پیام خوزستان

آخرين مطالب

ابتکار: القای ناکارآمدی انتخابات خطرناک است گفتگو

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: عده‌ای بدنبال این هستند که بگویند اصلا انتخابات و حضور مردم در این فرایند سیاسی تعیین کننده نیست، در صورتیکه این القا برای جامعه ای زنده و پویا بسیار خطرناک است و فعالان جامعه در همه سطوح نباید در این دام بیافتد.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در گفت وگویی افزود: از نخستین رفراندومی که پس از انقلاب شکل گرفت، عده ای با هدف برگزار نشدن رفراندوم، این موضوع را مطرح کردند که مردم در راهپیمایی ها نظر خود را اعلام کرده اند اما امام خمینی (ره) اصرار داشتند که باید رفراندوم برگزار تا نظر و رای و خواسته مردم مشخص شود.
وی ادامه داد: باور امام خمینی (ره) بر این استوار بود که مشارکت مردم در تمامی عرصه ها می تواند آینده کشور را تضمین کند، اکنون نیز آنچه که می تواند جمهوری اسلامی را با همه ضدیت ها با قدرت حفظ کند، حضور و پشتوانه مردمی است.
معاون رئیس جمهوری با اینکه ساز ناامیدی که عده ای در دوره انتخابات می زنند چیز جدیدی نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی شرایط اجتماعی و سیاسی به گونه ای پیش رفته که صدای این ساز در گوش مردم نشسته و باعث کاهش مشارکت شده، هر چند تاریخ نشان می دهد که کشور در بدترین شرایط نیز تجربه موفقی در این زمینه داشته است.
مطالبات از فرد منتخب حداکثری است
ابتکار یادآور شد: مطالبات مردم از فردی که به عنوان رییس جمهوری، نماینده مجلس و یا عضو شورای شهر انتخاب می شود، حداکثری است و انتظار دارند همه عالی و خوب کار کنند و تاثیرگذار باشند. با این حال باید در نظر گرفت انسان ها هم آثار مثبت و منفی دارند و ممکن است اشتباه کنند اما باید برآیندها را دید و تحلیل واقع بینانه داشت.
وی ادامه داد: شرایط سخت است و اتفاقات آبان 98 را پشت سر گذاشته ایم اما نباید همه چیز را سیاه ببینیم. فراموش کردن همه پیشرفت ها، تغییرات و دستاوردهایی که از سوی دولت و مجلس اتفاق افتاده، بدترین خطا است و نخستین آسیب این نادیده انگاری به جامعه بازمی گردد.
از روزهای تلخ گذشته باید درس بگیریم
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه انتخابات یک فرصت است و کسی که می گوید حضور در انتخابات تاثیری ندارد، نخستین جفا و توهین را به خود کرده، یادآور شد: مبنای آدم های منفی، یاس و ناامیدی و سیاه بینی است و گفت وگو با این افراد انرژی مثبت را از انسان می گیرند.
ابتکار با بیان اینکه افراد منفی بین باید در نگاه خود بازنگری کنند، افزود: روزها و حوادث سخت و تلخی داشتیم و قرار است این حوادث را پشت سر بگذاریم و از آنها درس و عبرت بگیریم، رویه ها را اصلاح کنیم و به جلو برویم تا آینده روشنی رقم بزنیم. همه جای دنیا این حوادث اتفاق می افتد و اما ما خوشبختانه وضعیت بهتری نسبت به بسیاری دیگر از کشورها داریم.
معاون رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه که کسی که کامنت «حضور مردم در انتخابات هیچ تفاوتی ندارد» یا «این نتیجه انتخابتون بوده» را منتشر می کند سعی در ناامید کردن مردم دارد، گفت: یاس و ناامیدی از جنود شیطان است.
وی ادامه داد: عده ای بدنبال این هستند که بگویند اصلا انتخاب مردم تعیین کننده نیست، این موضوع برای جامعه زنده و پویا بسیار خطرناک است و فعالان در همه سطوح شامل اقتصادی و اجتماعی، روشنفکران، هنرمندان و تشکل ها نباید در این دام خطرناک بیافتند.
نباید دولت را در همه ناکامی ها مقصر دانست
ابتکار با بیان اینکه آن تحول بزرگ و سیاست های رئیس جمهوری که قرار بود اتفاق بیافتد به دلایل گوناگون از جمله دلایل خارجی عقب افتاد، تصریح کرد: جالب است برخی افراد موضوع تحریم را به کلی از تحلیل ها بیرون می کشند و تمام تقصیر را به گردن دولت و شخص رئیس جمهوری می اندازند و فراموش کرده اند شرایط بین المللی تغییر کرده است.
وی ادامه داد: سیاست های ضد ایرانی ترامپ، سیاست های دیگر کشورها را تغییر داد و مقامات این کشورها را به بازنگری در بسیاری از هدفگذاری های خود واداشت. ما هم با این شرایط پیش آمده مواجه شدیم و در بسیاری از جهت گیری های که به خاطر برجام انتخاب کردیم، دچار تجدید نظر شدیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود:‌ این اتفاق به معنای خلاف وعده عمل کردن نیست و بی انصافی است که کسانی تغییر شدید شرایط بین المللی و تاثیر آن بر ایران را نادیده بگیرند. عده ای می گویند ایران باید خود را از همه معاهدات بین المللی جدا کند، در حالیکه باید از حداکثر توان داخلی، ظرفیت ها و استعدادها خود برای تعامل با دنیا بهره ببریم و دولت نیز این رویکرد را دنبال می کند.
نقد عملکرد مجلس و دولت ضروری است
ابتکار در بخشی دیگر از گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه امروز نقد عملکرد مجلس و دولت بسیار مهم است، گفت: باید بتوانیم عملکرد نمایندگان را نقد و تحلیل کنیم و نمایندگان توانمند و شجاع هم که از حق مردم دفاع می کنند باید در ارائه لوایح و پیشنهادات و رای دهی و نطق پیش از دستور و مواضعی که می گیرند، نشان دهند که کنار مردم هستند.
وی افزود: نمایندگان باید در سیاست های خود کم برخوردارترین اقشار جامعه را ببینند و نگاه به توان افزایی داشته باشند نه صرفا کمک های حمایتی. نگاه آنها بابد به کلان ایران باشد و مقطعی و موضعی نباشد.
ابتکار درباره نقش زنان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بطور قطع حضور طیفی از زنان توانمند نیاز امروز مجلس است تا دوشادوش سایر نمایندگان قوانینی شایسته وضع کنند.
ناامید کردن مردم جبران ناپذیر است
وی با بیان اینکه امروز شبکه ها و گروه هایی به اسم آزادی می خواهند تجزیه ایران و تحقیر ایرانی را رقم بزنند، گفت: باید مراقب باشیم تا با این افراد چه در داخل و چه بیرون از مرزها همصدا نشویم. در انتخابات مجلس، فعالان سیاسی و تمامی افرادی که دلزده هستند مراقب باشند که ناامید کردن مردم با یک توئیت و نوشته خسارت بزرگی به فرد و جامعه می زند و انتشار ناامیدی و موج منفی به نفع هیچ کس نیست و فقط به نفع بیگانگان و دشمنان ایران است.
ابتکار یادآور شد: تلاش کنیم نمایندگان مردم بیایند و فرصت تکرار خیلی از سیاست هایی که در دوره ای نتیجه داد را بدهیم. باید صبر کنیم تا شرایط لازم فراهم شود. اجازه ندهیم یاس و ناامیدی در جامعه غلبه کند و باید همواره امیدوار باشیم، درس بگیریم، اصلاح کنیم و اشتباهات خود را بپذیریم.
وی درباره تشکیل کمیته رسیدگی به آسیب دیدگان هم گفت: تشکیل این کمیته از سطح شوراهای شهر تا ریاست جمهوری تا رهبری درخت تنومندی را رشد می دهد و پیوندی دوباره میان آسیب دیدگان و مقامات را ایجاد خواهد کرد.
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زنان گمنامی که در قشون ستارخان می‌جنگیدند

بورسی شدن شرکتهای صندوق ذخیره به نفع فرهنگیان است

در سال جهش تولید شاهد شکوفایی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی هستیم

شیرکانی خبر داد: پرداخت تسهیلات به کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سراسر کشور

پروتکل بهداشتی کنکور ابلاغ شد

جزئیات جدید از تجمع حامیان طالبان در تهران

پارک دانشگاه تهران با شرکت پست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

طرح تشکیل پرونده الکترونیک در بیمارستان‌های خصوصی خوزستان اجرایی شد

پنج خوزستانی به تیم ملی ژیمناستیک کشور فراخوانده شدند

در برابر فضاسازی علیه بومی‌گزینی نیروها در استان عقب نشینی نمی‌‎کنیم

طول شبکه گازرسانی در بندرعباس به 770 کیلومتر می‌رسد

شاخص‌های مربوط به بهبود سالن سینما در تهران ارتقا یافته است

چهارمین جشنواره پرده خوانی غدیر؛ محصول همکاری شهرداری و حوزه هنری

خرید تضمینی و مباشرتی حدود 870هزار تن محصولات کشاورزی خوزستان

برتری عملکرد شهرداری تهران در کنترل کرونا در مقایسه با دیگر دستگاه ها

برقراری تماس تصویری با کمک ربات مقوایی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: پایین بودن هزینه ایجاد شغل در طرح های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

تورم 45 درصدی قیمت برنج در یک سال

بی‌پی تولید سوخت‌های فسیلی را کاهش می‌دهد

پتروشیمی کاوه تکمیل زنجیره ارزش را مدنظر دارد

قیمت سبد نفتی اوپک از 44 دلار گذشت

طاهری نسب: 90 درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

90 درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

اجرای بیانیه گام دوم انقلاب بر عهده حلقه‌های جامعه و مردمی است

اجرای بیانیه گام دوم انقلاب بر عهده حلقه‌های مردمی است

1500 بسته معیشتی در رزمایش کمک مؤمنانه شوشتر توزیع شد

تقویت روحیه علمی و پژوهشی در دانش‌آموزان لازم است

اعتراض شلتوک‌کاران دشت آزادگانی متضرر از زهکش

اعتراض شلتوک‌کاران دشت آزادگان متضرر از زهکشی

«مقابله جمعی» تنها راه توقف زنجیره انتقال کرونا در تهران است

امام جمعه اهواز:ایران سربلند با حمایت از کالای داخلی محقق می‌شود

خرید تضمینی بالغ‌بر یک‌میلیون تن محصولات کشاورزی در خوزستان

کتاب کار بیانیه گام دوم انقلاب ویژه مربیان و معلمان چاپ شد

کاهش دما برای خوزستان پیش‌بینی می شود

ساخت پردیس سلامت مشروط به آزادسازی پادگان منطقه 22 است

سپاه به کمک محیط زیست قم می آید

دستگیری متخلف برداشت تخم های لاکپشت های در استان بوشهر

مریلین مونرو خودکشی کرد

چرا سفر با هواپیما هیچ‌وقت برایمان عادی نمی‌شود؟

ورود بانک‌ها به بازار مسکن ممنوع است

قبل و بعد از نمایشگاه چه اقداماتی باید برای غرفه‌سازی انجام دهید؟

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رازی در ماهشهر /ممنوعیت ورود نماینده کارگران به شرکت

توقیف 2 شناور‌ تجاری حامل کالای قاچاق در ماهشهر

خارج‌سازی 5 شناور مغروقه در آبراه اروند در دستور کار است

مصاف با نفت ‌مسجدسلیمان مهمترین شانس فولاد برای کسب سهمیه ‌آسیایی

خوزستانی‌ها فریب بهتر شدن شرایط را نخورند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: کارگران و کارفرمایان کرمانشاه از خدمات مشاوره‌ و وکالتی بهره مند می شوند

بهره مندی287 نفر از مددجویان بهزیستی استان البرز از تسهیلات مسکن

جزئیات تازه از جنایت خونینِ سعادت‌ آباد

دستورالعمل وزارت بهداشت برای عزاداری محرم