پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان:

خرید 7 میلیارد ریال دارو و ملزومات مصرفی ویژه اربعین برای شلمچه سياسي

خرید 7 میلیارد ریال دارو و ملزومات مصرفی ویژه اربعین برای شلمچه
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - شلمچه- معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از خرید هفت میلیارد ریال دارو و ملزومات مصرفی ویژه ایام اربعین خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، هدی مجیری عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی انجام شده از چند ماه پیش از آغاز اربعین در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران گفت: نتیجه این برنامه ریزی فارماکوپه برای شرایط بحرانی و بیماری هایی است که امکان بروزشان هست.
وی افزود: با توجه به شرایط و حجم زائران اربعین، این فارماکوپه تنظیم و دارو و ملزومات مصرفی به میزان مورد نیاز خریداری و در انبار این معاونت نگهداری شد.
وی اظهار کرد: از هفته گذشته دارو ملزومات مصرفی خریداری شده بود و به انبار مرکز دارویی در مرز شلمچه منتقل شد و پس از تجهیز داروخانه، کار ارائه خدمات دارویی به زائران آغاز شد.
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: داروهای مورد نیاز بخش های مختلف همچون معاونت بهداشتی و فوریت های پزشکی متناسب با درخواست شان تحویل داده می شود.
مجیری با بیان اینکه ملزومات مصرفی همچون ماسک و مراقبت هایی مانند مامایی و دندانپزشکی به زائران ارائه می شود، یادآور شد: تاکنون هیچ کمبود دارویی نداشتیم، در این باره طبق لیست دارو خریداری می شود.
وی با اشاره به اینکه بر اساس افزایش رضایتمندی زائران و درخواست پزشکان تعداد دیگری داروی جدید خریداری می شود، گفت: داروخانه مستقر در مرز شلمچه به صورت 24 ساعته و در 2 شیفت فعالیت دارد که در هر شیفت یک نفر داروساز حضور دارد و 4 کارشناس نیز در کنار آنها با سرعت مناسب به زائران خدمات رسانی می کنند.
مجیری افزود: خدمات از روز شنبه هفته جاری (برابر با 13 مهرماه) با فعالیت بیمارستان صحرایی آغاز شد و تا پنجم آبان ماه این فعالیت ادامه دارد.
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان عنوان کرد: 100 قلم دارویی و 80 قلم ملزومات بهداشتی و پزشکی خریداری شد و در صورت نیاز امکان خرید اقلام وجود دارد، خریدها توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شده و در صورت کمبود، داروخانه های معینی در خرمشهر و آبادان برای تهیه به ما کمک می کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield