پیام خوزستان

آخرين مطالب

زائران اربعین در مسیر بازگشت از نظر بیماری غربالگری می‌شوند سياسي

زائران اربعین در مسیر بازگشت از نظر بیماری غربالگری می‌شوند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: زائران اربعین در مسیر بازگشت از عتبات عالیات در مرز شلمچه از نظر بیماری غربالگری می‌شوند.

به گزارش ایرنا شکرالله سلمان زاده چهارشنبه در مرز شلمچه به خبرنگاران افزود:از آنجا که شلمچه تنها گذرگاه مرزی اتباع خارجی است لذا پیش بینی های لازم بهداشتی و درمانی از جمله غربالگری بیماری در این گذرگاه مرزی انجام شده است.
وی همچنین به استقرار 15 دستگاه آمبولانس در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت:25 دستگاه آمبولانس نیز در خرمشهر برای خدمت رسانی به زائران در آماده باش بسر می برند.
سلمان زاده به ارائه آموزش زائران به صورت چهره به چهره و از طریق رسانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: آب و غذای موکب ها در شلمچه به صورت مستمر توسط کارشناسان بهداشت محیط پایش و کنترل می شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در حوزه بهداشت 200 نفر، در حوزه درمان سرپایی 100 نفر و در بخش فوریت‌های پزشکی نیز100 نفر در نوبت های مختلف در مرز شلمچه فعالیت می‌کنند، همچنین 50 دانشجوی داوطلب در مرز شلمچه مشغول خدمت رسانی به زائران هستند.
وی افزود: بیمارستان های ولیعصر(عج) خرمشهر، آیت‌الله طالقانی و شهید بهشتی آبادان نیز آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران را دارند و 20 درصد از تخت‌های این بیمارستانها برای بستری زائران آماده نگه داشته شده اند.
اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد 396 هزار و 672 زائر ایرانی و 138 هزار و 470 نفر زائر خارجی بودند.
شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
7104/6068
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield