پیام خوزستان

آخرين مطالب

دستگاه‌های اجرایی خوزستان همچنان سنتی عمل می‌کنند سياسي

دستگاه‌های اجرایی خوزستان همچنان سنتی عمل می‌کنند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- استاندار خوزستان با اشاره به اینکه آموزش و مهارت‌آموزی در دستگاه‌های اجرایی استان باید در اولویت باشد گفت: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی خوزستان متاسفانه همچنان به صورت سنتی عمل می‌کنند که باید با تکنولوژی روز دنیا آشنا شوند.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در جلسه مسابقات ملی مهارت فنی و تخصصی بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان در سرسرای این شرکت در اهواز بیان کرد: دستگاه های اجرایی برای رسیدن به رشد و توسعه باید به روز باشند؛ کسب مهارت هزینه بر است با این وجود دستگاه ها باید مهارت آموزی را در اولویت کار خود قرار دهند.
وی گفت: یکی از زیرساخت های رشد و به روز بودن دستگاه های اجرایی، برگزاری مسابقات و دوره های آموزشی و کاربردی است و هرچه برای برگزاری اینگونه مسابقات هزینه شود مفید است.
استاندار خوزستان با بیان اینکه باید از تجارب کشورهای دیگر استفاده شود، افزود:سیستم آبفای خوزستان باید به روز باشد و با آخرین روش های علمی دنیا آشنایی داشته باشد.
شریعتی با اشاره به اینکه تبادل علم باعث توسعه و پیشرفت می شود ادامه داد: پسندیده نیست که خوزستان با داشتن تعداد زیاد رودخانه ها و منابع آبی در سیستم آب و فاضلاب دچار مشکلات شاخص و زیاد باشد، به همین منظور باید در این حوزه از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود.
وی با تاکید بر هزینه کردن دستگاه ها برای مهارت آموزی و پیشرفت ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید بودجه ای را برای بخش تحقیقات و پژوهش و اعزام نیروهای خود به سفرهای علمی در نظر بگیرند.
استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به فشار کاری بیشتر بر دستگاه های اجرایی استان در ایام اربعین ادامه داد: امسال بر اساس آمارگیری که از آغاز مراسم پیاده روی اربعین تاکنون انجام گرفته پنج برابر مدت مشابه پارسال از مرزهای چذابه و شلمچه به عراق سفر کردند؛عملکرد دستگاه های اجرایی استان باید به گونه ای باشد که همزمان بتوانند به زائران اربعین حسینی و مردم استان خدمات رسانی کنند.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان نیز بیان کرد: یکی از چالش های بزرگ شرکت آبفای خوزستان افزایش مهارت های نیروهای این شرکت و ارایه خدمات بهتر به مردم است.
مهرداد قنواتی ادامه داد: امسال برای نخستین بار مسابقات ملی مهارت در شرکت آب و فاضلاب خوزستان برگزار شد که با برگزاری این مسابقه تجربه و مهارت کارکنان ادارات این شرکت خواهد یافت.
وی گفت: مسابقات جهانی مهارت هم اکنون در 60 کشور جهان در 45 رشته در حال برگزاری است و برای برگزاری این مسابقه در کشور نیز یک سایت برای جمع آوری اطلاعات و تجربیاتی که در این مسابقات حاصل می شود تشکیل شده است.
قنواتی با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات افزود: آموزش و مهارت آموزی، افزایش سرعت عمل، سرعت عمل در تعمیر شبکه های آب و فاضلاب، تبادل تجربیات فنی و افزایش سرعت و نظارت بهتر و دقیق‌تر کنترل کیفی بر فعالیت های این شرکت ازجمله اهداف برگزاری این مسابقات است.
وی بیان کرد: مسابقات ملی مهارت در پنج محور و در سه مرحله در بخش استانی از روز شنبه هفته جاری در حال برگزاری است و تا روز یکشنبه 21 مهر ادامه دارد.
وی با بیان اینکه امید است این مسابقات سطح کیفی خدمت به مردم را افزایش دهد گفت: بعد از برگزاری مسابقات استانی در سطح کشور بلوک جنوبی آن با شرکت هفت استان منتخب در آبان امسال برگزار می‌شود و مسابقه ملی و کشوری آن نیز در دی ماه امسال برگزار خواهد شد.
در حاشیه برگزاری این مسابقات در شرکت آب و فاضلاب خوزستان نمایشگاه دستاوردهای این شرکت به نمایش گذاشته شده است.
7158 / 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield