پیام خوزستان

آخرين مطالب

یک هزار و 500 موکب در خوزستان به زائران اربعین خدمات می‌دهند سياسي

یک هزار و 500 موکب در خوزستان به زائران اربعین خدمات می‌دهند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان گفت: یک هزار و 500 موکب شناسنامه دار از ورودی‌های استان خوزستان تا 2 پایانه مرزی شلمچه و چذابه به زائران اربعین خدمت رسانی می‌کنند.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز چهارشنبه در مرز شلمچه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:400 موکب از میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه برپا شده ضمن اینکه در مسیر گذرگاه مرزی چذابه نیز 300 موکب به صورت شبانه روزی به زائران اربعین خدمات می دهند.
وی افزود::800 موکب نیز به صورت خودجوش از سوی مردم خوزستان در مسیرهای ورودی این استان برپا شده است.
-رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان به استقرار 250 نفر از عوامل ستاد عتبات عالیات در مرزهای شلمچه و چذابه اشاره کرد و اظهار داشت: این افراد هماهنگی مواکب و خروج تجهیزات مواکب مستقر در عراق را برعهده دارند.
وی گفت:با هماهنگی انجام شده 85 موکب از خوزستان در نجف اشرف، مسیر نجف به کربلا و کربلا مستقر هستند.
موسوی به افزایش پنج برابری زائران اربعین در 2 گذرگاه اربعین شلمچه و چذابه اشاره کرد و افزود: در مرز شلمچه امکان اسکان 80 هزار زائر و پذیرایی از 180 هزار نفر در روز فراهم شده و در مرز چذابه نیز برای 100 هزار نفر اسکان و 80 هزار نفر تغذیه امکانات فراهم شده است.
وی بیان داشت: برای همه اعضای موکب ها کارت شناسایی صادر شده تا در رفت و آمد آنها مشکلی پیش نیاید.
چذابه در فاصله 110 کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر 2 گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.
27 مهرماه 1398 مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت 2 گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از هفتم مهرماه (اول صفر) شده و در حال افزایش است.
3015/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield