پیام خوزستان

آخرين مطالب

فیلم های پرفروش و (+17) تاریخ سینما + عکس فرهنگي

فیلم های پرفروش و (+17) تاریخ سینما + عکس
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - با این‌که انتظار می‌رود فیلم‌های درجه R مخاطبان کمتری را به سالن‌های سینما بکشانند، هنوز هم بعضی از این فیلم‌ها فروش‌های فوق‌العاده دارند و حتی امتیازات بالایی در باکس آفیس کسب می‌کنند
10 فیلم پرفروش تاریخ سینما که برای زیر 17 سال مناسب نیستند
فیلم‌هایی با درجه‌بندی سنی برای دیده شدن که با نام Rated R شناخته می‌شوند فیلم‌هایی هستند که متناسب با محتوای فیلم، برای مخاطبان آن محدودیت سنی مشخص می‌شود. این فیلم‌ها توسط یکی از سیستم‌های فیلم که در ایالات متحده، کانادا و انگلیس متفاوت است درجه‌بندی می‌شوند (البته هر کشوری سیستم درجه‌بندی داخلی نیز دارد).
درجه‌ها معمولا برای تماشای مخاطبان کمتر از 17 سال ممنوعیت ایجاد می‌کند، اما یک فیلم ممکن است محدودیت را برای سنین دیگری هم ایجاد کند. محتوای نامناسب برای سنین مختلف شامل تصاویر خشونت‌آمیز، گفتگو‌های رکیک، صحنه‌های مصرف مواد مخدر و مواردی این‌چنینی است. با این‌که انتظار می‌رود فیلم‌های درجه R مخاطبان کمتری را به سالن‌های سینما بکشانند، هنوز هم بعضی از این فیلم‌ها فروش‌های فوق‌العاده دارند و حتی امتیازات بالایی در باکس آفیس کسب می‌کنند. به همین بهانه نگاهی انداخته‌ایم به پرفروش‌ترین فیلم‌های درجه R تاریخ سینما.
از آن‌جا که فیلم‌ها ممکن است در باکس آفیس‌های مختلف جهان امتیاز‌های متفاوتی را کسب کرده باشند باید اشاره شود که این لیست بر اساس باکس آفیس داخلی آن‌ها که در سایت باکس آفیس موجو منتشر می‌شود، تهیه شده است.
پلیس بورلی هیلز
عنوان اصلی: Beverly Hills Cop
محصول: 1984
فروش: 232 میلیون دلار

پلیس بورلی هیلز Beverly Hills Cop
اکشن‌کمدیِ «پلیس بورلی هیلز» در سال 1984 تولید شده است. فیلم داستان الکس فولی با بازی ادی مورفی را روایت می‌کند که پلیس دیترویت است و برای آشکار کردن ماجرای رازآلودی در بورلی هیلز که مربوط به قتل بهترین دوستش است وارد ماجرا می‌شود.
پس از اکران، فیلم را برای نیش‌دار، پرسرعت، بامزه و درعین‌حال جدی بودنش ستودند. همچنین ادی مورفی با این فیلم تبدیل به یکی از ستاره‌های هالیوود شد.
پلیس بورلی هیلز نهایتا با فروش 232 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی رتبه‌ی پرفروش‌ها را بدست آورد که در دهه هشتاد مبلغ چشمگیری محسوب می‌شد.
فیلم خماری 2
عنوان اصلی: The Hangover Part II
محصول: 2011
فروش: 254 میلیون دلار

خماری 2 The Hangover Part II
فیلم «خماری 2» که سال 2011 نمایش داده شد دنباله‌ی فیلم خماری است. این فیلم ماجرای چند دوست را روایت می‌کند که برای عروسی یک کدامشان راهی تایلند می‌شوند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند به جای مهمانی مجردیِ قبل از عروسی، برای ناهار کنار هم باشند تا به این ترتیب از هر دیوانه‌بازی اجتناب کنند، اما در نهایت با صورت تتو شده‌ی یکی از آن‌ها، سر تراشیده‌ی دیگری و یک انگشت قطع شده از خواب بیدار می‌شوند. با این اتفاق در دنباله‌ی فیلم آن‌ها تلاش می‌کنند کشف کنند در شبی که هیچ چیز از آن خاطرشان نیست دقیقا چه اتفاقی افتاده است.
پلات فیلم شبیه به فیلم اصلی به نظر می‌رسد منتهی سیاه‌تر و وقیح‌تر است و در نهایتا هم با نقد‌های منفی‌تری مواجه شد. با همه‌ی این‌ها، فیلم 254 میلیون دلار فروش کرد.
فیلم خماری
عنوان اصلی: The Hangover
محصول: 2009
فروش: 277 میلیون دلار

خماری The Hangover
در فیلم «خماریِ» اصلی شخصیت‌های داستان به لاس وگاس سفر می‌کنند تا عروسی متفاوتی برای دوست‌شان بگیرند. به این امید که خوش بگذرانند، اما بعد از شب پرماجرایی که سپری می‌کنند وقتی از خواب بیدار می‌شوند متوجه می‌شوند داماد ناپدید شده است. درست مثل فیلم خماری 2 در این داستان هم یادشان نمی‌آید چه اتفاقی افتاده و به دنبال داماد گم‌شده می‌افتند.
این فیلم در سال 2009 در باکس آفیس با فروش 277 میلیون دلار قرار گرفت و برخلاف قسمت دوم از نظر مخاطبانش فیلم بسیار سرزنده‌ای بود.
ماتریکس: بارگذاری مجدد
عنوان اصلی: The Matrix Reloaded
محصول: 2003
فروش: 281 میلیون دلار

فیلم ماتریکس: بارگذاری مجدد
فیلم «ماتریکس: بارگذاری مجدد» یکی از دنباله‌های فیلم «ماتریکس» است که در سال 2003 نمایش داده شد. در این فیلم ادامه‌ی شورشِ مبارزانِ آزاد علیه ارتش ماشین‌ها را می‌بینیم که چند ماه بعد از اتفاقات فیلم اول رخ می‌دهد. گروه مبارزان که در تلاش برای نجات نسل بشر از انقراض هستند طی این مبارزات از حقایق تلخی درباره‌ی ماتریکس پرده بر می‌دارند و همچنین با سرنوشتی که برایشان نامعلوم بوده روبه‌رو می‌شوند.
در مجموع نقد‌های مثبتی روی فیلم نوشته شد و مخصوصا فیلم‌نامه و مسیر تحول شخصیت‌ها مورد تحسین قرار گرفت. فیلم همچنین فروش خوبی داشت و در باکس آفیس مبلغ 281 میلیون دلار را ثبت کرد.
ددپول 2
عنوان اصلی: Deadpool 2
محصول: 2016
فروش: 324 میلیون دلار

ددپول Deadpool 2
این فیلم ابرقهرمانی محصول سال 2018 و دنباله‌ی فیلم «ددپول» (2016) است. داستان درباره‌ی همان شخصیت ددپولِ موزی است که این‌جا سعی می‌کند تیم ایکس-فورس را برای نجات یتیمی به نام راسل از چنگال کابل، که سرباز حرکت در زمان است، دور هم جمع کند.
ددپول 2 فیلمی پرخشونت و درعین حال جذاب است که تمام عناصر سرگرم‌کننده‌ی فیلم‌های سریالی را در خود دارد. این فیلم 324 میلیون دلار فروش کرد.
فیلم ترسناک آن It
عنوان اصلی: It
محصول: 2017
فروش: 327 میلیون دلار

فیلم «آن» It
فیلم «آن» محصول سال 2017 اقتباسی از رمانی ترسناک به همین نام نوشته‌ی استفان کینگ در سال 1986 است و داستان گروهی از کودکان را در شهر دری در ایالت مین روایت می‌کند که توسط یک دلقک آدم‌خوار که بعد از 27 سال از فاضلاب بیرون آمده شکار می‌شوند. بچه‌ها برای این‌که بتوانند خود را نجات دهند باید با هم متحد شوند و مقابل ترس‌شان از پنی‌وایز (دلقک آدمخوار) بایستند.
بازی‌ها در این فیلم سروصدای منتقدان را درآورد و آن‌ها همچنین ترسناکی و فیلم‌برداری آن را تحسین کردند. فیلم 327 میلیون فروش کرد.
بیشتر بدانید : ویژگی خاص چشمان دلقک ترسناک هالیوود در فیلم it !!+ تصاویر پشت صحنه
جوکر Joker
عنوان اصلی: Joker
محصول: 2019
فروش: 328 میلیون دلار

جوکر Joker 2019
یکی از جدیدترین فیلم‌ها با درجه‌بندی این لیست فیلمی نیست جز «جوکر». داستان این تریلر موفق که مایه‌های روانشناختی دارد زندگی و پیشینه‌ی جوکر، دشمن بتمن، را روایت می‌کند. آرتور فلک که در ابتدا یک کمدین استند‌آپ و دلقک اجاره‌ای برای مهمانی‌ها است در ادامه بر اثر زندگی غم‌انگیزش تبدیل به انسانی شرور و خونخوار می‌شود.
فیلم توجه زیادی را به خود جلب کرد و همه بازی واکین فینیکس را برای به تصویر کشیدن شخصیت داستان تحسین کردند. این فیلم بر اساس گزارش باکس آفیس موجو 328 میلیون دلار فروش کرده است.
بیشتر بدانید : رفتارهای دیوانه وار و هنجارشکنانه جوکر Joker در فیلم + عکس
تیرانداز امریکایی
عنوان اصلی: American Sniper
محصول: 2014
فروش: 350 میلیون دلار

تیرانداز امریکایی American Sniper
در فیلم «تیرانداز امریکایی» که یک درام جنگی است بردلی کوپر نقش کریس کایل، یک شخصیت واقعی در نیروی دریایی امریکا را بازی می‌کند. کایل که در دریا افسر موفقی است به سرعت تبدیل به یکی از بهترین تیراندازان تاریخ می‌شود، اما بعد از بازگشت به خانه متوجه می‌شود که کنارآمدن با خاطراتی که از جنگ دارد و بی‌اختیار سراغ او می‌آیند کار دشواری است.
کایل در چهار ماموریت بزرگ در جنگ عراق خدمت می‌کند، اما تا آخر عمر، هرگز موفق نمی‌شود از واقعیت زندگی فرار کند.
تیرانداز امریکایی 350 میلیون دلار فروش را در باکس آفیس ثبت کرد و احساسات و عمق فیلم توسط بسیاری ستوده شد.
ددپول
عنوان اصلی: Deadpool
محصول: 2016 - 2018
فروش: 363 میلیون دلار

ددپول Deadpool
وید ویلسون، یک نیروی ویژه‌ی سابق که حالا به عنوان یک سرباز مزدور کار می‌کند سرطان می‌گیرد. او ونسا، دوست دخترش، را ترک می‌کند تا مجبور نباشد او را در حال مرگ ببیند.
وقتی یک دانشمند به ویلسون راه درمانیِ پرخطر و عجیبی را پیشنهاد می‌کند او تصمیم می‌گیرد فرصتش را امتحان کند. نهایتا در نتیجه‌ی درمان وید پوستش را از دست می‌دهد به شکلی که انگار تمام بدنش زخم است، ولی دارای نیروی فوق‌العاده‌ی خوددرمانی می‌شود. او بعد از این‌که کاملا به ددپول تغییر شکل می‌دهد تصمیم می‌گیرد از آدمی که زندگی او را نابود کرده است انتقام بگیرد.
فیلم تاریک و پر از شوخی‌های آگاهانه است و همین ویژگی‌ها باعث شد مردم به سمت آن هجوم ببرند. ددپول نهایتا در باکس افیس داخلی 363 میلیون دلار فروش را ثبت کرد.
مصائب مسیح
عنوان اصلی: The Passion Of The Christ
محصول: 2004
فروش: 370 میلیون دلار

مصائب مسیح The Passion Of The Christ
در صدر لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های درجه‌دار، فیلم «مصائب مسیح» قرار دارد. این درام انجیلی که محصول 2004 است داستان مسیح را از خلال گاسپل‌های متیو، مارک، لوک و جان دنبال می‌کند و همچنین از دیگر متون مذهبی هم برای داستان آن استفاده شده است.
تمرکز داستان مشخصا روی 12 ساعت آخر زندگی مسیح است که با به صلیب کشیده شدن او به پایان می‌رسد. با این‌که از نظر خیلی‌ها صحنه‌های خشونت‌آمیز، خون‌آلود و آزاردهنده در فیلم بیش از اندازه زیاد بود مخاطبان زیادی به آن جلب شدند و پس از اکران آن به سالن‌های سینما هجوم بردند. این فیلم در نهایت موفق شد فروش 370 میلیون دلار را در باکس آفیس داخلی ثبت کند.
بیشتر بدانید : جنجال برانگیزترین فیلم‌های تاریخ سینما!! (+عکس)
بیشتر بدانید : بهترین فیلم‌ های 2018 که باید ببینید + عکس (قسمت1)
بیشتر بدانید : فیلم هایی که برای پربیننده شدن اصول و قواعد را شکستند!!
منبع: مجله دیجی‌کالا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیانسه، دمی لواتو و بیلی ایلیش در مراسم جوایز گرمی 2020 + تصاویر

شوک هالیوود از مرگ بسکتبالیست برنده اسکار!

توضیحات معاون میراث فرهنگی خوزستان درباره خیابان «شارع الشیوخ» اهواز

دختری که جوایز گرمی 2020 را درو کرد + عکس

آخرین وضعیت استاد شجریان در بیمارستان!

عذرخواهی "سلما هایک" برای تبلیغ رمان جنجالی

ماجرای ممنوع التصویر بودن "گامنو" خواننده خندوانه چه بود؟

نرگس آبیار تا فریدون جیرانی و سعید راد : داوران جشنواره فیلم فجر 98 + عکس

سام درخشانی و پژمان جمشیدی اسلحه به دست "در خوب بد جلف2" + عکس

ادای دین ستاره های هاکی ایران، به مردم بلوچستان + عکس

نقد یا ارزشیابی ترجمه؟

جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر در دزفول برگزار می‌شود

گریم عجیب مهران احمدی در پایتخت 6 + عکس

بزرگ ترین هدیه به بازیگر نقش وارش: هنوز هیجان زده ام + عکس

معرفی برگزیدگان دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی

چند طرح از خوزستان در میان موفق‌ترین تجارب مرمت بناهای تاریخی کشور

فیلم چالش برانگیز جشنواره فجر 98 + عکس

جای خالی فضای تخصصی حوزه کودک در نمایشگاه کتاب خوزستان

زنان شکارچی سیمرغ فجر: بازیگرانی که بیش از یک سیمرغ گرفتند + عکس

اتهام سنگین مهناز افشار به محسن تنابنده! + عکس

درخشش خبرگزاری مهر در سوگواره‌ مطبوعات اربعین حسینی

بازداشت خواننده لس آنجلسی در تهران! سامان کیست؟ + عکس

دل نوشته بهروز وثوقی برای بازگشت به ایران + عکس

رده بندی سنی جشنواره فجر هشدار است، نه اجبار!

مهم ترین اخبار جشنواره تئاتر فجر 98

مصطفی رحماندوست به سکسیم متهم شد! + متن شعر

نحوه واگذاری فیش‌های حج در سامانه حج و زیارت

رونمایی از 2 کتاب ادبی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان

برهنگی واژگانی و کم‌حرفی از محرزترین ویژگی‌های آثار مینی‌مالیسم است

گریم دیدنی پانته آ پناهی ها در"خروج" حاتمی کیا + عکس

هنر و رسانه از ابزارهای اصلی فعالیت محور مقاومت هستند

واکنش شهرداد روحانی به حواشی ارکستر سمفونیک + عکس

جنجال ارکستر سمفونیک تهران/ فرار شهرداد روحانی از ایران!

سریال های جذاب 2020 که مشتاقانه منتظرشان هستیم + عکس

برگزیدگان مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» تقدیر شدند

برگزاری مسابقه عکس «آن سوی واقعه» در سطح بین‌المللی

میلیونر شو ایرانی با اجرای بهنوش بختیاری + عکس

بازیگرانی که با کمتر از 20 دقیقه بازی، نامزد یا برنده اسکار شدند + عکس

سام درخشانی با چهره خنده دار و دیدنی در خوب بد جلف 2 + عکس

کتاب «پرنده در آستین» رونمایی شد

نشست ادبی با موضوع شعر در اهواز برگزار شد

شهاب حسینی در نامه اش به روحانی چه نوشت؟ + عکس

چرا ترانه علیدوستی به دادسرا احضار شد؟ + عکس

آیت الله جزایری:مردم به جای مطالعه سرگرم فضای مجازی شده‌اند

تربیت در تدوین طرح ارتقابخشی به شاخص‌های آموزش و پرورش ضروری است

تازه‌های نشر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در نمایشگاه کتاب

مدارس نوبت عصر بخش سوسن و دهدز تعطیل شد

خریدوفروش قانونی فیش حج تمتع و عمره درسامانه «تشرف» امکان‌پذیر شد

بهترین کمپانی های انیمیشن سازی دنیا + عکس

خانواده ثروتمند با پوششی عجیب در سریال لاکچری + عکس