پیام خوزستان

آخرين مطالب

باقری‌نیا:

مدیران تیم‌های نفتی به سرعت دست به کار شوند ورزشي

مدیران تیم‌های نفتی به سرعت دست به کار شوند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان یک مربی فوتبال خوزستان گفت: مدیران تیم‌های نفتی باید به سرعت دست به کار شوند؛ چرا که اگر آن‌ها نتوانند حداقل 30 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان خود را پرداخت کنند، قانون به بازیکنان آن‌ها اجازه می‌دهد که از باشگاه خود جدا شوند.

عبدالمجید باقری‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت سه تیم خوزستانی در لیگ برتر فوتبال کشور، اظهارکرد: برای اولین سال است که نمایندگان خوزستان چنین موقعیتی را در جدول رده‌بندی دارند، در حالی‌که تیم‌های نفت آبادان و نفت‌مسجدسلیمان در بدترین شرایط مالی هستند. خوشبختانه نتایج تیم‌های فولاد، نفت آبادان و نفت‌مسجدسلیمان حتی خارج از تصور بوده است و قرار داشتن این تیم‌ها به ترتیب در رده‌های پنجم تا هفتم جدول رده‌بندی، در واقع یک اتفاق ویژه است.
نتایج فولاد با نوع فوتبال‌اش همخوانی ندارد
وی با اشاره به وضعیت ساختاری و مالی باشگاه فولاد، خاطرنشان‌کرد: باشگاه فولاد همیشه امکانات‌اش در فوتبال ایران استثنایی و ویژه است و از نظر مالی نیز در شرایط خوبی به سر می‌برد و تا حالا نشنیده‌ام که بگویند باشگاه فولاد مشکل مالی دارد. این تیم در فصل نوزدهم به خوبی نتیجه گرفته است اما نتایج آن با نوع فوتبالی که ارائه می‌دهد، همخوانی ندارد. در بازی همین هفته تیم فولاد برابر پارس جنوبی جم، دوباره گل فولاد از روی ضربه کرنر به ثمر رسید، یعنی دروازه‌بان حریف اشتباه می‌کند و ایوب والی با معجزه، گل می‌زند. در واقع امسال والی برای فولاد معجزه می‌کند. مهاجمان فولاد گل نمی‌زنند و موقعیت گل کمی ایجاد می‌شود. فولاد فوتبالی که موقعیت گل زیادی ایجاد کند، انجام نمی‌دهد و فکر می‌کنم این یک نظر عمومی است و نکونام باید فکری به حال این وضعیت کند. من این حرف‌ها را به عنوان انتقاد نمی‌گویم، بلکه آن‌چه را می‌بینم می‌گویم.
باشگاه با نکونام همکاری کند تا بازیکنان مدنظرش را جذب کند
این کارشناس فوتبال ادامه داد: کیفیت فوتبالی که فولاد بازی می‌کند، خوب و دلپسند نیست. اگر بخواهیم مهره‌هایی که در تیم فولاد هستند را با تیمی مانند نفت‌آبادان یا نفت‌مسجدسلیمان مقایسه کنیم، متوجه می‌شوید که اصلا نمی‌توان مقایسه‌ای انجام داد. نکونام در مصاحبه‌هایش اعلام می‌کند که یک عده از تیم فولاد باید بروند و فولاد به بازیکنان بهتری نیاز دارد ولی نمی‌دانم منظور نکونام از بازیکن بهتر، وقتی بازیکنان خوبی در فولاد وجود دارد، چیست. به هر حال بیشتر این بازیکنان توسط خود سرمربی انتخاب شدند. ضمن این‌که امسال تغییر و تحول در فولاد به اندازه کافی انجام شد. امیدوارم باشگاه فولاد با نکونام همکاری کند تا در نیم‌فصل بتواند بازیکنان مدنظرش را جذب کند.
نکونام در نحوه کار فوتبالی خود تجدیدنظر کند
وی افزود: شرایطی در جدول به وجود آمده که حتی ممکن است فولاد امسال به سهمیه آسیایی برسد زیرا می‌بینیم که امسال تراکتورسازی افت کرده است و تیم پدیده نیز افت و خیز بسیاری دارد. این‌ها این امکان را به فولاد می‌دهند که بتواند سهمیه بگیرد. امیدوارم این اتفاق بیفتد. در هر صورت از نظر من نیاز است که نکونام در نحوه کار و شکل ارائه کار فوتبالی خود، تجدیدنظر کند.
در بیشتر تیم‌های لیگ برتری آثار آکادمی فولاد را می‌بینیم
باقری‌نیا درباره این‌ صحبت نکونام که "ممکن است تیم‌ها بازیکنانی جذب کنند اما در ادامه متوجه شوند که به پازل تیم نمی‌خورند" نیز گفت: به طور مثال تیم پرسپولیس در چند بازی احمدزاده، عالیشاه و خلیل‌زاده را در اختیار نداشت و بشار نیز همراه با تیم‌ملی عراق بود و مگر بقیه بازیکنان کار را رها کردند؟ همین اتفاق در تیم‌هایی مثل استقلال و سپاهان نیز افتاد. پشتوانه باشگاه فولاد، آکادمی آن است و در بیشتر تیم‌های لیگ برتری آثار آکادمی فولاد را می‌بینیم و چطور خود این باشگاه نمی‌تواند از آکادمی‌اش بهره ببرد؟
نفت آبادان، بازیکن مشهور ندارد ولی با کیفیت بازی می‌کند
وی در ادامه در مورد وضعیت نفت آبادان نیز عنوان کرد: شرایط این تیم به طور کلی با تیم فولاد متفاوت است. بازیکنان این تیم تا چند روز پیش هیچ دریافتی نداشته‌اند ولی ایستاده‌اند، مردانه جنگیده‌اند و کار خود را انجام می‌دهند و اکنون شرایط‌شان در جدول فوق‌العاده است. اگر این تیم روز گذشته (سه‌شنبه) کمی دقت می‌کرد و شاهین را هم شکست می‌داد، قطعا اکنون بالاتر از فولاد بود و نزدیک صدر می‌شد. تیم نفت‌آبادان با وجود این‌که بازیکن نامی و خیلی مشهوری ندارد، با کیفیت بازی می‌کند، به خوبی دفاع و با برنامه حمله می‌کند.
هیچ ایرادی نمی‌توانم به نوع فوتبال آبادان داشته باشم
باقری‌نیا ادامه داد: شاید اگر آن اتفاق مقابل استقلال تهران نمی‌افتاد و نفت آبادان آن شکست سنگین را متحمل نمی‌شد، اکنون می‌توانست بهترین نمره ممکن را به تیم نفت آبادان داد. شکست برابر استقلال، یک اتفاق فوتبالی بود که البته تیم را به هم ریخت. اکنون هیچ ایرادی نمی‌توانم به نوع فوتبال نفت آبادان داشته باشم و خدا را شکر نتایج این تیم بیانگر این است. امیدوارم این تیم روند خوب خود را ادامه دهد.
سه تیم خوزستانی می‌توانند سهمیه آسیایی کسب کنند
وی گفت: در حال حاضر هر سه تیم ما می‌توانند، سهمیه آسیایی کسب کنند، البته گمان نمی‌کنم که این سه تیم بتوانند به قهرمانی برسند. قطعا وضعیت استقلال تهران در روزهای آینده بهتر می‌شود. این تیم امسال فوق‌العاده است و سپاهان نیز چنین وضعیتی دارد. پرسپولیس هم دوباره به مسابقات برگشته است و به نظرم قهرمان از بین این سه تیم مشخص می‌شود.
تیم‌های نفتی که الان پول ندارند، چطور در نیم‌فصل بازیکن بگیرند؟
این کارشناس فوتبال عنوان کرد: در مورد این‌که تیم‌های نفت آبادان و نفت‌مسجدسلیمان باید در بین دو نیم‌فصل تقویت شوند، نمی‌توانم صحبتی داشته باشم؛ نقل و انتقالات نیم‌فصل، بسیار سخت است زیرا در حال حاضر بازیکن آزادی وجود ندارد و اگر تیم‌ها بخواهند بازیکن تیم دیگری را جذب کنند، یعنی باشگاه‌اش آن بازیکن را نخواسته است، پس کیفیت چندان مطلوبی ندارد و اگر تیمی بخواهد بازیکنی را از تیمی جدا و به خدمت بگیرد هم به راحتی آن باشگاه رضایت نمی‌دهد و بعد نیز تیم‌هایی مثل نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان که اکنون نمی‌توانند مطالبات بازیکنان خود را پرداخت کنند، چگونه می‌خواهند بازیکن بگیرند؟
مدیران تیم‌های نفتی به سرعت دست به کار شوند
وی افزود: بعید می‌دانم تیم‌های نفتی خوزستان بتوانند در نیم فصل به راحتی تقویت شوند و باید تمام تلاش خود را کنند تا همین مجموعه فعلی را حفظ کنند. در روزهای اخیر از گوشه و کنار شنیده می‌شود که برخی بازیکنان نفت آبادان از شرایط خسته شده‌اند و ساز جدایی سر داده‌اند که از جمله آن می‌توان به عیسی آل‌کثیر اشاره کرد که برای تیمش هفت گل زده و اکنون در صدر جدول گلزنان است. این شرایط اصلا خوب نیست و مدیران تیم‌های نفتی باید به سرعت دست به کار شوند. اگر آن‌ها نتوانند حداقل 30 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان خود را پرداخت کنند، قانون به بازیکنان آن‌ها اجازه می‌دهد که از باشگاه خود جدا شوند.
عملکرد نفت مسجدسلیمان قابل ستایش است
باقری‌نیا در مورد وضعیت تیم تارتار نیز گفت: به جز محمد طیبی، سوشا مکانی و فرزاد حاتمی که سابقه بازی در لیگ برتر را دارند، بقیه بازیکنان نفت گمنام هستند. این‌که با این بازیکنان به این صورت امتیاز گرفت، واقعا کار قابل ستایشی است. سطح بازی نفت‌مسجدسلیمان نسبت به بازیکنانی که در اختیار دارد، خوب است. این تیم خیلی خوب دفاع می‌کند و کمتر به حریف خود موقعیت می‌دهد. نفت از حداقل موقعیت خود استفاده می‌کند و گل می‌زند. نفت مسجدسلیمان روز گذشته (سه‌شنبه) از نظر کیفی خیلی بالاتر از تیم سایپا نبود و حتی یک گل هم عقب افتاد ولی مثل همیشه سخت تلاش کرد و بازی باخته را به برد تبدیل کرد. این مهم را در تمام بازی‌های نفت‌مسجدسلیمان دیده‌ام.
نفت‌ به تیم‌هایی که پول ندارند، می‌گوید "نترسید"
وی با بیان این‌که سخت‌کوشی نفت‌مسجدسلیمان بی‌نظیر است، افزود: یکی از دلایل‌اش این است که بازیکنان جویای نام دارد و همیشه انگیزه دارند که خود را نشان دهند. خوشبختانه تارتار نیز به خوبی از آن‌ها استفاده می‌کند. این تیم الگوی خیلی خوبی برای خیلی از تیم‌ها است. نفت‌مسجدسلیمان به تیم‌هایی که پول ندارند تا بازیکنان نامی جذب کنند، می‌گوید "نترسید، چرا که می‌شود بازیکنان مورد نظر را پیدا کرد و به درستی کنار هم گذاشت و اگر این پازل به درستی چیده و به بازیکنان انگیزه داده شود، می‌توان امتیاز گرفت". خیلی از تیم‌هایی که اکنون در رده‌های پایین‌تر از نفت‌مسجدسلیمان قرار دارند، بیشتر آن‌ها بازیکنان خوب و اسمی را در اختیار دارند. اگر به تماشاگران معمولی فوتبال بگویید که چند بازیکن نفت را نام ببرید، نمی‌توانند پنج نفر از آن‌ها را شناسایی کنند. امسال را فصل خوبی برای نفت مسجدسلیمان می‌دانم و امیدوارم روند خوب آن‌ها تداوم پیدا کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هندبال پایه‌های خوزستان سرآمد کشور است

خوزستان، قهرمان مسابقات پارا وزنه‌برداری بانوان کشور شد

صعود کارون خرمشهر به نیمه‌نهایی لیگ برتر ووشو بانوان کشور

امیدیه، قهرمان مسابقات فوتوالی زیر 23 سال خوزستان

شانس خوب نمایندگان خوزستان برای حضور در لیگ برتر هندبال کشور

شناخت برترین‌های مسابقات اسب اصیل عرب کشور در اهواز

کسب اولین مدال تاریخ ورزش ام‌اس خوزستان در مسابقات کشوری

ماجرای شایعه مذاکره پرسپولیس برای جذب مرتضی تبریزی از استقلال

استقلال AFC را تهدید کرد!! کناره گیری از لیگ قهرمانان آسیا

امیدوارم کشتی گیران ناشنوا خوزستان ساماندهی شوند/حل اشتغال ورزشکاران ناشنوا در آینده نزدیک

پایان مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان در اهواز

پیروزی تیم فوتبال منتخب خوزستان در دیدار بزرگداشت سردار سلیمانی

معرفی برترین های مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم همگانی خوزستان

صعود نفت آبادان به پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور

نتایج تیم های خوزستانی در هفته سوم لیگ برتر گلف

صعود دختران حفاری به رده دوم جدول/ دومین شکست متوالی نفت آبادان

در روزی که خوب بودیم، شکست خوردیم

شکست آویسا خوزستان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان

واکنش گل محمدی برای بازگشت رامین رضاییان

خط و نشان بوژیدار رادوشوویچ برای رقابت با بیرانوند

با مهاجم ژاپنی استقلال آشنا شوید

برگرداندن بازی در 40 ثانیه معجزه است

پیروزی حفاری در حساس‌ترین بازی پلی‌آف، در ضربات پنالتی

تجلیل استاندار از فرنگی‌کار ناشنوای خوزستانی مدال‌آور در المپیک

حمایت از فرنگی‌کاران ملی‌پوش ناشنوا خوزستان برای حضور بهتر در مسابقات بین‌المللی

امضای پیش قرارداد پرسپولیس با ستاره سابق تراکتور

اسکوچیچ در فولاد مانده بود، تیم قهرمان می‌شد/ استفاده بهینه دراگان از خوزستانی‌ها

اندیمشک – منتخب فوتبال خوزستان؛ دیداری برای بزرگداشت سردار سلیمانی

تساوی فولاد مقابل پیکان/ پاتوسی در ایفمارک

چند خبر از ورزش خوزستان

برگزاری مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم همگانی خوزستان

می‌خواهیم هواداران حداقل در پلی‌آف از بازی‌مان لذت ببرند

ادامه غیبت گزینه پرسپولیس در تمرینات آبادان/اخراج آل‌کثیر تکذیب شد

هزینه 9 میلیاردی پرسپولیس برای آمدن گل محمدی!!

خبر خوب مدیر برنامه های بشار رسن برای پرسپولیسی ها

سرمربی رئال مادرید کاستیا دستیار مجیدی در استقلال

تساوی شاگردان تارتار برابر گل گهر در دیدار تدارکاتی

فرشاد احمدزاده: امیدوارم برای فولاد تاثیرگذار باشم

بازار سردِ نقل و انتقالات زمستانه برای نفت آبادان

فولاد نباید جایگاه فوتبالیست‌های رانده شده باشد

ورزشکاران خوزستانی اعزامی به پارالمپیک شانس کسب مدال دارند

افزایش تعداد قایقرانان خوزستانی در اردوی تیم‌ملی امید

سرمربی جدید پرسپولیس یحیی گل محمدی!

پست جنجالی سارا خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج ایران: نمیفهمند و نخواهند فهمید!

دیدار تیم‌های فوتبال فولاد و استقلال لغو شد

استقلال و فولاد سر تبادل بازیکن به تفاهم نرسیدند

رقبای تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2020

برگزاری فصل آینده مسابقات فوتسال بانوان خوزستان به صورت لیگ

احمدزاده و گوهری، خریدهای جدید فولاد و نفت‌ مسجدسلیمان

بازی فولاد - استقلال به تعویق افتاد؟