پیام خوزستان

آخرين مطالب

جدال نمایندگان خوزستان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - نمایندگان فوتبال خوزستان در هفته هفتم از سری رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور به مصاف حریفان خود می‌روند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا هفته هفتم نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور در حالی برگزار می شود که هر سه نماینده خوزستان بازی های به نسبت آسان تری پیش رو دارند.
در هفته ششم این رقابت ها هر سه نماینده استان نتایج خوبی کسب کردند؛ تیم فولاد و شاهین شهرداری بوشهر به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با برتری فولادی ها به پایان رسید همچنین تیم نفت مسجدسلیمان در بیرون از خانه به مصاف تیم پیکان رفت که سه امتیاز شیرین این مسابقه را کسب کرد.
نفت آبادان دیگر نماینده استان در هفته ششم میزبان تیم سایپا بود که با وجود یک بازی خوب در نهایت با نتیجه یک بر صفر پیروز میدان شد.
اما در هفته چهارم رقابت ها هر سه نماینده استان به مصاف حریفان نسبتا ضعیف تری می روند که می توانند روند پیروزی های خود را ادامه دهند، تیم های فولاد و نفت آبادان بیرون از خانه به مصاف تیم های ماشین سازی و پارس جنوبی می روند همچنین نفت مسجدسلیمان در خانه رو در روی شاهین شهرداری بوشهر قرار می گیرد.
ماشین سازی – فولاد
تیم فولاد خوزستان در دیدار هفتم خود در لیگ نوزدهم امروز یکشنبه باید در تبریز به مصاف تیم ماشین سازی برود. نبردی که می تواند جذابیت خاص خود را داشته باشد چرا که از یک سو تیم فولاد برای کسب سهمیه آسیایی نیاز به سه امتیاز بازی دارد و در سوی مقابل ماشین سازها برای راضی نگه داشتن هوادارانشان به دنبال برد هستند.
تقابل نکونام و خطیبی به عنوان 2 مربی جوان که زمانی در تیم ملی هم بازی بودند قطعا بسیار جذاب و دیدنی است. بی شک مربی جوان فولادی ها نگاه ویژه‌ای به سه امتیاز بازی برابر ماشین سازی دارد، فولاد که امسال در بازی های خارج خانه نتایج خوبی گرفته، قطعا به دنبال استمرار روند خوب خود در دیدار مقابل ماشین سازی است.
شاگردان جواد نکونام تا کنون 9 امتیاز کسب کرده و در رده ششم جدول قرار دارند و در سمت مقابل، ماشین سازی هفت امتیازی است و تیم دهم جدول لیگ برتر است. فولادی ها در 2 بازی فصل گذشته برابر تیم های تراکتور و ماشین سازی آن هم در تبریز 6 امتیاز کسب کردند و از این جهت می توان تبریز را به یک مکان خوش یمن برای فولادی ها در نظر گرفت.
تیم فولاد خوزستان که پیش از سایر تیم های لیگ برتری تمرینات آماده سازی خود را شروع کرد و علاوه بر برگزاری چهار اردوی تمرینی در شهرستان های مختلف، چندین بازی تدارکاتی انجام داد که این امر در کسب نتایج فولادی ها برابر تیم های شهر خودرو، استقلال و سپاهان بسیار موثر بود.
هواداران فولاد از تیمشان انتظار دارند که در این فصل بتوانند سهمیه آسیایی کسب کنند هر چند جواد نکونام سرمربی سرخپوشان در ابتدای فصل چنین وعده ای به هواداران نداده است.
تیم فولاد در پست تدافعی علاوه بر موسی کولیبالی، بن یاسین مدافع تیم ملی اردن را جذب کرد، بی شک حضور این بازیکن موجب استحکام خط دفاعی سرخپوشان فولادی می باشد.
پارس جنوبی – نفت آبادان
تیم نفت آبادان امروز یکشنبه در هفته هفتم بیرون از خانه برابر پارس جنوبی زخم خورده به میدان می رود؛ دیداری که می ‌تواند چهارمین برد را برای نفتی ها به همراه داشته باشد تا شروع خوبشان را به رخ دیگر تیم ها بکشند و با 14 امتیاز جز تیم های بالانشین جدول باشند.
حساسیت این دیدار برای آبادانی ها و اسکوچیچ به حدی است که هواداران متعصب آبادانی این موضوع را به خوبی درک کرده اند آبادانی ها که در چهار هفته اخیر با یک برد، 2 تساوی و یک شکست توانستند پنج امتیاز به دست بیاورند در صورت کسب سه امتیاز احتمالی این بازی می توانند به رده سوم جدول رده بندی صعود کنند و به همین دلیل دراگان اسکوچیچ به خوبی می داند برتری در دیدار مقابل پارس جنوبی می تواند موجب محبوبیت بیشتر او در آبادان شود.
تیم نفت آبادان اگر چه در فصل نقل و انتقالات دیر وارد عمل شدند اما در نهایت بازیکنانی همچون بختیار رحمانی، ناصر سالاری، محمد اهل شاخه، عبدا...ناصری، عیسی آل‌کثیر، مهدی مومنی، مهدی حنفی ساوجبلاغ، امید حامدی، محمود مطلق‌زاده و علی ستاوی را به خدمت گرفتند.
اعضای تیم نفت آبادان با گذشت 6 هفته از رقابت های لیگ برتر هیچ دریافتی از باشگاه نداشته اند و همین موضوع باعث اعتصاب چند روزه بازیکنان هم شد. از طرفی اسکوچیچ سرمربی نفتی ها نیز در مصاحبه های خود گفته بود اگر مشکلات مالی حل نشود، از تیم جدا خواهد شد اگر چه مسئولان باشگاه صنعت نفت به بازیکنان و کادرفنی خود وعده داده اند که بخشی از مطالبات آنها را پرداخت کنند.
برزیلی های ایران که در خط دفاعی به هماهنگی خوبی رسیده اند و در ضد حملات بسیار زهردار هستند قطعا در این فصل می توانند روزهای اوج این تیم آبادانی را که زمانی راس فوتبال کشور بود در ذهن فوتبال دوستان تداعی کنند.
بی شک تیم صنعت نفت آبادان امسال در ادامه روند خوب سال قبلش می تواند در بیرون از خانه بسیار خطرناک و زهردار باشد.
نفت مسجدسلیمان – شاهین شهرداری بوشهر
2 تیم پر هوادار فوتبال ایران فردا دوشنبه در هفته هفتم مقابل یکدیگر قرار می گیرند. در یک سوی میدان نفت مسجدسلیمانی که با مهدی تارتار نتایج خیره کننده ای گرفته اما در آن سو تیم شاهین نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده و در رده آخر جدول قرار دارد.
بعد از استعفای عبداله ویسی از تیم شاهین بوشهر مسئولان باشگاه در تلاش برای انتخاب سرمربی جدید هستند و تاکنون با چند گزینه به صورت جدی مذاکره کرده اند اما اکنون هدایت این تیم جنوبی بر عهده مهرداد کریمیان مربی بومی شهرستان است که در مرحله یک هشتم نهایی با حذف سایپا نتیجه خوبی کسب کرد.
هر 2 تیم که تحت حمایت وزارت نفت می باشند از نظر مالی و امکاناتی و حتی بازیکنانی که در اختیار دارند تقریبا در یک سطح هستند اگر چه روی کاغذ شانس برنده شدن نفت مسجدسلیمان بیشتر است اما فوتبال غیر قابل پیش بینی است و نمی توان گفت چه تیمی برنده بازی است.
نفتی ها که تغییرات بسیاری در بازیکنان خود داشتند فصل را به خوبی شروع کردند و در 6 بازی قبلی خود برابر تیم های تراکتور، نفت آبادان، استقلال، سپاهان، شهر خودرو و پیکان هشت امتیاز کسب کردند البته تارتار معتقد است که روند تیمش روز به روز بهتر می شود و هواداران نسبت به تیم امیدوار باشند.
تارتار با نفت مسجدسلیمان نشان داد که تحت تاثیر نام ها قرار نمی گیرد و به هیچ تیمی امتیاز نمی دهد کاری که تارتار در اولین حضور با تیم پارس جنوبی جم در لیگ برتر نتایج درخشانی گرفت و به عنوان پنجمی رسید.
تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به دلیل گرمای هوای این شهر و آماده نبودن ورزشگاه شهید بهنام محمدی یک ماهی در تهران اردو زده بود و در این اردو با چند تیم دیدار تدارکاتی برگزار کرد. تیم نفت مسجد سلیمان در پنج هفته نخست کار سختی داشت و چهار مدعی لیگ را متوقف کرد.
دیدار نمایندگان فوتبال خوزستان در هفته هفتم لیگ برتر:
یکشنبه 28 مهرماه:
ماشین سازی – فولاد (ورزشگاه بنیان دیزل تبریز ساعت 16
پارس جنوبی – نفت آبادان (ورزشگاه جم ساعت 18)
دوشنبه 29 مهرماه:
نفت مسجدسلیمان – شاهین شهرداری بوشهر ( ورزشگاه بهنام محمدی ساعت 17)


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یارانه نقدی فردا شب واریز می‌شود

تصاویر زیبا از پرندگان در تالاب‌ها و محیط‌زیست خوزستان

پیگیری پلاک خودرو‌های اروندی در خرمشهر

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت روز ملی مالیات و هفته فرهنگ مالیاتی

سرقت مرگبار از مغازه پرنده‌ فروشی

جهانگیری: مردم در سختی‌ اند، اما کمبود کالا نداریم

آنگولا پایبندی به توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس را پذیرفت

مصرف سی‌ان‌جی در استان سمنان 27 درصد افزایش یافت

بورس انرژی امروز میزبان عرضه گازوئیل شرکت ملی نفت می‌شود

علت افزایش آمار مرگ‌ های کرونایی در ایران

نوازنده ایرانی برنده جایزه موزیک هالیوود شد + توضیحات بیشتر

جوان فداکار حادثه کلینیک تهران داوطلب هلال احمر شد

شاید تا پایان سال از زیر صفر به صفر برسیم

آتش‌سوزی منطقه حفاظت‌شده مسجدسلیمان مهار شد

ساختار جمعیت هلال احمر «داوطلب محور» است

محدودیت‌ها در شهرهای قرمز استان خوزستان همچنان پابرجاست

صدای ضبط‌ شده شاه قاجار کجاست؟

ادامه محدودیت‌ها در خوزستان در صورت تداوم وضعیت قرمز

مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد

سازمان تبلیغات: هیچ هیئتی نباید تعطیل شود

حمله به احمدی‌ نژاد: به مردم گفتی خس و خاشاک

طرح ملی توسعه قوای محرکه با حمایت وزارت نفت اجرایی می‌شود

جان باختن 135 نفر در تصادفات سه ماهه امسال / افزایش تصادفات فوتی در تیرماه

دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با امام جمعه قم

از حادثه‌ 18 تیر تا تغییر شکل جنبش دانشجویی

عکس غار و 7 جمجمه اصحاف کهف منتشر شد+عکس

چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟

ورود 20 شرکت جدید به بازار سرمایه

رکورد بالاترین ذخیره نفت ایران در ساحل و دریا

نامه‌ نگاری احمدی‌ نژاد با بن‌ سلمان و گوترش

از حسین پناهی و پوپک گلدره تا سیروس گرجستانی: بازیگرانی که زمان ساخت سریال درگذشتند + عکس

کاهش قیمت نفت به دلیل افزایش ذخیره‌سازی در آمریکا

خوزستان ظرفیت خالی تخت آی‌سی‌یو ندارد

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار 370 میلیون دلار هزینه کرده است

مجازات جرایم رایانه‌ای چیست؟

پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی 20 درصد افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل مطرح کرد: کسب و کارها و متقاضیان فاقد بیمه متاثر از کرونا تسهیلات دریافت می کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: دولت برای مشاغل غیر رسمی و غیر بیمه ای تسهیلات حمایتی در نظر گرفته است

اختصاص 100 میلیارد ریال به رسته نساجی و پوشاک توسط طرح ملی تکاپو در یزد

مدیر شعب بانک رفاه کارگران ایلام: بازنشستگان ایلامی از تسهیلات خرید اقلام بهره‌مند می‌شوند

فعالیت مجازی پایگاه‌های اوقات فراغت در خوزستان

آغاز عملیات اجرایی طرح تولید خوراک آبزیان در شاوور شوش

نانوایی‌ها بهانه‌ای برای کم‌فروشی ندارند

فقط در آبادان میزبانی می‌کنیم / مگر خون نساجی از ما رنگین‌تر است؟

زنان روستایی و عشایر چهارمحال و بختیاری صاحب نمایشگاه دائمی می‌شوند

پرداخت بیش از چهار هزار میلیارد ریال به روستاییان خراسان شمالی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: بخش تعاون یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

«عنایت آزغ» عضو هلال احمر خوزستان شد

کرونا تعداد زیادی از اصناف اهواز را به ورشکستگی کشاند

خوزستان در منطقه پرخطر کرونا جای گرفت