پیام خوزستان

آخرين مطالب

ابتکار: القای ناکارآمدی انتخابات خطرناک است گفتگو

ابتکار: القای ناکارآمدی انتخابات خطرناک است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: عده‌ای بدنبال این هستند که بگویند اصلا انتخابات و حضور مردم در این فرایند سیاسی تعیین کننده نیست، در صورتیکه این القا برای جامعه ای زنده و پویا بسیار خطرناک است و فعالان جامعه در همه سطوح نباید در این دام بیافتد.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در گفت وگویی افزود: از نخستین رفراندومی که پس از انقلاب شکل گرفت، عده ای با هدف برگزار نشدن رفراندوم، این موضوع را مطرح کردند که مردم در راهپیمایی ها نظر خود را اعلام کرده اند اما امام خمینی (ره) اصرار داشتند که باید رفراندوم برگزار تا نظر و رای و خواسته مردم مشخص شود.
وی ادامه داد: باور امام خمینی (ره) بر این استوار بود که مشارکت مردم در تمامی عرصه ها می تواند آینده کشور را تضمین کند، اکنون نیز آنچه که می تواند جمهوری اسلامی را با همه ضدیت ها با قدرت حفظ کند، حضور و پشتوانه مردمی است.
معاون رئیس جمهوری با اینکه ساز ناامیدی که عده ای در دوره انتخابات می زنند چیز جدیدی نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی شرایط اجتماعی و سیاسی به گونه ای پیش رفته که صدای این ساز در گوش مردم نشسته و باعث کاهش مشارکت شده، هر چند تاریخ نشان می دهد که کشور در بدترین شرایط نیز تجربه موفقی در این زمینه داشته است.
مطالبات از فرد منتخب حداکثری است
ابتکار یادآور شد: مطالبات مردم از فردی که به عنوان رییس جمهوری، نماینده مجلس و یا عضو شورای شهر انتخاب می شود، حداکثری است و انتظار دارند همه عالی و خوب کار کنند و تاثیرگذار باشند. با این حال باید در نظر گرفت انسان ها هم آثار مثبت و منفی دارند و ممکن است اشتباه کنند اما باید برآیندها را دید و تحلیل واقع بینانه داشت.
وی ادامه داد: شرایط سخت است و اتفاقات آبان 98 را پشت سر گذاشته ایم اما نباید همه چیز را سیاه ببینیم. فراموش کردن همه پیشرفت ها، تغییرات و دستاوردهایی که از سوی دولت و مجلس اتفاق افتاده، بدترین خطا است و نخستین آسیب این نادیده انگاری به جامعه بازمی گردد.
از روزهای تلخ گذشته باید درس بگیریم
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه انتخابات یک فرصت است و کسی که می گوید حضور در انتخابات تاثیری ندارد، نخستین جفا و توهین را به خود کرده، یادآور شد: مبنای آدم های منفی، یاس و ناامیدی و سیاه بینی است و گفت وگو با این افراد انرژی مثبت را از انسان می گیرند.
ابتکار با بیان اینکه افراد منفی بین باید در نگاه خود بازنگری کنند، افزود: روزها و حوادث سخت و تلخی داشتیم و قرار است این حوادث را پشت سر بگذاریم و از آنها درس و عبرت بگیریم، رویه ها را اصلاح کنیم و به جلو برویم تا آینده روشنی رقم بزنیم. همه جای دنیا این حوادث اتفاق می افتد و اما ما خوشبختانه وضعیت بهتری نسبت به بسیاری دیگر از کشورها داریم.
معاون رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه که کسی که کامنت «حضور مردم در انتخابات هیچ تفاوتی ندارد» یا «این نتیجه انتخابتون بوده» را منتشر می کند سعی در ناامید کردن مردم دارد، گفت: یاس و ناامیدی از جنود شیطان است.
وی ادامه داد: عده ای بدنبال این هستند که بگویند اصلا انتخاب مردم تعیین کننده نیست، این موضوع برای جامعه زنده و پویا بسیار خطرناک است و فعالان در همه سطوح شامل اقتصادی و اجتماعی، روشنفکران، هنرمندان و تشکل ها نباید در این دام خطرناک بیافتند.
نباید دولت را در همه ناکامی ها مقصر دانست
ابتکار با بیان اینکه آن تحول بزرگ و سیاست های رئیس جمهوری که قرار بود اتفاق بیافتد به دلایل گوناگون از جمله دلایل خارجی عقب افتاد، تصریح کرد: جالب است برخی افراد موضوع تحریم را به کلی از تحلیل ها بیرون می کشند و تمام تقصیر را به گردن دولت و شخص رئیس جمهوری می اندازند و فراموش کرده اند شرایط بین المللی تغییر کرده است.
وی ادامه داد: سیاست های ضد ایرانی ترامپ، سیاست های دیگر کشورها را تغییر داد و مقامات این کشورها را به بازنگری در بسیاری از هدفگذاری های خود واداشت. ما هم با این شرایط پیش آمده مواجه شدیم و در بسیاری از جهت گیری های که به خاطر برجام انتخاب کردیم، دچار تجدید نظر شدیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود:‌ این اتفاق به معنای خلاف وعده عمل کردن نیست و بی انصافی است که کسانی تغییر شدید شرایط بین المللی و تاثیر آن بر ایران را نادیده بگیرند. عده ای می گویند ایران باید خود را از همه معاهدات بین المللی جدا کند، در حالیکه باید از حداکثر توان داخلی، ظرفیت ها و استعدادها خود برای تعامل با دنیا بهره ببریم و دولت نیز این رویکرد را دنبال می کند.
نقد عملکرد مجلس و دولت ضروری است
ابتکار در بخشی دیگر از گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه امروز نقد عملکرد مجلس و دولت بسیار مهم است، گفت: باید بتوانیم عملکرد نمایندگان را نقد و تحلیل کنیم و نمایندگان توانمند و شجاع هم که از حق مردم دفاع می کنند باید در ارائه لوایح و پیشنهادات و رای دهی و نطق پیش از دستور و مواضعی که می گیرند، نشان دهند که کنار مردم هستند.
وی افزود: نمایندگان باید در سیاست های خود کم برخوردارترین اقشار جامعه را ببینند و نگاه به توان افزایی داشته باشند نه صرفا کمک های حمایتی. نگاه آنها بابد به کلان ایران باشد و مقطعی و موضعی نباشد.
ابتکار درباره نقش زنان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بطور قطع حضور طیفی از زنان توانمند نیاز امروز مجلس است تا دوشادوش سایر نمایندگان قوانینی شایسته وضع کنند.
ناامید کردن مردم جبران ناپذیر است
وی با بیان اینکه امروز شبکه ها و گروه هایی به اسم آزادی می خواهند تجزیه ایران و تحقیر ایرانی را رقم بزنند، گفت: باید مراقب باشیم تا با این افراد چه در داخل و چه بیرون از مرزها همصدا نشویم. در انتخابات مجلس، فعالان سیاسی و تمامی افرادی که دلزده هستند مراقب باشند که ناامید کردن مردم با یک توئیت و نوشته خسارت بزرگی به فرد و جامعه می زند و انتشار ناامیدی و موج منفی به نفع هیچ کس نیست و فقط به نفع بیگانگان و دشمنان ایران است.
ابتکار یادآور شد: تلاش کنیم نمایندگان مردم بیایند و فرصت تکرار خیلی از سیاست هایی که در دوره ای نتیجه داد را بدهیم. باید صبر کنیم تا شرایط لازم فراهم شود. اجازه ندهیم یاس و ناامیدی در جامعه غلبه کند و باید همواره امیدوار باشیم، درس بگیریم، اصلاح کنیم و اشتباهات خود را بپذیریم.
وی درباره تشکیل کمیته رسیدگی به آسیب دیدگان هم گفت: تشکیل این کمیته از سطح شوراهای شهر تا ریاست جمهوری تا رهبری درخت تنومندی را رشد می دهد و پیوندی دوباره میان آسیب دیدگان و مقامات را ایجاد خواهد کرد.
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توضیح پلیس ماهشهر در خصوص تیراندازی به 2 خودرو در یک درگیری

30هزار اصله نهال در شوشتر کاشته شد

نصب اسکله اهواز باعث تحول در قایقرانی کشور است

آمار کشته‌های حوادث رانندگی درون شهری خوزستان افزایش یافت

فضای سبز با آب اهواز شوره می‌زند

آلودگی ناشی از صنعت در اهواز، آزاردهنده است

بارندگی 24.3 میلیمتری در حسینیه اندیمشک

کشف 5 کیلوگرم حشیش در اهواز

بازیکنی که ظرفیت نیم فصل درخشش را نداشت

پرونده تعمیرات منازل آسیب‌دیده از سیل در شهرستان دشت آزادگان بسته شد

10 داوطلب نمایندگی مجلس در بهبهان تایید صلاحیت شدند

تداوم استقرار توده هوای سرد و مه در خوزستان

درآمدزایی باشگاه‌های بدون مجوز، تخلف و غیرقانونی است

500 بسته حمایتی بین کودکان نیازمند آبادانی توزیع شد

حفاری بدون هماهنگی با مخابرات، ارتباط شهرستان ایذه را قطع کرد

رگبار و رعد و برق در خوزستان پیش‌بینی می شود

اعلام حمایت شهروندان آبادان و خرمشهر از حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی

سرسرای گیت بوستان اهواز پلمب شد

آخرین وضعیت شکاف باقی مانده در دایک مرزی هورالعظیم

بلوار «سلامت» شوشتر به نام سردار شهید قاسم سلیمانی تغییر یافت

آماده‌باش دستگاه‌های امدادی درمراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی

فرماندار آبادان علیه شهرداری طرح شکایت کرد

برخی مدیران در توزیع اعتبارات نقاط‌حاشیه تنگ‌نظر هستند

پیش‌بینی رگبار برای خوزستان

بازگشت فروزان سلیمانی به تیم فوتبال بانوان آویسا خوزستان

سردار باقرزاده:جستجوی پیکر مطهر شهدا در عراق ادامه دارد

دستگیری کلاهبردار فروش خودروهای مصادره‌ای

پرداخت حقوق مطالبه کارگران شهرداری‌کوت‌عبدالله

درخشش خوزستانی‌ها در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

لزوم استفاده مدارس فوتبال از مربیان آشنا به استعدادیابی

90 درصد پروژه‌های محورهای آسیب دیده ناشی از سیل تعیین تکلیف شدند

بارندگی هفت میلیارد ریال به شبکه فاضلاب خرمشهر خسارت زد

کمی اعتبار وفرسودگی مهمترین علل کندی اصلاح شبکه فاضلاب آبادان است

تداوم سایه سنگین مه بر خوزستان

تلاش برای حل مشکل آبگرفتگی مناطق بحرانی خرمشهر

خوزستان غرق در مه غلیظ صبحگاهی

10 گروه مشغول تخلیه آب از خیابان‌های آبادان هستند

بدون حمایت مسئولان خوزستان به جام باشگاه‌های جهان می‌رویم

پیگیری قضایی کشاورزان عامل تخریب اراضی منطقه حفاظت شده میشداغ

2 مدرسه با اعتباری بالغ بر 39 میلیارد در خوزستان افتتاح شد

تماشای بازی نفت آبادان – ماشین‌سازی رایگان شد

زن میان‌سال آبادانی محبوس در آتش نجات یافت

ابتکار: القای ناکارآمدی انتخابات خطرناک است

مه صبحگاهی خوزستان را فرا گرفت

کشف 4300 لیتر روغن تاریخ مصرف گذشته در هویزه

سگ‌آزار تبعید شد

بامدژ از مناطق آسیب پذیر اهواز در مواقع سیلاب است

خوزستان مه‌آلود، در محاصره آلودگی

پرندگان مهاجر میهمان هورالعظیم شدند

کوهنورد کرمانشاهی در ارتفاعات اندیکا پیدا شد