پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه:

اجرای 12 طرح تولیدی جدید در نیشکر هفت‌تپه/فقط یک ماه حقوق معوقه داریم اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با اشاره به اعتراض های کارگری در این شرکت و خسارت های مالی وارده گفت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از 2 ماه موجب توقف تولید و بهره برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد.

امید اسدبیگی امروز 22 آذرماه در جمع خبرنگاران با ابراز خوشحالی از بازگشت به کار کارگران و آغاز مجدد فعالیت در این شرکت بزرگ تولید شکر و دیگر محصولات کشاورزی اظهارکرد: با بازگشت به کار کارگران، کار آماده سازی (اورهال) خط تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه آغاز شده و پیش بینی می شود ظرف مدت 10 روز آینده با از سرگیری برداشت نیشکر از مزارع، تولید شکر در این شرکت از سر گرفته شود.
اسد بیگی با اشاره به افزایش 2 هزار و 503 هکتار به سطح زیر کشت مزارع نیشکر این شرکت در سال زراعی جاری گفت: با تلاش و تعامل خوب کارگران این شرکت در بخش های مختلف، حیات و مرحله جدیدی در این شرکت آغاز شده است و چشم انداز روشنی برای شرکت ترسیم شده است.
پرداخت 180 میلیارد ریال حقوق ماهانه
به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه با اشاره به پرداخت 180 میلیارد ریال حقوق ماهیانه در این شرکت گفت: تلاش مجموعه مدیریت این شرکت پرداخت به روز حقوق کارگران است و شرکت در حال حاضر تنها یک ماه حقوق عقب افتاده دارد که تلاش می شود تا قبل از پایان آذرماه به کارکنان پرداخت شود.
اسدبیگی کارگران را بزرگترین سرمایه این شرکت دانست و گفت: از مجموعه کارکنان این شرکت در بخش های مختلف انتظار می رود در راستای ادامه فعالیت و تولید طوری عمل کنند که مجموعه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه دچار اعتصاب، تعطیلی و توقف تولید نشود.
وی با تشریح وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پیش از واگذاری به بخش خصوصی گفت: این شرکت پنج سال پیش در وضعیتی به بخش خصوصی واگذار شد که بیش از پنج هزار میلیارد ریال ضرر انباشته شده داشت و علاوه بر ضرر دهی سالیانه 750 میلیارد ریال، هفت ماه حقوق عقب افتاده داشت که اکنون با تلاش صورت گرفته و تعامل خوب کارگران تاخیر در پرداخت حقوق به یک ماه کاهش یافته است ضمن اینکه حق سنوات یک هزار نفر از کارکنان بازنشسته این شرکت نیز پرداخت شد.
اجرای 12 طرح تولیدی جدید در هفت تپه
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه به تشریح برنامه های در دست اجرا در این شرکت در راستای افزایش تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان پرداخت و گفت: علاوه بر احداث کارخانه تولید ام دی اف با ظرفیت سالانه 300 هزار متر مکعب با 90 درصد پیشرفت اجرایی، خط تولید الکل صنعتی با ظرفیت تولید روزانه 10 هزار لیتر و قابل افزایش تا 35 هزار لیتر در روز وارد مدار شده و مرحله پیش راه اندازی را طی می کند، ضمن اینکه تجهیزات کارخانه تولید شیرخشک با ظرفیت تولید 30 تن در روز نیز در حال انتقال به شرکت است.
اسدبیگی از کارخانه تولید فرمالین، زغال صنعتی و نئوپان با ظرفیت 100 هزار مترمکعب و خط تولید رب گوجه فرنگی به عنوان دیگر طرح های در دست اجرا و راه اندازی در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نام برد و گفت: ایجاد 250 هکتار تاکستان از واریته های جدید، باغ لیمو، اختصاص 600 هکتار زمین به کشت اکالیپتوس، ایجاد 100 هکتار گلخانه و کشت یک هزار هکتار چغندرقند دیگر برنامه های اجرا شده در راستای رونق اشتغال و تولید در هفت تپه هستند که تحقق آنها علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی جدید برای منطقه، رونق اقتصادی منطقه را نیز به دنبال خواهد داشت .
وی بیان داشت: این طرح ها با هدف رونق تولید و اشتغال در هفت تپه برنامه ریزی شده اند. ضمن اینکه صادرات تولیدات آنها به دیگر کشورها نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان دارد که البته لازمه تحقق آنها تعامل و همکاری خوب جامعه کارگری این شرکت است چرا که اجرای این طرح ها گامی در راستای تامین منافع کارگران این شرکت است.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هفت تپه
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین به اختصاص 300 هکتار از اراضی هفت تپه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه گذار خارجی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی لازم در این رابطه انجام شده و مجوزهای لازم برای منطقه ویژه اقتصادی هفت تپه اخذ شده است.
هدفگذاری تولید 100 هزار تن شکر در هفت تپه
اسدبیگی در ادامه سطح زیر کشت فعلی نیشکر در این شرکت را 6 هزار و 500 هکتار بیان کرد و گفت: با از سرگیری برداشت نیشکر در این شرکت ظرف 10 روز آینده پیش بینی می شود امسال حدود 30 هزار تن شکر تولید شود.
وی افزود: با توجه به افزایش سطح زیر کشت نیشکر در هفت تپه به 9 هزار هکتار برای سال آینده، تولید 70 هزار تن شکر در این شرکت در سال زراعی آینده پیش بینی شده است ضمن اینکه برای چشم انداز پنجساله این شرکت تولید 100 هزار تن شکر سفید در هفت تپه برنامه ریزی شده است.
قدردانی از تعامل خوب قوه قضاییه با واحدهای تولیدی
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین از تعامل خوب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی ،رییس قوه قضائیه با بخش تولید قدردانی کرد و گفت: پشتیبانی و تعامل خوب رییس قوه قضاییه با بخش تولید خصوصا شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه موجب شده تا واحدهای تولیدی از جمله این شرکت که با مشکل مواجه هستند با چشم انداز روشن به فعالیت ادامه دهند.
اسدبیگی افزود: پشتیبانی ریاست قوه قضاییه از بخش تولید موجب شده تا از تعطیلی برخی واحدهای تولیدی از جمله شرکت نیشکر هفت تپه که دارای مشکل مالی و بدهی هستند جلوگیری شود. با تدبیر قوه قضاییه از بیکاری هزاران کارگر شاغل در واحدهای تولیدی سراسر کشور جلوگیری شد که جای تقدیر دارد.
به گزارش ایسنا، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با وسعت 24 هزار هکتار و سطح زیر کشت سالانه بیش از 12 هزار هکتار نیشکر و دیگر محصولات کشاورزی و چندین کارخانه یکی از بزرگترین مجتمع های تولیدی استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارد.
علاوه بر پنج هزار نفر نیروی کار شاغل در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، بیش از 15 هزار نفر نیروی کار به صورت غیر مستقیم از فعالیت این شرکت متاثر است.
کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد. این شرکت در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بورس باز هم سرخ پوش شد

دولت باید نقدینگی بورس را به سمت تولید سوق دهد

ثبت 117 هزار پیش خرید «گلکسی نوت 20» در کره جنوبی

وضعیت اسفناک شهر اهواز به علت یک مشکل عمومی/ تهدید سلامت و بهداشت مردم بواسطه اهمال مسئولان آبفا / نگرانی از بوی تعفن آب شرب مردم

آلودگی نفتی در اسکله بندر خرمشهر جمع‌آوری شد

حق صنعت‌نفت آبادان را بگیرید

مردم خوزستان امسال سفر نروند

اعلام چگونگی برگزاری عزاداری محرم و صفر در آبادان

گرد‌وخاک و کاهش دید در جنوب غرب خوزستان

عامل برداشت غیرمجاز، خواهر شاکی از آب درآمد!

ترویج خشونت توسط شهردار آبادان

مرگ دختر 2 ساله در سانحه رانندگی

بن‌ سلمان: از ترس ایران با اسرائیل توافق نمی‌ کنیم

قطعنامه تمدید تحریم تسلیحانی ایران رأی نیاورد

رمزگشایی عجیب یک نماینده از دلیل سقط جنین

بهسازی کن با برنامه و نظارت اجرایی می‌شود

سند برنامه عملیاتی متروی تهران منتشر شد

سهم شهرداری تهران از اوراق مشارکت 1399 چقدر است؟

آزمایشگاه تشخیص کرونا در شوشتر افتتاح شد

فرآیند احراز هویت متقاضیان اقدام ملی مسکن در اهواز آغاز شد

فولاد خوزستان در اندیشه صعود به جام باشگاه‌های آسیا

استفاده از تجربیات کشورهای در حال توسعه با مشارکت پارک علم و فناوری

توقف فعالیت تخریبی شهرداری در ساحل بوشهر با اخطار اداره کل محیط زیست

این فرماندهان ارتش و سپاه، نابغه نظامی بودند / عکس

اوراق سلف نفتی ارتباطی با طرح گشایش اقتصادی ندارد

آتش‌سوزی در کوه دلای اندیکا

نام‌گذاری یکی از معابر شهری دزفول به نام غلامرضا قصاب

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت گرامی داشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

واکنش ایران به برقراری روابط بین امارات و اسرائیل

نامه وزیر بهداشت به روحانیون در آستانه ماه محرم

بهترین فیلم ها درباره هنرمندان و نقاشان مشهور + عکس

توضیحات سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره یک حادثه در خیابان فخر رازی

با برندگان مسابقه طراحی بوستان بانوان ریحانه آشنا شوید

بورس انرژی شاهد عرضه انواع فرآورده‌ هیدروکربوری خواهد بود

نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس 29 مرداد برگزار می‌شود

اجرای مرحله نخست طرح کهاب در جایگاه‌های سوخت کل کشور

صنعت نفت آبادان مشکلات زیادی دارد/ هیچکس حمایت نکرد

بازی مقابل تیم صنعت نفت آبادان مهم است/ برنامه‌های مشخصی داریم

آنها آینده‌شان را در سطل زباله می‌ریزند

500 جهیزیه میان زوج‌های نیازمند خوزستانی توزیع می شود

نامگذاری یکی از میادین دزفول به نام "غلامرضا قصاب"

آتش در کوه دلا اندیکا شعله‌ور شد

نکات تغذیه‌ای ویژه کنکوری‌ها

کلاهبردار 216 میلیاردی با پیش‌فروش املاک در اهواز دستگیر شد

تجلیل از مقام شامخ جانباخته مدافع طبیعت فارس زنده یاد محمد جواد مختاری

اهمیت مقوله محیط زیست در توسعه شهرها

چه حوادثی «حوادث ناشی از کار» محسوب می‌شوند؟

پایدار سازی سازه و احیای بخش آسیب دیده بازار پردیس یک

آنجا که ردپای کوچک "ریتاج" در فاضلاب گم شد

در نیزارهای ماهشهر قتل عام نشد، اما در چند نقطه خوزستان درگیری مسلحانه رخ داد / حکم اعدام برای آبان 98 نداشتیم/ من هم آب شکلاتی دیده‌ام