پیام خوزستان

آخرين مطالب

در دیدار قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور با دکتر مظفری مطرح شد:

راه اندازی سمپاد مهارتی نخبگان در جزیره کیش منطقه آزاد کیش

راه اندازی سمپاد مهارتی نخبگان در جزیره کیش
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دکتر فاطمه مهاجرانی در دیدار با دکتر مظفری، پیشنهاد راه اندازی سمپاد مهارتی استعدادهای درخشان را با هدف تکمیل اکوسیستم آموزشی جزیره کیش مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این دیدار با حضور دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی این سازمان، دکتر فاطمه مهاجرانی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور، دکتر محمد مهدی مومنی رئیس اداره پرورش استعداد های درخشان خراسان رضوی سه شنبه پنجم آذر انجام شد.
دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با بیان اینکه قابلیت های مدیریتی، امکانات و فرصت های مغتنمی در کشور وجود دارد گفت: باید از فرصتهای موجود در کشور به ویژه در جزیره کیش که ظرفیت های نهفته خوبی دارد به بهترین شکل استفاده شود.
وی افزود با شرایط خاص و ویژه کیش و امکاناتی که در آن فراهم شده می توانیم علاوه بر کسب تجربه در بسیاری از اتفاقات و رویداد های بزرگ، به صورت پایلوت عمل کنیم و آن را به سرزمین اصلی تعمیم دهیم و در این میان نقش حلقه اتصال با خارج از کشور در سطوح بین المللی را ایفا کنیم.
دکتر مظفری با اشاره به حضور دانشگاه های تراز اول کشور در منطقه آزاد کیش گفت: توسعه پایدار آموزشی در گرو تعاملات، همکاری و ارتباطات نزدیک آموزش و پرورش و دانشگاه ها است که در این صورت نیروی با کیفیت وارد چرخه اقتصادی جامعه شده و به رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: همکاری با دانشگاه ها در کیش موجب شکل گیری مرکز نوآوری شد که به طور قطع پس از راه اندازی آن، مرکزی در شان جزیره و نخبگان کیش خواهد بود که دانش آموزان این جزیره، سهم قابل توجهی از این مرکز را به خود اختصاص خواهند داد .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام آمادگی برای راه اندازی مرکز استعداد یابی دانش­آموزان نخبه در جزیره با هدف ارتقا کیفیت آموزش و پرورش این منطقه گفت: در حوزه استعدادهای درخشان کارگروهی در نظر خواهیم گرفت و همه ظرفیت ها را با ایجاد تیم مطالعاتی برای اجرایی شدن پیشنهادات مطرح شده در این جلسه به کار می گیریم.
دکتر غلامحسین مظفری در پایان افزود: با ایجاد بخش دانش آموزی مرکز نوآوری و پیاده سازی سیستم آموزشی و پرورشی استعدادهای درخشان، امکان برگزاری همایش هایی در سطح ملی و بین المللی برای انجام کارهای بزرگ در کیش فراهم می شود و این جزیره می تواند یک پایگاه آموزشی برای کل کشور باشد.
همچنین در این نشست، دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد ایجاد فضایی به عنوان نمایشگاه یا موزه دائمی آثار جشنواره خوارزمی را عنوان کرد.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ( سمپاد ) در این دیدار گفت: برای رشته های خاصی که در جزیره کیش کاربردی تر باشد و آموزش و پرورش جزیره و سازمان منطقه آزاد کیش نیاز به وجود این رشته را حس کند و همچنین آن رشته کمکی به تکمیل اکوسیستم آموزشی باشد سمپاد مهارتی را در این منطقه راه اندازی می کنیم.
وی افزود:در جزیره کیش که جمعیت دانش آموزی اجازه ایجاد یک مدرسه مجزا برای جداسازی آنها را نمی دهد ، باید دانش آموزان تیز هوش را شناسایی و به عنوان عضو پیوسته سمپاد معرفی کنیم و کتاب های تکمیلی، امور پژوهشی و فرهنگی ویژه را برای آنان نیز در نظر گرفته و در اختیارشان بگذاریم.
دکتر مهاجرانی همچنین پیشنهاد اعلام خواهرخواندگی یا برادر خواندگی بین استان خراسان رضوی و جزیره کیش را مطرح کرد و گفت: از این طریق مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی، خدمات آموزشی به دانش آموزان مدارس جزیره کیش ارائه می دهند و می توانیم گام بزرگی در تحول آموزش و پرورش کیش برداریم.
وی در ادامه برگزاری المپیاد ادبی جهانی را برای نخستین بار در جزیره کیش و برپایی دائمی جشنواره خوارزمی را با هدف ایجاد بستری مناسب برای حل مشکلات مناطق در حوزه های مختلف پیشنهاد داد.
دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با بیان اینکه جلسه هفته آینده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با موضوع آموزش فنی و حرفه ای است؛ گفت: در راستای اجرای سیاست های افزایش آموزش های مهارتی در کیش، جلساتی نیز با دکتر سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور داشتیم که قول ایجاد یک مدرسه مهارتی با امکان آموزش 10 مهارت اولویت دار در جزیره کیش را دادند.
دکتر پور علی گفت: بخش سمپاد های مهارتی و ترکیبی، از فضاهای آموزشی شروع می شود که می تواند موجب توسعه مهارتهای آموزشی باشد که در توسعه مهارت های دانشگاه ها هم تاثیر خواهد داشت.
وی افزود: کمبود مهارت ها در جزیره موجب افت خدمات و به نوبه آن، کاهش رونق گردشگری می شود از اینرو ما باید به صورت جدی در بخش مهارتی سرمایه گذاری کنیم تا موجبات توسعه را فراهم کنیم .
دکتر محمد مهدی مومنی رئیس اداره پرورش استعداد های درخشان استان خراسان رضوی نیز در دیدار با دکتر مظفری گفت: آموزش و پروش جعبه سیاه فرهنگی و توسعه ای هر منطقه است و ما با ارتقا این مجموعه در جزیره می توانیم در عرصه جهانی به کیش هویت بخشی کنیم.
رئیس اداره پرورش استعداد های درخشان استان خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه کیش یک منطقه نمونه گردشگری است هر اتفاق خوبی برای توسعه پایدار در این جزیره امکان پذیر است و با نگاه مثبت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش،رونق گردشگری آموزشی می تواند در تحول این منطقه بسیار تاثیر گذار باشد به این دلیل که دیپلماسی آموزشی بسیار قوی تر از دیپلماسی سیاسی است و بین توسعه کیش، نظام اقتصادی و اجتماعی این منطقه و توسعه سیستم آموزش و پرورش آن؛ رابطه ای معنا دار و مستقیم وجود دارد و توسعه یافتگی اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی در کنار سیستم آموزشی قدرتمند امکان پذیر است.
دکتر مومنی در ادامه گفت: ما آمادگی این را داریم که در حد بضاعت درهای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی را به سمت کیش بگشاییم و این امر را به سرعت عملیاتی و اجرایی کنیم و حتی مدرسه مجازی تاسیس کنیم تا دانش آموزان به صورت آنلاین از بهترین اساتید و معلمان ما و همچنین ظرفیت های خوب آموزشی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه تاثیر استاندارد سازی در سیستم آموزش و پرورش کیش به خوبی قابل مشاهده است گفت: باید از ظرفیت های بکر، استعداد ها و نخبگان هم استفاده کنیم و با ورود سمپاد آموزشی به کیش دانایی ها را به دارایی تبدیل کنیم.
رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی همچنین از برنامه ریزی ها برای سفر مدیران مدارس به مشهد برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای افزایش تعاملات بین کیش و خراسان خبر داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برقراری پرواز رفت و برگشت سلیمانیه – کیش

انتخاب سرپرست تیم منتخب بدمینتون ایران از جزیره کیش

تبلور اقتصاد آزاد با اجرای کامل قانون مناطق آزاد

برپایی کارگاه آموزش فیلمسازی خلاق در کیش

اطلاعیه تاخیر پروازها

مسابقه شتاب بزرگ کیش

گشایش نمایشگاه عکس هور درگالری میکا

بررسی راهکارهای رفع مشکلات واحدهای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کیش

انتصاب رئیس هیأت ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی جزیره کیش

نشست هنرمند مطرح کشور با محوریت گرافیک در کیش

برگزاری کارگاه آموزشی پوستر در جزیره کیش

استقرار تیم سازمان انتقال خون هرمزگان در جزیره کیش

تغییر زمان اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال درکیش

تغییر زمان اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال در کیش

فراخوان رویداد جذب ایده تفریحات و بازی های دریایی در کیش

انتصاب جدید در حوزه ورزش جزیره کیش

فقدان دانش مدیریت ریسک از بزرگ‌ترین نقاط ضعف مدیران کشور است

تعیین و تکلیف گود برداریهای بلاتکلیف در سطح جزیره کیش

تعیین و تکلیف گود برداری های بلاتکلیف در سطح جزیره کیش

برپایی جشنواره جهانی شادی و نشاط در کیش

اطلاعیه خاموشی از 28دی تا5 بهمن

ورود تکنولوژی جدید با مشارکت شرکت اروپایی به جزیره کیش

برگزاری دوره آموزشی ارتباط موثر سازمانی در جزیره کیش

تغییر زمان برگزاری همایش ملی میراث معماری کرانه های ساحلی جنوب ایران

میزبانی کیش از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی

وجود 154 پروژه نیمه تمام در کیش/ رونق تولید و پاکدستی لازمه توسعه است

پایان مسابقات راگبی ساحلی جام سردار شهید قاسم سلیمانی در کیش

توسعه خدمات دولت الکترونیک در سازمان منطقه آزاد کیش

مهم‌ترین فعالیت های معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش تشریح شد

اعلام نرخ نامه جدید حمل و نقل عمومی کیش

چرا اشتغال در مناطق آزاد مهم است و باید به آن بها داد؟

مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کیش

ناپایداری های جوی از 24 تا 26 دی در استان هرمزگان

کیش میزبان مسابقات راگبی ساحلی کشور

برپایی همایش پیاده روی بانوان در جزیره کیش

جزیره کیش میزبان بزرگ مرد نبرد می شود

بعد از جنگ جهانی دوم؛ حمله موشکی به پایگاه آمریکایی در عراق

تشییع باشکوه سردار سلیمانی یک پیام نه به آمریکا در منطقه بود

بعد از جنگ جهانی دوم؛ حمله موشکی به پایگاه امریکایی در عراق

پایان رقابت های بین المللی تنیس پیشکسوتان در جزیره کیش

منطقه آزاد انزلی میزبان نشست کارگروه مدیران توسعه و تجارت مناطق آزاد کشور

برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

اطلاعیه خاموشی از 21 تا 25 دی

محفل انس با قرآن کریم ویژه بانوان در کیش برگزار می شود

صدور اسناد مالکیت واحد های مسکونی مجتمع کیش رویای زندگی

آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید پلیس فرودگاه کیش بنام سردار سلیمانی

برپایی مراسم گرامیداشت سالروز ورود شهدای گمنام به جزیره کیش

آغاز مرحله اول طرح واکسیناسیون فلج اطفال در کیش

امکان ثبت سفارش مواد اولیه کالاهای گروه 4 با هدف صد در صد صادرات محصول به خارج از کشور به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

اختتامیه دوازدهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت در کیش