پیام خوزستان

آخرين مطالب

محمدی با اشاره به حمایت مسولان ارشد نظام و کشور:

صنعت نفت از قطعه‌سـازی به تجهیزسازی رسیده است اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: اکنون با افتخار باید گفت که صنعت نفت به واسطه حمایت های مسولان ارشد نظام و کشور، از قطعه‌سـازی به تجهیزسازی رسیده است.

احمد محمدی در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که امروز، 22 آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هر حرکتی با هزینه همراه هست و اگر این حرکت ها نباشد، چرخ صنعت به خوبی نخواهد چرخید.
به گزارش ایسنا، وی افزود: جای خوشحالی است که نمایشگاه نفت اهواز به محلی برای گردهمایی همه سازندگان و شرکت های کوچک و بزرگ و همچنین شرکت های صاحب نام تبدیل شده است.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: خوزستان به عنوان خاستگاه نفت ایران، شایسته آن است تا نمایشگاه بین المللی صنعت نفت به صورت سالانه در مرکز این استان برگزار شود و در این زمینه نیاز به زیرساخت هایی است تا بتواند میزبان این مراسم باشد.
محمدی با بیان اینکه خانه همایش های نفت و انرژی، باید خوزستان باشد، عنوان کرد: می توان خوزستان را در عمل به قطب و مکانی برای برگزاری نمایشگاه ها و سمپوزیوم های مرتبط با نفت تیدیل کرد. همه باید به این مساله کمک کنند تا شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی باشیم.
وی عنوان کرد: در برخی از بخش های صنعت نفت نیاز به حضور شرکت هایی هستیم که در مرز دانش ساخت و تکنولوژی های نفتی هستند. امیدواریم به سمت استقلال صنعتی با تکیه بر توان داخل برسیم و در این زمینه شعار های رهبری را محقق کنیم.
محمدی اظهار کرد: در طول سالیان با تلاش و هوشمندی دولت ها، کم کم نسبت به ساخت داخل قطعات پیچیده و پرکاربرد اقدام شد و اکنون با افتخار باید گفت که صنعت نفت به واسطه حمایت های مسولان ارشد نظام و کشور، از قطعه سازی به تجهیزسازی رسیده است.
به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: اکنون بسیاری از قطعات و تجهیزاتی که پیش از این، از خارج از کشور وارد می شد، در داخل و توسط شرکت های دانش بنیان و صنعتگران ایرانی بومی سازی و ساخته شده است.
وی ادامه داد: امیدواریم یک شهرک انرژی در حوزستان راه اندازی شود تا شرکت هایی که صاحب نام شده اند، بتوانند خط تولید خود را به استان بیاورند تا صنعتگران بتوانند در کنار منابع نفتی اقدام به تولید و ساخت کنند و همچنین در این زمینه حتی به صدور دانش فنی نیز فکر کنند.
محمدی با اشاره به اینکه خوزستان زادگاه نفت است، گفت: تا وضع مطلوب فاصله داریم و باید همه کمک کنند تا بتوانیم خوزستان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از 12 هزار انواع قطعه و برخی از تجهیزات پرکاربرد را بومی سازی کرده ایم. از این میان بیش از 2500 قلم توسط شرکت های دانش بنیان تولید شده اند.
وی اظهار کرد: در طرح افزایش و نگهداشت تولید (طرح توسعه 28 مخزن نفتی) استفاده حداکثری از تجهیزات داخل هدفگذاری شده است و می توان گفت این طرح، یک طرح کاملا ایرانی است. این طرح اکنون تهیه و در اختیار پیمانکاران و سازندگان داخلی قرار داده شده است تا با کالای ایرانی و نیروی کار ایرانی بتوانیم آن را اجرایی کنیم.
محمدی ادامه داد: در این زمینه به مسولیت های اجتماعی و محیط زیستی نیز توجه جدی شده است؛ در مناطق نفتخیز جنوب تا کنون 6 بسته از این قراردادها آغاز به کار و اجرایی شده است.
به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ادامه داد: یکسری قراردادها و موافقت نامه هایی در این نمایشگاه با بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی منعقد خواهد شد تا به بخشی از اهداف هدف گذاری شده برسیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس دخیل است؟

فرجام یکی از کلیدی‌ترین کرسی‌های اقتصادی کابینه چه خواهد شد؟

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

داوران به چشم تیم خنثی به ما نگاه می کنند/ بازی با سایپا سخت است

مشاغل مشارکتی هم مشمول مالیات مقطوع می‌شوند

بدهی 250 هزار میلیارد تومانی دولت به کارگران

کنکور با رعایت کامل نکات ستاد ملی کرونا برگزار می‌شود

نجات محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

دستگیری عامل قطعی مکرر شبکه برق سراسری آبادان-اروندکنار

چگونگی برگزاری تاسوعا و عاشورای حسینی در خوزستان

برخورد تریلی با قطار و له شدن لوکوموتیو

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

شمال تهران، منطقه ای حساس در موضوعات خبری است

آتش‌سوزی کوه گردکی باغملک عمدی‌است

تحقق 101 درصدی تولید در نفت و گاز مارون

اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت اعلام می شود

برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا با شیوه‌های بهداشتی در اندیمشک