبلغ چشمگیری محسوب می‌شد.
فیلم خماری 2
عنوان اصلی: The Hangover Part II
محصول: 2011
فروش: 254 میلیون دلار

خماری 2 The Hangover Part II
فیلم «خماری 2» که سال 2011 نمایش داده شد دنباله‌ی فیلم خماری است. این فیلم ماجرای چند دوست را روایت می‌کند که برای عروسی یک کدامشان راهی تایلند می‌شوند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند به جای مهمانی مجردیِ قبل از عروسی، برای ناهار کنار هم باشند تا به این ترتیب از هر دیوانه‌بازی اجتناب کنند، اما در نهایت با صورت تتو شده‌ی یکی از آن‌ها، سر تراشیده‌ی دیگری و یک انگشت قطع شده از خواب بیدار می‌شوند. با این اتفاق در دنباله‌ی فیلم آن‌ها تلاش می‌کنند کشف کنند در شبی که هیچ چیز از آن خاطرشان نیست دقیقا چه اتفاقی افتاده است.
پلات فیلم شبیه به فیلم اصلی به نظر می‌رسد منتهی سیاه‌تر و وقیح‌تر است و در نهایتا هم با نقد‌های منفی‌تری مواجه شد. با همه‌ی این‌ها، فیلم 254 میلیون دلار فروش کرد.
فیلم خماری
عنوان اصلی: The Hangover
محصول: 2009
فروش: 277 میلیون دلار

خماری The Hangover
در فیلم «خماریِ» اصلی شخصیت‌های داستان به لاس وگاس سفر می‌کنند تا عروسی متفاوتی برای دوست‌شان بگیرند. به این امید که خوش بگذرانند، اما بعد از شب پرماجرایی که سپری می‌کنند وقتی از خواب بیدار می‌شوند متوجه می‌شوند داماد ناپدید شده است. درست مثل فیلم خماری 2 در این داستان هم یادشان نمی‌آید چه اتفاقی افتاده و به دنبال داماد گم‌شده می‌افتند.
این فیلم در سال 2009 در باکس آفیس با فروش 277 میلیون دلار قرار گرفت و برخلاف قسمت دوم از نظر مخاطبانش فیلم بسیار سرزنده‌ای بود.
ماتریکس: بارگذاری مجدد
عنوان اصلی: The Matrix Reloaded
محصول: 2003
فروش: 281 میلیون دلار

فیلم ماتریکس: بارگذاری مجدد
فیلم «ماتریکس: بارگذاری مجدد» یکی از دنباله‌های فیلم «ماتریکس» است که در سال 2003 نمایش داده شد. در این فیلم ادامه‌ی شورشِ مبارزانِ آزاد علیه ارتش ماشین‌ها را می‌بینیم که چند ماه بعد از اتفاقات فیلم اول رخ می‌دهد. گروه مبارزان که در تلاش برای نجات نسل بشر از انقراض هستند طی این مبارزات از حقایق تلخی درباره‌ی ماتریکس پرده بر می‌دارند و همچنین با سرنوشتی که برایشان نامعلوم بوده روبه‌رو می‌شوند.
در مجموع نقد‌های مثبتی روی فیلم نوشته شد و مخصوصا فیلم‌نامه و مسیر تحول شخصیت‌ها مورد تحسین قرار گرفت. فیلم همچنین فروش خوبی داشت و در باکس آفیس مبلغ 281 میلیون دلار را ثبت کرد.
ددپول 2
عنوان اصلی: Deadpool 2
محصول: 2016
فروش: 324 میلیون دلار

ددپول Deadpool 2
این فیلم ابرقهرمانی محصول سال 2018 و دنباله‌ی فیلم «ددپول» (2016) است. داستان درباره‌ی همان شخصیت ددپولِ موزی است که این‌جا سعی می‌کند تیم ایکس-فورس را برای نجات یتیمی به نام راسل از چنگال کابل، که سرباز حرکت در زمان است، دور هم جمع کند.
ددپول 2 فیلمی پرخشونت و درعین حال جذاب است که تمام عناصر سرگرم‌کننده‌ی فیلم‌های سریالی را در خود دارد. این فیلم 324 میلیون دلار فروش کرد.
فیلم ترسناک آن It
عنوان اصلی: It
محصول: 2017
فروش: 327 میلیون دلار

فیلم «آن» It
فیلم «آن» محصول سال 2017 اقتباسی از رمانی ترسناک به همین نام نوشته‌ی استفان کینگ در سال 1986 است و داستان گروهی از کودکان را در شهر دری در ایالت مین روایت می‌کند که توسط یک دلقک آدم‌خوار که بعد از 27 سال از فاضلاب بیرون آمده شکار می‌شوند. بچه‌ها برای این‌که بتوانند خود را نجات دهند باید با هم متحد شوند و مقابل ترس‌شان از پنی‌وایز (دلقک آدمخوار) بایستند.
بازی‌ها در این فیلم سروصدای منتقدان را درآورد و آن‌ها همچنین ترسناکی و فیلم‌برداری آن را تحسین کردند. فیلم 327 میلیون فروش کرد.
بیشتر بدانید : ویژگی خاص چشمان دلقک ترسناک هالیوود در فیلم it !!+ تصاویر پشت صحنه
جوکر Joker
عنوان اصلی: Joker
محصول: 2019
فروش: 328 میلیون دلار

جوکر Joker 2019
یکی از جدیدترین فیلم‌ها با درجه‌بندی این لیست فیلمی نیست جز «جوکر». داستان این تریلر موفق که مایه‌های روانشناختی دارد زندگی و پیشینه‌ی جوکر، دشمن بتمن، را روایت می‌کند. آرتور فلک که در ابتدا یک کمدین استند‌آپ و دلقک اجاره‌ای برای مهمانی‌ها است در ادامه بر اثر زندگی غم‌انگیزش تبدیل به انسانی شرور و خونخوار می‌شود.
فیلم توجه زیادی را به خود جلب کرد و همه بازی واکین فینیکس را برای به تصویر کشیدن شخصیت داستان تحسین کردند. این فیلم بر اساس گزارش باکس آفیس موجو 328 میلیون دلار فروش کرده است.
بیشتر بدانید : رفتارهای دیوانه وار و هنجارشکنانه جوکر Joker در فیلم + عکس
تیرانداز امریکایی
عنوان اصلی: American Sniper
محصول: 2014
فروش: 350 میلیون دلار

تیرانداز امریکایی American Sniper
در فیلم «تیرانداز امریکایی» که یک درام جنگی است بردلی کوپر نقش کریس کایل، یک شخصیت واقعی در نیروی دریایی امریکا را بازی می‌کند. کایل که در دریا افسر موفقی است به سرعت تبدیل به یکی از بهترین تیراندازان تاریخ می‌شود، اما بعد از بازگشت به خانه متوجه می‌شود که کنارآمدن با خاطراتی که از جنگ دارد و بی‌اختیار سراغ او می‌آیند کار دشواری است.
کایل در چهار ماموریت بزرگ در جنگ عراق خدمت می‌کند، اما تا آخر عمر، هرگز موفق نمی‌شود از واقعیت زندگی فرار کند.
تیرانداز امریکایی 350 میلیون دلار فروش را در باکس آفیس ثبت کرد و احساسات و عمق فیلم توسط بسیاری ستوده شد.
ددپول
عنوان اصلی: Deadpool
محصول: 2016 - 2018
فروش: 363 میلیون دلار

ددپول Deadpool
وید ویلسون، یک نیروی ویژه‌ی سابق که حالا به عنوان یک سرباز مزدور کار می‌کند سرطان می‌گیرد. او ونسا، دوست دخترش، را ترک می‌کند تا مجبور نباشد او را در حال مرگ ببیند.
وقتی یک دانشمند به ویلسون راه درمانیِ پرخطر و عجیبی را پیشنهاد می‌کند او تصمیم می‌گیرد فرصتش را امتحان کند. نهایتا در نتیجه‌ی درمان وید پوستش را از دست می‌دهد به شکلی که انگار تمام بدنش زخم است، ولی دارای نیروی فوق‌العاده‌ی خوددرمانی می‌شود. او بعد از این‌که کاملا به ددپول تغییر شکل می‌دهد تصمیم می‌گیرد از آدمی که زندگی او را نابود کرده است انتقام بگیرد.
فیلم تاریک و پر از شوخی‌های آگاهانه است و همین ویژگی‌ها باعث شد مردم به سمت آن هجوم ببرند. ددپول نهایتا در باکس افیس داخلی 363 میلیون دلار فروش را ثبت کرد.
مصائب مسیح
عنوان اصلی: The Passion Of The Christ
محصول: 2004
فروش: 370 میلیون دلار

مصائب مسیح The Passion Of The Christ
در صدر لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های درجه‌دار، فیلم «مصائب مسیح» قرار دارد. این درام انجیلی که محصول 2004 است داستان مسیح را از خلال گاسپل‌های متیو، مارک، لوک و جان دنبال می‌کند و همچنین از دیگر متون مذهبی هم برای داستان آن استفاده شده است.
تمرکز داستان مشخصا روی 12 ساعت آخر زندگی مسیح است که با به صلیب کشیده شدن او به پایان می‌رسد. با این‌که از نظر خیلی‌ها صحنه‌های خشونت‌آمیز، خون‌آلود و آزاردهنده در فیلم بیش از اندازه زیاد بود مخاطبان زیادی به آن جلب شدند و پس از اکران آن به سالن‌های سینما هجوم بردند. این فیلم در نهایت موفق شد فروش 370 میلیون دلار را در باکس آفیس داخلی ثبت کند.
بیشتر بدانید : جنجال برانگیزترین فیلم‌های تاریخ سینما!! (+عکس)
بیشتر بدانید : بهترین فیلم‌ های 2018 که باید ببینید + عکس (قسمت1)
بیشتر بدانید : فیلم هایی که برای پربیننده شدن اصول و قواعد را شکستند!!
منبع: مجله دیجی‌کالا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری سارق زورگیر در آبادان

فولاد در نقل و انتقالات موفق نبوده است / تیم‌های پایه را تعطیل کنند

مراسم قرائت زیارت اربعین در بقاع متبرکه خوزستان برگزار می‌شود

انفصال سعید حیاتی از عضویت در شورای شهر بندرماهشهر

عکس/ عیادت نماینده ولی‌فقیه در خوزستان از آیت‌الله شفیعی

خط فقر در خانواده چهارنفره در سال های 90 تا 98

حماسه مقاومت مردم اندیمشک در پل نادری گرامی داشته شد

فیلم- انفجار واحد مسکونی در اهواز با یک کشته و چهار مصدوم

شبی که نیل آرمسترانگ به ماه رفت، در تهران چه خبر بود؟

قبل از عرق‌خورها، آخوندها را به جهنم می‌برند!

مراسمات محرم آمار کرونا را افزایش نداد

هشدار سطح زرد در خصوص وضعیت جوی خوزستان

مرگ زن باردار اهوازی در حادثه انفجار کوی مهدیس

تشریح جزئیات شهادت 2 مرزبان خوزستان در دشت‌آزادگان

فرمانده مرزبانی ناجا:اجازه نمی‌دهیم به امنیت مرزها خدشه‌ای وارد شود

ستارگان درخشان این مرز و بوم

مرگ زن باردار اهوازی در انفجار گاز مجتمع مسکونی

افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در خوزستان

دیدار استاندار اردبیل با مدیرعامل بانک تجارت برای پیگیری راه اندازی مجدد کارخانه سبلان پارچه

اختلاف تورم دهک اول و دهک دهم به 6.5 درصد رسید

بهترین برنامه دانلود از یوتیوب

شیوع کرونا سفرهای بین استانی در خوزستان را کاهش داد

شهردار جدید خرمشهر انتخاب شد

انفجار گاز در اهواز یک کشته برجا گذاشت

انفجار گاز در اهواز با یک کشته و چهار مصدوم

پیکر پاک 2 شهید مرزبانی خوزستان تشییع شد

رونمایی از کتاب پژوهشی شهدای محلات منطقه 2

میدان فردوسی تهران تغییر می کند

وام کرونا علاج نبود، وزیر قول حمایت دیگری را داد

برخورد قاطع مرزبانان با قاچاقچیان در مرزها

سقف وام مسکن جوانان 400میلیون تومان شد

نصب 60 تابلوی جدید در پایانه های تاکسیرانی منطقه 19

نخستین پایگاه ورزش همگانی خوزستان در اهواز افتتاح شد

جزئیات شهادت 2 مرزبانی خوزستان در دشت آزادگان تشریح شد

جزئیات شهادت 2 مرزبان خوزستان در دشت آزادگان تشریح شد

استقبال شاعران از بخش «محرم بی‌سردار» و «مدافعان سلامت»

میزان عوارض کالاهای مخرب محیط ‌زیست اعلام شد

مرد جوان در رودخانه کارون اقدام به خودکشی کرد

مدیرعامل شرکت انتشارات علمی و فرهنگی خبر داد: تحقق 75 درصدی اهداف فروش سال در 6 ماهه نخست

جذب آتش‌نشان زن تا 2 ماه آینده در تهران

افتتاح نخستین پایگاه ورزش همگانی مناطق محروم خوزستان

توسعه شمالی خط 3 مترو با همکاری شهرداری منطقه یک

هشدار سطح زرد مدیریت بحران در خصوص وضعیت جوی خوزستان

بهسازی معابر منطقه 15 با اجرای پیاده رو سازی

اخبار ضد و نقیض درباره طرح «گشایش اقتصادی» دولت

تأثیر ویژگی‌های شخصیتی بر حفظ عملکرد شناختی

پروژه های نیمه تمام نوسازی مدارس خوزستان با کمک منطقه آزاد اروند تکمیل می شود

حریرچی: 10هزار دانش‌آموز کرونا گرفته‌اند

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 6 مهر 99

راه اندازی مجدد تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس